Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Superlight özel bir tasarım özel bir motosiklet. KUBA AR-GE ekibi tarafından özenle geliştirildi. Bütün motosikletlerde olduğu gibi Superlight da özeldir ve sahibinin karakterini yansıtır, ancak kalbinde tüm KUBA motosikletlerinden özünde olan AR-GE çalışmaları yatmaktadır.

197cc hava-soğutmalı, 4-zamanlı motor, ilk bakıldığında küçük gibi gözüksede muazzam bir tork üretiyor. Tamamıyla Japon teknolojisiyle donatılan motor ilk kalkıştan hızlanmaya kadar sürücüsü için hayal edilemeyen güç seviyeleri anlamına geliyor.

Ayrıntılı bilgi ve teknik özellikleri için tıklayın: http://www.kubamotor.com/new5/produc...light-200.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Rahat çıkabildiği hız nedir?

Motosikleti
    Hiç Olmadı
    Selamın aleyküm.
    Yok mu kulanan kimse ,arkadaşlar ?

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Merhaba,
    Yeni başlayan biri olarak bu modeli almış bulunmaktayım. Bir kaç sorum olacak benzin deposu seçimi yapmak istiyorum. Aldığım yer anahtar yukarıya doğru çevrildiğinde ana depoyu asağıya cevrildiğinde yedek depoyu kullandığını söyledi. Kuba nın 150 lik modeli için bir yerde tam tersi bir ifade ile karşılaştım. Hangi taraf doğru bir bilgisi olan var mı ?
    Birde debriyaj çok yumuşak, kavramayı yakaladığımda ufak bir ani bırakma ile hemen stop ediyor. Burda bir ayar söz konusu olabilir mi? Yoksa bu şekilde mi alışayım.
    Kullanan veya bir tanıdığı kullanan kimselerin motor hakkında herhangi bir tavsiyesi var mı?
    teşekkürler.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanan yokmu motoru?

Motosikleti
    SUPERLİGHT 200
    merhabalar
    Ben de superlight 200 kullanıcısıyım.Motosiklet hakkında olumlu-olumsuz yanlarını kendimce söyliyim.Bu arada belirteyim motosiklet bilgim çok fazla değildir.Sadece gözlemlerimi söyleyeceğim.

OLUMSUZ YÖNLERİ
    1- Bence en kısa sürede lastiklerini değiştirmeniz gerekebilir.Yol tutuşu çok iyi değil.Abartı kötü değil ama iyi de değil.
    2- Vites geçişlerinde özellikle boşa geçişte zorlanıyor.(Tabi bunun yağla da alakası olabilir 1000 bakımında soracam ne marka yağ koyduğunu.Kaliteli yağdan sonra boşa geçişteki sorun düzelirse buradan bilgi veririm.
    3- Acilen ve ilk yapmanız gereken yine şahsi fikrimdir. Aynalardan kurtulmak.Çok uzun olmasam da boyum 170 cm görüş acısı çok kotu dirseklerinizi görüyor.Ama tabi öyle aynalardan kurtulmak kolay iş değildi benim için siz zorlanmayın hemen söyleyim nasıl yapacagınızı. superlight 200 aynasi 8 mm ancak her 8 mm ayna da uymuyor giriş kısımları kısa kalıyor motor için bu sebepten tavsiyem. Bir motosiklet tamircisine gidin veya benim yaptığım gibi 10 mm lik bir kılavuz kullanarak ayna yuvasını 10 mm cevirin ve istediğiniz 10 mm lik aynayı takın.
    OLUMLU YÖNLERİ

1- Fiyatına göre bence iyi kalitede
    2- gaz tepkileri gayet iyi rodaj döneminde çok zorlamasam nadir hız yaptım son hızım 110 du.
    3- Titreşim düşük süratlerde yok. 90 sonrası biraz var ama acemi olsam bile beni çok etkilemedi.
    4- frenleri bence yeterli gözüküyor.
    5- ben sekli için almasam da şekil konusunda etraf tarafından çok iyi tepkiler alıyorum.

