Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de motorsiklet serüvenime bu motorla başladım henüz 3.günüm.Motor hakkında hiç bir tecrübem yok sadece ehliyet kursu eğitiminde 1 saat sürdüm ve sınava girdim şimdi kendimi geliştirmeye çalışıyorum bu motorla.Motoru aldığım ilk gün eve getirmek için yaklaşık 75 km yol yaptım ilk izlenimlerim vites pedalı biraz yüksekte ve aynaların yetersiz olması biraz daha uzun olabilirdi.Büyük bir hevesle sürüyorum motoru geceleri rüyalarıma giriyor ilk motor ve ilk günlerim olduğu için heyecandan heralde İnanılmaz bir keyif alıyorum motoru sürerken
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motorsiklet serüvenime bu motorla başladım henüz 3.günüm.Motor hakkında hiç bir tecrübem yok sadece ehliyet kursu eğitiminde 1 saat sürdüm ve sınava girdim şimdi kendimi geliştirmeye çalışıyorum bu motorla.Motoru aldığım ilk gün eve getirmek için yaklaşık 75 km yol yaptım ilk izlenimlerim vites pedalı biraz yüksekte ve aynaların yetersiz olması biraz daha uzun olabilirdi.Büyük bir hevesle sürüyorum motoru geceleri rüyalarıma giriyor ilk motor ve ilk günlerim olduğu için heyecandan heralde İnanılmaz bir keyif alıyorum motoru sürerken
    ustam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inşallah vites pedalı 1.80 adam için sıkıntı yaratır mı acaba ya ve genel olarak sürüş nasıl
    MoKo777 bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    hayırlı olsun öncelikle..kazasız sürüşler dilerim.

Vites pedalı ile alakalı çok sıkıntı çekerseniz vites pedalını kendinize uygun başka bir universal pedal ile değiştirebilirsiniz,ben sıkıntı hissetmiyorum pek.Aynalar konusunda ise yapacak çok fazla bişey yok,değiştirmek mantıklı olur.
    Vites pedalı benim gibi 1.69 boylu birisine rahat geleceği gibi 1.80 için çok rahat gelir.
    MoKo777 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı furkancot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inşallah vites pedalı 1.80 adam için sıkıntı yaratır mı acaba ya ve genel olarak sürüş nasıl
    Dostum hiç bi sıkıntı yaratmaz.Bana da yaratmıyor zaten sadece yukarda olduğunu belirtmek istedim Genel olarak da gayet memnunum henüz max 95 bastım ama beni etkileyen bi titreşim sorunu yaşamadım acemi olmama rağmen beni etkilemiyorsa kimseyi etkilemez heralde.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    hayırlı olsun hocam kazasız belasız sürersin umarım. ve tadını çıkar en keyifli günlerin
    MoKo777 bunu beğendi.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    beyler bu yaz 2.000 km lik bir ege turu düşünüyorum. bir türlüde bütcemi yükseltemedim buyuk ihtimal superlight200 alabilicem. bu motorla seyahatimi rahatca gerçekleştrebilirmiyim sorun yaşarmıyım görüşlerinizi merak ediyorum tesekkürler.

arkadaşlar ciddi ciddi bu motoru düşünmeye başladım acaba son hız kaç ve kullanımı kolay mı acaba ilk motor olarak

Motosikleti
    Alıntı furkancot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ciddi ciddi bu motoru düşünmeye başladım acaba son hız kaç ve kullanımı kolay mı acaba ilk motor olarak
    kullanımı çok rahattır,başlangıç için idealdir.

hız konusu bu motorlarda çok olmaz,110km dir.
    14 lt deposu vardır ve 100km de 2.5 lt yakar.

Abi 2.5 litre demissinde 200 luk icinmi dedin abarttinmi biraz cuplar ve 125 likler o kadar yakiyo siz yakiti test ederken ruzgar arkadan esiyodu heralde ben ne kadar sakinde kullansam 3.5 litrenin altina dusemedim benim motordami bir sorun var yoksa vitesleri 3500 devirde degistiriyorum 5000 devirdede yol aliyorum

Motosikleti
    200cc için 100 km 2.5 lt ,çok basarsam 3 lt yakın diyebilirim arkadaşım...bu maknieler böyle,başka makineleri bilemiyorum..

