Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı la_mancha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frende stop yanmama sorunu bende de var. On frende de arka frende de hicbir sekilde arka stop yanmıyor. Dun arka stop lambasini degistirdim, cikan lamba patlak gibiydi, yeni lamba taktim ama onda da yanmıyor. Ön frende de arka frende de yanmıyor. Sigortası mi patladi acaba? Bir de gostergede kisa farin yandigini gösteren yesil isik yanmıyor. Bu ikisi baglantili bir durum mu? Mayista muayeneye girecek motor. Ben cozebilir miyim yoksa servis yolu gorundu mu bana?
    sigortaları kontrol edin bir bakın.probleminizin ilk bakılacak yeri sigorta panelidir.tesisata el sürmediyseniz sigortalarda sorun olması muhtemeldir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA SL200
    Bizim motorun kilometre gostergesinin T10 tipi olan kadran lambalarini led ile degistirdim cokda guzel oldu fakat vites ve sinyal durumunu gosteren lambalari soktugumde T10 tip olmadigi daha kucuk bir tip lamba oldugunu gordum bu lambanin uzerinde herhangi bir tip kodu yazmiyordu. Gostergede uzerinde bulunan uzun far, sinyal ve vites durumunu gosteren lamba tipi hakkinda bilgisi olan varmidir

Motosikleti
    superlight 200
    Superlightin sigorta kutusu nerede? Koltugun altinda mi? Kilavuza baktim yazmıyor yeri. Kullanicilarin hazirladigi kilavuzda da bulamadim.

Motosikleti
    Superlightin sigorta kutusu nerede? Koltugun altinda mi? Kilavuza baktim yazmıyor yeri. Kullanicilarin hazirladigi kilavuzda da bulamadim.
    sağ yan kapakta.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    selamlar arkadaşlar. superlight ümüz şanzıman kırdı. hiçbir yerde bulamıyoruz fabrikada da yokmuş. bulabileceğimiz bir yer var mı? ya da başka bir 200lük kubanın şanzımanı uyar mı? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Motosikleti
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar. superlight ümüz şanzıman kırdı. hiçbir yerde bulamıyoruz fabrikada da yokmuş. bulabileceğimiz bir yer var mı? ya da başka bir 200lük kubanın şanzımanı uyar mı? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
    geçen yıl bu konudan bahsetmiştim.

sl200 global olarak üretimi artık bitirildi ve salgın sürecinin etkisiylede yedek parça üretimide durdu.

başka bir sl200 parça elbette uyacaktır,o noktada sıkıntı yok ancak bazı parçaları bulmak sıfır anlamında çok çok zor.özellikle grenaj parçaları,sinyal kütüklükleri,orjinal aynalar gibi parçalar piyasada yok ancak letgo gibi ikinci el satıcıları veya facebook gruplarını inceleyerek parça bulmanız mümkün olabilir.

Ali Gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı fcesur77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tornada yaptırdığım uzatma aparatları.

https://hizliresim.com/RlJCne

https://hizliresim.com/qaK4SB

Aynaların linki

https://www.trendyol.com/ncr/mondial...chantId=194040

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Aynalar da bu şekilde oldu;

https://hizliresim.com/s202Te

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Egzoz içinde ayrı bir işlem yaptırdım sesi güzel ve tok çıkıyor. Çevreye rahatsızlık verecek seviyede değil. Dışarıdan bakınca işlem yapıldığı belli olmuyor. Trafik durdurursa sorun olacağını sanmıyorum. Vites düşürürken de patır patır ses geliyor. Güzel oldu baya.
    Hocam peki dişli değiştirip biraz top speed arttırmak istiyorum mümkün müdür? Sadece ön dişliyi küçültmek ya da büyütmek yeterli midir? Ayrıca işlemli egsozu gerçekten merak ettim tam olarak ne yaptırdınız?
    Motorla Yaşa, Motorla Öl.

