Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Kuba Motor Black Cat Cross

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Mondial ve yamahadan daha alçak ve amortisör daha yumuşak o yüzden ayaklar daha rahat yere ulaşıyor.

Kalkışlarda gazı ayarlamak için alışkanlık kazanmak lazım.

Sele kötü değil, biraz daha geriye oturabilirsiniz, size uygun konunu bulmak için yine alışkanlık kazanmak gerek, zamanla alışılıyor.

1 saati geçen yolculuklarda rahatsızlık mutlaka oluyor, en iyi çözüm mola vermek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Kalkış ve keskin dönüşlerinde arka freni kullanmak çok iyi oluyor, unutmuşum.

Tabi hepsi için pratik yapmak gerek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba black cat
    meraba ben yeni üyeyim yaklaşık 4 aydır black cat kullanıyorum 1 ay kadr önce kaza geçirdim bi arabaya önden fena vurdum ön cant ve amtisörler değişti sol kartel kapağı değişti felan.. değinmek isstediğim konu bu kazadan sonra aşırı bir yakıt zarfiyatı var motorumda, 250 kilometre uzun yol yaptım 24 lira felan yakmıştım kazadan önce şimdi 15 lirayla 72 kilometre anca yaptı tahmini ne gibi sıkıntıları vardır yardımcı olurmusunuz. onun dışında motor gerçekten iyi off-road için kullanıorum şehir de de kullanıorum ama şuanki sıkıntım yakıtın bu hale gelmesi herkese iyi günler çok teşekkür ederim..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi kaç soru soracağım kullanıcıları olarak çözüm yolu bulduğunuza veya bulabileceğinize inanıyorum

1. Selesi tam bir işkence yarım saat geçince motor sürmek işkence haline geliyor buna çare bulabilen oldumu

2. Motoru biraz daha yükseltmek mümkün mü

3. Çok torklu kalıyor benim için sabit devire alıp tın tın gitmek istiyorum dişlilerde ne gibi değişiklikler yapılır dağ taşa çıkmam şehir içi kullanırım
    1.Seleye çare kökten değiştirmek seleyi.
    2.Motoru yükseltebilmen için arka amortisörde kullanılan yükseltme aparatları var.
    3.Ön dişliyi 2 diş büyüt yada arka dişliyi 3-5 diş küçült.

Bunları yazdım dostum ama bu motor cross motordur. Cross motorda konfor en son aranan şeydir. Sele oturmaktan ziyade kısa düzlüklerde totoyu 3 5 dakka dinlendirmek için vardır. Motoru yükseltmek için en temel çözüm ön teker 21 arka 18 olarak değiştir. Motor direk 4 cm atar yukarı. Önde amortisörü arkada da teker milinin deliğini 1cm arkaya alman gerekir. Ben zamanında çok düşünmüştüm yapmayıda benim boyum zate kısa :D Motoru yükseltmek istiyosunda torku niye düşürmek istiyorsun onu çözemedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı mhmud54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba ben yeni üyeyim yaklaşık 4 aydır black cat kullanıyorum 1 ay kadr önce kaza geçirdim bi arabaya önden fena vurdum ön cant ve amtisörler değişti sol kartel kapağı değişti felan.. değinmek isstediğim konu bu kazadan sonra aşırı bir yakıt zarfiyatı var motorumda, 250 kilometre uzun yol yaptım 24 lira felan yakmıştım kazadan önce şimdi 15 lirayla 72 kilometre anca yaptı tahmini ne gibi sıkıntıları vardır yardımcı olurmusunuz. onun dışında motor gerçekten iyi off-road için kullanıorum şehir de de kullanıorum ama şuanki sıkıntım yakıtın bu hale gelmesi herkese iyi günler çok teşekkür ederim..
    Önce jikleyi kontrol et, açık kalmış olabilir. Eğer kapalı ise karbüratör veya hava filtresinde sorun var demektir.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat
    Ciklede biraz gazı açmayınca istop edio zaten kontrol ettim. Değişen olmadı filtre veya karbüratöre bi baktırim o zman teşekkür ederim ustaya söledim rodajda ondan yakar dedi ama yani 1600 oldu biraz açıkır derken düştü çekişden ona canım sıkılıo burdaki yorumları okumaya başladım iki gündür güzel şeyler yazıo çok iyi bilgi küpü gibi burası bide motor yedek parçalarına bakarken bayiden geri dönüşüm pompası felan çıktı inceledim bayilerin fotolarjna felan baktım hiçbirinde o yok ekstrayamı girio acaba dikkatini çeken varmı bilgisi olan varsa haber edebilirmi eksiksiz olsun istiom motorumu da çok teşekkürler tekrar..

