Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    İki sayfa öncesinde yazdım. Okusak. Neyin ne olduğunu anlayacağız.
    Yazık bize.. Paramıza, zamanımıza, beyin hücrelerimize yazık. Hard diski daha mantıklı işlerle doldursak ne güzel olur.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @İlkeryaz, öncelikle normal buji ve iridyum buji hakkında bildiklerimi yazayım.
    Buji silindir odasında iki elektrot arasında oluşan yüksek voltajla kıvılcım oluşturarak benzini tutuşturur.
    Bütün araçlarda elektrot arasındaki mesafe önemlidir ve değişkenlik gösterir.
    Alacağınız iridyum buji, sizin kullandığınız motordaki normal bujinin elektrot aralığında olmak zorundadır.
    İridyumun, normal bujiden farkı sadece daha dayanıklı olmasıdır. Onda da iki tane elektrot var.
    Yani içinde gerilimi yükselten frekansı artıran herhangi bir fazlalık yok.
    --------------
    Şimdi gelelim videoya. Mesajımda "hızı gözle nasıl fark ediyorsunuz" dedim ya.
    Videoda daha hızlı, yani frekans artıyor değil mi?
    Bu ş..sizler para için her şeyi yaparlar. Yalanı da söylerler.
    Ama uyanık olmak lazım. O kadar da geri zekalılar ki biriside çıkar bu işlerin yalanını ortaya çıkarır demezler.
    Çıkarsan ne olacak? Videoyu koymuş anlamayan birileride inanacak. Herkes anlamak zorunda değil.

Şimdi bujiyi koyduğu kutuda bir elektronik devre ve indüksiyon (yüksek voltaj üreteci) bobini var.
    Ve frekansı yani darbenin hızını artırabiliyor.
    Dikkat edersen sağ tarafta bir potansiyometre ve üstünde ibreli bir frekans göstergesi var.
    Hatta bujinin hemen hizasında ve sağında bir tane de kırmızı LED var. LED de her darbede yanıp sönüyor.
    Normal bujiyi taktığında frekansı düşürüyor. İridyumu taktığında ise frekansı potans.tan artırıyor.
    Frekansın arttığını LED den de gözleyebilirsin. Hatta ibreden de dikkat edersen görürsün.
    --
    İstersen denemesi çok kolaydır. Bir tane normal buji, bir tane de iridyum alın. elektrot aralığı aynı olsun.
    Motorda bujiye pipoyu takın. Şaseye dokundurarak marşa basın. İkisinin arasında gözle hiç bir fark göremezsiniz.
    --
    Biraz uzun oldu. Kolay gelsin.
    Hatta bende bir video ekleyeyim. "Bujinin devire göre çalışma görüntüsü"
    https://www.youtube.com/watch?v=3-subnVQx2I#t=20.365428
    shadowmaster bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 Nisan trafik çıkışlı 2014 model motorumla 45.000 km yaptım ve devam ediyorum. Başlıca problemler şunlardır :
    1-Her molada millet başka motorlarla değil benim motorla fotoğraf çektirmek istiyor, mola sürelerim uzuyor,
    2-425 km'den önce benzin istemediği için özellikle uzun yolda benzin istasyonlarındaki arkadaşlarla aram kötü,
    3-Bilinçli bir rodaj ve zamanında bakım yaptığımdan, halen orjinal fren balataları, orjinal debriyaj / baskı, fren-gaz-debriyaj teli ile gezdiğim için, yedek parçacılar beni sevmiyor,
    4-Geleneksel olarak özellikle karlı havada yaptığım 1 Ocak "madrun" sürüşlerim yüzünden, aynı anda enduro motorlarını garajda cilalayan arkadaşlarımla aram açıldı,
    5-600 CC ve üzeri motorlarla 1000km yapmaktan tırsan ikitekerciler, İstanbul-Kars rotasındaki 4.000km'lik gezimi 1 ayda değil 8 günde yaptığım ve istatistikleri değiştiğim için bana bozuluyorlar,
    6-"ironbutt" meraklıları, 200CC, 13 beygir motorla tek seferde durmadan 400, bir günde 1.250km yaptığım için bolca serzenişte bulunuyor,

