Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam, bizim motorlara uygun kaliteli akü tavsiyeniz nedir?

Olayı anlatayım. Sabah motoru calıştırmaya çalıştığımda marş almadı. Hatta marş motoru bile dönmüyordu. Farları kontrol ettim marşa bastığımda sönükleşiyorlar. Hatta şu anda tamamen sönüyorlar. Ayak pedalı ile çalıştırmayı da ben beceremedimEvin yakınında bi motorsikletçi var neyseki. Akü'yü şarj ettirmeye değer mi? Motor custom yapılırken 1 ay yattı. (elektrik sisteminde stop lambasi dışında degişen yok). 2 gün kullandım bugün durum budur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Önce tam sarj ettirin. Yine aynı durum olursa akünüzü değiştirin. Düzelirse normal kullanmaya devam edin. Farlarınızı söndürme düğmesi varsa farlarınız bir süre kapalı kulanın sarj olur.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Arakadaşlar elinde fazladan arka çamurluk ve sağ kumanda kütüğü olan var mıdır

Motosikleti
    Kuba Suberlight 200

Sele

Superlight orjinal selesi arıyorum fazladan elinde olup satmak isteyen varsa iletişime geçebilir, orjinal olmayıp da rahat konforlu hem sürücü hemde artçı için sele varsa ona da talip olabilirim. Yer: Kocaeli/izmit

Motosikleti
    MT-07
    Superlight 200 aynası nereden bulabilirim? Sol ayna lazım ama takım halinde satılıyormuş galiba? Pek de superlight ile alakalı olmadığım için, foruma danışma ihtiyacı hissettim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight 200 aynası nereden bulabilirim? Sol ayna lazım ama takım halinde satılıyormuş galiba? Pek de superlight ile alakalı olmadığım için, foruma danışma ihtiyacı hissettim.
    100 TL.ye Letgo'da buldum, pazarlıkla belki daha da indirim yapar

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Arkadaşlar arka stop nikelajı na ihtiyacım var nerden bulabilirim bulamıyorum İnternet adresi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    X-treme MAXX 200i
    Selam arkadaşlar lastik için hala öneriniz michlein city midir? K-light 202 sahibiyim lastik ebatları aynı.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı vohabo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka stop nikelajı na ihtiyacım var nerden bulabilirim bulamıyorum İnternet adresi verirseniz sevinirim.
    Alıntı Venomous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar lastik için hala öneriniz michlein city midir? K-light 202 sahibiyim lastik ebatları aynı.
    k lite model içinde michlein lastik tavsiye ediyorum,zaten başka model motorda alsanız markası miclein olsun zira Türkiye şartlarında bu lastik en ideal lastiktir,kendi honda motorumda dahi miclein commander kullanıyorum fiyatı tuzlu olsada (3000 tl civarı) zira bir motorun hayati organı lastikleri,lastik konusunda öteleme yapanlar veya farklı modeller alanların yaşadıklarını bu başlıkta okuyabilirsiniz,pekde iç açıcı sonuçlar almadılar ne yazıkki..

Yedek parça olayına gelince;

maalesef artık sl200 ülkemize getirilmeyecek,bunun yerine k-lite modeli getirilmeye başlandı.Blok olarak aynı bir motora sahip olan k lite daha sportif ve teknolojik bir motor.Giriş seviyesi cruiser segmentinde bir dönemde bitti artık sl200 ile.Yedek parçası sınırlı sayıda getirilir alanda alır.Bu yıl içinde sl200 motorun fiyatlarının düşeceğini sanıyorum parça sıkıntısından ötürü zira son 7-8 aydır ciddi parça sıkıntısı yaşanmakta.Bilinen siteleri ve letgo tarzı platformları sürekli takip derek fırsatları yoklamakdan başka çare yok ne yazıkki.
    Bİr başka alternatifde aliexpresden parça almak.Bir çok alternatif parça aliexpresde mevcut,bu şekilde parça almanızda mümkün.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k lite model içinde michlein lastik tavsiye ediyorum,zaten başka model motorda alsanız markası miclein olsun zira Türkiye şartlarında bu lastik en ideal lastiktir,kendi honda motorumda dahi miclein commander kullanıyorum fiyatı tuzlu olsada (3000 tl civarı) zira bir motorun hayati organı lastikleri,lastik konusunda öteleme yapanlar veya farklı modeller alanların yaşadıklarını bu başlıkta okuyabilirsiniz,pekde iç açıcı sonuçlar almadılar ne yazıkki..