merhabalar benim 1 aydır yaşadığım bi sorun var.Motor marş almıyor ayakla da calımıyor. Sanayıye kac defa gıttım sıgorta temassız falan dedıler değiştik kelebek sigorta taktılar hersey normaldı ama gecen yıne kontagı acıyorum amrsa basarken cızzt dıye bı ses gelıyo elektrık kesıntısı yok ama motor calısmıyor 2 gundur sanayıde ama yıne bı sorun bulamadılar sizce problem nedir.? yardım plsss.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Dostum marşın olduğu sağ kütükte sorun olabilir. Marşa bastığın tuşun içinde ki mekanizma içine kaçan yağ kir toz gibi nedenlerle oksitlenme yapabiliyor. Biraz ince işçilik gerektiren bi durum. Denemek istersen izlemen gereken yol şöyle sağ kütüğü açıyorsun marş tuşunu dışarı çıkarıyorsun tuşun aşağı yukarı oynayan kısmını çıkarıyorsun karşına küçük kare bi kutu çıkıyor falçata yardımıyla kenarlarından sıyırarak iç mekanizmaya ulaşıyorsun. Orda işte iş sana kalıyor bakır rengi bir şey var metal sanırım emin değilim onu güzelce temizliyorsun sonra yaptıklarını tersten yaparak kutuyu geri takıyorsun ve deneme yapıyorsun. Anlattıklarım belki karışık gelebilir ama aslında çok da zor bi işlem değil sadece biraz ince işçilik gerektiriyor. Şunu da belirteyim sorun orda değilse ve yanlış bişey yaparsan sağ kütük çalışmazsa zor bulursun o kütüğü bir daha malum parça sıkıntısı var ama ayak marşıyla çalışmamasına anlam veremedim evet ayak marşıyla çalıştırmak biraz zor olabiliyor ama ektra bi sıkıntı yoksa ayak marşıyla çalışması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Birde bunları yapmadan önce marş tuşuna tam değil de yarım basıp 2 3 saniye beklet bakalım çalışacak mi. Bende de tam bastığımda cıtt ediyordu ama almıyordu marş. biraz kuvvetli ve yarısına gelecek şekilde marşa basıp gaz verince çalışıyordu.
    mduu bunu beğendi.

tekrardan selamlar,az önce ustanın yanına uğradım bahsettiğiniz işten bahsettim, dedi ki alakası yok onla marş düğmesi çalışmasa hiç ses gelmez yani anlayacağın ikna edemedim oranın açılıp temizlenmesine.. Peki sorun ne dıye sordum sorun yok dıyo bak çalışıyor diyor bi gün daha bıraktım motoru bakalım ne olacak

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    ya dostum geçsin o işi sallamasın. Birebir karşıma çıkan bir durum benimde aynısı oldu marşa basınca çıtt diye ses geliyordu ama marş almıyordu. Şu çok bilmiş ustalara ayrı bir gıcığım. Ben marş düğmesi çalışmıyor demiyorum iç mekanizmasında yağ kir pas su bunlardan kaynaklı oksitlenme olabiliyor diyorum oyuzden tutukluk yapıyor o iç mekanizmasında ki metallerin birbirine sürtememesinden kaynaklı. Hatta ben yaparken foto çekmiştim diye hatırlıyorum bakarım telefona. Daha önce çaylak zamanımda ben ilk kütüğü komple değiştirmiştim o parçayı atmadım özelden yaz bana numaranı bikaç foto yollarım sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

he bu arada belki sorun orda değildir ona bir şey diyemem ama aynısı başıma geldiği ve sorunu çözdüğüm için söylemek istedim.

Tekrardan selamlar. Geçen ki stop lambası sorunundan sonra foruma girmeyi unutmuşum şimdi okudum cevaplar için teşekkür ederim. Araya kendi el yordamı ile bir tel bağlayıp arka fren stopunu stabil çalışır hale getirdim ön fren hala yok. Onu yaptırana kadar öne basınca arkaya da basıyorum ufaktan yansın diye. Ayrıyeten bir sorum daha olacak, motor bana geldiğinden beri 2 ve 3. viteste orta devirde tın tın gitmeye çalışırken motor gır gır gır gır yaparak silkeleniyo. Aynı durum 4 de çok az 5 de yok tabi ki. Ya gaz kesmem ya da açmam gerekiyor stabil gidemiyorum maalesef. Bujiden şüpheleniyorum ama bu sorunla ilgili nokta atışı bir cevap gelirse onun üstüne yöneleceğim.

Motosikleti
    superlight 200
    Arkadaslar motor yağı olara ipone ya da liqui molly kullanan oldu mu? Kullandiysaniz memnun kaldiniz mi, motule gore nasildi?

Merhabalar bugün motorumun sinyallerini https://urun.n11.com/telefon-tutucu/motosiklet-bisiklet-telefon-tutucu-sarj-girisli-md2-P383342570 ile değiştirdim ilk önleri bağladım bir sorun yoktu ama arkalarida takınca hangisine başlarsam basayım 4 lü yanmaya başladı sebebi veya çözümü varmıdır acaba bir fikri olan var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Liqumoly motula göre motor soğukken baya sessiz ama ısınınca daha sesli çalışmaya başladı bende geri motul 7100 e döndüm

Amortisör keçeleri patladı keçeleri değiştireceğim amortisör için önerdiğiniz bir yağ varmı ?