Çok sıkıntı var yani
    Abi içim gitti bu sıkıntılara ailemden motor yönünde destek gelmediği için kendim para biriktirip alacağım, aklıma girdin iyice
    scknr bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar, daha önce soruldu mu tartışıldı mı bilmiyorum. Kask önerilerinize ihtiyacım var full face olarak. Superlighta yakışacak kask modellerini en iyi sizler bilirsiniz diye buraya yazdım. 500-600 TL gibi bir miktar ayırabilirim sanırım kaska fazla zorlayamam. Shadowmasters ın kaskı da çok güzeldi bence, kendisi de yazarsa sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, daha önce soruldu mu tartışıldı mı bilmiyorum. Kask önerilerinize ihtiyacım var full face olarak. Superlighta yakışacak kask modellerini en iyi sizler bilirsiniz diye buraya yazdım. 500-600 TL gibi bir miktar ayırabilirim sanırım kaska fazla zorlayamam. Shadowmasters ın kaskı da çok güzeldi bence, kendisi de yazarsa sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum
    500-600 olunca çok bir seçeneğin olmuyor zaten dostum.Bell Qualifier,Scorpion EXO 500 yada LS2 FF320.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500-600 olunca çok bir seçeneğin olmuyor zaten dostum.Bell Qualifier,Scorpion EXO 500 yada LS2 FF320.
    Teşekkür ederim, daha fazla zorlayamam gibi. Siz ne kullanıyorsunuz? Fikir edinme açısından

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Teşekkür ederim, daha fazla zorlayamam gibi. Siz ne kullanıyorsunuz? Fikir edinme açısından
    Ben Scorpion alacaktım ama kalıpları çok dar geldi.XL bile olmadı.Eğer kalıbı olursa kesinlikle Scorpion derim.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Benim kaskım LS2 ve tabii gerisi benim dizaynım. Bu arada Hasanpaşa'da Rider Denim sokağına girmeden köşede bir outlet mağaza var. Orada sezon sonu ve tek kalmış ürünler ciddi indirimlerle satılıyor aklınızda olsun. Ben geçen yıl dainese yazlık eldiven almıştım 90TL'ye 2 sezondur kullanıyorum.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi günler herkese elinde siyah SL 200 ön cam var ihtiyacı olan var mıdır ?

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba, spy 5000m alarm sistemini deneyeniniz oldu mu arkadaşlar? Genelde başarılı bir ürün olduğunu okudum kendi başlığı altında, fakat Superlight'a uygulayanınız var mı? KTM kullanıcısı bir arkadaş alarmı kurduğu için motosikletinin garanti dışına çıktığını yazmış. Superlight'ta böyle bir durum söz konusu olur mu?

rockn83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Arkadaşlar sl200ümle giderken trafikte çok dur kalk yapinca kavrama noktasi maneti tam sıktığım noktaya kadar geriledi.Sonra manetten çıkan kablo temassızlık yapmaya başladı.Kabloyla oynayınca elektrik geliyor çalışıyor ama kablo tekrar oynayınca stop ediyor ne kontak geliyor ne de marş.Size sorum sıkıntı nerede olabilir ve nereden sökebiliriz nasıl tamir edebiliriz?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler herkese elinde siyah SL 200 ön cam var ihtiyacı olan var mıdır ?
    ücretsiz mi veriyosun

Selamlar, iridyum buji ile ilgili önerileri dinleyip, normal olanı(NGK DPR8EA-9)kendim alıp taktım.
    Sissy bar ile ilgili henüz bir yer bulabilmiş değilim. (kısa istediğim için kendim yaptırmam gerekiyor her halde ama nerede ? )
    Yeni sorum da şu, lastiklerimi değiştirmek istiyorum. Motorum henuz 10km de ancak yorumları okuduğumda değiştirmek farz oldu.
    lastik değiştirmek için 1 kaç yerden fiyat aldım ve zen motor en pahalısını verdi, sadece lastiklere 600 tl + montaj istediler.
    Başka bir yerden montaj dahil 550 lira fiyat aldım. Lastik boyutları 120/80/16 - 140/70/15 olacak.
    Michelin city grip.
    Şimdi bunlar için L subap arıyorum. taktırmak istediğim yerde yok çünkü. bir kaç siteye baktım bunu buldum. bizim motora uyumlu mu acaba bilen var mıdır ?
    https://www.motosikletparcalari.com.tr/dubleks-sibobu-egik-motosiklet-scooter-tip-2.html?tag=&sort=pd.name&order=ASC&page=65

