Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Dystopian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Motosiklete geçenlerde subap ayarı yaptırdım, onunla alakalı mıdır bilemiyorum ancak bazen 1. vitese attığımda debriyaj tamamen sıkılı olsa da stop ediyor. Neden olabilir sizce? Soğuktan olma ihtimali yoktur diye düşünüyorum çünkü ısınmış halde, uzun süre sürdükten sonra da aynı durum oluyor ve stop edecek devirde olmamasına rağmen sadece 1. viteste yaşanıyor.

karbüratör-hava ayarlarınızda sorun oluşmuş,baktırmanız lazım.

Debriyaj ayarlarınızada kontrol ettirmenizde fayda var.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Scrape adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kornada benimde sıkıntı var evet, dediğiniz gibi korna için önce kabloları kontrol edeceğim, teşekkürler.

Ama sinyalde flaşör arızalı diyorlar. Çünkü açma çalışıyorsa tuş ve kablo çalışıyor, birde şu var ki motor bir süre çalıştıktan sonra sinyalde düzgün çalışmaya başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Teşekkürler, oksitlenme ihtimali için bakacağım önce. Olmazsa rolesini alacağız mecbur.
    merhaba. Bu sissy barı taktırdınız mı acaba ? deneyimlerinizi öğrenmek isterim. Bir sorum da sissy barın arka kısmına çanta bağlama şansımız var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

merhaba. Bu sissy barı taktırdınız mı acaba ? deneyimlerinizi öğrenmek isterim. Bir sorum da sissy barın arka kısmına çanta bağlama şansımız var mı ?

Motosikleti

Bu başlıkta birçok tecrübesini paylaşan,sl200 için bilgi pdf dosyası yapıp herhangi bir beklenti içinde olmadan bu motora ilgi duyan herkese yardımcı olan shadowmaster abimizin motoru "91000 km de" motoru kitledi.

İzmir tarafına bir iş görüşmesi için istanbuldan çıktığı yolda motoru krank kitleyip piston başını parçalamış.İzmirde yakın bir dostumuzun yardımıyla motoru yine izmirde bulunan ve birçoğunuzun tanıdığı motomania servisine sl200 emanet edildi ve sağolsunlar baya ilgilendiler.

Videolarda gördüğünüz üzere motor orjinal 91000 km de ve "ilk kez motor açılıyor"

elbette böylesi zor bir anda motorun kitlenmesi büyük talihsizlik ancak kaza bela yaşanmadı zira shadowmaster 30 yıllık motor tecrübesi ile bu tür durumlarda ne yapılacağını bilen bir insan.

bir süredir motorla alakalı bazı sıkıntılar vardı,elden geçirilecekdi ancak iş temposu ve aciliyetlerden ötürü shadowmaster abimiz idareli kullanmayı tercih etti.Bazen hayat şartlarınızı zorluyor ne yazıkki.

Videoları paylaşmamın bir sebebide 5 yıldır özenle bakılan,her vidası dahi itinalı kontrol edilen sl200 (Türkiyede böylesi bakılan bir motor olduğunuda sanmıyorum) sıfırdan alınıp 91000 km de meydana gelen durumu görmeniz açısından sizlere fikir verecektir.Motorun parça kalitesi orta seviyelerde ve itinalı bakımlarda dahi gidilebilceği uç sınırlarıda shadowmaster test etti.Elbette pdf dosyasında yazıldığı gibi "motorun stabil çalışan düzeyde,aşırı zorlamadan" kullanımı dahilinde gelinen sonuçlar bunlar.Yani boş bulunan her yolda tapa gaz denemeleri yapılmadı bu motorda,kapasitesinin normalleri dahilinde kullandı shadowmaster.

çok yakınen tanıdığım shadowmaster abimiz 5 yıldır yağmur çamur demeden Türkiye'de istanbul-kars gezisi,defalarca ege turları ve çoğunlukla istanbul içi kullanımı ile 91000 km yi hakkıyla yaptı ancak motorun parça ömrüde buraya kadarmış.

