Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Kuba Motor Black Cat Cross

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Ben hava filtresini meraktan açtımıştım. İçinde öyle değişecek bişey yok, sadece süngeri çıkarıp üzerindeki tozu temizliyorsun o kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Hava Filtresini gördüğüm iyi oldu kendim kurcalayıp öğrenmeyi seviyorum, 400km oldu henüz benim kedide, merak ediyorum 1000 üzeri olanların gaz tepkisi gidişi nasıl ?

Bunu eski motorum 3000 km de onunla kıyaslayınca sanki gaz verdikçe zorlanıyor gibi geliyor bana, tabi rodaj süresinde falan diye düşünüyoruz.

Bu arada dün çalışmadı marş almıyor her hangi bir elektriksel hareket yoktu, ayak ile günü idare ettim, akşam arkadaş ile baktık koktuğun altında destek takozu gibi bir çıkıntı var o akü kutup başının dibinde kablo papucuna baskı yaparak kırmış, kendi papuçlarıda L şeklinde değişik bir şeydi normal papuçlar ile değiştirdik ve tabi akünün kutup başları kuyruğa bakacak şekilde döndürdük.

Sele kısmı benim için fena değil önceki motoruma göre çok yumuşak, tabi ne olursa olsun uzun yolda yorar diye düşünüyorum, otobüste bile bir saat oturunca... )

Kısmetse bayramda ilk uzun yol tecrübemizi gerçekleştireceğiz bakalım nasıl olacak. 50/100 km leri saymıyorum onlarda sıkıntı yok.

Şöyle güzel bir araziye girmek istiyorum her şeyden önce

Genel olarak memnunum, ben daha iyisini alana kadar en iyisi bu )

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele kısmı benim için fena değil önceki motoruma göre çok yumuşak, tabi ne olursa olsun uzun yolda yorar diye düşünüyorum, otobüste bile bir saat oturunca...
    merak ettim de eski motorunuzun markası ne idi?

kazasız belasız . . .
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Benim motorun hava filtresi aynı değil gibi. Yarın bakıp foto atarım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Benim motorunda hava filtresi aynı değil, bildiğin elektrikli süpürgenin kağıt hava filtresi gibi.

@cenkito eski motorum Motoran MT 150
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Elektrik ve kablolama işlerini motoru teslim aldıktan sonra kendim tekrar yapmıştım. o kutup başlarını söküp yerine farklı bir model taktım L şeklinde akünün yanına kıvrılan bir şekli var.
    Bu kutulu filtre tipi yağmura ve çamura daha dayanıklı gibi içine sıvı girmesi bayağı zor, keza içine hiç birşey girmemişti, kum zerreleri dışında. Ancak hava girişi biraz küçük, sanki genişletilse daha iyi olur gibi geliyor bana.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bugün hava filtresine baktım. Neden aynı motorlara farklı tip filtre takarlar ki?

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    @fmaral aynı bendeki de, güzel değil mi değişmek gerekirse elektrikli süpürgeden söker takarız ))

O değil de akü ile uğraşırken bir kaç vida sökmemiz gerekti adamlar nasıl sıktıysa pipo anahtarın sapı elimizde kaldı )

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Sizlerinki gene iyi gibi. O filtreden bulunur illaki bir yerlerde. Bendekini süngerden kesip yapmışlar. Koca kutu yerine L ağızlı olan yukarı doğru olan yani açık hava filtresi yapsalarmış ya, kutu yerine de akü falan sığardı bence.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Neyseki fiyatı 17tl ) sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Airhawk denilen ürünü aldım uzun yol kabus olmaktan çıktı ama pahalı biraz keşke bununda çin malı olsa öte yandan yeni üye oldum yazıları hep takip ediyorum herkese selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

benimde kara kedim bu daha 5oo km de genel olarak iyi gibi bakacaz herkese kazasız sürüş ler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Şu gidon yükletme aparatını nerden nasıl buluruz arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

uzun yol için yan çanta aparatı takan oldu mu arkadaşlar

Motosikleti
    Kuba Blackcat Enduro
    Merhabalar
    Araniza bende katildim. Ilk motorum oldu blackcat. Mondialin extremine baktim once ama boyum 1.70 oldugu icin baya yuksek geldi ve tarzini pek begenmedim enduro gibi degildi. Blackcati ilk gordugumde cok hosuma gitti daha enduroya benziyordu ve parcalari daha kalite geldi gozume ustune cikar cikmaz kararimi verdim yuksekligi gayet iyiydi ve ayarli amortisoru olmasi harika. Motorumla 150 km yaptim ilk motorum oldugu icin daha vites debriyaj olayini cozmeye odakliyim. Bos vitesi bulmakta cok zorluk cekiyorum zamanla alisicam sanirim. Birkac foto payalasayim bare herkese iyi forumlar
    KIsa bir video
    http://www.youtube.com/watch?v=P_KRd...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Ooo. Karakediler çoğalmış. Gıcır gıcır motorlar. Maaşallah. Hayırlı olsun.

Maşallah allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Kazasız belasız binesin. Aklınıza gelen hemen hemen tüm sorular üst mesajlarda var arkadaşlar. Güle güle binin.
    Ben yalnızca off-road olarak kullanıyorum. Off-road tarzında motosiklet ile ilgili aklınıza takılan birşey olursa seve seve yardımcı olmaya çaılırım. Bunun dışında ki tarzlarda pek bilgim yok çanta, sele gibi pek araştırmadım.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Yeni Black Cat'ler hayırlı olsun, kazasız belasız güvenli sürüşler herkese.

@BlackCat21 Minderin performansı hakkında bilgi bekliyorum Maksimum kaç km durmadan gidilince alt kısımda ne gibi hisler oluşturacak ?

Yan çanta sıkıntılı olabilir,tecrübeli arkadaşlardan gördüğüm üzere onun yerine tek büyük bir çanta arkada yatay olarak yerleştirilirse daha stabil oluyor , malum yollarda rüzgarlar fena, motordan mı yoksa benim topcase+dağcı çantası+ sırt çantasını üst üste yerleştirmem den mi bilemiyorum yan rüzgarlarda müthiş denge bozuyor aklım çıkıyor yerinden

@MbWillys Hayırlı olsun, güzel fotolar. Boş vitesi biraz uğraştırıyor çok kısa bir aralıkta, ikiye alıp ufak ufak üstten dokunuyorum bazen hemen buluyor bazen bulmuyor bir süredir hep viteste bırakıyorum
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Dişli lastik kullanan var mı?

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Arkadaşlar kara kedisini supermoto yapan var mı aranızda ? Varsa ne kadar maliyeti oldu performansı nasıl ?

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    2300 km oldu, daha iyi hızlanıyor, fakat uzun yolda 100'ü geçmemesi sinir bozucu, ayrıca yine 100 km de bir benzin almak ayrı sıkıntı, 90/100 civarında motor boğuluyor gibi, egzos'dan garip sesler geliyor sanki nefes alamıyor gibi , acaba yetmiyor mu?

Düşe kalka gidonu baya bi haşat ettim, geçiçi olarak elle düzeliyor ama Yeni ve sağlam bir gidon şart.

Bir süre kullandıktan sonra, özellikle arazide zincir bollaşıyor, bu da ayrı bir can sıkıcı durum..

Biraz daha hızlı gitsin istiyorum :(
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Arka dişliyi küçültülsen veya ön dişliyi büyültürsen son hızın artar. Ama ivmelenmen azalır. Arazi Şartları düşünülerek yapılan bir motor.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)