Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    goal_iron883 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250 R
    Herkese selam arkadaşlar. Motorumu satıyorum çünkü yeni bir motosiklet aldım. İşim gereği telefona bakamıyorum. Bu yüzden motoru aldığım bayiye satması için bıraktım. İlgilenen arkadaşlar için linkini bırakıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kuba-superlight-200-cc-yetkili-bayi-servis-garantili-motoshop-750819957/detay

Lastikler anlas capra ilanda belirtmeyi unutmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZİNCİR

Merhabalar herkese. Motor 20bin kmye geldi ve zincir ve dişli yavaştan değişmek istiyor gibi. Forumda daha önce konuşulmuştu ama bulamadım sayfayı. Bizim motora uygun zincir hangisidir ve nereden temin edilir? Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
    Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar
    Hocam arka dişli numarasını öğrenip uygun bir dişli siparişi verseniz olur. Zincir içinde herhangi bir tamirciye gidip zincirin boyunu öğrenip ona göre herhangi bir zincir alıp takabilirisiz. Benim önerim ön ve arka dişliyi birlikte değiştirmeniz.

Az önce google'a baktım zincir 540 ₺ yazıyor. Fazla uçuk geldi. Farklı motorların zincirleride uyar yeterki uygun ölçüde olsun.

Şimdiden kolay gelsin.

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arka dişli numarasını öğrenip uygun bir dişli siparişi verseniz olur. Zincir içinde herhangi bir tamirciye gidip zincirin boyunu öğrenip ona göre herhangi bir zincir alıp takabilirisiz. Benim önerim ön ve arka dişliyi birlikte değiştirmeniz.

Az önce google'a baktım zincir 540 ₺ yazıyor. Fazla uçuk geldi. Farklı motorların zincirleride uyar yeterki uygun ölçüde olsun.

Şimdiden kolay gelsin.
    sanırım 438 134 bakla uygun bizim motor için. Servisler inanılmaz yüksek fiyat veriyor zincir için. Choho diye bir marka var. 185 tl. Bunu alıp servise değiştirtmeyi planlıyorum.

İyi marka önerilerine açığım

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    @BlackGhost Teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım.

Bu arada fabrika çıkışı lastikler tubeless mi yoksa iç lastikli model mi?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Tosunpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada fabrika çıkışı lastikler tubeless mi yoksa iç lastikli model mi?
    tubeless lastiklerdir.Genelde tel jant lastikler iç lastik(şambriyel) kullanır,çelik jant lastiklerde bu pek görülmez.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Şu an için michelin city grip lastiğe gücüm yetmiyor. Birkaç malzeme daha alacağım için bütçemi aşıyor. Anlas capra lastik opsiyonu hakkkında ne dersiniz? Ya da başka bir seçeneğimiz var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubeless lastiklerdir.Genelde tel jant lastikler iç lastik(şambriyel) kullanır,çelik jant lastiklerde bu pek görülmez.
    Hazırlamış olduğunuz kullanıcı kitapçığında lastik bölümünde, fabrika lastiğinin içindeki iç lastik atılarak tubeless lastik modifiyesi yapılır demişsiniz. Peki burda neyi kastettiniz?

Motosikleti
    Alıntı Tosunpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an için michelin city grip lastiğe gücüm yetmiyor. Birkaç malzeme daha alacağım için bütçemi aşıyor. Anlas capra lastik opsiyonu hakkkında ne dersiniz? Ya da başka bir seçeneğimiz var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Hazırlamış olduğunuz kullanıcı kitapçığında lastik bölümünde, fabrika lastiğinin içindeki iç lastik atılarak tubeless lastik modifiyesi yapılır demişsiniz. Peki burda neyi kastettiniz?
    eski modellerde iç lastik vardı ama yeni model bazı serilerde bunu görmedik.Sizin motorunuz kaç modeldi?

