Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Marş basıyor mu ?
    Buji ile kaç km yaptın ?
    Marş basmıyorsa startör ıslanmıştır, basıp almıyorsa startörü yine kontrol etmek gerekir. Buji kablosunun bağlı olduğu yerin dibine de su girmiş olabilir. Marş düğmen ıslanmış olabilir. Buji sökükken ve pipo takılı iken bujinin ucunu şase yaptığında ufak bir kıvılcım oluşmalı ve ona göre geriye gidilerek taranmalı motor. Şase diyotu da ıslanmış olabilir. Ayak marşı ile çalıştırıp servise gitmen en doğrusu. Bir de yıkama sırasında benzin musluğun kapanmış olmasın? Tüm bunların dışında yan sehpa müşirin ıslandıysa da aynı şeyi yapar motor elektrik kesintili gelir ve çalışmaz. Debriyaj manet müşiri ıslandığında da motor viteste gibi davranıp çalışmayabilir. Hangi birini sayayım ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş basıyor mu ?
    Buji ile kaç km yaptın ?
    Marş basmıyorsa startör ıslanmıştır, basıp almıyorsa startörü yine kontrol etmek gerekir. Buji kablosunun bağlı olduğu yerin dibine de su girmiş olabilir. Marş düğmen ıslanmış olabilir. Buji sökükken ve pipo takılı iken bujinin ucunu şase yaptığında ufak bir kıvılcım oluşmalı ve ona göre geriye gidilerek taranmalı motor. Şase diyotu da ıslanmış olabilir. Ayak marşı ile çalıştırıp servise gitmen en doğrusu. Bir de yıkama sırasında benzin musluğun kapanmış olmasın? Tüm bunların dışında yan sehpa müşirin ıslandıysa da aynı şeyi yapar motor elektrik kesintili gelir ve çalışmaz. Debriyaj manet müşiri ıslandığında da motor viteste gibi davranıp çalışmayabilir. Hangi birini sayayım ki ?
    anladım, buji kıvılcım çıkarmıyor,pipoyu çıkartıp marşa basıp dikkatlice baktım. marş basıyor ama ateşleme yapmıyor sanırım anladığım kadarıyla. 2. el aldım motoru 1.500 km yaptım daha, 18.500 de, buji bayağı siyah gözüküyordu çıkardığımda. ilk sıkıntı olduğunda 30-40 arası bir hızda ilerliyordum birden gaz kesildi, o an noldu acaba heyecanıyla motor stop mu etti, yoksa ben kontağı kapatmadan çalışıyor muydu emin değilim, kontağı açıp marşa basınca marş alıyor ama çalışmıyor. benzin depo ayarınıda kontrol ettim hocam ilk baktığım şeylerden biri o oldu. bir de gaz teline baktım tepki veriyor mu acaba o mu koptu diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı vearingjar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım, buji kıvılcım çıkarmıyor,pipoyu çıkartıp marşa basıp dikkatlice baktım. marş basıyor ama ateşleme yapmıyor sanırım anladığım kadarıyla. 2. el aldım motoru 1.500 km yaptım daha, 18.500 de, buji bayağı siyah gözüküyordu çıkardığımda. ilk sıkıntı olduğunda 30-40 arası bir hızda ilerliyordum birden gaz kesildi, o an noldu acaba heyecanıyla motor stop mu etti, yoksa ben kontağı kapatmadan çalışıyor muydu emin değilim, kontağı açıp marşa basınca marş alıyor ama çalışmıyor. benzin depo ayarınıda kontrol ettim hocam ilk baktığım şeylerden biri o oldu. bir de gaz teline baktım tepki veriyor mu acaba o mu koptu diye.
    hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, statör ve yeni buji aldım, statörü denedim kıvılcım çıkarmıyor marş basınca, büyük ihtimal beyni yanmış, sürekli gittiğim bir ustam var şirinevlerde o öyle dedi, yarın onu da alıp deneyeceğim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    İşte dediğim gibi oto yıkamadaki tazyikli su ile yıkatma motorunu bundan sonra, teknolojik olarak o basınçta bir suyu kaldıracak kalitede izolasyon yok çünkü. Gerçi tüm motorlar için geçerli söylediklerim. Yoldan gelen su eyvallah ama yıkamada abuk subuk yerlerden su giriyor sisteme.

Ayrıca beyinden önce gidonun altındaki kapaklarda bir röle var beyinden gelen komutu bujiye ileten. O rölede de bir temas problemi olabilir. Ya da ıslanıp yanmıştır. Beyin biraz daha korunaklı bir alanda çünkü.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba. Arkadan bi motorlunun çarpması sonucu arka çamurluk stop ve bağlantı nikelajım kırıldı çamurluk sıkıntı değil ama arka stop ve bağlantı nikelajını bulamıyorum. fabrikayı da aradım yokmuş mart başı gibi gelirmiş. Motosikletsepeti ve dokuyucu.com adreslerinde de yok nerden temin ederim bileniniz var mı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun, çıkma parça satan yerlere bakman lazım bazen servislerde hurdaya çıkan motorların parçaları olabiliyor.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, çıkma parça satan yerlere bakman lazım bazen servislerde hurdaya çıkan motorların parçaları olabiliyor.
    Eyvallah hocam. vallahi bulmak zor. RKS Cruiser 250 nin stop lambasıyla aynı gibi görünüyor. Sonuçta karşı tarafın sigortası ödeyecek o yüzden şimdilik onu taktırabilirim sanırım uyar gibi görünüyor

Motosikleti
    2019 R25

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam. vallahi bulmak zor. RKS Cruiser 250 nin stop lambasıyla aynı gibi görünüyor. Sonuçta karşı tarafın sigortası ödeyecek o yüzden şimdilik onu taktırabilirim sanırım uyar gibi görünüyor
    Büyük ihtimalle uyum sağlayacaktır. Yalnız hasar ekspertizini yaptırırken :

1-Zincir gergi takozlarında hasar olmuş olabilir,
    2-Arka göbek bilya yatağı hasar görmüş olabilir,
    3-Darbe lastiğe kadar ulaştı ise jantı mutlaka kontrol ettirmekte fayda var, balans %100 bozulmuştur.