Motosikleti
    superlight 200
    Kuba motorun sitesinde superlight 125 var, 26953 TL fiyat yazmislar. Neden 200 luk superlighti birakip 125 ligi getirmeye basladilar bilgisi olan var mi?

Motosikleti
    Kuba motorun sitesinde superlight 125 var, 26953 TL fiyat yazmislar. Neden 200 luk superlighti birakip 125 ligi getirmeye basladilar bilgisi olan var mi?
    birkaç sayfa önce sl200 ile alakalı (geçen senenin mesajları) bilgi vermiştim.

Artık sl200 üretimi sona erdirildi ve parça olarakda çin fabrikaları pandemininde etkisiyle üretimi durdurdu.Ancak görsel yan kapaklar,ayaklıklar gibi parçalar sl200 kullananlara uyacaktır.sl 200 yerine aynı cc olarak farklı bir model çıkardırlar ama Türkiye'ye getirmemişler zira 125 cc çinli bir motor 27 bin yapmışlarsa 200 cc motor için 35-40 bandında satmak zorunlar dolayısıyla düşük cc olarak piyasaya çıkarmışlar ancak bu motor iş görmez.biz yıllar önce 150 cc modelini kullanmıştık,80-90 km yi geçmeyen,sürekli sorun çıkaran ve titreşimi had safhada bir modeldi.Şimdi ise 125 cc ye kadar düşürmüşler olayı.satacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    superlight 200
    Arkadaşlar herkese selam. Arka stop uzun zamandir yanmiyordu, servise geldim on fren müşürü değişmeli dedi. Elinde de yokmus. Bircok yeri aradim hicbir yerde yok. Vake motoru aradiginda adam yedek parca listesinde ön fren müşürü diye birsey olmadigini söyledi. Nasil yapabilirim? İşin kötü yani motorun muayenesi bitiyor, bu cuma muayeneye sokacağım motoru ve stop lambasi yanmamasi agir kusur. Yardimci olabilecek kimse var mi?

Motosikleti
    Arkadaşlar herkese selam. Arka stop uzun zamandir yanmiyordu, servise geldim on fren müşürü değişmeli dedi. Elinde de yokmus. Bircok yeri aradim hicbir yerde yok. Vake motoru aradiginda adam yedek parca listesinde ön fren müşürü diye birsey olmadigini söyledi. Nasil yapabilirim? İşin kötü yani motorun muayenesi bitiyor, bu cuma muayeneye sokacağım motoru ve stop lambasi yanmamasi agir kusur. Yardimci olabilecek kimse var mi?
    ön fren müşürü dediğimiz parça ön fren manetinin altındaki mekanizmadır.
    temsili örnek muadili aşşağıdaki linktedir;

https://www.motosikletsepeti.com/urun/on-fren-musuru-kuba-xy100-e/2907

bu parça çoğu çin menşeyli motorların fren manetine uyar.sökülmesi basittir,aslında söküp herhangi bir parçacıda benzer muadilini bulabilirsiniz.

en kötü ihtimalle yapacağınız işlem,önfren manet grubunu komple değiştirirsiniz.farklı model manetleri takmanız mümkün.

Motosikleti
    superlight 200
    Cevap icin cok teşekkürler. Serviste usta halledemedi , bircok servis ve parcaciyi aradim, hicbirinde de yok. İnternette araya araya bir tane video buldum, o videoya gore kutugu sokup kurcaladim. Tekrar sorun olmazsa simdilik oldu gibi. Cuma gunu muayeneyi atlatayim, sonrasında tekrar sorun olursa dediginiz gibi komple kutugu degisirim mecbur. Tekrar teşekkürler.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren müşürü dediğimiz parça ön fren manetinin altındaki mekanizmadır.
    temsili örnek muadili aşşağıdaki linktedir;

https://www.motosikletsepeti.com/uru...a-xy100-e/2907

bu parça çoğu çin menşeyli motorların fren manetine uyar.sökülmesi basittir,aslında söküp herhangi bir parçacıda benzer muadilini bulabilirsiniz.

en kötü ihtimalle yapacağınız işlem,önfren manet grubunu komple değiştirirsiniz.farklı model manetleri takmanız mümkün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)