Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    city grip lastiklerin bir nebze motoru alçalttığı doğru ama orta sehpa sıkıntısı yaşayan olmadı.Hem kendi kullandığım sl200 zamanında hemde çevremde city grip kullananlarda böylesi problem olmadı.Orta sehpahınızda bir sorun varmış gibi gördüm ben,2-3 santimlik bir alçatma ile orta sehpa kasislerde vurmaz.Orta sehpayı tutan yağda bir sorun olmuş olabilir zamanla gevşeme vb gibi.

aliexpres satışları zaten durdu,son 1 yıldır ek vergilerin konulması ve bu corona virüs tehditi aliexpresin satış durumunu alt üst etti.Uzun bir süre aliexpress satışları olmayacağı gibi çinden gelen aliexpres kargo gemileride ülke rıhtımlarına alınmayacaktır zira corona virüs tehlikesinin mart ayındaki sonuçları bekleniyor çünkü virüsün öldüreceği insan sayısının mart ayında artmasından endişe ediliyor.Zaten çinde birçok şehir karantina altında,asgari 6 ay aliexpressden alışveriş edilmez bu şartlarda.Bu durumun geri dönüşü aslında güzel olacak zira aliexpres satışları çoğaltmak için çok büyük fırsat indirimleri sunacaktır,elde çok mal kaldı çünkü,eritmek zorundalar ancak dediğim gibi bu 6 ayı bulur,sabrederseniz daha uygun fiyata almanız mümkün olacaktır,beklemek istemezseniz letgo gibi paltformlarda fairing satışı yapan kişiler var,irtibata geçebilirsiniz.
    Teşekkürler o zaman bir bakayım ne gibi bir problem varmış anlaşılır. Fairing de bulabilirsem letgo benzeri ortamlardan bulmaya çalışacağım artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öneriler üzerine Michelin City Grip lastiklere geçiş yaptım gayet memnunum fakat yüksekliğin değişmesine bağlı olarak orta sehpa alçaldı, hem kasislerde özellikle artçılıyken sürtüyor hem de ben orta sehpayı sürekli kullanan birisiydim, eğim olmadığı zaman orta sehpaya alamıyorum artık perişan ediyor beni.Lastik değişimi yapanlar olarak durum sizlerde de böyle midir yoksa benim orta sehpamda mı bir problem var ona göre bir servise uğrayıp yükselttirip bakacağım altına. Bir de harley fairing montajı yapmak istiyorum bu sebeple sipariş verecektim fakat aliexpress çin siparişleri adına ortalık durumlar malum, başka makul fiyatlı çok kaliteli olması gerekmeden alabileceğim önerebileceğiniz yer mevcut mudur?
    Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Sehpayı da kontrol ettim sıkıntı tamamen lastik alçalmasından.

Yanlış hatırlamıyorsam BlackGhost zamanı taktırılan lastiklerin alın yüksekliği bizimkilere nazaran biraz daha yüksekti. O lastikler nedendir bilmiyorum gelmemeye başladı ve sendeki lastikler en uygun model olarak takıldı. 2 yıldır bu lastiklerleyim, sürüşü çok fazla etkilediğini söyleyemem. eğimli ve keskin virajlarda sehpa biraz yere sürtüyor o kadar özellikle sola dönüşlerde. Tek çözüm sehpanın iptali ya da yapılabiliyorsa boyunun kısaltılması.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Sehpayı da kontrol ettim sıkıntı tamamen lastik alçalmasından.

Yanlış hatırlamıyorsam BlackGhost zamanı taktırılan lastiklerin alın yüksekliği bizimkilere nazaran biraz daha yüksekti. O lastikler nedendir bilmiyorum gelmemeye başladı ve sendeki lastikler en uygun model olarak takıldı. 2 yıldır bu lastiklerleyim, sürüşü çok fazla etkilediğini söyleyemem. eğimli ve keskin virajlarda sehpa biraz yere sürtüyor o kadar özellikle sola dönüşlerde. Tek çözüm sehpanın iptali ya da yapılabiliyorsa boyunun kısaltılması.
    2017 öncesi city gripler yüksekti,doğrudur.Bİr seri öyle üretildi sonra lastik yanakları dahada daraltıldı ancak lastiğin kalitesi tartışılmaz.

