Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şehir dışına gidicem 10 günlük motoru 10 gün kadar kullanamicam aküsü bitermi 10 gün süre zarfında neler yapmam lazım ?
    Motoru orta sehpaya alıp yere değen lastiğin altına köpük koy, boşa al bırak bir şey olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:11 ----------

Alıntı tsubasakamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şöyle bir sorum olacak. Hız düşürürken zincirde bolluk hissediyorum (zincir kısmından tık tık tık ses geliyor ), motor kullanma konusunda acemiyim ondan eminde olamıyorum benim kullanımım dan mı kaynaklanıyor yoksa motordaki zincir gerginliği vs bir ayar mı yapılması gerekiyor. Bu olay herhangi bir sıkıntı yaratır mı tecrübeli arkadaşlar dan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler
    Motoru servise götürüp zincir gergisini ayarlatman gerekiyor, kendin yapmaya kalkma, kolay görünen ama dikkatli yapılmazsa problem olacak bir şeydir mekanik bilgin henüz az olduğu için...
    tsubasakamil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kaisersooze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş, tabi senin önceliklerini bilemiyorum fakat 8/9 bin liralardan bu fiyatlara kadar yükselen bir motoru almaktansa rodajı yapılmış,bakımları düzgün, ekipmanı ve çantaları fln olan temiz bir ikinci eli almayı ben daha mantıklı buluyorum ki zaten ben de öyle yaptım. Tabi yine ilerleyen dönemlerdeki planlarını da bilmiyorum lakin bu senin için başlangıç motoru olacak ve büyüteceksin zaten. Benim şahsi kanaatim sıfıra hiç girme hele hele fiyatlar bu kadar yüksekken
    Sizin düşünceniz çok daha mantıklı gerçektende, katılıyorum.
    Fakat malesef ben insanımıza asla güvenmediğimden herhangi bir motorlu taşıtta ikinci el düşünmüyorum.
    Hâlâ araba alırken "teknoloji çok ilerledi, artık rodaja gerek yok abi, bas basabildiğine" diyen satış temsilcisi magandaların olduğu bir ülkede doğru rodaj yapabilecek insan sayısının çok olduğuna inanmıyorum.
    Daha sonradan büyütmek gibi bir isteğim ve amacım da yok işin gerçeği.
    Ama tabiiki "normal" bir ülkede sizin yaklaşımınız çok daha anlamlıdır.
    Nazik yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı E.U.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat malesef ben insanımıza asla güvenmediğimden herhangi bir motorlu taşıtta ikinci el düşünmüyorum.
    Hâlâ araba alırken "teknoloji çok ilerledi, artık rodaja gerek yok abi, bas basabildiğine" diyen satış temsilcisi magandaların olduğu bir ülkede doğru rodaj yapabilecek insan sayısının çok olduğuna inanmıyorum.
    Artan döviz fiyatları ve markaların satış politikasında ülkeye orta cc cruiser getirmemeleri nedeniyle ne yazık ki düşük cc fiyatları ve 2.el fiyatları uçmuş durumda. Ben 2015'de motoru 5.250 TL'ye almışken şimdi 2 katına çıkması da bu yüzden. Arkadaşlarımız elbette 2.el konusunda fiyat / fayda açısından mantıklı yorumlar getirmişler. Ancak eğer imkanınız varsa ben de sıfır almanızı tavsiye ederim. Çünkü bu motor, sınıfının başlangıç motoru sayıldığı için genellikle acemi arkadaşlarca tercih edilip rodaj ve bakımları da düzgün ellerde yapılmayınca, kilometreye bakılmaksızın 2.el her zaman risk oluşturuyor. Benim ile aynı dönemde sıfır ya da ikinci el alan arkadaşlarım defalarca kere debriyaj / fren balatası değişip, rektifiye işlemleri yaşamışken, benim motorumun 58.000'de halen orijinal debriyajla performans gösterebilmesi, doğru rodaj ve bilinçli bakımdan kaynaklı. Bu nedenle satışta bir miktar zarar edecek olsanız da sıfır alın ve her şeyini kendiniz bilerek kullanın...