Motosikleti
    Kuba Blackcat Enduro
    Arkadaslar merhaba havalar duzelince ufak bbir gezi yapip video cektim. Lastikler camurda cok fazla kayiyor cok zorladi. Disli lastige gecmek sart. Iyi seyirler.

https://youtu.be/Z7tTGPespHs

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Güzel bir gezi olmuş bol çamurlu

Eldivenlerin de güzelmiş nereden aldın ?

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Ciklede biraz gazı açmayınca istop edio zaten kontrol ettim. Değişen olmadı filtre veya karbüratöre bi baktırim o zman teşekkür ederim ustaya söledim rodajda ondan yakar dedi ama yani 1600 oldu biraz açıkır derken düştü çekişden ona canım sıkılıo burdaki yorumları okumaya başladım iki gündür güzel şeyler yazıo çok iyi bilgi küpü gibi burası bide motor yedek parçalarına bakarken bayiden geri dönüşüm pompası felan çıktı inceledim bayilerin fotolarjna felan baktım hiçbirinde o yok ekstrayamı girio acaba dikkatini çeken varmı bilgisi olan varsa haber edebilirmi eksiksiz olsun istiom motorumu da çok teşekkürler tekrar..
    Eğer cikle de sorun yoksa çok büyük ihtimal karbüratörün tıkanmış. Önce temizlet ustaya, bir dahada opetten benzin alma. Bu sorun motordan kaynaklı değil kafana takma tamamen kötü yakıt kaynaklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı MbWillys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba havalar duzelince ufak bbir gezi yapip video cektim. Lastikler camurda cok fazla kayiyor cok zorladi. Disli lastige gecmek sart. Iyi seyirler.
    Hakkaten hee eldivenler iyimiş nerden kaça aldın?
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat
    Çok teşekkür ederim dediğinizi yapcam ben hep opetten aldım motoru aldım alalı.. bide geri dönüşüm pompası die bişeyle karşılaştım blackcatin tanıtımlarında mıtorun üst kısmında yer alıo ama hiç bir bayide takılısını görmedim bilgisi olan varmı foto atıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Çok teşekkür ederim dediğinizi yapcam ben hep opetten aldım motoru aldım alalı.. bide geri dönüşüm pompası die bişeyle karşılaştım blackcatin tanıtımlarında mıtorun üst kısmında yer alıo ama hiç bir bayide takılısını görmedim bilgisi olan varmı foto atıcam.
    fotoğrafın üstündede işaretledim bakınız : file:///C:/Users/USER/Pictures/black.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

[QUOTE=mhmud54;3837667]Çok teşekkür ederim dediğinizi yapcam ben hep opetten aldım motoru aldım alalı.. bide geri dönüşüm pompası die bişeyle karşılaştım blackcatin tanıtımlarında mıtorun üst kısmında yer alıo ama hiç bir bayide takılısını görmedim bilgisi olan varmı foto atıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

fotoğrafın üstündede işaretledim bakınız :

Motosikleti
    Kuba Blackcat Enduro
    Eldivenler cok rahat hic hissedilmiyorlar.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    O eldivenlerden bende istiyorum

Benzin geri dönüşüm pompası mı ? Yok valla öyle bir şey, faydalı bir icat ise edinelim nedir yorumunuz ?

Motosikleti
    kuba black cat
    İnternette bulduğum tüm bayideki fotoğrafları inceledim hiçbirinde geri dönüşüm pompası takılı değil ama ürün tanıtımında motorun üstünde var. Yedek parça firmalarına baktım var bu zımbırtı.. yakın zamanda aldığım bayiinede soracam öğrendiklerimi aktarırım iyi akşamlar..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    İnternette bulduğum tüm bayideki fotoğrafları inceledim hiçbirinde geri dönüşüm pompası takılı değil ama ürün tanıtımında motorun üstünde var. Yedek parça firmalarına baktım var bu zımbırtı.. yakın zamanda aldığım bayiinede soracam öğrendiklerimi aktarırım iyi akşamlar..
    egzos geri dönüşüm olayına takılmayın,
    o sadece egzos emisyon degerlerini tutturabilmek için ve bence hiçbir işe yaramayan bir parca,
    benim motordada vardı modifiye sonrası söküp attım, tabi atmadan önce inceleyerekten.
    dogru düzgün calısmasını beklemek hata olur
    dediğim gibi sadece gümrükde var mı var demek için takılmıs bir parcadan ibaret.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Selamlar.. daha önce siteye bir kaç defa yazmıştım.. kısa yazayım..