Motosikleti
    Kuba Suberlight 200
    İyi akşamlar bir kaç sorum var sabahları jikle açıp motoru ısıtırken rölantide devir 1.5 , 1.4 lerde falan ama normal motor ısındığı zaman trafikte falan 1.8 devirlerde rölantide oluyor pdf de 1.8 rölantide olması gerek yazıyor. sabah soğuğunda ve jiklenin açık olması mı rölanti devrinin düşük olmasına sebep veriyor? Bu durum normal mi bir sakıncası var mı ? Birde egzozum orjinal bir tık sesini daha gür ve güzel yapmak istiyorum egzozda herkes farklı bir işlem uygulamış en randıman alınan işlem nedir ne yapmam gerek? hem ses için hem motor sağlığı için. Birde ape hanger gidon taktırmak istiyorum veya farklı bir tarz ama daha yüksek gidon istiyorum nereden ve hangi özelliklerde gidon almam gerek cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı Batuhan Dağl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar bir kaç sorum var sabahları jikle açıp motoru ısıtırken rölantide devir 1.5 , 1.4 lerde falan ama normal motor ısındığı zaman trafikte falan 1.8 devirlerde rölantide oluyor pdf de 1.8 rölantide olması gerek yazıyor. sabah soğuğunda ve jiklenin açık olması mı rölanti devrinin düşük olmasına sebep veriyor? Bu durum normal mi bir sakıncası var mı ? Birde egzozum orjinal bir tık sesini daha gür ve güzel yapmak istiyorum egzozda herkes farklı bir işlem uygulamış en randıman alınan işlem nedir ne yapmam gerek? hem ses için hem motor sağlığı için. Birde ape hanger gidon taktırmak istiyorum veya farklı bir tarz ama daha yüksek gidon istiyorum nereden ve hangi özelliklerde gidon almam gerek cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    soğuk motor her zaman ağır rolantide çalışır ve rolanti ayarları her zaman ısınmış motor üzerinde yapılır.Yaşadığınız şey normal.

egsoz konusu kişiden kişiye değişen bir zevk.Komple açtırıp bağırtanda var ,orjinal egsoz uçlarına delik açıp biraz ses verende.esasında sl200 egsozu gerçekten çok iyi tasarlanmış ve işini güzel yapan bir egsoz modeli.uç susturucularda açılacak 2-3 delikden fazlasını ben önermiyorum.

ape gidon istiyorsanız dikkat edeceğiniz birkaç husus olacak zira sadece uzun gidon almakla iş bitmiyor,şöyle ki;
    -uzun gidon almanız sebebiyle gaz ve debriyaj teli ile ön fren hidrolik hortumunu alacağınız gidon uzunluğnda yenilemeniz gerekecek (kısa kalacaklar çünkü)
    -aynı şekilde sinyal kütüklüklerinin elektirik hatlarınıda uzatmanız gerekebilir
    -gidon alacağınız zaman 25mm boru tipinde almalısınız zira gidonu maşada tutan riser parçası ve kütüklükler ile manetlerin iç çapları 25mm dir,bu çapın haricinde olan gidon tiplerini alırsanız montaj yapamassınız,dar yada bol gelecekdir,instagramda gidon satan bir çok sayfa var,iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

elbette yukarıda yazdıklarım orjinal gidon uzunluğundan 5cm den daha uzun olan modeller için geçerli,zaten kısa ape gidon olmaz,asgari riser tutucudan itibaren 25cm ve üstü gidonlara biz ape gidon diyoruz.Bu konularda işin custom tarafı elbette ve custom yapmakda biraz maliyetli.

