Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 150
    @shadowmaster
    yok yanlış olmasın bilgi paylaşımı konusunda şaka yapıyorum tabi.
    fairingmiş parçanın adı teşekkürler. adını da bilmyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

@blackghost
    alibaba link ini özelden atarsan çok sevinirim o fairing in. ayrıca ışık yansıması olayını çözebildi mi bu parça sende?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı altiparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster
    yok yanlış olmasın bilgi paylaşımı konusunda şaka yapıyorum tabi.
    fairingmiş parçanın adı teşekkürler. adını da bilmyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

@blackghost
    alibaba link ini özelden atarsan çok sevinirim o fairing in. ayrıca ışık yansıması olayını çözebildi mi bu parça sende?
    http://tr.aliexpress.com/item/Matte-...275398870.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim bir sorum var. Benim motor şimdi 1500 km de ve bakıma götürcem. Ama diyorum ki servise götürmeden kendim halledemez miyim? Zaten servisimden de pek memnun değilim. Bişeyleri kakalıyorlar gibi hissediyorum. Veya şu ustaya git iyidir derseniz o da olabilir.
    genel bakımda yağ değişimi ve şanzıman senkromeç ayarları ile zincir gergisi kontrol edilir.Varsa ekstra bir sıkıntı oda garanti kapsamında bakılır.Servisiniz neresiydi bu arada?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Genel bakim için aşağı yukarı ne kadar ücret istiyorlar?Ben 2200 kmde almıştım simdi 2600 falan oldu 3000 olmadan götürmek istiyorum bu aralar

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    İstanbul'da isen Black Ghost'un ilgili ve bilgili bir ustası var, yalnız biraz uzak Firuzköy tarafında, benim servis Maltepe Motor başında durup sohbet edersen kabul edilebilir bir düzeydeler.

@opie ; benim 4.500 bakımım yağ ve zincir temizleme dahil 60 TL tuttu.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da isen Black Ghost'un ilgili ve bilgili bir ustası var, yalnız biraz uzak Firuzköy tarafında, benim servis Maltepe Motor başında durup sohbet edersen kabul edilebilir bir düzeydeler.

@opie ; benim 4.500 bakımım yağ ve zincir temizleme dahil 60 TL tuttu.
    İyiymiş 60 lira çok değil, zaten ekstra bir problemim yok bazen vites boşa düşüyor (genel sorun sanırım). Ben birde egzozu açtırmak istiyorum, tavsiye eder misiniz nasıl olur? (Muayeneden geçemiyormuş o şekilde doğru mu bu?)

Motosikleti
    egsoz açarsan muayeneden geçmez,ben açtırdım memnunum tabi orası ayrı ama muhtemelen sıfır egsoz alıp sırf muayeneden geçmek için uğraşıcam

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ön cam için uzun düredir planladığım kişiselleştirme işlemim tamamlandı
    Kurukafa ve kanatları ayrı ayrı sipariş edip kompozisyonu ben yaptım, siparişler aliexpress üzerinden 3 haftada geldi...
    Bu noktadan sonra iki işlemim daha var, birincisi koruma demirlerine 30W'lık sis farı takacağım, diğeri de ana farın ampulünü LED yapacağım. Aydınlatma sisteminde motorun orjinal farlarının elektrik aksamını bozmuyorum. Ana farın yanındaki düşük watt ampuller bağımsız, yeni takılacak sis farları bağımsız anahtarlarla kumanda edilecek. Sis farı 3 kademeli olacak, kısa/uzun/çakar. Elbette yasalar gereği çok kritik durumlar hariç (gece tali yol ya da yoğun sis durumu) çakar modunu kullanmayacağım... Bu modifikasyonlardan sonra daha fazla görünüm üzerine planım yok. Bütçe durumuna göre 10.000'e yaklaşırken zinciri değişmek niyetindeyim, bir de yan çantaları daha geniş olmayan ama kilitli çantalarla değişmek istiyorum. Herkese keyifli sürüşler

HaktanAksu bunu beğendi.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    @blackghost
    Servis Fulya da Poyraz Motor. Ama ben babamdan kalma usta işini daha cok seviyorum. Şöyle gideyim Çay içelim menemen yiyelim motora bakalım falan :D randevu almak nedir mesela abi gidersin beklersin orda keyfi o bence.

