Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markaların marketting değeri vardır.. bir marka bir ürün üretir ama premium bir markadır marka değeri üstüne ürüne 5 koyar satar ve güzelde satar..
    başka marka halksınıfı bir markadır yılların tanınan binilen güvenilen bir markasıdır aynı ürüne 3 koyar satar..
    başka bir marka piyasaya yeni girmiş ve kendini piyasalara ve insanlara ispat etme seviyesinde olan bir markadır aynı üretilen ürüne bir koyar satar..

eğerki o yeni marka benim ürünüm premium markanın sattığı ürünle aynı kalitede olan bir ürün hatta daha iyi o beş koyarsa bende beş koyarım yada 4 koyarım derse.. satamaz bütün ürünleri elinde kalır.. yada satışları sürekli düşük rakamlarda kalır..

demeye çalışdığım şudur bajaj 200cc de çok güzel iş çıkardı ama zaten o hacimde ne japonda ne korede pek rakibi yoktu.. ama şimdi 400cc lik üretip ona birde japonların sattığı rakamlara yakın fiyatlar çekerlerse sadece ürünü getirip tanıtımını yapmış olurlar satışlarıda çok radikal rakamlarda kalır..

bu bütün markalar için geçerli o yüzden hysoung ss de yüksek hacimli motorlarını getirtmiyor 250cc pazarında at koşturuyor.. o yüzden sym yüksek hacimli sccoterlarını fazla ön plana çıkartmıyor düşük hacimde yarışıyor ve çok güzel satışlar elde ediyor..

bajaj bence kısa vadede güzel bir fiyata 200 ün ss ini getirirse çok güzel ekmek yer para kazanır.. burda herkes 400 lüğü gelsin der ama geldimi 14-15 bin tl fiyatları gördümü o fiyatı bajaja vermez gider japona yönelir ikinciel yada sıfır buda bir gerçek..

bunun dışında bajajnın ss 10-11 gibi bir rakama gelirse o zaman sormak gerek altı üstü bir granaj değilmi bu motoru normal ns den farklı kılan .. yüksek ihtimal ns deki kaplama ile aynı ham maddeden yapılmışsa yani polietilen'den grenaj masrafıda gayet ucuzdur.. abs plastik olsa gene derim bir nebze pahalı olabilir ama ns deki plastik parçalar bile polietilen benim bildiğim.. yanlışsam düzeltir biri..

birde sym 2004 den beri piyasada türkiye yollarında gidipde 11 yıllık bir marka ile henüz daha çok çok yeni 2014 de piyasaya girmiş 1 yaşında bile olmayan bir markayı aynı kefeye koyupda o bu fiyat buda bu fiyat olur demekde bence çok yanlış..

gidip henüz daha çok toy türkiye piyasasına yeni girmiş bir markayı 10 senedir türkiye yollarında olan kendini ispat etmiş belli bir kullanıcı ve ikinci el kesmi olan markalarla kıyaslamamak gerek bu benim fikrim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

bu arada bajajı ben çok beğendim onuda belirtiyim on numara motor koymuşlar motor teknolojisi zekice normalde yüksek hacimlerde kullanılan bu çift buji muhabbetini küçük hacime entegre etmişler.. az yakıyor güzel uzuyor 80 km hızlara kadar çok iyi .. yakıtı çok iyi.. göstergeleri beğendim..ama beğenmediklerim lastiği alır almaz bir 600-700 tl lastik masrafı var o naylon lastiklerle büyük risk.. boya kalitesi çok iyi değil.. yukardada yazdım kaplamalar polietilen farlar iyi değil bilhassa geceleri.. kısaca kozmetikde malzeme kalitesi olarak sıkıntılar var şu anki fiyatı bile motorun genel kondisyonuna göre bence fazla.. neticede almakla bitmiyor 2 yeni lastik isitiyor,farın elden geçmesi gerekiyor ,birde elden geçmişken kornayada bir el atıverirseniz daha iyi bir şey alırsanız güzel olur.. yani 7 ye aldığınız motor zaten osu busu derken 9 a gelir..
    dostum pulsar 200ns den bahsediyon demi?
    1 ncisi abs plastikdir grenajları
    2 ncisi farlar arabadan daha iyi yol gösteriyor cift şerit çok rahat görüyorsun. lütfen kafadan atma yorumlar yapmayın artık yaw.. Herkes de bi ok atmacadır gidiyor. yeterin artık yaw. sahibi olmayan yorum yapmasın artık. gerçek sıkıntılar varsa onu konusalım... Hangi japon motorda kaliteli lastik var zati. parmakla sayılır yani. Yapmayın artık yaaa.............
    hkn34 ve tekoklava bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    60wattlık ampülle çok güzel gördüğünü düşünüyorsan bir şey diyemem.. demek ki o ışık sana yetiyor.. şu anda ne hikmetse bu motora yapılan ilk aksesuar ürünler yurt dışında projector bixenon headlightlar.. demek ki birilerine benim gibi yetersiz gelmiş ihtiyaç duyulmuşki adamlar projector mercekli bixenon far imal etmişler.. neyse herkesin motor sürme kültürü tarzı farklıdır..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Ekrem bey slmlar 200 ss in yurt disinda ozellikleri ns ile ayni gozukuyor tahmin ediyorum bize gelende aynidir. Ayrica sunuda belirtmek isterimki 200ns e 24.5 hp diyorsunuz surekli ama yurt disinda her yerde 23.5 hp olarak lanse ediliyor. Simdi 1 beygirden ne olacak demeyin bariz farklar dogar.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    60wattlık ampülle çok güzel gördüğünü düşünüyorsan bir şey diyemem.. demek ki o ışık sana yetiyor.. şu anda ne hikmetse bu motora yapılan ilk aksesuar ürünler yurt dışında projector bixenon headlightlar.. demek ki birilerine benim gibi yetersiz gelmiş ihtiyaç duyulmuşki adamlar projector mercekli bixenon far imal etmişler.. neyse herkesin motor sürme kültürü tarzı farklıdır..
    Dostum bir tane şikayet göstersene bana far ile ilgili ama yurtiçi ama yurtdışı bir kaynak göstersene... Her yapılan aksesuar acaba ihtiyaç mi yoksa adı üstünde aksesuar mi.. 60 watlık ampul olarak değerlendiriyorsan sen zati sorun var demektir. git kendine başka marka bul kötülüyücek bok atıcak....

