Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam buyuk dert yasamissin valla. Benimde kucuk bir arizam var acaba sebebi nedir diye soracaktim, kisa lambalarim yanmiyoe gibi bir sey. Cok az yaniyor fakat bir rampanim ustunden gecerken birden daha fazla isik vermeye devam ediyor, ara sora gidip geliyor bu lamba. Temassizlik var diye dusundum, belki akuden de olabilir cunku kis gelince basladi bu olay. Bir de arka frenim yok gibi bir sey. 4000kmde daha balata mi bitmistir yoksa ayarini mi yaptirmam lazim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ayağın sürekli frende gitmediysen balata bitmez, %99 ayar gerekli.

Kısa far konusunda ise ; Akü kutup başlarını temizlemek gerek. Ayrıca kısa/uzun anahtarında bir temassızlık ya da ampul duyunda bir gevşeme olabilir.

Arkadaşlar flaşörüm arızalandı nerden temin edebilirim internet te baktım tek bir sitede bulabildim ordada tükendi yazıyor daha önce bu sorunu yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim servisden temin etmek daha kolay olur ise birde o yolu deneyebilirim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Flaşör uzun bir süredir stoklarda yok, ne servislerin elinde ne de Gaziantep merkezde bulunmuyor. Son 3 aydır yolda diyorlar ama bir gelişme yok. Bu konuda @mesut81, yurt dışında birisini buldu gönderebilecek, kendisine ulaşabilirsem linklerini yazmasını isterim ...

mesut81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı mesut81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ışıkla ilgili çok değişik rivayetler var. ilk gittiğim motosiklet tamircisi bu ışığın yandığında cep telefonun çalıyor demek oluyor dedi. alakası yok. sonrasında motoru yıkattım yandı diyen arkadaşlarımız oldu. bendede aynısı oldu çok detaylı bi yıkadım 2 gün sönmedi sonra iş edinip kablolarını takip ettim. hiçbiryere gitmiyor. su değince şase yapıp yanıyor. bi işe yaramayan bir lamba. söktüm fişlerini bu yazıyı okuyana kadarda unutmuştum.

ayrıca flasher için aşağıdaki linkteki satıcı ile özelden yazıştım. bana başka bir sipariş üzerinden 2 tane sinyal flaşörünü göndericek. kendisine örnek fotoğrafları gönderdim. tedarik edebileceğini söyledi. 4 gün içerisinde fabrikadan temin edip kargolayacakmış. kargo dahil 2 flaşör 63 tl ye gelicek.
    http://tr.aliexpress.com/store/1430031
    ayrıca yedek parça sorunu için boş kaldıkça fabrikayı sıkıştırmamız lazım.
    önceki başlıklarda yazmıştım. biz sipariş ettik. şu anda istanbulda dağıtım bekliyor. bu hafta içinde elimizde olur. dener yorumları buraya yazarız. ona göre sizde özelden satıcı ile yazışarak sipariş verebilrisiniz.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşlar bu arada, gelecek hafta sonu, 4 Şubat Cuma günü @BlackGhost ile birlikte, Eskişehir'de olacağız. Akşam üstü sonrası barlar sokağında bir cafeye uğrayıp İstanbul'dan bir arkadaşımızı da göreceğiz, devamında Porsuk kıyısında çay/kahve muhabbetimize katılmak isteyen olursa bilginiz olsun...

yaşlı olan benim

omrustun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar benim motor vitesteyken çalışmamaya başladı, sadece boşa alınca çalışıyor. Mesela viteste bırakıp tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor. Daha önce böyle bi sorun yoktu sebebi ne olabilir?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada, gelecek hafta sonu, 4 Şubat Cuma günü @BlackGhost ile birlikte, Eskişehir'de olacağız. Akşam üstü sonrası barlar sokağında bir cafeye uğrayıp İstanbul'dan bir arkadaşımızı da göreceğiz, devamında Porsuk kıyısında çay/kahve muhabbetimize katılmak isteyen olursa bilginiz olsun...

yaşlı olan benim

https://imageshack.com/i/pmfMtlrYj
    Abi bizde genç değiliz artık ,yaş 36 oldu

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor vitesteyken çalışmamaya başladı, sadece boşa alınca çalışıyor. Mesela viteste bırakıp tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor. Daha önce böyle bi sorun yoktu sebebi ne olabilir?
    Sağ marş manetinin dibinde 2 adet kablo vardır,onlar ya yerinden çıktı yada oksitlenme yaptı.Yerinden çıktıysa monte edip deneyin,oksitlenmişse bir elektrikçide uçlarını değiştirin düzelecektir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    E senin yaşa benim için + 14 koyunca gençsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bizde genç değiliz artık ,yaş 36 oldu

Sağ marş manetinin dibinde 2 adet kablo vardır,onlar ya yerinden çıktı yada oksitlenme yaptı.Yerinden çıktıysa monte edip deneyin,oksitlenmişse bir elektrikçide uçlarını değiştirin düzelecektir.
    Tam olarak neresi acaba resim atma şansınız varmı?