@shadowmaster
    Hoş olmuş. Zaten o kanatlar falan senin imzan gibi bişey

Motosikleti
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @blackghost
    Servis Fulya da Poyraz Motor. Ama ben babamdan kalma usta işini daha cok seviyorum. Şöyle gideyim Çay içelim menemen yiyelim motora bakalım falan :D randevu almak nedir mesela abi gidersin beklersin orda keyfi o bence.

@shadowmaster
    Hoş olmuş. Zaten o kanatlar falan senin imzan gibi bişey
    o eski ustalar artık pek yok..olanda ya uzak yada emek parasını fazla alan insanlar.Benim ustam avcılarda mesela,kendim ümraniyede otuyuroum,dünyanın bir ucu git-gel 150km yol oluyor.aslında bu durum bana çok şeyde kattı motoru öğrenmem adına,bazı şeyleri kendim onarır oldum dolayısı ile gerçek usta bulmak zor istanbulda.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar,

Demir sigortadan sigortasını yaptıranlar iletişim numarası verebilirmisiniz?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Demir Sigorta Nurten Ayyıldız
    0549 451 82 18

1 hafta önce yaptırdım, yenibosna tarafında galiba yerleri ben kredi kartından ödedim bir saat içinde poliçeyi mail attılar, 1-2 gün sonrada orjinal poliçe kargoyla yolladılar.

Demir sigorta kasko gibimi oluyor neyleri kapsıyor kısaca bir anlata bilir misiniz

Motosikleti
    Kuba SL 200
    KAYNANA ZIRILTISI :)
    Tüm SL200'lerde sağ taraftan gelen tiz zırıldama mevcuttur, şu an yoksa da olacaktır.
    Bunun nedeni egzost koruyucusu olarak dıştan vidalanan parçanın, zaman içinde ısı ile deforme olarak esnemesi ve bu alanların egzosta değerek titreşimle ses üretmesidir. Son derece sıcak olan bu bölgedeki metallerin temasını kesmek için ısıya dayanıklı conta, amyant, silikon gibi çözümler geldi önce aklıma. Ama daha sonra heryerde kolayca bulunan mantar altlıkları keşfettim. Mantar bu ısıya dayanırdı ve zamanla yapışkan kısım yok olsa da parça zaten sıkılı duracağı için bir önemi yoktu. Bu yüzden ben şimdilik yolda zar zar eden bu durumu koruyucu parçaya yapıştırdığım ufak mantar parçalarla çözdüm. Aklınızda bulunsun ...

haqan1987, A.ŞIK ve ÇaÇapır bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir sigorta kasko gibimi oluyor neyleri kapsıyor kısaca bir anlata bilir misiniz
    Yok normal trafik sigortası.En uygun fiyat veren yer demir sigortaymış o yüzden özellikle onu sordum.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL 200 STANDART HAVA FİLTRESİ NASIL TEMİZLENİR ?

Özel mesaj yolu ile gelen soruların en başında geldiği için fotoğraflı bir anlatım hazırladım, hepinize kolay gelsin ...

Öncelikle motorun sağında bulunan kapağı sökün ...

Kapak söküldükten sonra konjetörü de 10 lokma ucu ile sökün ...

Kapak üzerindeki yıldız başlı dört vidayı da söktüğünüzde filtre sistemi ortaya çıkacaktır...

Filtreleri sırasını bozmadan çekerek yerinden çıkartın ...

Filreleri, metal çerçeveleri ve ızgarayı sıralı şekilde dizin ve temizleyin. Ben temizlik için solvent/benzin kullanmıyorum, onun yerine arap sabunu kullanmaktayım...

Geri montaja başlamadan önce en dışatki parçayı hafifçe ince makine yağı ile yağlayın, tozun tutulmasına destek olur...

Kalın sünger parçayı tutan çerçevenin vidasını çok sıkmayın, yalnızca süngeri tutacak kadar yeterli...

Sistemi yerine takarken önce metal ızgaralı parçayı ve daha sonra arkasına da ortasında kalın sünger olan çerçeveli parçayı takın...

Kapağı tekrar kapatın ve vidaları sıkın...

Sonra sırasıyla konjektörü ve dış kapağı vidalayın, mutlu bir şekilde motorunuza bakın çalıştırın gaz verin gülümseyin ...
    Hazır elinize lokma takımını almışken bolca gevşeyen manifolt çıkışını sıkmayı da ihmal etmeyin, 10 lokma ile ...