Aklıma gelenler bunlar soru sormak isterseniz bilgim dahilindeyse cevaplayabilirim.
    cenkito, tarhkan ve cece89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Sayın üstadlarım,
    Bu motor hakkında ufak bir sorum olacak.Öncelikle başlangıç motoru olarak bu motor ile başlamak istiyorum.Gerek akranlarına göre daha hafif olması ve daha ucuz olması bu düşüncemin oluşmasındaki temel etkenler.Benim asıl sorum şu: yanlış bilmiyorsam kuba markası bir macar firması ancak üretimleri çinde gerçekleşiyor, gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda okuduğuma göre ciddi bir kitle çin yapımı motorlara karşı; bunun aksine savunanlarda yok değil, var ama siz bu motorun kullanıcılarının düşünceleri nedir piyasadaki diğer çin malı motorlar gibi çeşitli sorunlarla kullanıcıyı karşı karşıya bırakıyor mu ?

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Alıntı lkrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    Ben de superlight 200 kullanıcısıyım.Motosiklet hakkında olumlu-olumsuz yanlarını kendimce söyliyim.Bu arada belirteyim motosiklet bilgim çok fazla değildir.Sadece gözlemlerimi söyleyeceğim.

OLUMSUZ YÖNLERİ
    1- Bence en kısa sürede lastiklerini değiştirmeniz gerekebilir.Yol tutuşu çok iyi değil.Abartı kötü değil ama iyi de değil.
    2- Vites geçişlerinde özellikle boşa geçişte zorlanıyor.(Tabi bunun yağla da alakası olabilir 1000 bakımında soracam ne marka yağ koyduğunu.Kaliteli yağdan sonra boşa geçişteki sorun düzelirse buradan bilgi veririm.
    3- Acilen ve ilk yapmanız gereken yine şahsi fikrimdir. Aynalardan kurtulmak.Çok uzun olmasam da boyum 170 cm görüş acısı çok kotu dirseklerinizi görüyor.Ama tabi öyle aynalardan kurtulmak kolay iş değildi benim için siz zorlanmayın hemen söyleyim nasıl yapacagınızı. superlight 200 aynasi 8 mm ancak her 8 mm ayna da uymuyor giriş kısımları kısa kalıyor motor için bu sebepten tavsiyem. Bir motosiklet tamircisine gidin veya benim yaptığım gibi 10 mm lik bir kılavuz kullanarak ayna yuvasını 10 mm cevirin ve istediğiniz 10 mm lik aynayı takın.
    OLUMLU YÖNLERİ

1- Fiyatına göre bence iyi kalitede
    2- gaz tepkileri gayet iyi rodaj döneminde çok zorlamasam nadir hız yaptım son hızım 110 du.
    3- Titreşim düşük süratlerde yok. 90 sonrası biraz var ama acemi olsam bile beni çok etkilemedi.
    4- frenleri bence yeterli gözüküyor.
    5- ben sekli için almasam da şekil konusunda etraf tarafından çok iyi tepkiler alıyorum.

Aklıma gelenler bunlar soru sormak isterseniz bilgim dahilindeyse cevaplayabilirim.
    Dediğin gibi vites boşa düşmüyor. Bazen 2'ye atarken tam kavrama olmuyor ve boşa düşüyor.
    Bana vites ile ayaklık arasındaki mesafe çok uzun geldi. Bazen vites değiştiriken komple bacağımı kaldırmak zorunda kalıyorum.
    Aynalardaki görüş iyi değil biraz uzatmak gerekebilir. Hem gidon sonuna hemde yukarıya doğru (boy:191cm)
    Bende rodaj süresindeyim ve ehliyeti daha alamadığım için pek dışarı çıkamıyorum. 60 km den yüksek kullanmadım.
    Şekil konusunda gayet dikkat çekici bir motor.

