Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Blackghos dostum nasıl 12,5 LT daha bugün benzinim yedek depoya geçmemişken depoyu fulledim 13,41 LT benzin aldı 15 LT olması lazım deponun Yanlış anlaşılmasın sen 100 km de 15 kuruş dedin diye düzelteyim dedim
    Bu sene bende satıcam sanırım 3 senedir kullanıyorum SL200 ü artık daha kuvvetli bişeyler lazım. Belkide satmayıp işe gidip gelirken kullanırım malum hem benzin fiyatları hemde şehir içi kullanım kolaylığı
    12.5 lt normal depo ama yedeği ile 13.5 doğrudur.

makine yükselticekseniz 750 cc de sl 200 deki yarı yakıtınız miktarında artış olacaktır.sl200 ile 1 depo ile 400 km gidiyorsanız 750 lik bir makinede bu oran 200 km ye düşecektir.Misal bir harley 1200 cc motor olan forty eight modeli fındık depo olması sebebiyler 10 lt kapasitesi vardır ve şehir içinde 150 km yapar.Oranları böyle düşünürseniz kararınız bet olacakdır.Bİrde japon makine alırsanız parça kalitesi sebebiyle sl200 de yaşanana belli başlı mekanik problemler yaşamassınız ancak sl200 ün bir debriyaj seti 300 tl ise japon bir makinede bu rakam 700-800 tl ye çıkar.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    1
    2

Silindir Hacmi: 197 cc

Motor Tipi: 4 Zamanlı, Tek Silindir

Şanzıman: 5 Vites

Maksimum Güç: 12.87 HP @ 7500 rpm

Maksimum Tork: 13,9 Nm @ 6000 rpm

Yakıt Sistemi: Karbüratör

Yakıt Tipi: Benzin

Ateşleme: C.D.I. Ateşleme

Soğutma: Yağ ve Hava Soğutmalı

Ön / Arka Fren: Disk / Kampana

Ön Lastik: 110/90 – 16

Arka Lastik: 130/90 – 15

Dingil Mesafesi: 1440 mm.

Uzunluk: 2260 mm.

Genişlik: 800 mm.

Yükseklik: 1110 mm.

Boş Ağırlık: 134 kg.

Azami Yük: 315 kg.

Yakıt Tankı Kapasitesi: 15 lt.

Yukarıda ki bilgileri kuba nın kendi sayfasından aldım.

shadowmaster ın hazırladığı pdf de de 15 Lt yazmış dostum.

Şuan aklımda dragstar 650 ve Suzuki VL 800 Volisia var belki de hesaplı ve iyi bi makine bulursam Dragstar 1100 bakalım zaman ne gösterecek. Yakıt konusunda ödeyeceğim para 2 katına çıkacak onu biliyorum malesef. Oyüzden belkide satmam sl200 ü şehir içinde kullanırım.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Selamlar. Sıfır km aldığım makinemde hiç yağ yok. Ya aldığımda koymamışlar ya da başka bir durum oldu anlamadim. Şu anda 300 km de acaba hangi yağ koymam lazım? Rodajda olduğunu düşünerek ve marka da belirtirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Sıfır km aldığım makinemde hiç yağ yok. Ya aldığımda koymamışlar ya da başka bir durum oldu anlamadim. Şu anda 300 km de acaba hangi yağ koymam lazım? Rodajda olduğunu düşünerek ve marka da belirtirseniz çok sevinirim.
    motul 5100 - 10/40
    omrustun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul 5100 - 10/40
    Çok teşekkür ederim BlackGhost. Buraya yazdıktan sonra forumda araştırma yaptım. Makine henüz rodajda olduğu için mineral içerikli kullanmam gerekiyormuş. Orada da yazıldığı üzere bulmak mümkün olmadı. Ne yapacağımı bilemedim ya.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim BlackGhost. Buraya yazdıktan sonra forumda araştırma yaptım. Makine henüz rodajda olduğu için mineral içerikli kullanmam gerekiyormuş. Orada da yazıldığı üzere bulmak mümkün olmadı. Ne yapacağımı bilemedim ya.
    çok fark etmez,zaten 300 km bitirmişsiniz.önerdiğim yağ zaten sürekli olarak kullanılmasını tavsiye etiğimiz bir yağ,rodajda ise daha kısa km lerde değişim yapacaksınız.Bu süreçte bir miktar yağ eksiltme yapabilir,normaldir.ilk 500 ve 1000 km lerde rodaj sürecini güzel kullanmanz lazım.