AS Değerli agresiwe; Türkiye'de satışı yapılan ürünlerin uygunluk belgesindeki tüm değerleri TUW tarafından ölçümlenerek yazılmıştır. Pulsar 200 NS
    değeri 24,47 PS'dir.

Saygılarımla...
    agrasiwe ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şahsi motosikleti yok..
    MT yi takip etmeye yeni başladım ve hiç aklımda olmayan bi tarz ve marka olan pulsara kaydı aklım... Ama genel olarak anladığım şu servisi yol edip bindiğin kadar uğraşacaksan mantıklı yok ben anlamam, uğraşamam diyorsan bulaşma pulsara..? Transalp 700 için para biriktirmeye devam edeceğim sanırım... Bu arada yaptığınız değişikliklerin fotoğraflarını görmek ayrıca keyif verici..👍

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir tane şikayet göstersene bana far ile ilgili ama yurtiçi ama yurtdışı bir kaynak göstersene... Her yapılan aksesuar acaba ihtiyaç mi yoksa adı üstünde aksesuar mi.. 60 watlık ampul olarak değerlendiriyorsan sen zati sorun var demektir. git kendine başka marka bul kötülüyücek bok atıcak....
    sen doğru düzgün okumuyorsun kafanda bir dünya yaratmışsın ona cevap veriyorsun bana değil.. kendinle savaş halindesin..

ben motoru çok beğendim on numara motor koymuşlar diyorum ki esas en önemli kısım motorda budur gerisinin bir önemi yoktur..

teknolojisi zekice normalde yüksek hacimlerde kullanılan bu çift buji muhabbetini küçük hacime entegre etmişler diyorum.. az yakıyor güzel uzuyor diyorum 80 km hızlara kadar çok iyi diyorum.. yakıtı çok iyi diyorum.. göstergeleri beğendim diyorum.. senin tabirinle bok atan adam bunları yazarmı..

ben bok atmıyorumda sen okuduğunu anlamıyorsun o kesin.. bok atan adam bu kadar çok güzel şey yazarmı motor hakkında.. iyi hiç bir şeyini eleştirmeyelimde.. her şeyi muhteşem mi diyelim ben bana göre eksilerini söyledimki incir kabuğunu doldurmıycak büyütilmiycek şeyler sen kendi doğrularını bana zorla dikta ettirmeye çalışıyorsun..
    Şu kraldan çok kralcıları hiç anlayamadım..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AS Değerli agresiwe; Türkiye'de satışı yapılan ürünlerin uygunluk belgesindeki tüm değerleri TUW tarafından ölçümlenerek yazılmıştır. Pulsar 200 NS
    değeri 24,47 PS'dir.

Saygılarımla...