Motosikleti
    Kuba Suberlight 200
    Çok teşekkür ederim karşılıksız yıllardır burada insanlara yardımcı oluyorsunuz.Bir mc kulübünde olup internet de insanlara yardımcı olanı görmemiştim daha önce

Motosikleti
    Alıntı Batuhan Dağl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim karşılıksız yıllardır burada insanlara yardımcı oluyorsunuz.Bir mc kulübünde olup internet de insanlara yardımcı olanı görmemiştim daha önce
    MC kulüpte olmak ayrı bir şey bilgi paylaşımı yapmak ayrı önemli olan bizlerin nerlereden nasıl şekilde gelip gittiğini unutmamakdır.Bilgiyi öğrenip ve tecrübe edip arkaya bakmadan devam edilirse zaten edinilen bilgilerin bir anlamı olmaz,paylaşmak önemlidir,bende onu yapmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Arkadaşlar merhabalar, geçtiğimiz hafta cumartesi maalesef çok kötü bir kaza geçirip fabrika lastiklerinin kurbanı oldum. Detayları kaza raporu sayfasında paylaşacağım fakat şuan için burada değinmek istediğim birinci mesele, hala lastik için kararsız olan değişmeyen arkadaşlar, lütfen bir an önce değişin.Ben dümdüz yolda 30 km hızla giderken kaydım ve gelişme biçiminin talihsizliğiyle de kaza hasarı maddi manevi büyüdü.

İkinci olarak kaza sebebiyle haliyle motosiklette farklı hasarlar mevcut ve artık motosikleti toparlamaya başlayacağım.Bazı parçalar uygun fakat bazıları biraz daha tuzlu.Örneğin kilometre gösterge panelim kırıldı fiyatlarına göz atınca ortalama 600-800 lira civarında yenisi.Diğer aklıma takılanlardan birisi deponun birkaç noktasında göçükler oluştu bunun için vakumlama yöntemi ve macun atıp depoyu yeniden komple boyama gibi seçenekler mevcut nasıl daha olumlu bir sonuç alabilirim macun atılırsa bu mat siyah tonunu boyatarak yeniden yakalayabilir miyim mesela?Bilgisi olan arkadaşların yardımına açığım.Uzatmayacağım bunun gibi benzer bazı parçalara ihtiyacım var sıfır yedek parça veya çıkma parça konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa irtibata geçerse çok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, geçtiğimiz hafta cumartesi maalesef çok kötü bir kaza geçirip fabrika lastiklerinin kurbanı oldum. Detayları kaza raporu sayfasında paylaşacağım fakat şuan için burada değinmek istediğim birinci mesele, hala lastik için kararsız olan değişmeyen arkadaşlar, lütfen bir an önce değişin.Ben dümdüz yolda 30 km hızla giderken kaydım ve gelişme biçiminin talihsizliğiyle de kaza hasarı maddi manevi büyüdü.

İkinci olarak kaza sebebiyle haliyle motosiklette farklı hasarlar mevcut ve artık motosikleti toparlamaya başlayacağım.Bazı parçalar uygun fakat bazıları biraz daha tuzlu.Örneğin kilometre gösterge panelim kırıldı fiyatlarına göz atınca ortalama 600-800 lira civarında yenisi.Diğer aklıma takılanlardan birisi deponun birkaç noktasında göçükler oluştu bunun için vakumlama yöntemi ve macun atıp depoyu yeniden komple boyama gibi seçenekler mevcut nasıl daha olumlu bir sonuç alabilirim macun atılırsa bu mat siyah tonunu boyatarak yeniden yakalayabilir miyim mesela?Bilgisi olan arkadaşların yardımına açığım.Uzatmayacağım bunun gibi benzer bazı parçalara ihtiyacım var sıfır yedek parça veya çıkma parça konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa irtibata geçerse çok sevinirim.
    Öncelikle geçmiş olsun.Havalar soğuyunca ve yerler ıslak olmasa bile soğuk zemin durumundan ötürü hiç ısınmayan fabrikasyon lastiklerin performansıda düştüğünden yol tutuş orjinal lastiklerde sıfıra inmeye başlar buda hız durumunuz ne olursa olsun sürüşü olumsuz etkiler.