Herşeyin bir ömrü var mekanik parçalarda,sl200 motorunda parça kalite ömür testi (sanıyorum başka hiçbir yerde bu testte yapılmadı)sıfırdan alınıp devamlı aktif kullanımda 91000 km de sona ermiş görünyor.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O pdfi bir okumak isterim. Bulamadım tekrar yükleyebilir misiniz?

Motosikleti
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O pdfi bir okumak isterim. Bulamadım tekrar yükleyebilir misiniz?
    https://drive.google.com/file/d/1W39...7tGrBz9RU/edit

profil bilgilerimdede var link.

yaklaşık 5 yıldır bu pdf dosyası Türkiye içinde sl200 kullanıcılarına çok yardımcı oldu.Umarım bundan sonrada yardımcı olmaya devam eder..
    BloodyBaron bunu beğendi.

Ali Gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Hocam benim iki ayna da koldan koptu. Yeni ayna almak istiyorum ama orjinaller çok pahalı. Orijinal aynalar kaç mm acaba ona göre alayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/zagOD7.jpg
    Ayna uzatma aparatını facebook aracılığıyla iletişime geçip siparişi verdim ve hemen ertesi gün elime geçti. Şenol abinin anlattığı gibi yaptım fakat, 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulamadım. Bizde şu şekil bi çözüm yaptık. Estetik açıdan kötü duruyor ama %50 olan görüş açımı %100'e çıkardı resmen bu uzatma şeysi sayesinde.
    Aynalardan omuzları görme problemi yaşayanlar için gerçekten güzel bir çözüm tavsiye ederim. Çok işime yaradı. Ancak şu 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulabilirsem estetik olarakta güzel bir görüntü elde edicem.
    Hocam orijinal aynalar kaç mmdir? Benim iki ayna da koldan koptu yeni ayna almam gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/zagOD7.jpg
    Ayna uzatma aparatını facebook aracılığıyla iletişime geçip siparişi verdim ve hemen ertesi gün elime geçti. Şenol abinin anlattığı gibi yaptım fakat, 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulamadım. Bizde şu şekil bi çözüm yaptık. Estetik açıdan kötü duruyor ama %50 olan görüş açımı %100'e çıkardı resmen bu uzatma şeysi sayesinde.
    Aynalardan omuzları görme problemi yaşayanlar için gerçekten güzel bir çözüm tavsiye ederim. Çok işime yaradı. Ancak şu 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulabilirsem estetik olarakta güzel bir görüntü elde edicem.
    Hocam orijinal aynalar kaç mmdir? Benim iki ayna da koldan koptu yeni ayna almam gerekiyor.

fcesur77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Orjinal aynalarını almanı tavsiye etmem. Arkayı göremiyorsun. Ben Mondialin HRC aynalarını aldım 8mm. Ayrıca tornada 8mm uzatma aparatı yaptırdım. Şu an arkasını artçı varken bile rahat görüyorum. Yarın uzatma parçalarının fotoğrafını atarım daha ayrıntılı fikrin olur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı fcesur77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal aynalarını almanı tavsiye etmem. Arkayı göremiyorsun. Ben Mondialin HRC aynalarını aldım 8mm. Ayrıca tornada 8mm uzatma aparatı yaptırdım. Şu an arkasını artçı varken bile rahat görüyorum. Yarın uzatma parçalarının fotoğrafını atarım daha ayrıntılı fikrin olur.
    Hocam aynaların linkini verebilir misiniz? Aparat da yaptırmam gerekli sanırım.
    Motorla Yaşa, Motorla Öl.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Ali Gence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aynaların linkini verebilir misiniz? Aparat da yaptırmam gerekli sanırım.
    Tornada yaptırdığım uzatma aparatları.