Motosikleti
    SUPERLİGHT 200
    üstat senin macar malı dediğin keeway dı. Keeway superlight modelini Türkiye deki hakkını KUBA ya sattı. Kuba macar değil Türk markası. Ama motor aynı motor sadece selede keeway yerine kuba yazıyor Diğer konuya gelince simdiye kadar ki gördüğüm olumsuzlukları yazdım. Paran varsa herkesin dediği gibi japon al yoksa ki yok o yüzden buradasın iyi kullanıp baktıktan sonra sorun cıkaracagı hissi vermedi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı fangelus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi vites boşa düşmüyor. Bazen 2'ye atarken tam kavrama olmuyor ve boşa düşüyor.
    Bana vites ile ayaklık arasındaki mesafe çok uzun geldi. Bazen vites değiştiriken komple bacağımı kaldırmak zorunda kalıyorum.
    Aynalardaki görüş iyi değil biraz uzatmak gerekebilir. Hem gidon sonuna hemde yukarıya doğru (boy:191cm)
    Bende rodaj süresindeyim ve ehliyeti daha alamadığım için pek dışarı çıkamıyorum. 60 km den yüksek kullanmadım.
    Şekil konusunda gayet dikkat çekici bir motor.
    vites atarken hafif gaz verirsen biraz daha rahat geçiyor bilgin olsun. En azından benimkinde öyle.
    tanjuzafer ve omrustun bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhaba.
    Bir hafta önce satın aldım bu makinayı. Şuan taleplerimi karşılıyor. Tabi bir haftada benim karşılaştığım ari ve eksileri değerlendirmek sizin takdiriniz.

Öncelikle stop etme ve vites konularına bende katılıyorum alışmak gerekiyor ve gaz vererek vites değiştirmek.
    Yağ bu problemleri çözebilir deneyip göreceğiz kaliteli yağlama bu motorun herseyi.
    Bunun dışında ben motorumla 110 civarını görüyorum. Titreme 90 dan sonra oluşuyor uzun yolda bir iki saatten sonra dinlenmek gerekir diye düşünüyorum. Gidon çok önde ve bu öne egilerek surmenize sebep olabiliyor.Ayna problemi ve eğik sürüş problemini ortadan kaldırmak için gidonu yükseltip öne çekmek ise yarar fakat dikkat etmek gerek gidonun arkası benzin depo gövdesini çarpmaya bağlı edebiliyor. Eski kullanıcısı motorunun öyle yapmış önde hafif ezik var. Fren ve vites konusunda 1.75 den kısa arkadaşlar sorun yaşayabilirler biraz önde kalıyor. Debriyaj hassas özellikle kalkarken yeni olan ben gibi arkadaşların alışması gerekiyor standart chopperlardan biraz daha yüksekliği fazla geldi bana ama motor balansi anlamında gayet hoş bir dengesi var yani düşmek biraz zor. Egzos konusunda bence bir V motor bloguna sahip makinadan daha kuvvetli bir ses gelmeli onud halledip sizlere yazacağım. Bayramdan sonra ilk is egzos bunlar dışında bu motorun fiziki görünüşü bence agresif ve bu sebeple on rüzgar ligi ve heybeleri çıkardım ben kendim. Acicaksi daha bad ass bir görünüme sahip oldu. Görenler abi bu nedir harliy dividsın mı? Diyor yol tutuşu ve teker konusuna gelecek olursak bence her motorda olduğu gibi kaliteli bir teker setiyle bu sorun ortadan kalkar. Aklıma geldikçe ve motoru denedikce sizlerle paylaşacağım. Bir de benim çıktığım maksimum hız 110. Yani iyi bir rodaj ile bu motorda bu hızı görmek mümkün. 197 cc hacim ve 13hp tork gücüne sahip V motor blogu her ne kadar cinlide olsa iyi gibi görünüyor. Saygılar sevgiler ;)

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Bir de merak ettigim, rodaj suresinde bu motorla araliksiz 150 km yol yapsak 70-90 km hiz araliginda motoru cok yorar mi? Ufak bir istanbul-bursa arasi bir yolculuk dusunuyorum.

Motosikleti
    SUPERLİGHT 200
    Şuanda kaç km desin yazarsan bilgi vereyim. kullanım kılavuzu Türkiye de olmadığı için ispanyolcasını indirdim orada km ye göre rodajda ne yapılmalıdır yazıyor bakar dönerim sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Alıntı fangelus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de merak ettigim, rodaj suresinde bu motorla araliksiz 150 km yol yapsak 70-90 km hiz araliginda motoru cok yorar mi? Ufak bir istanbul-bursa arasi bir yolculuk dusunuyorum.
    Genel bilgi olsun KEEWAY superlight 200(yani bizim motor) rodaji 3 bölüme ayırmış. Bizimkiler sağolsun kullanım kılavuzunu cevirme ihtiyacı hissetmemişler.İngilizcesi de yok ispanyolcası var sadece bulana kadar imanım gevredi

0-150 km: en fazla 1 saat 10 dk kullanın daha sonra motoru dinlendirin diyor. Hızınızı sürekli değiştirin sabit hizde sürekli gitmiyin diyor. Birde gazı açmayın diyor.