2019 yılı itibariyle bu başlıkta konuşulan ilk maddeydi yine lastikler konusu.Maliyetler göz önüne alındığında lastik fiyatları pahalı ancak böylesi kötü kaza olayları yaşandığında da maliyetler daha tuzlu oluyor.Unutmayınki motosiklet "bakımlı ve gerekli parçaların takılı olduğu sürece" sağlıklı yol yapar.Kullancı hataları ikinci safhadadır zira en iyi donatılmış motosikleti dahi bilinçsiz bir kullancı sürüşünde kaza yapması doğaldır.

Şİmdi parça fiyatları arttı her marka ve modelde.2020 itibariylede yine artacak.Ben son birkaç aydır lastikler konusunda da uyarılarımı yaptım zira 2020 gelmeden lastiklerini değiştirmeniz cüzdanınıza zarar getirmeyecek zira 2020 ocak itibariyle yeni zamlar gelecek."sonra alırım,idare edeyim" diyenler lastiklere daha fazla para ödemek zorunda kalacak veya imkanı olmayacak,bu seferde yine "idare ederim" diyip yola çıkacak,kısacası bile bile lades diyilip sürüş edilecek.Belki 1000 tl lik bir masraf lastik konusu ama işte yaşadığınız kaza durumu size belki 2000 tl lik daha yüklü zarar getirdi,psikolojik hasarlarda cabası.

Depo konusunda çektirme yöntemiyle düzeltilmesi mümkün ancak komple boya yapılması icab edecek.Mat siyah boya işlemi ile eski haline getirilmesi mümkün ancak komple boya yaptırdığınız zaman depoya diğer çamurluk ve yan kapaklarıda boyatmanız lazım zira orjinal sl200 boya rengini tutturamassınız,depo ile diğer parçaların rengi arasında farklılık olacaktır zira sl200 orjinal boyası farklıdır.Benim sl200 motorumun deposunda dizlik kullanmamdan ötürü çizikler oluşmuştu,boyatmak istediğimde depo ile beraber diğer parçalarıda boyatmak zorunda kalmıştım.

Parça konusunda yardımcı olabilir ama istediğiniz her parça elimde olamayabilir,özelden iletişime geçebilirsiniz.
    ChuckBerry bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Teşekkür ederim özel mesaj yazdım bakabilirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. 2015 model 2016 çıkışlı Sl200 17.000 km de bakımı düzenli yapılmış lastikleri 16.000 de Anlaş capra olarak değişmiş, kazası belası olmayan yanında iki adet kask, zincir, alarmlı disk kilidi, branda ve bakım malzemeleriyle beraber 7.650 TL gibi bir rakama anlaştık. Dönem için uygun mudur? Bilgisi olan üstadlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı Impheatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2015 model 2016 çıkışlı Sl200 17.000 km de bakımı düzenli yapılmış lastikleri 16.000 de Anlaş capra olarak değişmiş, kazası belası olmayan yanında iki adet kask, zincir, alarmlı disk kilidi, branda ve bakım malzemeleriyle beraber 7.650 TL gibi bir rakama anlaştık. Dönem için uygun mudur? Bilgisi olan üstadlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Kış dönemi fırsatı..
    Motorun mekaniğinde sorun yoksa,kazası vs bulunmuyorsa tercih edilebilir.17bin km iyi bir rakam motor geçmişi için.
    sl200 2013 yılından bu yana aynı kasa ve motor bloğu ile satılıyor,burda önemli kıstas sl200 için motor mekaniği durumu ve iyi bakılmış olması göz önünde tutulmalıdır.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış dönemi fırsatı..
    Motorun mekaniğinde sorun yoksa,kazası vs bulunmuyorsa tercih edilebilir.17bin km iyi bir rakam motor geçmişi için.
    sl200 2013 yılından bu yana aynı kasa ve motor bloğu ile satılıyor,burda önemli kıstas sl200 için motor mekaniği durumu ve iyi bakılmış olması göz önünde tutulmalıdır.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok sağolun...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Impheatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat gayet iyi hocam, izmir'de bakıyorum da 8.500 den baslıyor fiyatlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)