https://hizliresim.com/RlJCne

https://hizliresim.com/qaK4SB

Aynaların linki

https://www.trendyol.com/ncr/mondial...chantId=194040

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Aynalar da bu şekilde oldu;

https://hizliresim.com/s202Te

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Aynaların linki

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Egzoz içinde ayrı bir işlem yaptırdım sesi güzel ve tok çıkıyor. Çevreye rahatsızlık verecek seviyede değil. Dışarıdan bakınca işlem yapıldığı belli olmuyor. Trafik durdurursa sorun olacağını sanmıyorum. Vites düşürürken de patır patır ses geliyor. Güzel oldu baya.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 4 senedir kullanıyorum daha hiç bozulmadı 3 ayda nasıl bozulabiliyor?
    bizimki aldığımız gün çalışmıyordu daha. Aldığımız bayiye söylediğimizde(bursa merkezden aldık, inegöl'de yaşıyorum) servise yönlendirdiler. Daha sonrasında ise internetten sıfır kablo siparişi verdim ve kendim değiştirdim. Şuan bi sıkıntı yok. Sadece olur birgün satarsak alacak arkadaşa bi 300 km civarı eksik olduğunu belirticez.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Arkadaşlar elinde herhangi bir sebepten ötürü sağ kumanda(Marş Kumandası) değişimi yapan ve eski çıkan kumandası elinde olan var mı ? Marş tuşu çalışmıyor daha doğrusu tuşa sert bastırınca ortadayken alıyor marşı mart ayında muayeneye girecek motor geçirmezler öyle. Yedek parça satan firmalarda da bulamadım. Var mı yardımcı olabilecek biri

Motosikleti
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elinde herhangi bir sebepten ötürü sağ kumanda(Marş Kumandası) değişimi yapan ve eski çıkan kumandası elinde olan var mı ? Marş tuşu çalışmıyor daha doğrusu tuşa sert bastırınca ortadayken alıyor marşı mart ayında muayeneye girecek motor geçirmezler öyle. Yedek parça satan firmalarda da bulamadım. Var mı yardımcı olabilecek biri
    şuan sl200 parça bulmak bir hayli zor çünkü üretimler durduğu için yeni sezon bekleniyor.çinde ulusal bayram sebebiylede 30 günlük araya gidiliyor,yani yeni parti yedek parçaların nisandan önce gelmesi imkansız.

sizin sorununuz ise kütüklük içindeki yayın yada yayı tutan mekanizmanın bozulması durumu.kütüklükleri değiştirmektense kütüklüğü söküp marş butonunu kontrol edip elden geçirerek uygun bir yay takıp tamir etmeniz mümkün.

266 sayfadır farklı farklı ufak problemler yaşayanlar için hep "elinize alet takımı alıp bu tür parçaları söküp takmaktan çekinmeyin" diye çoğu kez yazdım.şimdi bu arızalanan kütüklük yarın çinden getirilmiş olsa "en az" 250-300 tl fiyatı olacak..basit bir yayı değiştirmek yada bağlı olduğu ufak mekanizmayı olağanüstü emek ve maharet sarf etmeden tamir etmez zor değil.Bu tür ufak tefek arızalarda eliniz anahtar tutmaz ise her şekilde cebinizdeki paralar çar çur olacakdır..

probleminizin sebebinide açıklayayım;

yine 266 sayfa içerisinde sıklıkla bahsettiğim "haftalık ve aylık bakımlarda" kütüklüklerin belli zamanlarda sökülüp,içinin temizlenip (özellikle kış ayına girmeden önce) bakımlarının yapılmamasından kaynaklı kütüklüklere bağlı sinyal,marş butonu gibi tuşların bozulabileceğini hep anlattım.japon motorlarda dahi bu bakımlar senede 1-2 kez yapılmadığı sürece kütüklüklerdeki butonlar arızalanabilir.

Bu arada kütüklükler demişken,yılda 1 kez (özellikle bu şubat-mart ayları gibi) sıcaklıklar bastırmadan gaz-debriyaj tellerinizi kontrol edip bu telleri mutlaka koruyucu kılıflarından komple çıkarıp gres yağı ile iyice yağlayıp tekrar monte edin (sıfır alsanız dahi bu işlemleri yapın) aksi takdirde gaz-debriyaj telleriniz olmadık yerde yağsız kalmakdan kopma riski artacakdır.Şimdiden sezon açılmadan önce motorunuzu ister sık kullanın ister seyrek bunları yaptırın derim bir tavsiye olarak..