Motosikleti
    çok fark etmez,zaten 300 km bitirmişsiniz.önerdiğim yağ zaten sürekli olarak kullanılmasını tavsiye etiğimiz bir yağ,rodajda ise daha kısa km lerde değişim yapacaksınız.Bu süreçte bir miktar yağ eksiltme yapabilir,normaldir.ilk 500 ve 1000 km lerde rodaj sürecini güzel kullanmanz lazım.
    Yemin ederim forumun mobil sürümünde beğen tuşu olmamasına en çok siz ve Shadowmaster bakımından kullanamamam nedeniyle üzülüyorum. Bugün motul ekleyeyim bari. Çok teşekkür ederim ilginize
    BlackGhost ve omrustun bunu beğendiler.

Motosikleti
    KUBA SL200
    Nisan ayında alındığım motorsikleti halen kullanıyorum.İşinize yarayacağını düşündüğüm bazı bilgiler vermek isterim.Korna butonu bende de basılı kaldı korna kontak açıldığında kendisi çalıyordu.Kütüklüğünün içimdeki butonu açıp temizledim.Açılmayacak gibi duruyor ama maket bıçağı ile kenarını kesince çıkıyor.Temizleyerek tekrar kapattım.Ve bantla yapıştırdım.Sonra korna kablosuna röle taktım.Artık güç anahtara binmediği için erime yapmayacak.3 aydır sorum yok korna stabil çalıyor.Çözemediğim tek şey oldu.Ön amortisörden gelen ses.Sert kasidelerde gelen tok bir ses.Amortisör yağını değiştirmek işe yaramadı.Ön takımı komple söktüm furş takımındaki bilyadan göbeğe kadar sesin amortisörden geldiğine eminim.Motorunda ses sorunu olan var mı yada çözüm bulan.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Benim farlar ışık vermeyi kesti bazen kasise girince yeniden geliyolarlar içerde sanırım bir temazsızlık durumu var. sinyallerim ile arka stop frenim sıkıntısız çalışıyor. sıkıntı sizce ne olabilir?

Motosikleti
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim farlar ışık vermeyi kesti bazen kasise girince yeniden geliyolarlar içerde sanırım bir temazsızlık durumu var. sinyallerim ile arka stop frenim sıkıntısız çalışıyor. sıkıntı sizce ne olabilir?
    farı sökmeden anlayamassınız.oksitlenme yapmış olabilir far soketleri.far tasını açmak kolay,biraz emek vermeniz gerek.Bu tür şeyler için ustalara gitmeyin.Kendinizde yapabilirsiniz.
    ayetlervaray bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    farı sökmeden anlayamassınız.oksitlenme yapmış olabilir far soketleri.far tasını açmak kolay,biraz emek vermeniz gerek.Bu tür şeyler için ustalara gitmeyin.Kendinizde yapabilirsiniz.
    far tasını döndürerek açıyoruz sanırım. oksitlenme yapmışsa ne yapmak gerekir?

Motosikleti
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far tasını döndürerek açıyoruz sanırım. oksitlenme yapmışsa ne yapmak gerekir?
    altta vidası vardır sökmeniz lazım.

oksitlenme yapmışsa oksit yapan uçları wd40 ile temizleyin,belki far yuvasında gevşemişte olabilir.deneyerek bulursunuz zaten.

Motosikleti
    Superlight 200
    Arka göbek rulman numarasını bilen var mı?

Motosikleti
    motul 5100 - 10/40
    Üstat selamlar. Yağı yeni temin edebildim de acaba içindeki rodaj yağını boşaltıp da mı koyayım yoksa sadece üstüne ekleme mi yapayım? Hala 300 km de makina. Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Üstat selamlar. Yağı yeni temin edebildim de acaba içindeki rodaj yağını boşaltıp da mı koyayım yoksa sadece üstüne ekleme mi yapayım? Hala 300 km de makina. Şimdiden teşekkür ederim.
    yağ değişimleri her zaman eskisi atılıp yenisi konularak olur.

Ses sorunu

Arkadaşlar motordan sürtünme sesi gibi bir ses geliyor. Belirli bi devirden sonra, vites değiştireceğim zaman vızıltı gibi demir sürtünme sesi gibi tam betimleyemediğim bi ses geliyor. 2 gün önce motorum stop etti marşa bastım bastım almadı. Vitesi boşa almadan çalıştıramadım. 2 gündür kendiliğinden stop edince vitesi boşa almadan çalışmıyor. Bu sorun olduğundan beri de bu sesi duyuyorum. Acaba bağlantılı bir sorun mu neden böyle bir şey olur?