Yedek parça olayına gelince;

maalesef artık sl200 ülkemize getirilmeyecek,bunun yerine k-lite modeli getirilmeye başlandı.Blok olarak aynı bir motora sahip olan k lite daha sportif ve teknolojik bir motor.Giriş seviyesi cruiser segmentinde bir dönemde bitti artık sl200 ile.Yedek parçası sınırlı sayıda getirilir alanda alır.Bu yıl içinde sl200 motorun fiyatlarının düşeceğini sanıyorum parça sıkıntısından ötürü zira son 7-8 aydır ciddi parça sıkıntısı yaşanmakta.Bilinen siteleri ve letgo tarzı platformları sürekli takip derek fırsatları yoklamakdan başka çare yok ne yazıkki.
    Bİr başka alternatifde aliexpresden parça almak.Bir çok alternatif parça aliexpresde mevcut,bu şekilde parça almanızda mümkün.
    Yıllardır bu kadar çok satmış bir motosiklet modelinde bile parça sıkıntısı mı yaşanıyor ?

Motosikleti
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır bu kadar çok satmış bir motosiklet modelinde bile parça sıkıntısı mı yaşanıyor ?
    değişen kurlar ve sektörden çekilen firmalar neticesinde sıkıntılar doğdu.Ayrıca sl200 parça üretimleride çinde kısıtlanınca darboğaz oluştu.Aynı durum regal raptor serisindede yaşanıyor artık son 2-3 yıldır.Regal motorlarıda Türkiye'de çok rağbet gören ve satan motorlardı ancak son 2-3 yıldır üretimi bittiğinden yedek parça teminide çok zorlaştı.Şuan sl200 yerine k-lite modeli üretime sokuldu,mekanik olarak parça bulmak kolay olacaktır zira k-lite modelinin bloğu sl200 ile aynı ancak aksesuar parçaları noktasında problem oluşacak.

Satış yapan firmalar bir süre yedek parça getirecektir ancak bunlarda kısıtlı sayıda olup getirdikleri an satacakları şekilde olacak.Misal bir yan kapak,çamurluk vb yan parçaları bulmak bir hayli zor ama motor mekanik parçası bulmak nispeten kolay.

Bu yıl bu sıkıntıyı çok yaşayacak sl200 kullanıcıları ve bu ister istemez sl200 fiyatlarınada yansıyacak zira sl200 gerçekte 2 yıl önce üretimi bitirilen ancak stok fazlalığı yüzünden piyasada satılmaya devam eden bir modeldi.Bakınız 2019 model üretimi piyasada yok,zaten geçen yıl 2019 üretimi olarak ülkemize getirilmedi,sebebi motorun 2018 yılı itibariyle üreitiminin bitirilmiş olması ve stoklara 2018 olarak getirilmesiydi.2019da sıfır alınan motorlarda 2018 üretimi ama 2019 trafik çıkışlı motorlardır,buna mukabil bu yıl sl200 konusunda net haberleri öğreneceğiz zira stokta kalan motorlar satılmış olacak.

Aynı durum hyosung gv250 motorunda da yaşanacak zira gv250 motoruda korede değişime uğradı kasa olarak.Stoklar eritiliyor halen.Cruiser piyasasının gittikçe daralması maalsef bu tarza gönül verenlerin fikirlerini farklı tarzlara yöneltmeye başlıyor veya çok eski cruiser modellere yöneltiyor.Parası olan harley alıyor olmayanda ucuz 10-15 yıllık makineler arıyor.Piyasada evladiyelik diyebilceğimiz 2 model kaldı,birisi suzuki intruder diğeri ise kawasaki vn900 modeli.Her iki modelde 40 bin üstü makineler ve harley ile kafa kafaya kalite bandında yarışan modeller.Honda shadow modeller piyasası olan sağlam motorlar ama temiz bulmak zor,25-35 arası bir fiyata sahip,yamaha dragstar ise çok problemli bir model ve ustasını bulmakda zor parçasını temin etmekde.Cruiser piyasası bu derece sıkıştı ülkede.