Merhaba dostlar,
    Bir hevesle başladım şu motor işine.
    Sl 200 ü gördükten sonra olanlar oldu denebilir 😂
    Şuanda ehliyeti kovalıyorum aldığım gibi Allahın izniyle ikinci el bir Sl 200 düşünüyorum.
    Fakat daha önce hiç motorla alakam olmadığından motorda nelere dikkat etmem gerekir(kullanım kılavuzunu bi kaç kere hatim ettim fakat tekrar sormak istedim), alacağım adamı hangi sorularla darlamalıyım ki beni kazıklamayasın gibi sorularım var veya ikinci el piyasasında sizin başınızdan neler geçti gibi sorularım var.
    Cevap yazanların elleri dert görmesin şimdiden 😂

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan sl200 parça bulmak bir hayli zor çünkü üretimler durduğu için yeni sezon bekleniyor.çinde ulusal bayram sebebiylede 30 günlük araya gidiliyor,yani yeni parti yedek parçaların nisandan önce gelmesi imkansız.

sizin sorununuz ise kütüklük içindeki yayın yada yayı tutan mekanizmanın bozulması durumu.kütüklükleri değiştirmektense kütüklüğü söküp marş butonunu kontrol edip elden geçirerek uygun bir yay takıp tamir etmeniz mümkün.

266 sayfadır farklı farklı ufak problemler yaşayanlar için hep "elinize alet takımı alıp bu tür parçaları söküp takmaktan çekinmeyin" diye çoğu kez yazdım.şimdi bu arızalanan kütüklük yarın çinden getirilmiş olsa "en az" 250-300 tl fiyatı olacak..basit bir yayı değiştirmek yada bağlı olduğu ufak mekanizmayı olağanüstü emek ve maharet sarf etmeden tamir etmez zor değil.Bu tür ufak tefek arızalarda eliniz anahtar tutmaz ise her şekilde cebinizdeki paralar çar çur olacakdır..

probleminizin sebebinide açıklayayım;

yine 266 sayfa içerisinde sıklıkla bahsettiğim "haftalık ve aylık bakımlarda" kütüklüklerin belli zamanlarda sökülüp,içinin temizlenip (özellikle kış ayına girmeden önce) bakımlarının yapılmamasından kaynaklı kütüklüklere bağlı sinyal,marş butonu gibi tuşların bozulabileceğini hep anlattım.japon motorlarda dahi bu bakımlar senede 1-2 kez yapılmadığı sürece kütüklüklerdeki butonlar arızalanabilir.

Bu arada kütüklükler demişken,yılda 1 kez (özellikle bu şubat-mart ayları gibi) sıcaklıklar bastırmadan gaz-debriyaj tellerinizi kontrol edip bu telleri mutlaka koruyucu kılıflarından komple çıkarıp gres yağı ile iyice yağlayıp tekrar monte edin (sıfır alsanız dahi bu işlemleri yapın) aksi takdirde gaz-debriyaj telleriniz olmadık yerde yağsız kalmakdan kopma riski artacakdır. Şimdiden sezon açılmadan önce motorunuzu ister sık kullanın ister seyrek bunları yaptırın derim bir tavsiye olarak..
    Dostum verdiğin cevap için teşekkür ederim. Bende motorun ilk sahibiyim ve 60k oldu hemen hemen çaylak sayılmam yani SL200 de Bu tarz sorunları zaten kendim hallediyorum mesela ilk zamanlarda sol kütüğü değiştirmiştim atmadım çıkardığım parçayı ve ilerleyen zamanlarda marş tuşu arıza yaptı bende sol kütükten çıkan korna tuşunu marş tuşuyla değiştirdim ve çözdüm işi. Bu tarz sorunları kendim hallediyorum. Bu sefer marş tuşu çalışmıyor değil ama sert bastırınca ortalarda alıyor marşı. Açtım kütüğü tuşun içini de açtım temizledim yapıştırıp kapattım ama aynı durum devam ediyor. Yayı da sağlam onda da sorun yok. Büyük ihtimal tuşun iç mekanizmasında bir yerde temassızlık oluyor. hafta sonu tekrar açıp içini biraz daha kurcalıycam.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200

