Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar, ben de bu motoru almayı düşünüyorum kısmet olursa. Size birkaç şey sormak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Birincisi, sahibindene baktığımda bazı bayiler sattıkları motorun 2017 model olduğunu yazmışlar ama ne kadar gerçekçi? Euro 4 standartlarında üretildi mi ki bu motor?
    İkinci olarak, kışa doğru motosikletin fiyatı düşer mi artar mı? Piyasayı pek bilmiyorum
    Forumdan takip ettiğim kadarıyla bazı ufak sorunlardan bahsediliyordu. Sibop şeklinden dolayı tekere hava vuramamak,disk kilidi takamamak gibi. Bu sorunlara nasıl çözüm buldunuz? Okuyabildiğim kadarıyla çözüm bulunamamıştı
    Bir de genel olarak yaşadığınız sorunlardan ve çözümlerden bahsederseniz çok sevinirim. Kışın kullanıma uygun mudur, ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Bursa'daki servislerinden de bahsederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de bu motoru almayı düşünüyorum kısmet olursa. Size birkaç şey sormak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Birincisi, sahibindene baktığımda bazı bayiler sattıkları motorun 2017 model olduğunu yazmışlar ama ne kadar gerçekçi? Euro 4 standartlarında üretildi mi ki bu motor?
    İkinci olarak, kışa doğru motosikletin fiyatı düşer mi artar mı? Piyasayı pek bilmiyorum
    Forumdan takip ettiğim kadarıyla bazı ufak sorunlardan bahsediliyordu. Sibop şeklinden dolayı tekere hava vuramamak,disk kilidi takamamak gibi. Bu sorunlara nasıl çözüm buldunuz? Okuyabildiğim kadarıyla çözüm bulunamamıştı
    Bir de genel olarak yaşadığınız sorunlardan ve çözümlerden bahsederseniz çok sevinirim. Kışın kullanıma uygun mudur, ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Bursa'daki servislerinden de bahsederseniz sevinirim
    öncelikle tekere L şeklinde bişey takıyosun hava vurma olayı çözülüyor. disk kilidi kullanmıyorum ama bizim motora uygun kilitler olduğunu duymuştum. 8500 km deyim daha hiçbir sorunla karşılaşmadım. kışın kullanıma uygun değil en azından ankara da bursayı bilemem. boyun uzunsa gidonu yükseltmek isteyebilirsin. aldığında lastikleri değiştirmen lazım. 1 den 2 ye vites geçişlerinde bazen boşa düşüyor, ayrıca vitesi boşa almak için motoru ileri itmek gerekiyor biraz. birde arada bir vidalarını kontrol etmen lazım özellikle egzosu tutan vidaları. ilgilenmesi, sürmesi çok zevkli bir motordur kendisi.ayrıca kışın fiyatlar düşmez biranönce al derim havalar soğumadan.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Teşekkür ederim cevabınız için. Kışın kullanıma neden uygun değil? Motosiklette mi bir problem oluyor, yoksa genel anlamda soğukta motosiklet kullanmayla mı alakalı?

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabınız için. Kışın kullanıma neden uygun değil? Motosiklette mi bir problem oluyor, yoksa genel anlamda soğukta motosiklet kullanmayla mı alakalı?
    motosiklet ilgili bir problem yok rahat çalışıyor ediyor ama kışın Ankara yolları buz pisti çok zor.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    2015 Nisan trafik çıkışlı 2014 model motorumla 45.000 km yaptım ve devam ediyorum. Başlıca problemler şunlardır :
    1-Her molada millet başka motorlarla değil benim motorla fotoğraf çektirmek istiyor, mola sürelerim uzuyor,
    2-425 km'den önce benzin istemediği için özellikle uzun yolda benzin istasyonlarındaki arkadaşlarla aram kötü,
    3-Bilinçli bir rodaj ve zamanında bakım yaptığımdan, halen orjinal fren balataları, orjinal debriyaj / baskı, fren-gaz-debriyaj teli ile gezdiğim için, yedek parçacılar beni sevmiyor,
    4-Geleneksel olarak özellikle karlı havada yaptığım 1 Ocak "madrun" sürüşlerim yüzünden, aynı anda enduro motorlarını garajda cilalayan arkadaşlarımla aram açıldı,
    5-600 CC ve üzeri motorlarla 1000km yapmaktan tırsan ikitekerciler, İstanbul-Kars rotasındaki 4.000km'lik gezimi 1 ayda değil 8 günde yaptığım ve istatistikleri değiştiğim için bana bozuluyorlar,
    6-"ironbutt" meraklıları, 200CC, 13 beygir motorla tek seferde durmadan 400, bir günde 1.250km yaptığım için bolca serzenişte bulunuyor,

