Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatları aynı olmuş. valla bu durumda lifan almak daha mantıklı sonuçta v-twin. yüksek gidon kullanım zorluğuna neden olur ama lifanın gidonu o kadar yüksek değil merak etme sıkıntı olmaz. bence ikisinide bir yakından gör ona göre karar ver.
    Lifan'ın 2018 modelleri enjeksiyonlu mu yoksa halen karbüratörlü olarak mı satılıyor acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan'ın 2018 modelleri enjeksiyonlu mu yoksa halen karbüratörlü olarak mı satılıyor acaba?
    karbüratörlüdür sanmıyorum enjeksiyonlu olacağını.

Anadolu yakasindaki en iyj servis hangisi? Maltepede bi yere goturdum, rodaj bakimina 80 aldi, castrol yag kullandi, haftaya da 2000 bakimina gidecegim. Bir kac yeri aradik, tuzla servisi 140 dedi, gebze motul yag kullanirsa 100 lira dedi. Anadolu yakasi ya da kocaelinde en iyi servis neresidir? Fiyat olarak hangisi daha normal?

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Alıntı jamiryooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakasindaki en iyj servis hangisi? Maltepede bi yere goturdum, rodaj bakimina 80 aldi, castrol yag kullandi, haftaya da 2000 bakimina gidecegim. Bir kac yeri aradik, tuzla servisi 140 dedi, gebze motul yag kullanirsa 100 lira dedi. Anadolu yakasi ya da kocaelinde en iyi servis neresidir? Fiyat olarak hangisi daha normal?
    Küçükyalı da yeni açılan bir yer var oradan fiyat aldın mı benimde bu aralar 2000 bakımım geldi. Hatta hafta sonu uğramayı düşünüyorum

Rodaji yaptigim yer kucukyalidaki zaten. Sadece oraya bakim yaptirdim, o da rodaj icin. İyi mi kotu mu karsilastirma imkanim olmadigi icin bisey diyemiyorum.

Motosikleti
    Superlight 200
    Rodaji yaptigim yer kucukyalidaki zaten. Sadece oraya bakim yaptirdim, o da rodaj icin. İyi mi kotu mu karsilastirma imkanim olmadigi icin bisey diyemiyorum.
    normal fiyatlar. bakımları kendin yaparsan daha ucuza gelir.

Bakimi kendim yaparsam garanti bozulmaz mi?

Motosikleti
    Superlight 200
    Bakimi kendim yaparsam garanti bozulmaz mi?
    evet bozulur.

Arkadaslar izninizle bir soru daha soracagim. Gecen gun motorla gezerken egzostan patlama sesi geldigini farkettim. Daha once de oluyordu ama sadece gazi aniden kestigimde bir iki ufak patlama oluyordu. Rodaj bakiminda servise dedigimde gazi kesince gelmesinin normal oldugunu soyledi. Ama bu patlamalar artti. Artik hem gazi kesince oluyor hem de yokus asagi gaz vermeden inerken oluyor. Ve eskiye gore daha fazla. Bu normal mi, neden kaynaklanir? Cumartesi 2000 bakimina goturecegim, ustaya diyecegim ama ustalara da guvenmiyorum. Parayi alip bastan savma is yapip gonderiyor gibi geliyor.

Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaslar izninizle bir soru daha soracagim. Gecen gun motorla gezerken egzostan patlama sesi geldigini farkettim. Daha once de oluyordu ama sadece gazi aniden kestigimde bir iki ufak patlama oluyordu. Rodaj bakiminda servise dedigimde gazi kesince gelmesinin normal oldugunu soyledi. Ama bu patlamalar artti. Artik hem gazi kesince oluyor hem de yokus asagi gaz vermeden inerken oluyor. Ve eskiye gore daha fazla. Bu normal mi, neden kaynaklanir? Cumartesi 2000 bakimina goturecegim, ustaya diyecegim ama ustalara da guvenmiyorum. Parayi alip bastan savma is yapip gonderiyor gibi geliyor.
    hava filtresi kötü durumda olabilir ama sanmıyorum daha 2000 bin km desin. subap ayarına baktır. karbüratör ayarına baktır bunlardan birindedir sıkıntı.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    yüksek kompresyonda yapıyor şu an, 5.000 olsun geçmezse susturucuya müdahale edersin

Anadolu yakasında parça bulma açısından Ümraniye servisi daha çok parçaya sahip ve fiyat olarak daha uygun. Uzaksa Kadıköy servisini tercih edin. Cevizli servisi çok tuzlu. İnternette 200 liraya alıp götürüp taktırabileceğiniz parçayı kendisi sipariş verince 300-350 diyorlar. Ayıp. Hem işçilik hem de çok fazla parça kâr fiyatı koyuyorlar. Zaten stoktan değil sipariş usulü getiriyorlar yani.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek kompresyonda yapıyor şu an, 5.000 olsun geçmezse susturucuya müdahale edersin
    Abi kasisten geçerken 50 ile geçmem gerekiyordu ben 55-60 civarında geçtim motor biraz zıpladı ilerde kavşaklarda kırmızı ışık vardı durdum ışıkları beklerken motor stop etti nedense sonra tekrar çalıştırdım gaz verdim derken motordan zırıltı gelmeye başladı zııır diye zincirden falan başka birşeyden sandım bi baktım motorun arka tarafından geliyor egsosdan geliyor ses sağa cekip boşa aldım motora gez verdim kesin olarak egsozdan geliyor yüksek derecede bi zırıltı var trafikteki arabalar bile sesten dolayı sordular sence problem nedir cözemedim egsozun etrafına baktım ettim delinme falanda göremedim yerinden oynama gibi bi durumda yok devir yükseldikce zırıltı cok fena artıyor ?