Anladim tesekkurler bilgi icin uzun zamandir merak ettigim bir konuydu. Simdi tek merakim 200ss in teknik ozellikleri. Saygilar

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsarın farı piyasada sayılı motorda var, hatta bir çok arabadan daha iyi kısa far görüşü. Ben ışık rengi daha beyaz olsun diye Osram Night Breaker Unlimited taktım, sonuç mükemmel. Buyrun foto (sisler 30w mercekli)

Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu güzel on numara olmuş işte bahsettiğimde buydu zaten.. farın elden geçmesi lazım demişdim o kadar... güzel kaliteli bir ampülle çözülemiycek bir mevzu değil..
    arkadaş bir büyüttü büyüttü fareyi dağ yaptı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarın farı piyasada sayılı motorda var, hatta bir çok arabadan daha iyi kısa far görüşü. Ben ışık rengi daha beyaz olsun diye Osram Night Breaker Unlimited taktım, sonuç mükemmel. Buyrun foto (sisler 30w mercekli)
    arkadaşım birde unlimited ile orjinal farın ışıma farkınıda yazarmısın.. unlimited osramın premium serisi zaten %110 fazla ışıma verir normal ampüle göre..

fors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motoron.com.tr/FotoGaleri...Inum=13&ID=307
    200ss fotoları düşmeye başladı

'Pulsarın farı piyasada sayılı motorda var.' Derken üzerinde gelen orijinal ampulden bahsettim (tek kusuru ışık rengi sarı), bir çok motorun üzerinde gelen ampulü ve lastiği çok kaliteli olmuyor zaten. Bu tip konular Pulsar başlığında daha şiddetli tartışmalara yol açıyor diye düşünüyorum, sebebini Pulsar sahipleri tahmin ediyordur sanırım...
    logaritma bunu beğendi.
    Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    Artık Yok...
    'Pulsarın farı piyasada sayılı motorda var.' Derken üzerinde gelen orijinal ampulden bahsettim (tek kusuru ışık rengi sarı), bir çok motorun üzerinde gelen ampulü ve lastiği çok kaliteli olmuyor zaten. Bu tip konular Pulsar başlığında daha şiddetli tartışmalara yol açıyor diye düşünüyorum, sebebini Pulsar sahipleri tahmin ediyordur sanırım...
    aldığın unlimited serisi osramın performans tipi üst sınıf ampülleridir.. normal ampüllerden %110 daha fazla ışıma verir.. ve pahalı ampüllerdir.. bilmiyorum bilinçlimi aldın ama beyaz ışık vermekten öte ışıması dünyada en iyi ampüllerden biridir.. philipsde extreme vision osramda unlimited .. resimlerde bile gözüküyor farın kaderi değişmiş..
    Ümit IŞIK bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim alma demem ama işin zor allah kolaylık versin Benim boyum 1.80 yıllarca neler çektim. 1.80 olmama rağmen X-Treme Max kadar rahat pozisyonda kullanamasam da hafif öne eğilerek kullanıyorum, tabi bu da yol yaptıkça avuçlara yük binmesine neden oluyor. 1.93 ile baya baya gidona yüklenerek kullanmak zorunda kalırsın ve yol yaptıkça avuç içi ve bileklerin ağrır ama keyfine değer bence.

Sağlıcakla kal.
    atilla abi sava lastiklerden memnun musun?
    michelin pilot street lastik mi onerirsin ?
    100 luk motorum icin araştırıyorum
    gerci panik frende hepsi kitler de gene de araştıralım

bu arada depodaki pulsar yazısını soktun mü merak ettim
    reklamcı köşe oldu sayende

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değeri 24,47 PS'dir.

Saygılarımla...
    discover 100 den haber var mi?
    hani yakit tasarrufu yapacaktık
    gelmeyecekse siteye söyleyelim de discover 100 kullanıcıları başlığı silinsin milleti bosa bekletmeyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

pulsarin satis rakamları aciklandi mi ?

aldığın unlimited serisi osramın performans tipi üst sınıf ampülleridir.. normal ampüllerden %110 daha fazla ışıma verir.. ve pahalı ampüllerdir.. bilmiyorum bilinçlimi aldın ama beyaz ışık vermekten öte ışıması dünyada en iyi ampüllerden biridir.. philipsde extreme vision osramda unlimited .. resimlerde bile gözüküyor farın kaderi değişmiş..
    Bilinçli aldım, far performansı da arttı zaten. Tam beyaz değil ve de cool blue gibi karşıdan geleni rahatsız etmiyor. Bir de tek satılsaydı daha iyi olacaktı, 2' li kutuda satılıyor. Keşke insanlar araçlarına çakma xenon takacağına bu ampulu taksa da bizde rahat etsek.
    logaritma bunu beğendi.
    Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bilinçli aldım, far performansı da arttı zaten. Tam beyaz değil ve de cool blue gibi karşıdan geleni rahatsız etmiyor. Bir de tek satılsaydı daha iyi olacaktı, 2' li kutuda satılıyor. Keşke insanlar araçlarına çakma xenon takacağına bu ampulu taksa da bizde rahat etsek.
    aslında iyi olmuş çünkü performans tipi ampüllerin ömrü kısa olur diğerini yedek gibi düşün.. pulsarlar için çok güzel orjinal mercekli bixenon far yapmışlar uzun vadede ve gece yoğunluklu sürülüyorsa düşünebilinir görme ve görülme açısından..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla abi sava lastiklerden memnun musun?
    michelin pilot street lastik mi onerirsin ?
    100 luk motorum icin araştırıyorum
    gerci panik frende hepsi kitler de gene de araştıralım

bu arada depodaki pulsar yazısını soktun mü merak ettim
    reklamcı köşe oldu sayende