Maalesef üklemizin kasisleride ortalamının çok üstünde devasa yükseklikte ve uzunlukta.Bu yüzden otomobil sahipleri 2 yılda bir patlayan amortisörleri ile uğraşıyor.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    KUBA SL200
    Selam arkadaşlar hız ve devir göstergesini iptal ederek Yurt dışından satın aldığım dijital gösterge ile değiştirerek gerekli ayarları yaptım.Düzenli olarak çalışmakta ve Motoruma çok yakıştığını düşünüyorum.Elektrik bağlantısını kendim yaptım.Km teli eski göstergedeki gibi çelik tel ile çalışıyor.Benzin için depodan kablo çektim.Sinyali kısa farı ayrı ayrı gösteriyor.Akü zayıf uyarısı da var.

https://imgyukle.com/i/nu5snh

https://imgyukle.com/i/nu5zfH

Motosikleti
    Alıntı BERHAN10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar hız ve devir göstergesini iptal ederek Yurt dışından satın aldığım dijital gösterge ile değiştirerek gerekli ayarları yaptım.Düzenli olarak çalışmakta ve Motoruma çok yakıştığını düşünüyorum.Elektrik bağlantısını kendim yaptım.Km teli eski göstergedeki gibi çelik tel ile çalışıyor.Benzin için depodan kablo çektim.Sinyali kısa farı ayrı ayrı gösteriyor.Akü zayıf uyarısı da var.

https://imgyukle.com/i/nu5snh

https://imgyukle.com/i/nu5zfH
    esl,i sl200 motorumda uygulamıştım 5 yıl önce,stabil çalışan,herşeyi yerli yerinde bir takometre.Ben depo göstergesini yapamamıştım,bu konuda biraz elektirik bilgisi gerektiriyor yada sağlam bir usta.universal olarak her motora takılabilen tek örnek şuanda.

Motosikleti
    KUBA SL200
    esl,i sl200 motorumda uygulamıştım 5 yıl önce,stabil çalışan,herşeyi yerli yerinde bir takometre.Ben depo göstergesini yapamamıştım,bu konuda biraz elektirik bilgisi gerektiriyor yada sağlam bir usta.universal olarak her motora takılabilen tek örnek şuanda.
    Benzin verisi için depoda bulunan mekanik göstergeden orta uçtan bir kablo daha alıyoruz.Bağlantı yapıldıktan yaklaşık 10 sn sonra ibrenin yükseldiğini görüyoruz.Bağlar bağlamaz hemen çalışmıyor.Ben şu an göstergeyi eski eski manuel sayacın km’sine alıyorum.Sonra kaldığı yerden devam edecek motorumun km’si.

Motosikleti
    Alıntı BERHAN10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin verisi için depoda bulunan mekanik göstergeden orta uçtan bir kablo daha alıyoruz.Bağlantı yapıldıktan yaklaşık 10 sn sonra ibrenin yükseldiğini görüyoruz.Bağlar bağlamaz hemen çalışmıyor.Ben şu an göstergeyi eski eski manuel sayacın km’sine alıyorum.Sonra kaldığı yerden devam edecek motorumun km’si.
    birde bu takometrenin çok güzel özelliği var.