Bunlar olduysa sonradan cepten ödememek için ekspere bu kontrol ve gerekirse tamirat masraflarını da yazdır hasar tutanağına

İyi sürüşler, sevgili superlightseverler. Yeni motoisklet kullanıcısı biri olarak sormak istediğim bir şey var. 2 aydır biniyorum motoruma. Durumum olduğunda nisan gibi lastikleri değiştireceğim. Michelin city grip önerilmiş, herkes memnum, totalde şu an 650TRY civarına denk geliyor.
    Benim sorum şu: Ön ve arka lastik farklı marka/desen olduğunda sorun yaşar mıyım? çünkü aşağıda belirttiğim şekilde yaparsam hem orijinal ebatları kullanmış oluyorum, hem Metzeler ve Pirelli marka kaliteli lastik kullanmış oluyorum, hem de işçilik + 686 TRY 'e halletmiş oluyorum. Tek sıkıntım desen farklılığı kızaklama ya da gezinti yaptırır mı?
    Metzeler 110/90-16 =321TRY
    Pirelli CITY DEMON 130/90-15 =375TRY

4 gündür hiç cevap gelmemiş. Teşekkürler forum.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı akademisyen. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi sürüşler, sevgili superlightseverler. Yeni motoisklet kullanıcısı biri olarak sormak istediğim bir şey var. 2 aydır biniyorum motoruma. Durumum olduğunda nisan gibi lastikleri değiştireceğim. Michelin city grip önerilmiş, herkes memnum, totalde şu an 650TRY civarına denk geliyor.
    Benim sorum şu: Ön ve arka lastik farklı marka/desen olduğunda sorun yaşar mıyım? çünkü aşağıda belirttiğim şekilde yaparsam hem orijinal ebatları kullanmış oluyorum, hem Metzeler ve Pirelli marka kaliteli lastik kullanmış oluyorum, hem de işçilik + 686 TRY 'e halletmiş oluyorum. Tek sıkıntım desen farklılığı kızaklama ya da gezinti yaptırır mı?
    Metzeler 110/90-16 =321TRY
    Pirelli CITY DEMON 130/90-15 =375TRY
    ikisininde aynı olması lazım hiç değilse benzer olmalı desenleri, yoksa yol tutuşunu çok kötü etkiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    her şeyden evvel muayeneden de kalırsın

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisininde aynı olması lazım hiç değilse benzer olmalı desenleri, yoksa yol tutuşunu çok kötü etkiler.
    SL200 için çok kötü etkiler diyemeyiz, ancak kesinlikle ideal yol tutuşu olmaz...

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şeyden evvel muayeneden de kalırsın
    Bu kısmı %100 doğru...
    omrustun bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sava lastiklerinden de fiyat al. fiyat performans ürünüdür. internette araştırabilirsin

Motosikleti
    kuba süper light 150
    arkadaşlar selamlar benim sl 150 yi bu gün tamirciye götürdüm ön fren ve deprajda müşür olmadığını söyledi. hatta yeride yok çok ilginç falan dedi. daha motoru 2 hafta önce aldım ön fren ışığı bu yüzden yanmıyor dedi viteste boşta olmadıkca çalışmamasının sebebi budur dedi. gerçekten böylemi yoksa adam yanlışmı biliyor yardım lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

cvp yokmu ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    müşür olmaması ilginç,müşür varda kablo bağlantıları yapılmamışsada çalışmayabilir.Elektirik bağlantılarındada sorun olabilir ama yoksa müşürler elbette çalışmaz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    MT-07
    Abi ön fren müşürü motosiklette olmazsa olmazdır. O olmadan satılamaz. Seninkini kaza yapıp düşürdün yada başka bişey mi oldu? Aldığın yere git bunun müşürü nerede die sor bence. Çok ilginç olmuş. Kuba CG'lere bile müşür koyuyor da bu motoru mu ihmal ediyor? Bana çok saçma geldi...

Merhaba arkadaşlar Tekeriniz düz bassın.
    Bizim motorun zinciri hayla pahalımı ?

Motosikleti
    kuba süper light 150
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ön fren müşürü motosiklette olmazsa olmazdır. O olmadan satılamaz. Seninkini kaza yapıp düşürdün yada başka bişey mi oldu? Aldığın yere git bunun müşürü nerede die sor bence. Çok ilginç olmuş. Kuba CG'lere bile müşür koyuyor da bu motoru mu ihmal ediyor? Bana çok saçma geldi...
    Walla kardesim bende anlayamadim kaza fa falanda yapmadim daha 2 hafta oldu zaten motoru alali bi fikrim yok yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Bu arada aynalar cok alcak oldugu icin arkami göremiyorum nasil bir ayna almam lazim tavsiye verebilecek varmi acaba

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @emrah ; müşirler arızalı olabilir. Senden önceki sahibinin servisi söktüyse de öküzlük etmiş. Her ikisi de önemli. Bana özelden e-postanı yaz sana bir PDF göndereyim oku, forumu okumamışsın çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)