Ya bendede superlight 200 var ben 3.5 litrenin altini hic gormedim bi ara servisine sordum yakar yakar cusseli motor kalipli motor yakar bisi yok onda dedi o yuzden 2.5 litreyi duyunca sasirdim 3 litre yaksin yine iyi bana basarsam 4 litreyi buluyo bi sorun var ama cozemedim

Motosikleti
    jikle açıkmı sende?
    jigle ayarlarına,karbüratör ayarlarına bir baktır.özellikle jigle ayarları fazla yaktırır dikkatli ol.
    Bİr yerde fazla bir yakım var ve bence bu sebeb olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Arkadaşlar motorun lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum,önerebilceğiniz en kaliteli lastikler hangileri acaba istanbul şartlarına göre?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ookkaayy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bendede superlight 200 var ben 3.5 litrenin altini hic gormedim bi ara servisine sordum yakar yakar cusseli motor kalipli motor yakar bisi yok onda dedi o yuzden 2.5 litreyi duyunca sasirdim 3 litre yaksin yine iyi bana basarsam 4 litreyi buluyo bi sorun var ama cozemedim
    Valla ben de 2 kere depoyu doldurdum şimdiye kadar 100 lirayla 550 km gittim fakat genelde jikle açık kullanıyorum havalardan dolayı bir de rodaj döneminde olduğu için motor heralde o yüzden fazla yakıyor diye düşünüyorum.İlk bakıma gidicem bu hafta bakalım bi sıkıntı var mı yok mu öğrencem

Motosikleti
    birşey soracam,makinen kaç km ve bujileride fabrikasyon bujimi?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey soracam,makinen kaç km ve bujileride fabrikasyon bujimi?
    550 km de.Evet makine üzerinde değiştirilen bir parça yok.

Motosikleti
    benim makinede buji değişdi 400 km de.japon malı bir buji taktım ben çok fark ettirdi.
    jiglemide çok açmıyorum buna rağmen yakıt tüketimlerim söyleidğim rakamlardır,3 lt olmuyor yani.Gerçi basmıyorum fazla limitlerinde kullanıyorum makineyi.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    Arkadaşlar merhaba

aranıza yeni katılıyorum,herkse kazasız günler dilerim

bugün itiraiyle 2200 km de 2014 model süperlight 200 motorumu aldım ve büyükçekmece den şişliye (yaklaşık 60 km) getirdim.
    bana göre motor çok atik,iyi kaçıyor,yokuşlarda harika
    gidon mesai çok alçak,kollarım uyuştu-ayna görüş mesafesi de alçak,arkamdaki aracı göremiyorum

3-5 gün sonra resimlerimi paylaşıcağım

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Merhaba arkadaşlar,
    Ayna konusu sıkıntılı. Görüşüm son derece kısıtlı. İnternet ortamından alabileceğimiz uzun saplı, montajı kolay ayna tavsiyesi olan var mı?
    Bir de koltuk kenarlarındaki KUBA yazısını zarar vermeden nasil silebiliriz.
    Herkese kazasız sürüşler.

Herkese hayırlı forumlar. Birkaç sorum olacaktı. Motor almayı düşünüyorum. Seçeneklerim : Kuba superlight 200 , Mondial Sentor 150, Real Raptor 250. Tecrübeli abilerim ne der bu seçeneklere. Çünkü ilk motorum olacak. İkinci sorum ise bu kuba superlight 200 de , yandaki çantalar çıkıyor mu? çıkınca güzel bir görüntü oluşur mu onu merak ediyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı fangelus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Ayna konusu sıkıntılı. Görüşüm son derece kısıtlı. İnternet ortamından alabileceğimiz uzun saplı, montajı kolay ayna tavsiyesi olan var mı?
    Bir de koltuk kenarlarındaki KUBA yazısını zarar vermeden nasil silebiliriz.
    Herkese kazasız sürüşler.
    kuba yazısını silmek zor iş,silersenizde seleye zarar verir,ciddi iz bırakırsınız.yapacağınız tek şey seleyi komple söküp tekrar döşemecide yapmak olur.
    aynalar içinse ,ayna değişimi yerine,aynaların bağlantı diplerine uzatma aparatları var onlardan alırsınaız 10-15 tl ye haledip,aynları yukarı ve yana daha fazla kaydırınca görüş açısı sorunu çözebilirsiniz.

Alıntı benzoikasit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı forumlar. Birkaç sorum olacaktı. Motor almayı düşünüyorum. Seçeneklerim : Kuba superlight 200 , Mondial Sentor 150, Real Raptor 250. Tecrübeli abilerim ne der bu seçeneklere. Çünkü ilk motorum olacak. İkinci sorum ise bu kuba superlight 200 de , yandaki çantalar çıkıyor mu? çıkınca güzel bir görüntü oluşur mu onu merak ediyorum. Teşekkürler.
    maliyeti bakımın kuba tercihi yerinde olur.regaller zaten gereksiz pahalı makineler.mondialler ise bana göre kubalardan bile aşşağı kalitede.bence kuba 200 alın derim.
    omrustun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)