Motosikleti
    Superlight 200
    Herkese merhaba, Trafik sigortası konusunda bir sorum olacak.
    Motoru aldığımda geçen sene 480 TL sigorta ödemiştim, ilk motorumdu. Şimdi yenilemek için teklif aldım 890 TL min teklif geldi. Nedir bu falan diye sorunca kaza yaptığınız için artmıştır dediler. Bir kere kaza oldu o da kaza bile sayılmaz; bir kadın sürücü arka çaprazdan çantama dokundu, tamponu çıktı yerinden. Bende hiç hasar yoktu, araç kiralık diyip tutanak tutturdu kadın. Sonradan kusur oranları da 50/50 belirlendi ve elimde kamera kaydı vs olmadığı için itiraz ettirmediler. Şimdi paşa paşa 900 tl poliçe yaptırmak dışında bir seçeneğim var mı merak ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı IAMBY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, Trafik sigortası konusunda bir sorum olacak.
    Motoru aldığımda geçen sene 480 TL sigorta ödemiştim, ilk motorumdu. Şimdi yenilemek için teklif aldım 890 TL min teklif geldi. Nedir bu falan diye sorunca kaza yaptığınız için artmıştır dediler. Bir kere kaza oldu o da kaza bile sayılmaz; bir kadın sürücü arka çaprazdan çantama dokundu, tamponu çıktı yerinden. Bende hiç hasar yoktu, araç kiralık diyip tutanak tutturdu kadın. Sonradan kusur oranları da 50/50 belirlendi ve elimde kamera kaydı vs olmadığı için itiraz ettirmediler. Şimdi paşa paşa 900 tl poliçe yaptırmak dışında bir seçeneğim var mı merak ediyorum.
    Maalesef yok.

Öncelikle poliçelerin revize edilmesi durumu birçok etkene bağlı olan bir şey.

Mesela sl200 kazalarının 1 yıllık durumu göz önüne alınıp ortalama bir yüzdeyi sizin poliçenizede yansıtmışlar.Yani her motor modelinin 1 yılda yaptığı kaza bilançolarının durumu da risk faktörü olarak görülüyor ve yeni poliçeye ekleniyor.

Ayrıca yaşınız ve trafikteki motor kullanım sürenizinde risk faktörü belirlenip poliçeye yansıtılmıştır.

Bu gibi risk faktörleri ve yapılan kazanın etkileri üst üste konulunca yenilenen poliçe katmerli oluyor ne yazıkki.

Bir sonraki sene kaza yapmaz ve herhangi trafik cezasıda almassanız (yeni yıl itibariyle artık trafik cezalarıda poliçelere belli oranda riskli kullancı görünümü verilerek yansıtılıyor) poliçeniz daha düşük gelecektir.

Kısacası sadece kaza olayı ile alakalı değil,trafik cezası ve motorunuzun modelinin türkiye genelinde yaptığı kaza ortalamaları poliçelere yansıtılıyor.

Motosikleti
    Superlight 200
    Hızlı cevap için teşekkürler @BlackGhost

Şuana kadar hiç ceza yemedim. Eğer bahsettiğim olay büyük bir etken değilse diğer sl200ler de yüksek ücretten poliçe ödeme durumunda. Yakın zamanda poliçe yenileyen, teklif alan varsa yazabilir mi?

Motosikleti
    sanırım sizin ilk motorunuz ve ilk kazanız,doğrumudur?

Istanbul'da motorun rutin bakımları için motoru tanıyan usta tavsiyeniz var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Teşekkürler, şarj sonrası sıkıntı çıkmadı şimdilik

Motosikleti
    Superlight 200
    Evet @BlackGhost

Motosikleti
    Alıntı IAMBY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet @BlackGhost
    üst üste gelmiş dezavantaj durumunuz zira ilk motoru ve ilk yılındaki kaza durumu riski poliçilere daha fazla etki ediyor.