Aynaların linki

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Egzoz içinde ayrı bir işlem yaptırdım sesi güzel ve tok çıkıyor. Çevreye rahatsızlık verecek seviyede değil. Dışarıdan bakınca işlem yapıldığı belli olmuyor. Trafik durdurursa sorun olacağını sanmıyorum. Vites düşürürken de patır patır ses geliyor. Güzel oldu baya.
    Hocam egzoza ben de işlem yaptırmak istiyorum ama muayene vs durumlardan dolayı çekiniyorum. Lastikler hakkında bir bilginiz var mı sanırım Anlas marka lastikler uyuyor ama ebatlarını bilmiyorum. Var mı bilginiz? Aynalar yakışmış bu arada düşünüyorum almayı.
    Motorla Yaşa, Motorla Öl.

Motosikleti
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum verdiğin cevap için teşekkür ederim. Bende motorun ilk sahibiyim ve 60k oldu hemen hemen çaylak sayılmam yani SL200 de Bu tarz sorunları zaten kendim hallediyorum mesela ilk zamanlarda sol kütüğü değiştirmiştim atmadım çıkardığım parçayı ve ilerleyen zamanlarda marş tuşu arıza yaptı bende sol kütükten çıkan korna tuşunu marş tuşuyla değiştirdim ve çözdüm işi. Bu tarz sorunları kendim hallediyorum. Bu sefer marş tuşu çalışmıyor değil ama sert bastırınca ortalarda alıyor marşı. Açtım kütüğü tuşun içini de açtım temizledim yapıştırıp kapattım ama aynı durum devam ediyor. Yayı da sağlam onda da sorun yok. Büyük ihtimal tuşun iç mekanizmasında bir yerde temassızlık oluyor. hafta sonu tekrar açıp içini biraz daha kurcalıycam.
    tuş içinde temas eden plastik çıkıntılar aşınmış olabilir,problemin oluştuğu yeri iyice tespit ettikten sonra deforme olmuş yeri en kolay şekilde hızlı yapıştırıcıyla (spreyli olan) elden geçirebilirsiniz.Tuş içindeki yayların zaman içinde plastik yuvaları aşındırması ve yayın kaymasıyla boşluk yaratmış olabilir,deforme olan yerleri tespit ederek farklı çözümlerlede ilerleyebilirsiniz.

Önceki mesajımda dediğim gibi esasen çok basit problemler bazen gözden kaçabiliyor,burada açtıp baktığınız parçanın nasıl çalıştığını anlayarak ilerlerseniz çözüm bulmakda çok kolaylaşır.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Ali Gence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam egzoza ben de işlem yaptırmak istiyorum ama muayene vs durumlardan dolayı çekiniyorum. Lastikler hakkında bir bilginiz var mı sanırım Anlas marka lastikler uyuyor ama ebatlarını bilmiyorum. Var mı bilginiz? Aynalar yakışmış bu arada düşünüyorum almayı.
    Kuba Superlight 200 Anlas Capra Takım 110/90-16 ve 130/90-15 : Lastik ebatları bu şekilde. Yol tutuşu güzel ben bu lastikleri kullanıyorum. Ben egzozu muayeneden sonra deldirdim. Muayene esnasında egzoza da bakmadılar. Birkaç kez trafik durdurdu ama bir şey demediler. Abartı ses çıkmıyor zaten.

