Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    20 yaşındayım boyum 183 kilo 75
    Ilk sürüşümde dönüşlerde zorlandım malum ilk defa motor sürdüm. Onun dışında araba kullanmayı bildiğim için kalkışta durusta vites geçişlerinde sorun yaşamadim. Iki ayı geçti alalı. Arkadaşlarım ne zaman görse sanki kırk yıllık kullanıcısın diyorlar. Yani birazda sana kalmış. Ben bu motordan önce çok farklı tiplere bakmıştım. Tvs regal raptor falcon honda cbr 125 falan. Tabi bunlara bakarkende devamlı motor sürüşüyle ilgili videolari izledim.
    Mahallen sakinse birde yakınlarda motoru kullanacak boş uygun alan varsa motoru kullanmayı birkaç günde çözersin. Fakat birde işin trafik kısmı varki onu trafiğe çıktıkca yavaş yavaş öğreneceksin.
    Banada scooter al diyen çok oldu ama bunu aldığıma hiç pişman değilim. Suanki tek sorunum okuldan dolayı bakım için servise götürememek servislerde bizim buralarda nerde var onu bile öğrenemedim. Bunlarıda halledeceğim inşallah yakında.
    Kısacası araba kullanma mantığını biliyorsan bisiklette sürüyorsan motoru al. kullanmak senin kabiliyetine bağlı. En geç bir haftada öğrenirsin. Ama sürmeye başladığın zaman sürebilmekle bitmiyor bilmen gereken şeylerde var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bi arkadaş vatsap gurubu kurmalım falan demiş ti ama pek ciddiye alınmadı sanırım bu konuyu hayata geçirmenin baya faydalı olacağını düşünüyorum bende

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Merhaba, daha önceden de yazdığım üzere ben motosikletimi 2015 Ağustos ta almıştım ve aldığımdan beri tripmetrem doğru çalışmıyor yaklaşık 5.5 aydır da Gaziantep te olmama rağmen parça gelmiş değil. Sizlerden KUBA nın yetkili her hangi bir kişisine daha önce ulaşabilen oldu mu?
    Her markanın servisinde bir şekilde sorun yaşandığını duyuyoruz ama burda olan sorumsuzluk tahammül edilebilcek bir şey değil, motosikletimizde ciddi bir sıkıntı için parça lazım olsa aylarca motosikletsiz kalacağız.
    Bu işe bir çözüm bulabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim abilerimden tavsiye bekliyorum..

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bugün susturucuyu çıkartmak için sanayiye gittim. 4 yere girdim. 4 yerde bu susturucuyu çıkartırsak egzoz dağılır sakıncalı deyip ya yapmak istemediler yada direk boru egzoz takalım dediler. Boru fiyatını sordum birisi 250 dedi birisi 540 :D
    Biriside topkapıda ferik egzozu önerdi. Benmi yanlış tarif ettim adamlara yoksa onlaramı zor geldi anlamadım. İki egzozunda sadece en dıştaki susturucusu çıkartılcak dedim. Forumda kendi imkanlarıyla yapan arkadaş vardı. Ustalar neden böyle cevaplar verdiler anlamadım. Matkapla delmekte istemiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Sizlerin önerebileceği yer varmı. Yada bende kendim yapmaya çalışsam nasıl yapabilirim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ne insanlar ve kendini usta zannedenler var..aslında aptalı oynuyorlar egsoz satmak için olay bu.Kendim yaptırdım ,kaynakla dış ve orta susturucuları kestirdim,parada vermemiştim geçen yıl genel bakımdaydım çünkü.Yapan arkadaşda motor ustası olan birisiydi,motoru satışa koyana kadar o şekilde kullandım.alakası yok dağılır filan hikaye yani.