önceki mesajımdaki durumlara ek olarak ilk yılınızdaki kaza yapmanız dolayısıyla poliçeye "riskli kullanıcı" durumuna girmiş görünüyorsunuz.

önümüzdeki yıla kadar herhangi bir kaza,ceza alma durumunuz olmaz ise poliçe ödemeniz bu kadar çıkmayacaktır ancak yine kaza yaşarsanız bu poliçe meblağının üstüne bindirme yapacaklardır.

Sigorta sistemi ülkemizde maalsef çok karmaşık algoritmalar ve anlamsız dayatmalarla dolu.Mecburi olması sigortacıları böyle sansar gibi milleti sömürme eğilimine sürüklüyor çünkü yaptırmaya mecbursun.Bu sistemin değişmesi şart,en azından mecburiyeti kaldırılmalı.Kaza yapanlar kendi aralarında bu sorunu çözmeli.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Arkadaşlar öneriler üzerine Michelin City Grip lastiklere geçiş yaptım gayet memnunum fakat yüksekliğin değişmesine bağlı olarak orta sehpa alçaldı, hem kasislerde özellikle artçılıyken sürtüyor hem de ben orta sehpayı sürekli kullanan birisiydim, eğim olmadığı zaman orta sehpaya alamıyorum artık perişan ediyor beni.Lastik değişimi yapanlar olarak durum sizlerde de böyle midir yoksa benim orta sehpamda mı bir problem var ona göre bir servise uğrayıp yükselttirip bakacağım altına. Bir de harley fairing montajı yapmak istiyorum bu sebeple sipariş verecektim fakat aliexpress çin siparişleri adına ortalık durumlar malum, başka makul fiyatlı çok kaliteli olması gerekmeden alabileceğim önerebileceğiniz yer mevcut mudur?

Motosikleti
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öneriler üzerine Michelin City Grip lastiklere geçiş yaptım gayet memnunum fakat yüksekliğin değişmesine bağlı olarak orta sehpa alçaldı, hem kasislerde özellikle artçılıyken sürtüyor hem de ben orta sehpayı sürekli kullanan birisiydim, eğim olmadığı zaman orta sehpaya alamıyorum artık perişan ediyor beni.Lastik değişimi yapanlar olarak durum sizlerde de böyle midir yoksa benim orta sehpamda mı bir problem var ona göre bir servise uğrayıp yükselttirip bakacağım altına. Bir de harley fairing montajı yapmak istiyorum bu sebeple sipariş verecektim fakat aliexpress çin siparişleri adına ortalık durumlar malum, başka makul fiyatlı çok kaliteli olması gerekmeden alabileceğim önerebileceğiniz yer mevcut mudur?
    city grip lastiklerin bir nebze motoru alçalttığı doğru ama orta sehpa sıkıntısı yaşayan olmadı.Hem kendi kullandığım sl200 zamanında hemde çevremde city grip kullananlarda böylesi problem olmadı.Orta sehpahınızda bir sorun varmış gibi gördüm ben,2-3 santimlik bir alçatma ile orta sehpa kasislerde vurmaz.Orta sehpayı tutan yağda bir sorun olmuş olabilir zamanla gevşeme vb gibi.

aliexpres satışları zaten durdu,son 1 yıldır ek vergilerin konulması ve bu corona virüs tehditi aliexpresin satış durumunu alt üst etti.Uzun bir süre aliexpress satışları olmayacağı gibi çinden gelen aliexpres kargo gemileride ülke rıhtımlarına alınmayacaktır zira corona virüs tehlikesinin mart ayındaki sonuçları bekleniyor çünkü virüsün öldüreceği insan sayısının mart ayında artmasından endişe ediliyor.Zaten çinde birçok şehir karantina altında,asgari 6 ay aliexpressden alışveriş edilmez bu şartlarda.Bu durumun geri dönüşü aslında güzel olacak zira aliexpres satışları çoğaltmak için çok büyük fırsat indirimleri sunacaktır,elde çok mal kaldı çünkü,eritmek zorundalar ancak dediğim gibi bu 6 ayı bulur,sabrederseniz daha uygun fiyata almanız mümkün olacaktır,beklemek istemezseniz letgo gibi paltformlarda fairing satışı yapan kişiler var,irtibata geçebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)