Herkese merhabalar.Uzun zamandır bu forumu ve bu konuyu takip ediyorum.Motosiklet alma arefesindeyim.SL200’ü beğeniyorum ve almak istediğim bir motosiklet.
    Yalnız yeni çıkan RKS K-Lite 202 modeli kafamı çok karıştırdı.Model çok güzel.Alt yapısının SL200 ile aynı olduğu söyleniyor.
    Tip olarak K-Lite 202 daha çok hoşuma gitti açıkçası.Sizce SL200 mü yoksa K-Lite 202 mi tercih etmeliyim,neden?
    Cevaplarınız benim için değerli,şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.Uzun zamandır bu forumu ve bu konuyu takip ediyorum.Motosiklet alma arefesindeyim.SL200’ü beğeniyorum ve almak istediğim bir motosiklet.
    Yalnız yeni çıkan RKS K-Lite 202 modeli kafamı çok karıştırdı.Model çok güzel.Alt yapısının SL200 ile aynı olduğu söyleniyor.
    Tip olarak K-Lite 202 daha çok hoşuma gitti açıkçası.Sizce SL200 mü yoksa K-Lite 202 mi tercih etmeliyim,neden?
    Cevaplarınız benim için değerli,şimdiden teşekkürler.
    tasarımları dışında birebir aynı motorlar o yüzden hoşuna gideni seç düşünme.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kasisten geçerken 50 ile geçmem gerekiyordu ben 55-60 civarında geçtim motor biraz zıpladı ilerde kavşaklarda kırmızı ışık vardı durdum ışıkları beklerken motor stop etti nedense sonra tekrar çalıştırdım gaz verdim derken motordan zırıltı gelmeye başladı zııır diye zincirden falan başka birşeyden sandım bi baktım motorun arka tarafından geliyor egsosdan geliyor ses sağa cekip boşa aldım motora gez verdim kesin olarak egsozdan geliyor yüksek derecede bi zırıltı var trafikteki arabalar bile sesten dolayı sordular sence problem nedir cözemedim egsozun etrafına baktım ettim delinme falanda göremedim yerinden oynama gibi bi durumda yok devir yükseldikce zırıltı cok fena artıyor ?
    Egzost koruyucu kapak zırıldıyor büyük ihtimalle, ben oksijenle kaynattım o parçayı yerine...
    Zırıltı değil patırtı ise emisyon hortumu delinmiştir

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Sağ aynam somun yerinden kırıldı. Orijinal aynası pahalı nette uygun fiyata krom çok güzel aynalar var ama bizim gidona nasıl bağlarız somun bağlama kısımları farklı yapan arkadaşlar var mı nasıl montajladınız?

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzost koruyucu kapak zırıldıyor büyük ihtimalle, ben oksijenle kaynattım o parçayı yerine...
    Zırıltı değil patırtı ise emisyon hortumu delinmiştir

Abi videoyu ekledim gelen ses tam olarak bu

Titreşim kaynaklı bi zırıltı bu. Egzozu gaza basarken elle vs sıkıca tutup titremesine engel olarak dener misin zırıltı kesilecek mi diye. Eğer kesiliyorsa egzoz içerisinde bi sıkıntıdır. Motordaki ciddi titreşim böyle şeylere yol açabiliyor. Benim de fren maneti titreşimden ses yapmaya başladı.
    Olmadı egzozun vidaları gevşetip güzelce tekrardan yerine oturt çünkü vida yuvaları kaydıysa kasıntı duruyor da olabilir egzoz. Hiç olmadı egzoz sargısıyla sararsın, komple kesilir sesi ve daha tok güzel bir ses alırsın.

Alıntı MahmutYaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim kaynaklı bi zırıltı bu. Egzozu gaza basarken elle vs sıkıca tutup titremesine engel olarak dener misin zırıltı kesilecek mi diye. Eğer kesiliyorsa egzoz içerisinde bi sıkıntıdır. Motordaki ciddi titreşim böyle şeylere yol açabiliyor. Benim de fren maneti titreşimden ses yapmaya başladı.
    Olmadı egzozun vidaları gevşetip güzelce tekrardan yerine oturt çünkü vida yuvaları kaydıysa kasıntı duruyor da olabilir egzoz. Hiç olmadı egzoz sargısıyla sararsın, komple kesilir sesi ve daha tok güzel bir ses alırsın.
    Egzozu tuttuğum zamanda aynı ses geliyor egzoz kısmı zaten baya sağlam hiç kıpırdamıyor vidalarda bi problem yok susturucudan kaynaklı olabilirmi acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (1 üye ve 3 misafir)