Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ugr_Cnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200
    @darkNroll

Benim şahsi fikrim ufak civatalara yapıştırıcı tarzı herhangi bir uygulama yapma. Diş sıyırmadığı sürece periyodik olarak kontrol et, sık. Ön disk kaliper tutucu, motor saplamaları gibi daha büyük civatalar için uygulayabilirsin. Hatta motor saplamalarında mikronluk bir gevşeme bile olsa motorda titreşimi arttırıyor, bu iki alanda, serviste kontrol yaptırırken ben loctite uygulattım. Başarılı sonuç veriyor. Fakat güçlü bir loctite seçersen daha sonra disk değişimi gibi sökme işlemlerinde serviste sıkıntı yaşayabilirsin (kalıntı kalması, vida atlama gibi). Evet civata yolda giderken düşerse kaza riski yaratır ama en iyi çözüm yeterli miktarda sıkma yaparak periyodik kontrol etmen bence.
    Naçizane görüşlerim böyle... Keyifli güvenli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar Süperlight 200 için hangi lastiği almamı önerirsiniz ön ve arka tekerin ebadları kaç olmadı birde yardım ederseni sevinirim

Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Süperlight 200 için hangi lastiği almamı önerirsiniz ön ve arka tekerin ebadları kaç olmadı birde yardım ederseni sevinirim
    Ebadları kaç olmalı lastiklerin arkadaşlar yardımcı olacak yokmu acaba ?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Claxs ; aynı soruyu tekrar soracağına forumu okumayı denesen ?

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Claxs ; aynı soruyu tekrar soracağına forumu okumayı denesen ?
    birisi 110/80/16 diyor birisi 120/80/16 diyor ön tekere tam anlamıyla hangi ebatlar uygun anlamadım

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Her ikisi de uygun ama 110 olan çok çelimsiz duruyor, 120 olanı daha doğdu. Zaten motor o lastikle muayeneden geçmez, lastikçin ile anlaş, muayene günü orjinal ebatları taksın bir günlüğüne, kimi istasyonlarda ciddi problem oluyor

Motosikleti
    Kuba SL200
    Merhaba arkadaşlar ben de sl 200 ile aranıza katıldım. İlk sorum adınlatma üzerine. Kendime bixenon mercekli far yapmayı düşünüyor orijinal yuvarlak farın içine ve 35w lık xenonlardan kullanacağım tabi direk aküden besleyip role kullanacağım. Akü ve alternatörümüz bunun için yeterli mi daha önce xenon kullanan oldu mu acaba?

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ikisi de uygun ama 110 olan çok çelimsiz duruyor, 120 olanı daha doğdu. Zaten motor o lastikle muayeneden geçmez, lastikçin ile anlaş, muayene günü orjinal ebatları taksın bir günlüğüne, kimi istasyonlarda ciddi problem oluyor
    Orjinal lastikler dursun o zaman bizde çok saçma daha iyi lastik takıcaz ama geçirmiyolar birde bu motor bakımı hakkında bilgim yok kaç kilometrede bir bakımını yaptırmam lazım ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Valerosso; xenon ampül yüksek watt olursa aküde sıkıntı olabilir, soğutmalı üçgen LED öneririm,
    @Claxs ; özelden e-posta yazarsan yollarım genel bilgileri

Motosikleti
    Kuba SL200
    Motoru yeni aldığım için üst üste sorular soruyorum kusura bakmayın rolantim de düzensiz daha doğrusu sıkıntı yok gibi sonuçta karbüratör diyorum ama an geliyor 1400 e düşüyor an geliyor 2000 de sabit kalıyor ayar vidasıyla çok oynamak istemiyorum bu anormal bi durum mudur bilen arkadaşlar?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yeni aldığım için üst üste sorular soruyorum kusura bakmayın rolantim de düzensiz daha doğrusu sıkıntı yok gibi sonuçta karbüratör diyorum ama an geliyor 1400 e düşüyor an geliyor 2000 de sabit kalıyor ayar vidasıyla çok oynamak istemiyorum bu anormal bi durum mudur bilen arkadaşlar?
    Ayar vidasının yuvası bozulmuş ya da yayda problem olabilir, servis kontrol etsin...

Motosikleti
    2019 R25
    Merhaba dün bende aranıza katıldım. Yaşım 27 ilk motorum. Motor stop ettikten sonra tık tık diye bir ses çıkıyor ve yavaş yavaş azalarak bitiyor. Ses neden olabilir bilgisi olan var mıdır? teşekkürler.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Cenk.D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dün bende aranıza katıldım. Yaşım 27 ilk motorum. Motor stop ettikten sonra tık tık diye bir ses çıkıyor ve yavaş yavaş azalarak bitiyor. Ses neden olabilir bilgisi olan var mıdır? teşekkürler.
    Motosiklet ısındıktan sonra demir olduğu için genleşiyor, stop ettiğinizde de soğumaya başlayıp bu sefer eski halini almaya başlıyor, duyduğunuz seste bundan kaynaklanan bir ses. Herhangi bir problem değil, hayırlı olsun

Motosikleti
    2019 R25
    Dostum çok teşekkür ederim

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Cenk.D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok teşekkür ederim
    Rica ederim, tekerin düz bassın

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Herkese selam.

Benim zincir biraz gergin gibi. O 2 parmaklık esneme olmuyor hiç. Ayarını şu arkadaki beyaz çentiklerden mi yapıyoruz? Yoksa hiç elleşmeyim rodaj bakımında servise mi hallettireyim?

Bir de arka stop lambası yanmıyor sanki benim. Frene basınca hiçbir tepki vermiyor lamba. Nedeni ne olabilir?

Son olarak rölanti ayarını yapmak için kromajlı kapağı sökmek gerekiyor ama eleman biraz fazla sıkmış civatayı gevşetemiyorum. Yalama olmasın diye de fazla zorlamak istemedim. Ne önerirsiniz?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Zincir ayarı için arka lastik göbek somunlarını gevşetmen ayardan sonra (sağ/sol takoz çentikleri eşit olmalı) sıkman gerek. Tecrübeli biri daha kolay halleder. Gaza aşırı abanma ani gaz kesme servis yapsın.

Stop / fren ampulünün 2.flamanı yanmıştır eğer hem ayak pedalı hem de ön fren manetini çektiğinde yanmıyorsa.

Vida başına önden ve arkadan WD40 sık sonra somunun başına çekiçle bir iki kere tıkla, 11 lokma ile sökersen daha kolay olur. Tekrar takmadan yuvayı yağla.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşlar siz de arka frene basınca inceden ses gelmesi sorunu yasadiniz mi? Motor sogukken calistirinca yaklasik 15 dakika filan suruyor bu ses arka frene basinca.Sonrasinda kendiliginden geciyor.Ama bu 15 dakikalik surecte arka frene basmak iskence oldu benim icin,o kadar ince ve rahatsiz edici bi ses cikiyorki.Ustaya gosterdigimde bunun motorun kronik bi sorunu oldugunu ve duzeltilemeyecegini soyledi.Aranizda karsilan ya da cozumunu bilen var mi?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bakıma gittiğinde arka fren kampanasını söktür, balataların yüzeyini zımpara yaptır, balataları, kampana içini ve piston/yay takımını balata sprayi ile temizlet geçer. Balata tozunun sesi o, soğukta daha çok olur ısınınca geçer, her kampana fren sisteminde olması doğaldır.
    smyael bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Seninki yine iyiymiş ince ses çıkıyor, ben ilk çalıştırdıktan sonra mahalleyi inletiyorum o kampana sesiyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)