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı E.U.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibindendeki ilanlarla bayilerdeki fiyatlar büyük farklılıklar gösteriyor. Ben o zamanki liste fiyatı üzerinden 1300 lira indirimli almıştım motoru. Tabi bir çok yer bu kadar indirime yanaşmamıştı ama neredeyse İstanbula yakın olan tüm bayileri aradım o dönem. Eğer sıfır almakta ısrarlıysan Avcılar'da Berk Motor ile görüşmeden 2. ele karar vermemeni öneririm. Piyasadaki bir çok bayiden ucuza satıyorlar. Liste fiyatı üzerinden sıkı bir pazarlıkla 10300-10500 TL arası alabileceğini düşünüyorum.

Tabi şöyle bir durum da var, sezon açıldığında fiyatların bu seviyelere uçacağını öngörerek ben alışverişimi Ocak ayında yapmıştım. Şimdi bu denli indirim yaparlar mı kestirmek zor ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Herkese selam, motoru alalı 10 gün oldu. Henüz 100 km de. Ama vitesi boşa alma sorunu beni motordan nefret ettirdi. Bazen 10 dakika boşa almak için uğraşıyorum. Lütfen bunun bir çözümü varsa söyleyin. Sırf bu sorun yüzünden motoru sürmek strese sokuyor beni.

Motosikleti
    Alıntı jamiryooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, motoru alalı 10 gün oldu. Henüz 100 km de. Ama vitesi boşa alma sorunu beni motordan nefret ettirdi. Bazen 10 dakika boşa almak için uğraşıyorum. Lütfen bunun bir çözümü varsa söyleyin. Sırf bu sorun yüzünden motoru sürmek strese sokuyor beni.
    Motoru biraz ileri doğru it bacaklarınla, o sırada vitesi arttır, boşa geçecektir. İlk yağ değişiminden sonra da neredeyse bitme noktasına geliyor bu sıkıntı. Ama ara ara yapıyor illa ki. Zamanla alışırsın zaten.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    vitesi atarken ileri it motoru. çinli şanzıman yapacak bişey yok bununla yaşamak zorundayız. alışıyosun zamanla.

Motoru ileri iterek bosa gecirmeyi denedim ama olmuyor. Ayrica ben mi bahtsizim anlamadim; sag on sinyal calismiyor ve de benzin gostergesi hep full gosteriyor. Motoru kapatinca sifir gosteriyor ama aci ca fullde hep. Motoru ilk aldigimda depotu fulledim, sonra 150 km yol yaptim ama halen full gosteriyor.

Selamlar değerli arkadaşlar, iki gundur arıyorum ancak bulamadım bu bilgiyi zincir dişli setini değiştirtmek istiyorum servisler de sagolsun 400 den asagı fiyat vermiyor Maltepeten Fırat usta saolsun bunun epey altında fiyat verdi ama elinde set yokmuş şuan.ama nette yedek parça sitelerine bakıyorum ön arka dişliler 30-50 tl arasında e sfr ybn gibi oringsiz zincirler de 50-100 tl arasında, superlight ın zincir lçüsü 428H mi yoksa ben mi yanlış ögrendim. yani 428H-128 baklalı bir zincir yeterlimidir yani ayrı alındıgında 200 tl mtutmayan zincir dişli setiner 400 küsür vermek istemiyorum hafta başı uzun tura cıkıcam gidecegimyerde tamirci tanıdıgım var değiştirmek için para da almıcak ricam superlight zincir seti seti için hangi ölçülerde ne almam gerekli yazarmısınız? saygılar.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Motoru ileri iterek bosa gecirmeyi denedim ama olmuyor. Ayrica ben mi bahtsizim anlamadim; sag on sinyal calismiyor ve de benzin gostergesi hep full gosteriyor. Motoru kapatinca sifir gosteriyor ama aci ca fullde hep. Motoru ilk aldigimda depotu fulledim, sonra 150 km yol yaptim ama halen full gosteriyor.
    benzin göstergesi birden yarıya iner merak etme. sinyal olayını ustaya götür. boşa almak rodaj döneminde olduğun için daha zor olabilir belki o yüzden alamıyorsundur sen denemeye devam et, 1-2 kere almayı başarsan alışırsın ayarına. ben 13 bin km deyim daha sinyalle ilgili olsun başka bişeyle olsun hiçbir sorun yaşamadım. bu başlığın ilk başından beri okursan çok yararlı bilgiler var hatta superlight 200 kılavuzu bile oluşturulmuştu. superlight 200 ile ilgili herşey var içinde. onu bul derim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sağ arka sinyal çalışıyorsa, oto elektrikçiden 2-3 TL'ye bir sinyal ampulü alıp tak olsun bitsin. Sağ arka da çalışmıyorsa servise göster.