Parça konusunda ise sanıyorum yeni 2016 modeller bu ay içinde gümrükden geçiş yapacak ve yedek parçalarında sevkiyatı başlayacak.Konu yurtdışından parça gelememesi ama bu yıl parça sıkıntısı yaşamayız diye düşünüyorum.Çok sipariş var çünkü ve aktif olarak satılan,ikinci eli sağlam olan bir makinenin parça desteğini kesmezler,kesemezler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Valla matkapla delmeye kaldık. Matkapkla deldikten sonra hoşuma gitmezsede kendi imkanlarımla sökmeyi düşünüyorum susturucuyu.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Dün motoru yıkattıktan sonra tem otoyoluna çıkıp Bahçeşehirden Ortaköye kadar geldim. Ancak yolda motosiklet beni verem etti. Devir 6500RPM'yi bir türlü geçmedi. Gaz keser gibi motor tık tık bir tutup bir devam ediyordu. Yolda kaç defa durmak zorunda kaldım. 90km hızı ne yaptıysam geçemedim. Özellikle hafif yokuşlarda bile motor öksürüyor bir silkeleyip bir bırakıyordu. Karbüratör veya hava filtresi ile ilgili bir sorun olduğunu tahmin ediyordum. Gideceğim yere kadar devri 6000RPM'yi-90km hızı aşmadan geldikten sonra sağ kapağı açarak kontrollere başlayacaktım ki jiklenin orta seviyede kaldığını farkettim. Sanırım yıkamadan sonra elemanlar kurulama yaparken jikleyi orta yani 2. konuma getirmişler. Jikleyi en alt seviyeye aldıktan sonra test sürüşüne çıktım ve hiçbir sorun kalmadı. Geçen günlerde motosikletin boğulur gibi öksürdüğünü 90km'yi geçemediğini yazan arkadaş jiklesini bir kontrol etsin derim. Ve böyle bir sorunla karşılaşırsanız aklınızda olsun.Yolda çok fena canım sıkılmıştı ama şimdi gülüyorum Şimdilik tek sorunum motoru boşa almadan vitesteyken debriyajı çekip çalıştıramama sorunu. Sol manetin oradaki kablolarıda, metallerini de kontrol ettim. Temizleyip wd40 sıktım. Ancak bunun oradan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü motosiklet vites boştayken debriyajı çeksemde çalışıyor çekmesemde ancak vitesteyken debriyaj kolunu çekince tık yok. Bakıma 300km kaldı. Orada bakacağız artık.

@458-25-243 Sele ve deri ile ilgili değişikliklerini Şirinevler Motosay'da (http://www.motosay.com/) mekanik değişikliklerini de Berlin Motorda (http://www.berlincustomchoppers.com/) yaptırabilirsin.

Son olarak az önce Zen motorda michelin city grip lastiklerini 580tl'ye değiştirdik. Ben sadece arka lastiği 130 yerine 140 yaparak orjinal ebatlarında taktırmayı düşünüyordum. Ancak bu ölçülerde ki michelin commanderII lastik fiyatı 1260tl. Neredeyse paraya kıyıp taktıracaktım ki usta beni bizim motorların sürüş, dönüş, yatış, hız ve performans bakımından city griplerin daha uygun olduğuna ve gereksiz para vermememe ikna etti.

Herkese kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Ön fren sorunumu en sonunda çözdüm komple takım değişti (70 tl ) müşürü bozulan arkadaşlar olursa tek çözümğ bu komple sağ takım değişiyo marşın sşnyalin olduğu yer .
    Bujileride ngk ile değiştirdim yağ olarak motul koydum zincir yağımda motul ayriyeten bide wd 40 kullanıyorum motor baya değişti anlıcağınz ilk bindiğim günden bugüne ses gidiş değişti anlıcağınız lastikleride halledincr tamamdır
    HaktanAksu bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Zinciri yağlamadan önce sentetik tinerle temizlesek sorun olurmu.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hemen ardından wd40 ile de temizlersen olmaz, gaz, balata sprayi ya da benzin tinerden daha doğru.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Gazyagi aradım da bulamıyorum. Artık bunları deneyeceğim