Gerçek km bilgisini alabilmek için ön tekere bağlanan km sayaç mıknatıslarının lasitk dönüş çap bilgilerini girebiliyorsunuz.Şöyleki her motorun lastik çapı farklı olduğundan dönüş katsayısı farklıdır ve km bilgileride buna göre ayarlanan katsayı ile ölçülür.Yani büyük jant kullananlarda bu katsayı farklıdır sl200 gibi küçük jant kullananlar için bu ayrıdır,yani jantın bir tur sayısı her farklı jant ölçüsünde farklılık gösterir.Aynı anda 100 km hız yaparken 17" jantı olanla 15" jantı olan iki motor yolda gidiyor diye düşünelim,15" jant kullanan daha az tur attığı gösterge panelide buna göre ayarlanmıştır,bu gösterge takılı olduğu zaman 15" jant takana göre daha fazla hız yapıyor gibi görünecektir 17" jant takanla kıyas tutulduğu zaman ve bu direkt km bilgisine yansıyacaktır dolayısıyla takometre ayar bölümünde bunun algoritması bulunmakta ayarı kolay,youtube da videosu vardı,net ve gerçek km hız ve bilgisini görmek içinde bu ayarı yapmak zorundasınız.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Not Alınız Arkadaşlar : Uzun zamandır ön freni sıkınca arka stop yanmıyordu. Geçen biraz uğraşayım dedim sağ kütüğü söktüm ve müşürü çıkardım dışarı müşürün içini falçata ile açtım fren sıkınca hareket eden bir yay var yay hareket edince iki metali birbirine değdirip lambayı yakıyor o kısımın içine yağ kaçmış ve donmuş birbirine değmesi gereken metaller değmeyince haliyle stop da yanmıyor temizledim içini iyice sonra falçata ile kestiğim kısmı japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım sonuç stabil olarak çalışır durumda haliyle sağ kütüğe vereceğim 200 tl cebime kalmış oldu. Biraz ince işçilik gerekiyor ama çok da zor değil yapması. Bu arada benim makina 52bin km oldu yaza girmeden 4 senelik sl 200 serüvenime son vermeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not Alınız Arkadaşlar : Uzun zamandır ön freni sıkınca arka stop yanmıyordu. Geçen biraz uğraşayım dedim sağ kütüğü söktüm ve müşürü çıkardım dışarı müşürün içini falçata ile açtım fren sıkınca hareket eden bir yay var yay hareket edince iki metali birbirine değdirip lambayı yakıyor o kısımın içine yağ kaçmış ve donmuş birbirine değmesi gereken metaller değmeyince haliyle stop da yanmıyor temizledim içini iyice sonra falçata ile kestiğim kısmı japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım sonuç stabil olarak çalışır durumda haliyle sağ kütüğe vereceğim 200 tl cebime kalmış oldu. Biraz ince işçilik gerekiyor ama çok da zor değil yapması. Bu arada benim makina 52bin km oldu yaza girmeden 4 senelik sl 200 serüvenime son vermeyi düşünüyorum.
    kütüklüklerle alakalı bir çok sorunla karşılaşan oldu,hep söyledik.Aylık olarak bu kütüklüklerin sökülüp wd40 ile temizlenmesi ve varsa problem yaratan parça elden geçirilmesi lazım diye.Bunlar yapılmayaınca zaman içinde kütüklüklerde çıkan problemler çözülemeyince sıfırını almak zorunda kalıyorsunuz.

Manetler ve kütüklükler direkt hava şartlarının olumsuzluğna yakalandığından kirlenmesi ve ufak arızalar çıkarması normaldir.
    Bakım dediğimiz olay sadece motoru yıkayıp temizlemek değildir.Zindir,kütüklük ve manetler gibi aksamlar elden geçirilmek zorundadır.Özellikle kış aylarında yağışlı ve soğuk havalarda bu parçalar çok yıpranır ve bakımları zamanında yapılmalıdır,aksi halde parça ömrü kısalır ve istenmeyen problemler yaşarsınız.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    kütüklüklerle alakalı bir çok sorunla karşılaşan oldu,hep söyledik.Aylık olarak bu kütüklüklerin sökülüp wd40 ile temizlenmesi ve varsa problem yaratan parça elden geçirilmesi lazım diye.Bunlar yapılmayaınca zaman içinde kütüklüklerde çıkan problemler çözülemeyince sıfırını almak zorunda kalıyorsunuz.

Manetler ve kütüklükler direkt hava şartlarının olumsuzluğna yakalandığından kirlenmesi ve ufak arızalar çıkarması normaldir.
    Bakım dediğimiz olay sadece motoru yıkayıp temizlemek değildir.Zindir,kütüklük ve manetler gibi aksamlar elden geçirilmek zorundadır.Özellikle kış aylarında yağışlı ve soğuk havalarda bu parçalar çok yıpranır ve bakımları zamanında yapılmalıdır,aksi halde parça ömrü kısalır ve istenmeyen problemler yaşarsınız.
    Aynen öyle belli aralıklarla kontrol etmek lazım. ama benim anlattığım kısım sadece kütük içi de değil. Direk müşürün içi. Kimse onu söküp de içini temizlemez çalışmamazlık yapmadıkça

Motosikleti
    KUBA SL200
    Kuba sl 200 ‘e ait hız ve devir göstergesi satılıktır.Km 15.300 ihtiyacı olanlar mesaj atabilir

Motosikleti
    Superlight 200
    Çalışır haldeyse ben alabilirim, geçen attığınız fotoğraflardaki yeni göstergenin fiyatını da paylaşabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Bende motorumu satıyorum. Mart 2019 da alınmıştı. 8600km de. Burda epey tecrübemi yazmıştım. İlgilenenler mesajla iletişime geçebilirler

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Arkadaşlar merhaba,2.El super Superlight 200 alma niyetindeyim bazı sorularım var.
    1: Motorun 2013-2014-2015-2016 modelleri arasında bir fark var mıdır_
    2: Artçılı kullanmaya ne kadar uygundur?
    3: Yakıt tüketimi nasıldır ?

teşekkür ederim iyi günler.