Keyifli sürüşler
    RoadWalker, A.ŞIK, Exclusive34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Shadowmaster çok güzel anlamışsın eline sağlık. Senin motorda kullandığın gırtlak boru piyasada ne olarak geçiyor? Hava filtresinde yaptığın revizyon nasıl bir etki yaptı merak ediyorum. Motorun orjinal hava girişi sistemi ve filtresi açıkçası bana dandik geliyor...
    Bir de şu kaynana zırıltısı, bende inat ettim yaw bu ses nerden geliyor diye egzos üzerindeki koruma demirin en geldiğini gördüm. Şimdilik civataları sıktım ve ses kesildi. Ama senin çözüm daha iyi. Kullandığın mantar parçalar ısıya dayanabilecek mi?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı joviden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadowmaster çok güzel anlamışsın eline sağlık. Senin motorda kullandığın gırtlak boru piyasada ne olarak geçiyor? Hava filtresinde yaptığın revizyon nasıl bir etki yaptı merak ediyorum. Motorun orjinal hava girişi sistemi ve filtresi açıkçası bana dandik geliyor...
    Bir de şu kaynana zırıltısı, bende inat ettim yaw bu ses nerden geliyor diye egzos üzerindeki koruma demirin en geldiğini gördüm. Şimdilik civataları sıktım ve ses kesildi. Ama senin çözüm daha iyi. Kullandığın mantar parçalar ısıya dayanabilecek mi?
    Benim filtre orjinal sistem bir revizyon yok. Açıkçası dandik de gelse bizim motorun basit dinamikleri için yettiğini düşünüyorum. 13 beygirlik bir motorda performans hava filtresi kullanacak halimiz yok, bu benim görüşüm. (yani performansa ciddi faydası olmaz tek başına)

Hava filtresi revizyonunu @BlackGhost ve Barış yaptı. Barış şu an asker, bu konudaki sorularını BlackGhost yanıtlar. Takılan filtre için bir takım hortum vs gerekiyor ve filtreden gelen hava fazla olduğu için de karbüratör bunu kaldırmıyor, bunu en başta da söylemiştim. Sonunda öyle de oldu şu an arkadaşlarımız yeni taktıkları filtrenin bir bölümünü bantlayarak kullanabiliyorlar, yani hava girişine manuel bir direnç sağlayarak.

Mantar ısıya dayanır, muhtemel yapışkanları eriyecektir ama yukarıda da yazdığım gibi parçalar arada kaldığı sürece problem yok. Zaman içinde problem tekrarlarsa bu kez içine ısıya dayanıklı kırmızı silikon ile full sıvama conta yapacağım, ama sanırım gerekmeyecek.

Motosikleti
    tek silindirli ve düşük cc bir motorda hava filitesini değiştirmek tek başına fayda sağlamaz,tecrübe ile sabit bu konuda birkaç parçayı elden geçirmek lazım;

-öncelikle bujiyi ve buji piposunu değiştirmek,
    -kaliteli yağ kullanmak ( tercihen motul 10-40 ve imkan varsa bormax yağ katkısı katmak)
    -motor bloğundaki euro 4 emülsyon zımbırtısının çıkarılması.Bu motorun ön kısmındaki depo altında bulunan bir parça ve gereksiz .Bunun çıkarılıp motor bloğunda kör tapa edilerek benzin-hava karışımı daha kaliteli hale getirilmesi sağlanır.

Bütün bu işlemler tamamlanmışsa hava filitresini açık hava filitresi olarak değiştirebilir,benzin-hava karışımını zenginleştirip fabrikasyon tepkilerinden daha performanslı bir konuma çıkarabilir,makinenin tork ve devir gücünü ciddi oranlarda artırabilirsiniz.Açık hava filitresini kullandığınızda deneme-yanıla yolu ile motoru üst devirlerde kullanıp,gaz kesme durumu yaşarsanız,hava filitresinin ön kısmını elektirik bandı ile biraz bantlayıp hava akışını keserek o problemide çözebilirsiniz.Ben bu şekilde kullanıyorum.

http://img261.imagevenue.com/img.php..._122_211lo.jpg
    Exclusive34 ve ÇaÇapır bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    pazar çatalca gezisi var mı arkadaşlar? varsa kaç kişi gidiyor, nerede saat kaçta toplanma vs vs ...

Motosikleti
    henüz birşey kararlaştırmadık,yarın arkadaşlarla bir toplanıp durumları değerlendireceğiz,eksik bir geziye çıkmak istemiyoruz çünkü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)