Motosikleti
    mazotla temizleyin.Yağı çabuk atar ve daha sağlıklıdır.Ardından güzel bir bez temizliği ile zincir temizliğini tamamlarsınız,ben öyle yapıyorum.ancak kaliteli zincir yağı ile bakım yapın,örneğin motulun c2 zincir yağı gibi ama bu sıralar Nanoprotech adlı bir zincir yağını düşünüyorum.Çoğu testte çok başarılı sonuçlar almış ve kullananlarında çok tavsiye ettiği bir marka.Şuan feyzioğlunda bulunmakta

http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...-_49898.html#0

Bu yağın özelliğide nano teknoloji ile üretilmiş olup,yapılan testlerde 1 yıl gibi bir zaman diliminde zincirin korunduğu yazıyor.Gerçi bu bilgi beni bağlamıyor ama aşıınma ve zincir sesi gibi metal durumları asgariye indirmesi bakımından güzel bir ürüne benziyor,fırsat bulursam deneyeceğim.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün susturucuyu çıkartmak için sanayiye gittim. 4 yere girdim. 4 yerde bu susturucuyu çıkartırsak egzoz dağılır sakıncalı deyip ya yapmak istemediler yada direk boru egzoz takalım dediler. Boru fiyatını sordum birisi 250 dedi birisi 540 :D
    Biriside topkapıda ferik egzozu önerdi. Benmi yanlış tarif ettim adamlara yoksa onlaramı zor geldi anlamadım. İki egzozunda sadece en dıştaki susturucusu çıkartılcak dedim. Forumda kendi imkanlarıyla yapan arkadaş vardı. Ustalar neden böyle cevaplar verdiler anlamadım. Matkapla delmekte istemiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Sizlerin önerebileceği yer varmı. Yada bende kendim yapmaya çalışsam nasıl yapabilirim.
    Ben de sanayide iki yere gösterdim aynen sana dedikleri gibi yok egzoz dağılır yok olmaz triplerine girdiler. En son internette videoları izleyerek nasıl yapıldığını öğrendim ve genç bi ustaya anlattım. Gençlere gitmenizde fayda var daha meraklılar ve konudan haberdarlar. Çok basit bi işlem. Bi kaç sayfa önce fotoğrafını ve susturucuyu söktürdükten sonraki ses videosunu da koymuştum. Bildiğin kaynakla kapağın etrafından daire şeklinde kesecek ve penseyle çekip alacak. İlkini yaparken usta bilmediğinden bi beş dk cebelleşti susturucuyu parça parça çıkardı ikinci egzozdakini on saniyede aldı. Hatta gaza geldi diğerlerini de sökelim dedi istemedim 10 dk ve 20 tl ye maloldu. Zor bişey değil sadece doğru kişiye doğru şekilde anlatın

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese selam , bayadır yazıcam yazıcam unutuyorum , İzmir Bornova'dan selamlar ,0 almıştım bu motoru şuan 12bindeyim , bu forumdan da çok şey hakkında bilgi sahibi oldum hepinize teşekkürler..
    omrustun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Yedek parça ile ilgili kapsamlı uyarıcı bir mail yazmıştım 2 haftaya parçalar gelecek dediler hayırlısı bakalım bu sefer gelecek gibi

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Vites küçülturken bazen vites takılıyor aşağı basamiyorum sanki debriyajı sıkmamis gibi oluyor.
    Bazende ikiye atınca dişlilerden tıkırtılar geliyor bire alıp tekrar ikiye alıyorum. O an birşeyler koptu yere sacıldı hissine kapılıyorum
    Neden oluyor acaba

Motosikleti
    Alıntı bay mechanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça ile ilgili kapsamlı uyarıcı bir mail yazmıştım 2 haftaya parçalar gelecek dediler hayırlısı bakalım bu sefer gelecek gibi
    bunun anlamı şudur;
    2016 serileride 2 hafta sonra gelecek

bunu daha öncede konuşmuştuk zaten,gelir yani ay sonuna doğru.Bunun bir anlamda başka türlü meailde,yedek parçalarının 2016 fiyatları üzerinden satılmak istenmesi olabilir,stokçular bunuda yapıyor çünkü ,maalesef böyle.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL200 hakkında bol miktarda bilgi, derli toplu, görselli, tekmili birden PDF olarak pek yakında ...

Ofius, KnSrt, exhell ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Süper olur üstad ya ellerine sağlık

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Buyrunuz ; keyifle kullanmanız dileğiyle ...

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0
    Ofius, El7is, Umutlu153 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)