Çok sıkıntı var yani
    polo34, lykia57, Akias ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Hahahah çok sıkıntılıymış hakkaten :D insanın yarın satın alası geliyor motoru yazdıklarınızı okuyunca. En iyisi ufak tefek sorunları motosikleti aldıktan sonra sizlerin önerileriyle gidermek. Çok teşekkür ederim gerçekten. 2017 modeli çıkmamıştır ama değil mi? 2017 model diyip satışa konuşan motosiklet var da bir de tecrübelerinize dayanarak şuanki fiyatlar daha ne kadar devam eder? Kışın fiyatlar artar demişti @ayetlervaray

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Motorlu taşıt piyasasında 2016 yılı 2.yarısında üretilen motorlara 2017 denir teamül olarak. Hiçbir fark yok, ben alırken 2015 yılında 2014 aldım ve 800 TL kâr ettim. İlle de 2017'ye takmamak gerek.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşlar bu ön siperlik güneşten dolayı sanırım baya bi sarardı.Sizde de böyle bir durum oldu mu? Nasıl çözeriz zarar vermeden? Bir de motorun gövdesini parlatmak için ne kullanıyosunuz?

ÇaÇapır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    İzmirden tüm SL200 kullanıcılarına selamlar. Ben de yeni düldülümle aranızdayım.
    Öncelikle belirtmek isterim ki 2 haftamı verdim ve tüm forumu ilk sayfadan itibaren okudum. Başta @shadowmaster abimizin pdf'i olmak üzere inanılmaz bir emek ve karşılıksız bilgi paylaşımı var burada bunu gördüm. Bu kadar emeğin karşılığında sadece okumak 210 sayfa bile olsa inanın zor gelmedi, keyif verdi. İnsanı hem motorsiklete hem de SL200'e karşı ısıtan, yakın hissettiren bir ortam olmuş. Neyse sizleri daha fazla övmeyeceğim

Üniversiteye başladığımdan beri var olan motor hayalimi 3 senenin sonunda 4. sınıfta gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Kuba Nirvana 150 modeline niyetlenerek bayiye gittiysem de sonunda 60km'de ikince el(!) superlightımla aranızdayım. Henüz 130 km'deyim 2 gün kullanabildim ve rodajımı bayramdan sonra tamamlamak kısmet olacak. 3 ana konudaki düşüncelerimi söyleyip lafı daha fazla uzatmayacağım.

Dış görünüm ve dışarıdan alınan tepkiler konusunda beni kendine aşık eden bir motordur SL200. Cruiser olmasından ötürü sevilmeyen değil saygı duyulan bir motorcu çevreniz olabilmesi de bence çok güzel bir şey (ss'lere çok önyargım var).Boy 1.90 Kilo 80 ve ortada boydan kaynaklı bir rahatsızlık veya absürtlük olduğunu düşünmüyorum.

Günümüz koşullarında fiyat performans açısından fazlasıyla tatmin edecek bir motor. En azından motora benim gibi yeni başlayanlar için hızı ve torku yeterince tatmin edici. Merak eden olursa Mayıs 2016 çıkışlı motoru ağustosta 60km'de 7000TL'ye aldım. (Çocuk ehliyet dersinde kaza yapmış kullanmadan satıyo motor temiz)

Son olarak bakım, temizlik, gıcırtı-tıkırtı-vırıltı ve uzun ömürlülük konusunda bilgi istiyorsanız ve bu motorun kullanıcısı iseniz mutlaka tüm forumu okuyun. Motoru almayı düşünen arkadaşlar ise en geniş özet haliyle en kısa şekilde motoru 140. sayfadaki pdf'ten öğrenebilirler. 210 sayfayı okurken aynı soruları sürekli okumaktan sıkıldım ama aynı sorulara büyük bir sabırla cevap veren arkadaşlara da helal olsun dedim içimden

İlk motorum olması, çok isteyerek ve severek almış olmam, buraya ısınmam ve bir çok sebepten ötürü biraz uzun tutup içimdekileri paylaşmak istedim.