Motosikleti
    Manetin arka alt kısmına bakın,alt alta 2 soket kablo bağlıdır.Görürsünüz zaten.Onları kontrol etmeniz lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetin arka alt kısmına bakın,alt alta 2 soket kablo bağlıdır.Görürsünüz zaten.Onları kontrol etmeniz lazım.
    Manet dediğiniz bildiğimiz manet mi? Fren kolu yani doğrumu anladım?

@shadowmaster abi cevabladığın için teşekkür ediyorum @mesut81 o zaman yorunlarınızı bekliyorum ona göre irtibata geçerim birde siparişiniz ne kadar sürede geldi söylerseniz çok sevinirim çünkü bu sinyal verememe konususu başıma sıkıntı çıkartıyordu neredeyse bu şekilde pek sürmek istemiyorum açıkcası

Motosikleti
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manet dediğiniz bildiğimiz manet mi? Fren kolu yani doğrumu anladım?
    Evet

arka alt tarafına bir bakın,soketler ufaktır biraz gözden kaçabilir ama bu tip bağlantılar her motorda vardır.Ayrıca debriyaj arkasında diye hatırlıyorum ben.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi akşamlar sizlere bir sorum olacak. Benzer bi soruyu motosohbetten sormuşlar ama ben kullanıcı başlığından size sormak istedim.

Ben motorumu sıfır olarak İstanbuldan aldım şuan 600 km oldu Çorlu da yaşıyorum. Çorlu da bir tane yetkili servis varmış zamanında ama gittiğimde biz kubayı bıraktık dedi. Bakımı yaklaştı burda yani çorlu da güvendiğim bi ustam var acaba bakımı o ustaya yaptırsam motoru garantiden çıkarsam ileride bana garantinin çok lazım olacağı durumlar olabilir mi? Bi bakım için ilçe dışına gidip gelmek zor ve maliyetli. Garanti zaten çoğunlukla kullanıcı hatası deyip ücretli onarım yapıyomuş şuan için motorda bi sıkıntı yok. Ne önerirsiniz?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı tem621 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster abi cevabladığın için teşekkür ediyorum @mesut81 o zaman yorunlarınızı bekliyorum ona göre irtibata geçerim birde siparişiniz ne kadar sürede geldi söylerseniz çok sevinirim çünkü bu sinyal verememe konususu başıma sıkıntı çıkartıyordu neredeyse bu şekilde pek sürmek istemiyorum açıkcası
    25 gün sürdü benim siparişim. fakat benim siparişimde fabrikadan parça getirtip o şekilde kargoladı. 1 hafta parça bekledi. gelen parçalar orjinal çalışıyor sorunsuz. satıcı ile özelden yazışıp isteyebilirsiniz. başka bir sipariş üzerinden kargoluyor bilginize.

Motosikleti
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar sizlere bir sorum olacak. Benzer bi soruyu motosohbetten sormuşlar ama ben kullanıcı başlığından size sormak istedim.

Ben motorumu sıfır olarak İstanbuldan aldım şuan 600 km oldu Çorlu da yaşıyorum. Çorlu da bir tane yetkili servis varmış zamanında ama gittiğimde biz kubayı bıraktık dedi. Bakımı yaklaştı burda yani çorlu da güvendiğim bi ustam var acaba bakımı o ustaya yaptırsam motoru garantiden çıkarsam ileride bana garantinin çok lazım olacağı durumlar olabilir mi? Bi bakım için ilçe dışına gidip gelmek zor ve maliyetli. Garanti zaten çoğunlukla kullanıcı hatası deyip ücretli onarım yapıyomuş şuan için motorda bi sıkıntı yok. Ne önerirsiniz?
    tanıdık bildik bir ustanız varsa şaşmayın.japon motor olsa belki derdim ama çinli motorlarda korkulacak bir şey yok yeterki ustanız güvenilir birisi olsun.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.

Alt egzosdaki bu akıntı benzinmi acaba normalmidir

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    elinde orjinal stop lambası çıkma veya sıfır satılık olan var mı acaba ?

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    @shadowmaster - @BlackGhost
    Abilerim bu forumu okumak baya vaktimi aldı en son 40 küsurlu sayfalara geldim @BlackGhost'un motorunu görünce son sayfaya geldim 😃 bu motoru alabilmek için ve ekipmanlarla beraber hepsini almak için işe girdim para biriktiriyorum alacağım kararlıyım ama sağlam motor bulmak zor ve ikinci el alacağımdan usta da tanımadığımdan nasıl güvenip de alabilirim bilmiyorum.
    Bende kütahyadayim keşke almış olsaydım da size katılabilseydim 😃 tekeriniz düz bassın abilerim 😃

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)