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Ben MT revenge kask aldım. Şu anda n11 de 333 lira gibi bir fiyata satılıyor. Hiç bir tecrübem yok bu konuda ama sharp testi? gerekçesiyle aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kere soruldu cevapladık, özelden sordun orada da yazdım iridyuma gerek yok, bol paran varsa buji kablosunu ipek sargılı yap, buji piposuna elmas kaplat, seleye altın iplikle desen dokut, gidip 4 buji parasına iridyum alıp tak bunu keyfin ve kesen belirler. Max 9.500-10.000 RPM tur çeviren tek silindirli motora iridyum LÜKS !
    mesajıma cevap gelmediği için buraya yazmak zorunda kaldım. mesaj klasörüm boş. ama burdaki yorum ve cvp için tşk.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @rockn83; debriyaj müşirine bir wd-40 sıkıp dene, tamir olmaz o değişmen gerekiyor.

@timucinn ; stok lastiklerin üretim yılını öğren ona göre karar ver.

rockn83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    [QUOTE=shadowmaster;4217777]@rockn83; debriyaj müşirine bir wd-40 sıkıp dene, tamir olmaz o değişmen gerekiyor.

Hocam debriyaj telinin altından kontağa giden bir kablo temassızlık yapıyormuş onu anladım.Kabloyla oynayınca boş ışığı marş vs gidip geliyor.Gelince ya tam geliyor hareket ettirince gidonu kablo temassızlık yapıyor.Kontak kablosu değişir mi düzelir mi sizce?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kontak tarafında ise tamir olur müşir tarafında ise bakmak lazım.

ÇaÇapır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motorumun 500 rodaj bakımını yaptırdım, ilk izlenimlerim oldukça güzel ve olumlu oldu. İlk işim city gripleri taktırmak oldu, yol tutuşu inanılmaz arttı. Ani frenlemelerde kayma yaşamıyorum artık.

Burada daha önce konuşulmuştu ama tam hatırlayamadım ondan tekrar sorucam; 4000 - 4500 rpm arasında motorun alt kısmından zırıltıya benzer bir titreşim sesi geliyor bunun için ne yapabilirim?

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Motorun alt kısmından gelen zırıltı konusunda zincir gergi ayarının yapıldığı kalın maşa var ya onu kontrol edin egzoza temas edebiliyor belki ondandır.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Herkese merhaba,
    Yakın zamanda ben de SL200 almayı düşünmekteyim, ancak kaygılarım mevcut, konunun ilk 80 sayfasını okudum, vakit buldukça okumaya devam ediyorum, o nedenle hangi lastiği alsam ya da yedek depo hakkında soru sormayacağım

Benim farklı bir ricam olacak, İstanbul mecidiyeköy tarafındayım akşam 6-7 gibi vakit ayırıp SL200 sahibi bir arkadaş benimle buluşup motorun sesini, gidişini gösterse, biraz sohbet etsek, ben de kendisine bir kahve ısmarlasam? Varsa vakti olan memnun olurum .

Alıntı ÇaÇapır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun 500 rodaj bakımını yaptırdım, ilk izlenimlerim oldukça güzel ve olumlu oldu. İlk işim city gripleri taktırmak oldu, yol tutuşu inanılmaz arttı. Ani frenlemelerde kayma yaşamıyorum artık.

Burada daha önce konuşulmuştu ama tam hatırlayamadım ondan tekrar sorucam; 4000 - 4500 rpm arasında motorun alt kısmından zırıltıya benzer bir titreşim sesi geliyor bunun için ne yapabilirim?
    Selamlar, acaba city gripleri ne kadar ücrete taktırdınız ?
    + üretim tarihi hakkında bilginiz var mı ?
    ben şu anda en iyi 550 TL fiyat aldım ve üretim tarihleri 2016/46. hafta

ÇaÇapır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı timucinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, acaba city gripleri ne kadar ücrete taktırdınız ?
    + üretim tarihi hakkında bilginiz var mı ?
    ben şu anda en iyi 550 TL fiyat aldım ve üretim tarihleri 2016/46. hafta
    Aynı şekilde ben de, üretimi 2016 sonu olan lastikleri 550 TL'ye taktırdım, İzmir Buz Motorda. 2016 olması kafana takılmasın 40 ile korkarak girdiğim virajlara 60 70 ile yatarak içim rahat giriyorum artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)