İlk işim bir sisybar taktırıp lastikleri MICHELIN CITY GRIP ile değiştirmek olacak. Yada bir daha mı açsam lastik mevzusunu

Yaş 22 Dokuz Eylül Üniversitesindeyim. İzmirde buluşmak görüşmek isteyen olursa iletişime geçelim, sağlıcakla kalın

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlı olsun...
    Rodajını dikkatli yapmalısın ve gerekirse servistekileri hırpalayarak 500km'de yağ değişirken yağ süzgecini de temizletmelisin.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Balçova Serkan Motor'a gidicem servis için. Motoru aldığımda internetten biraz araştırdım oranın yorumları iyidi. Gidip kendim de konuştuğumda çok ilgili olduklarını gördüm. İlk bakımdan sonra beğenirsem tavsiye edebilirim. Hatta bana şöyle bişeyden bahsettiler sizlerin de duyması belki yararınıza olur. Daha önce Castrol kullanıyorlarmış fakat daha sonra castrol yağlarının kalitesizleşmeye başladığını görmüşler. Bir gün yağ değişimi yapılan bir motor kilitlemiş galiba (tam konuya hakim değilim) büyük bir sıkıntı çıkmış o günden beri motul kullanıyouz falan dedi baya bi açıkladı bana. Castrol kullanmaya pek yanaşmıyorum oyüzden, forumdan da edindiğim bilgiye dayanarak motul iyidir

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni, katıldım.
    Motorumu vale motor avcılardan 2 hafta önce bir hevesle aldım, garajda yatıyor.
    Henüz ehliyetim yok. Vitesli Kullanmayı da bilmiyorum, sadece 4-5 defa scooter kullandım.
    Ehliyet kursuna yazıldım. ilk dersim 9 eylül de başlıyor.
    Motoruma hiç aksesuar bağlamadım. Orjinal çantaları da dahil. ama sissy bar istiyorum. Uzun olanları sevmedim aklımda aşağıdaki resimde olan var. istanbulda bunu yaptırabileceğimiz bir yer bilen var mı acaba ?

http://europcustom.com/sissy_bar_kee...ht_125_le_dark

Motosikleti
    Kuba Superlight 200

Keaway SL 150 kitapçığından bakım tablosu, benim gibi yeni olanlar içi kendi bakımınızı takip edebilme açısından bir çıktı alıp kağıttan izlemek alışana kadar daha kolay olabilir

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bu nasıl bir motor?

Vites kutusu ayrı, motor yağı ayrı mı?
    Her 1000km de bir yağ mı değiştiriyorsunuz?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Şanzıman / Motor aynı yağı kullanıyor da niye bu kadar şaşırdın ? Böyle üretilen 100 motor var, kötü bir şey mi ?

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir motor?

Vites kutusu ayrı, motor yağı ayrı mı?
    Her 1000km de bir yağ mı değiştiriyorsunuz?
    2500 de bir değiştiriyoruz. vites kutusu yağı ne hiçbir fikrim yok.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanzıman / Motor aynı yağı kullanıyor da niye bu kadar şaşırdın ? Böyle üretilen 100 motor var, kötü bir şey mi ?
    Yanlış anladın. Aynı olmasına şaşırmadım. Ayrı olsaydı şaşırırdım.

Keşke olabilseydi. İyi olurdu. Nadir motorda ayrıdır.

Bakım tablosunda niye ayrı yazmışlar. Ne anlatıyorlar anlamadım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yağ değişirken yalnızca yağ tapası söküldüğünde şanzımandaki yağ tam boşalmaz, o kısmı da tam boşaltmak için yağ süzgecini söküp oradan da yatırarak tahliye etmek gerek. Onlar anlatamasa da benim deneyimim bu yönde

Arkadaşlar selam, yeni sl200 üm için NGK marka DPR7EA-9 öneriliyor. Bu ngk bujinin yine tek tırnaklı NGK CR8EHIX-9 IRIDYUM modeli de var. 30 lira daha pahalı. Sizce önerilen buji yerine bu iridyum buji kullanılabilir mi ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    100 kere soruldu cevapladık, özelden sordun orada da yazdım iridyuma gerek yok, bol paran varsa buji kablosunu ipek sargılı yap, buji piposuna elmas kaplat, seleye altın iplikle desen dokut, gidip 4 buji parasına iridyum alıp tak bunu keyfin ve kesen belirler. Max 9.500-10.000 RPM tur çeviren tek silindirli motora iridyum LÜKS !
    emremm bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)