150-500 km: motoru boğmadan ve sürekli hız değiştirerek kullanın diyor. Bu km ler arası su kadar saat kullanın gibi bir kısıtlamaya gitmemişler sadece sürekli sürmeyin deniyor

500-1000 km: Burada da gaz diyagramının 4 de üçü kadar gaz kullanın,sürekli kullanmayın ve sürekli hız değiştirin deniyor.

Kullanım kılavuzunda yazanlar böyle umarım işine yarar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Alıntı lkrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda kaç km desin yazarsan bilgi vereyim. kullanım kılavuzu Türkiye de olmadığı için ispanyolcasını indirdim orada km ye göre rodajda ne yapılmalıdır yazıyor bakar dönerim sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

A
    Genel bilgi olsun KEEWAY superlight 200(yani bizim motor) rodaji 3 bölüme ayırmış. Bizimkiler sağolsun kullanım kılavuzunu cevirme ihtiyacı hissetmemişler.İngilizcesi de yok ispanyolcası var sadece bulana kadar imanım gevredi

0-150 km: en fazla 1 saat 10 dk kullanın daha sonra motoru dinlendirin diyor. Hızınızı sürekli değiştirin sabit hizde sürekli gitmiyin diyor. Birde gazı açmayın diyor.

150-500 km: motoru boğmadan ve sürekli hız değiştirerek kullanın diyor. Bu km ler arası su kadar saat kullanın gibi bir kısıtlamaya gitmemişler sadece sürekli sürmeyin deniyor

500-1000 km: Burada da gaz diyagramının 4 de üçü kadar gaz kullanın,sürekli kullanmayın ve sürekli hız değiştirin deniyor.

Kullanım kılavuzunda yazanlar böyle umarım işine yarar ;)

tladığım iki bilgi var onları da yazayım üstümde kalmasın vebal.
    1000 km içinde tam gaz kullanmayın ve 6500 deviri gecmeyın demişler önemli bilgi unutmusum

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Kuba superlight 200 kullanan arkadaslar bir sorunum mevcut motor 1 den 2 ye geciste cogu sefer bosa dusuyor. Bazen bosta isigi yaniyor bazen yanmiyor. Istanbul ici kullandigim icin sorun yaratiyor. Benmi vites geciriken hata yapiyorum, yoksa motorda sorun olabilir mi? Motor yeni servise gotursem herhangi bir ucret talebinde bulunurlar mi?

Arkadaslar p tesi gunu 12 kmde harley yavrusu bir 150 alacagim baktim kullandm hicbir skntisi yok ne dersiniz 12 bin Km cokmu zinciri debriaji yagi degismis bakkmli bir motor bir kerede saga yatmis durdgu yerde koruma bari kirilmis ama yaptirilmis fikirleriniz ?

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    internette birsürü superlight ilanı var fakat buralar neden bu kadar tenha O_o'

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor güzel ben de beğeniyorum da, ilk mesaja bakıyorum Kuba'nın yazdıklarının tümü yalan dolan. Kendilerini komik duruma düşürüyorlar.
    panasonic bunu beğendi.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    arkadaşlar yavaştan fiyatlarda düşmeye başlamışken kullanan arkadaşlar varsa biraz bilgi paylaşımı yapsınlar alalım mı almayalım mı

fiyatların hiç de düştüğü yok, sitesinde neredeyse 6 bin lira olmuş motor

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatların hiç de düştüğü yok, sitesinde neredeyse 6 bin lira olmuş motor
    fiyatların düşeceğini sanmıyorum ama ikinci elde bir düşüş olabilir.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhabalar,

geçen hafta sonu teslim aldım sıfır superlight 200'ü, çok araştırarak aldım. Genel olarak memnunum motordan çok hoşuma gidiyor fakat lastikleri hiç güven vermiyor sürerken zaten rodaj yaptığım için sürat yapmıyorum. ilk işim lastiklerini değiştirmek olacak.

motor almadan 2 ay öncesinden ekipmanları almıştım zaten,

fakat sevgili arkadaşlar, trafikte hep sağdan gitmek zorunda kalıyorum ve E5 te iken, zamanla aşarım sanırım.

superlight 200 kullanan arkadaşların tecrübelerini okumak hoş olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)