omu bumu derekn.. oldu olmadı derken..

bugün itibari ile Black Cat sahibi oldum... Tam koruma mont.. orta halli bir kask.. ve diğer donanım tamam..

yaş.,, 45 ehliyet var tecrübe sıfır.. Başlangıç motorum olacak.. sıfır olsun dedim.. kırıp döksemde ben bileyim dedim..

haftaya foto paylaşırım..

artık buralarda dolanıp dururum.. iyi geceler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Cenkito kardeşim seni arada takip ediyorum bilgilerinden faydalanıyorum sagolasın..

Mondial in 200 lügünü düşünüyordum ama başlangıç motoru olacagı için 200 lük mondial bana fazla gelecekti.. Önümüzdeki günlerde inşallah foto yüklerim.. bana piknik tadında doğa gezileri yeter.. yaş 45 olunca insan biraz yavaşlama geregi duyuyor )
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı Masetro35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.. daha önce siteye bir kaç defa yazmıştım.. kısa yazayım..

omu bumu derekn.. oldu olmadı derken..

bugün itibari ile Black Cat sahibi oldum... Tam koruma mont.. orta halli bir kask.. ve diğer donanım tamam..

yaş.,, 45 ehliyet var tecrübe sıfır.. Başlangıç motorum olacak.. sıfır olsun dedim.. kırıp döksemde ben bileyim dedim..

haftaya foto paylaşırım..

artık buralarda dolanıp dururum.. iyi geceler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Cenkito kardeşim seni arada takip ediyorum bilgilerinden faydalanıyorum sagolasın..

Mondial in 200 lügünü düşünüyordum ama başlangıç motoru olacagı için 200 lük mondial bana fazla gelecekti.. Önümüzdeki günlerde inşallah foto yüklerim.. bana piknik tadında doğa gezileri yeter.. yaş 45 olunca insan biraz yavaşlama geregi duyuyor )
    Tam 12'den vurmuşsunuz. Mondial yüksek bir motor indi bindi dert şehirde. Birde 140kiloya yakın ağır bir motor. Yeri gelir ittirmek zorunda kalırsınız anlarsınız kıymetini Kara Kedinin. Kullanması çok daha kolaydır Kara Kediyi. Manetleri yumuşaktır, frenleri sağlamdır. Kalın yağ ister ama incesinede hayır demez. Hatta o çöp aküsü bile hala duruyor bende, onu kullanıyorum bitmedi hala(İpucu:Motoru ilk çalıştırmada daima ayak marşı ile çalıştırırsanız akünüz ölmez)...
    cenkito bunu beğendi.

merhaba arkadaşlar yazılarınızı bir kaç gündür takip ediyordum dün itibari ile benimde black cat'im oldu, motoru beğendim güzel motor ikinci el aldım şuan aküyle ilgili problem var genelde ayakla çalıştırmak zorunda kalıyorum açtığımda ışık zayıf oluyo bununla ilgili çözümünüz nedir akümü bitik yoksa daha büyük akü takmam mı gerekiyor.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Önceki sahibi aküyü bitirmiş anlaşılan. Yapabileceğin bir şey yok. Yeni bir akü alacaksın. Benden tavsiye; ilk çalıştırmada her zaman ayak marşı ile çalıştır. Cross motor olduğundan motor yağı normalden daha kalındır, kalın yağlarda motorun sabah çalışmasını zorlaştırır. Motorun kendinden değil yani.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Kuba black cat yağ değişimi. Çoğumuz biliyoruz ama belki bilmeyenlerin işine yarar.

https://youtu.be/UWRmoGcmB4s
    cenkito bunu beğendi.

Motoru alalı 6 gün oldu ortalama 400 km yol yaptım. motor çok hoşuma gitti yokuşlarda düşük devirde bile çok rahat çıkabiliyor genel olarak memnunum fakat bakımlarını gibi şeyler için yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Abilerim iyi günler ben bu motorda karar kıldım inşallah bunu alıcam boyum 1.75 kilom 66 bu motor bana uygunmudur.Kuullanırken zorlanırmıyım.? Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim iyi günler ben bu motorda karar kıldım inşallah bunu alıcam boyum 1.75 kilom 66 bu motor bana uygunmudur.Kuullanırken zorlanırmıyım.? Şimdiden teşekkürler
    Zorlanmazsın boyunda yeterli zaten. Tam uyar sana başlangıç için.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)