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

discover 100 den haber var mi?
    hani yakit tasarrufu yapacaktık
    gelmeyecekse siteye söyleyelim de discover 100 kullanıcıları başlığı silinsin milleti bosa bekletmeyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

pulsarin satis rakamları aciklandi mi ?
    Abicim uzun zamandır söylediğim net;
    Tabi ki ekonomik durumun uygunsa michelin alacaksın. Michelin radyal lastiktir ve lastik kalitesinin yanı sıra piskolojik bir şeydir ama benim gibi kuruşun hesabını yapıyorsan ve akıllı bir kullanıcı isen sava haydi haydi işini görür ve üstünde ki orjinal lastiklerden bin kat daha iyidir. Ayrıca sava michelenin yarı fiyatı.

Bir önemli mesele de şu;
    İnsanlar genellikle motorun geneli üzerinden yorum yapıyorlar ama bu motor stunt motoru olarak planlanmış ve o nedenle lastik performansı sadece markaya bağlı değil. Mesela üzerinde hangi lastik olursa olsun artçın varsa yol ve fren performansı mükemmel ötesi ama tek kullanıcı ile lastik markasının öyle ahım şahım bir farkı olacağını düşünmüyorum. (Not bu hiç olmaz demek değildir)

Lastiğin markası ve tarzı eskidiğinde fark eder zaten. Yani onbin kilometreli geçtikten sonra veya lastiğe bir zarar verdi isen ve buna rağmen saçma salak kullanıyorsan.

Radyal lastikler iskeletli olduğu için her yerinden eşit şişer örneğin. Radyal olmayan lastikler ise çok kilometre yaptıktan veya zarar gördükten sonra aşınan yerinden şişer. Bu radyal lastiklerde hiç problem olmaz demek değildir çünkü bir keresinde bir arkadaşım çukura girip radyal lastikte iskeletinden tel kırmıştı nice sonra fark ettik vs vs.

Bana gelince yukarıda anlattıklarımın ışığında savalarımdan çok ama çok memnunum.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Üstat yaa sende istanbuldasın.ben 4 gündür kullanıyorum bu yağmurda mecburen. Zaman ve km tasarrufu olmasına rağmen Tem i kullanamıyorum. Şehir içi bile arka lastik yok gibi frende. Önü kaydırmadım hiç ama arka 8 çiziyor 40 km hızda bile..üstelik 100 kg olmama rağmen.Sadece arkaya bütçem var sayılır. Ya sava alıcam yada zorlayıp Michelin pilot..
    Sava günü kurtarırmı acep ?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat yaa sende istanbuldasın.ben 4 gündür kullanıyorum bu yağmurda mecburen. Zaman ve km tasarrufu olmasına rağmen Tem i kullanamıyorum. Şehir içi bile arka lastik yok gibi frende. Önü kaydırmadım hiç ama arka 8 çiziyor 40 km hızda bile..üstelik 100 kg olmama rağmen.Sadece arkaya bütçem var sayılır. Ya sava alıcam yada zorlayıp Michelin pilot..
    Sava günü kurtarırmı acep ?
    sanırım atilla hocamıza sormuşsun. ben de bir cevap vereyim. eğer imkanın varsa tasarruf edeyim falan deme. yağmurda da kullanıyormuşsun. alacağınız boyutlarda aynı lastiği kullanıyordum motosikletimde. yağmurda yok gibi. buz üstünde. günü yağmurlu değilse bi ihtimal kurtarırsın. fakat hayatını kurtarmak istiyorsan birazcık sık kendini. motosikletteki asfalta temasını sağlayan şey lastiklerin olsun sadece. bir abim şunu demişti. "istersen motorun yürümesin ama lastiklerin iyi olsun." lastik önemli

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    usta sürücüler motoru pulsar reklamındaki gibi sürebiliyor
    acemilerin açıklarını kapatmak için ise daha iyi lastiğe ihtiyacı var
    2 freni de kullanarak limon sıkma teknigini uygulayinca motor 50 kmh hizda zink diye duruyor üstelik nylon lastiklerle
    kdiner, sbr ve rebel_punto bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)