Motosikleti
    Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,2.El super Superlight 200 alma niyetindeyim bazı sorularım var.
    1: Motorun 2013-2014-2015-2016 modelleri arasında bir fark var mıdır_
    2: Artçılı kullanmaya ne kadar uygundur?
    3: Yakıt tüketimi nasıldır ?

teşekkür ederim iyi günler.
    https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

Yeni başlayanlar ve bilgilerini tazelemek isteyenler linkten faydalanabilir.

Motosikleti
    KUBA SL200
    Çalışır vaziyette dijital olan 200TL gibi bir rakama geldi.Takma ve işçilik bana ait. Çalışır vaziyette dijital olan 200TL gibi bir rakama geldi.Takma ve işçilik bana ait.

Kuba süperlight 200 Km Sayacı ve Devir Göstergesi İlan No: 791228536 https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-kuba-superlight-200-km-sayaci-ve-devir-gostergesi-791228536/detay

Beyler bu hava filtresinin orada 2 tane aynı boyutta elek gibi bir şey var ben 1 tanesini söktüm motor biraz daha rahat nefes alıyor 2 tane olması çok gereksiz geldi motoru biraz daha yorduğu düşüncesindeyim ilerde bir problem yaratırmı orasını bilmiyorum ben gibi kullanıpta sorun yaşayan varmı aranızda ona göre önlem alalım

Motosikleti
    KUBA SL200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu hava filtresinin orada 2 tane aynı boyutta elek gibi bir şey var ben 1 tanesini söktüm motor biraz daha rahat nefes alıyor 2 tane olması çok gereksiz geldi motoru biraz daha yorduğu düşüncesindeyim ilerde bir problem yaratırmı orasını bilmiyorum ben gibi kullanıpta sorun yaşayan varmı aranızda ona göre önlem alalım
    Doğru tespit 100 km hızdan sonra oksijen yetmiyor.Benimkinde ince sünger ve iki adet metal elek var dı orjinal filtre alarak değiştirdim ama havanın yetmediğini düşünüyorum.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Arkadaşlar selam,titreşime bağlı rolanti vidasının önündeki yuvarlak krom rengi kapak baglantı demirinden kopup düşmüş bugün daha sabahında duruyordu, https://i.hizliresim.com/PGEOj5.jpg
    internette arattım her parça var bundan bulamadım bulmamda yardımcı olursanız veya aratırken bir adı varsa o isimle aratmamda söylerseniz sevinirim. Hem o demirden hem de kapağa ihtiyacım var. Her haftasonu motoru temizleyip wd40layıp vidalarını kontrol ediyorum, daha 8000’ deki motorumun titreşimden dolayı düşmedik neredeyse gidonu kaldı artık bu durum canımı sıkmaya başladı elime çekiç alıp parçalayasım geliyor motosikleti, aldığım kasım ayından bu yana en az 10-15 tane sıkıntı yaşadım bu tarzda. Uzun yol yapan arkadaşlara hayret ediyorum bu motora değil güvenmek avrupadan anadolu yakasına geçerken dua eder hale geldim inşallah yolda kalmam bir parçası uçup gitmez diyerekten. Neyse yardımcı olabilirseniz bu parça konusunda çok sevinirim.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,titreşime bağlı rolanti vidasının önündeki yuvarlak krom rengi kapak baglantı demirinden kopup düşmüş bugün daha sabahında duruyordu, https://i.hizliresim.com/PGEOj5.jpg
    internette arattım her parça var bundan bulamadım bulmamda yardımcı olursanız veya aratırken bir adı varsa o isimle aratmamda söylerseniz sevinirim. Hem o demirden hem de kapağa ihtiyacım var. Her haftasonu motoru temizleyip wd40layıp vidalarını kontrol ediyorum, daha 8000’ deki motorumun titreşimden dolayı düşmedik neredeyse gidonu kaldı artık bu durum canımı sıkmaya başladı elime çekiç alıp parçalayasım geliyor motosikleti, aldığım kasım ayından bu yana en az 10-15 tane sıkıntı yaşadım bu tarzda. Uzun yol yapan arkadaşlara hayret ediyorum bu motora değil güvenmek avrupadan anadolu yakasına geçerken dua eder hale geldim inşallah yolda kalmam bir parçası uçup gitmez diyerekten. Neyse yardımcı olabilirseniz bu parça konusunda çok sevinirim.
    Motorum 4 senedir bende 700 km de 2.el aldım şuan 52bin km de şimdiye kadar hiç bi parçası düşmedi. Her sene de uzun yol yaparım. Öyle aman aman her ay vidalarını falan da sıkmam. Ufak tefek sorunlar yaşamadım değil ama çok önemli şeyler değildi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)