Merhabalar, ben de aranıza 3 ay önce katıldım. Sormak istediğim şey ise motorun ön ve arka frenin stop lambası arasında ki engelleyemediğim uyumsuzluğu. Motor ilk aldığımda muayeneye gidecek diye bozuk olan sinyali yaptırmaya götürüp stopların da çalışmadığını farkettik. Motoru yıkamıştık sanırım içine su falan kaçıp pas yapmış olabilir diye wd40 ile temizlendi ve arka fren pedalının yayı ayarlandı esnetilerek. Bunu yaptıralı 1,5 ay olmamışken ve motor yüksek suya maruz kalmadı yıkamadan sildim bi kaç kere 5-10 dakika da yağmur altında kullandım mecburen. Şuan ön fren stopu hiç yakmaz iken arka fren de geç kavrıyor. Forumun hepsini okuyamadım lakin buna benzer bir sorun yazanı da görmedim. Yedek parça olarak da o yayı en azından internette göremedim gevşemiş olma ihtimaline karşı bakmıştım. Var mı yaşayan deneyimleyen yaptırmak iki dakika ama sürekli ufak arızalarla uğraşmaktan yoruldum bunun daha uzun süreli gitmesi lazım. Ayrıca motoru yıkıyorsanız bana da taktik verebilir misiniz?

Motosikleti
    Alıntı dowkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de aranıza 3 ay önce katıldım. Sormak istediğim şey ise motorun ön ve arka frenin stop lambası arasında ki engelleyemediğim uyumsuzluğu. Motor ilk aldığımda muayeneye gidecek diye bozuk olan sinyali yaptırmaya götürüp stopların da çalışmadığını farkettik. Motoru yıkamıştık sanırım içine su falan kaçıp pas yapmış olabilir diye wd40 ile temizlendi ve arka fren pedalının yayı ayarlandı esnetilerek. Bunu yaptıralı 1,5 ay olmamışken ve motor yüksek suya maruz kalmadı yıkamadan sildim bi kaç kere 5-10 dakika da yağmur altında kullandım mecburen. Şuan ön fren stopu hiç yakmaz iken arka fren de geç kavrıyor. Forumun hepsini okuyamadım lakin buna benzer bir sorun yazanı da görmedim. Yedek parça olarak da o yayı en azından internette göremedim gevşemiş olma ihtimaline karşı bakmıştım. Var mı yaşayan deneyimleyen yaptırmak iki dakika ama sürekli ufak arızalarla uğraşmaktan yoruldum bunun daha uzun süreli gitmesi lazım. Ayrıca motoru yıkıyorsanız bana da taktik verebilir misiniz?
    ön fren manetine bağlı müşür kısmında muhtemelen bir sorun olmuş.bağlantı pinleri gevşemiş yada oksitlenmiş olabilir.ön fren manetini kontrol edin ve ws40 ile temizleyin.şayet çalışmaz ise ön fren müşürü arıza yapmış olabilir,müşürü sökmek gerekebilir.

arka fren stop lambasını yakan ayaklık kısmındaki müşüründe ayarı bozulmuş görünüyor anlattıklarınıza göre.ayak müşürü yaya göre ayarlanabilir,basittir yapması.aynı şekilde wd40 ilede yay kısmını temizleyebilirisiniz.yayı değiştirmek isterseniz kuba parçalarını satan herhangi bir yerden arka fren müşür yayı alabilirsiniz,universaldir zaten çoğu yay,çok spesifik bir parça değil yani.

Motosikleti
    superlight 200
    Frende stop yanmama sorunu bende de var. On frende de arka frende de hicbir sekilde arka stop yanmıyor. Dun arka stop lambasini degistirdim, cikan lamba patlak gibiydi, yeni lamba taktim ama onda da yanmıyor. Ön frende de arka frende de yanmıyor. Sigortası mi patladi acaba? Bir de gostergede kisa farin yandigini gösteren yesil isik yanmıyor. Bu ikisi baglantili bir durum mu? Mayista muayeneye girecek motor. Ben cozebilir miyim yoksa servis yolu gorundu mu bana?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)