Arkadaşlar merhaba bu aralar şöyle bir sorun yaşıyorum motosikletin emin olmamakla beraber arka tekerliği kayıyor lastikleri alalı 3-4 ay oluyor bu problem yoktu arka teker sanki bir sağa bir sola çekiyor gibi oluyor özelliklede yüksek hızlarda daha belli oluyor havalarını kontrol ettim herhangi bir problem yok yavaş hızda ise gidon sanki kendini sağa cekiyor gibi oluyor motoru sola yatırmaya calıştığım zaman motor direniyor adeta düşük hızda gidon yüksek hızda sanki arka tekerlek kayıyor gibi hissediyorum cünkü yüksek hızda gidonda herhangi bir problem hissetmiyorum bunun ana sebebi nedir arka tekerlektemi bir sıkıntı var yoksa gidonla ilgilimi bir problemmi ? söylediğim gibi havalarını kontrol ettim bir problem yok ama arka tekerden dolayı gidonun kendini sağa cekme ihtimali nedir ?

Motosikleti
    Alıntı emrozenn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motordan sürtünme sesi gibi bir ses geliyor. Belirli bi devirden sonra, vites değiştireceğim zaman vızıltı gibi demir sürtünme sesi gibi tam betimleyemediğim bi ses geliyor. 2 gün önce motorum stop etti marşa bastım bastım almadı. Vitesi boşa almadan çalıştıramadım. 2 gündür kendiliğinden stop edince vitesi boşa almadan çalışmıyor. Bu sorun olduğundan beri de bu sesi duyuyorum. Acaba bağlantılı bir sorun mu neden böyle bir şey olur?
    vitesi boşa almadan çalışmıyor ise kütüklüklerin bağlantılarını kontrol edin.Viteste çalışmasını sağlayan manete bağlı pim çıkmış olabilir.
    ses konusunda ise egsoz koruma demirini kontrol edin,yüksek devirde zırıltı yapar gevşeme olursa.

Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bu aralar şöyle bir sorun yaşıyorum motosikletin emin olmamakla beraber arka tekerliği kayıyor lastikleri alalı 3-4 ay oluyor bu problem yoktu arka teker sanki bir sağa bir sola çekiyor gibi oluyor özelliklede yüksek hızlarda daha belli oluyor havalarını kontrol ettim herhangi bir problem yok yavaş hızda ise gidon sanki kendini sağa cekiyor gibi oluyor motoru sola yatırmaya calıştığım zaman motor direniyor adeta düşük hızda gidon yüksek hızda sanki arka tekerlek kayıyor gibi hissediyorum cünkü yüksek hızda gidonda herhangi bir problem hissetmiyorum bunun ana sebebi nedir arka tekerlektemi bir sıkıntı var yoksa gidonla ilgilimi bir problemmi ? söylediğim gibi havalarını kontrol ettim bir problem yok ama arka tekerden dolayı gidonun kendini sağa cekme ihtimali nedir ?
    her iki tekerin rulman bilyalarını kontrol ettirin.

Merhaba dostlar; Motorumla 30bin km yi devirmiş bulunmaktayım ve şükürler olsun büyük bir sorun yaşamadan kullanmaya devam ediyorum. Bu km den sonra yapmam gereken standart bir bakım veya değişim var mı? (Zincir değişimi 26 bindeyken yapıldı ,sübap ayarları 28binde iken kontrol edildi)Lastiklerimin değişim zamanının geldiğine ikna olduğumdan değişim yapacağım bu sebeple L sibop için tavsiyeleriniz varsa özel mesajla veyahut buradan iletirseniz memnun olurum. Hepinize iyi forumlar dilerim tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    vitesi boşa almadan çalışmıyor ise kütüklüklerin bağlantılarını kontrol edin.Viteste çalışmasını sağlayan manete bağlı pim çıkmış olabilir.
    ses konusunda ise egsoz koruma demirini kontrol edin,yüksek devirde zırıltı yapar gevşeme olursa.

her iki tekerin rulman bilyalarını kontrol ettirin.
    L sibob için iç lastiği değişmeniz lazım L siboblu modellerinden,başka türlüsü sağlıklı olmuyor ne yazıkki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)