Sag arka calisiyor, sadece sag on calismiyor.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bayram tatilinde bozcaada yaptım geldim. Nasıl oldu bilmiyorum yolda giderken motor tarafından 2 kapak koptu, sol arka sinyal yerinden çıktı. Kaza ya da çarpma yok kendi kendine çıktı. Hayret, motor yavaş yavaş parçalanıyor.

Bu arada İstanbul avrupada zincir değişebileceğim servis dışında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bir ara Karaköyde bir yer duymuştum galiba neresiydi orası

Şenol abi rodaj icin ilk 500km yi sehir icinde mi yapmak daha iyi uzun yolda mi uzun yolda yapsrsam (git gel 250km) devir kacta olmalı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    120'yi gördüm motorla. Sanki biraz daha zorlasam hız yükselecekmiş gibi hissettim. Bir şey olur diye zorlamadım.
    Açılan ve iyi bakılan bir motor, hakikaten kendini sürüş olarak belli ediyor.

Motosikleti
    Alıntı sc. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şenol abi rodaj icin ilk 500km yi sehir icinde mi yapmak daha iyi uzun yolda mi uzun yolda yapsrsam (git gel 250km) devir kacta olmalı
    Rodaj şehir içinde ve sürekli vites değiştirilerek yapılmalıdır. Devir 5000i geçmemeni öneririm. Uzun yolda ise kesinlikle yapmamalısın.

Merhaba arkadaşlar motorum 2400 km de bakım yaptırmak istiyorum, bulunduğum ilde iki adet servis var ikisiyle de görüştüm fiyat aldım ve yapacakları konusunda hafif bilgi aldım. Şimdi sorum şu 200 tl fiyat verdiler çok mu ?. Yağ değişimi, filtre temizliği, zincir gergi ayarı, motor subap ayarları ,debriyaj ve fren ayarları yapılacak bunun haricinde eksik bir şey varsa bakılacak dediler. Nelere dikkat etmeliyim tecrübelerinizden faydalanmak isterim teşekkürler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı sc. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İç dış fark etmez. Rodajın 3 aşaması var, hazırladığım PDF'de yazılı. Şehir dışı otobanı önermem çünkü fazlaca sabit hız gerektirecek. Farklı vitesler ve devirler kullanman için orta yoğunlukta trafik daha idealdir.

Şöyle bir problemim daha var. Geçen gün kontağı açık unutmuşum aküm boşaldı ayak marşıyla motorumu çalıştırdım akümü tekrar şarj ettim. Bu olaydan sonra akşam motoru kullanırken şöyle bir şey başıma geldi, ön farı açtığımda far bir yanıp bir sönmeye falan başladı ara arada enerji tamamen kesilip (1-2 saniye civarı ) sonra tekrardan gelmeye başladı bu şekilde motoru kullandım. Sorun elektrik sisteminde diye düşündüm ama uzunları yaktığımda herhangi bir enerji kaybı yaşanmadı far olması gerektiği gibi yandı. Sorun neden olabilir daha önce bu tarz bir problem yaşayan var mı arkadaşlar ?

abi e5 ten gittim sürekli trafik vardı toplam 10 15dakika 6bin deviri gördüm görmedim sürekli 2 3 4 vitesle gittim devir saati sürekli yukarı aşağı yaptım umarım sıkıntı olmamıştır. pdf yi okudum 200km kısma geçtim artık pdf yazdığı gibi süreceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)