Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    kalkışlarda yarım debriyaj notmal ama 2 ve üstü viteslerde yarım debriyajlı geçiş yapmayın.Sert ve kemikli bir ses gelmesi normaldir,özellikle rodaj sürecince bunlar yaşanabilir zira sıfır motorların ilk yağları kalın konulur rodaj sürecinde motorun alışması için.

Belki gaz ayarını tam vermiyorsunuz motor orada senkronunu sağlayamıyor olabilir vites yükseltişlerinizde.Zaten motorun sağlıklı oturması sofor motorlarda 1500-2000 km yi bulur o noktada rodaj sürecini iyi geçirin.

Şanzımandan gelen şakırtı olayını ise anlamadım.Yani rolantide motor ısındıktan sonramı oluyor bu durum? vites geçişleri ayrı bir durum ama şanzımandan gelen rolantideki ses olayı ayrı değerlendirmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese merhaba, 50 km de olan sl200 yolda giderken önce farları söndü kendi kendine, bir süre ilerledikten sonra da komple durdu. Marş almıyor şu an, sorun ne olabilir

Motosikleti
    sigortaları bir kontrol edin,hiç elektirik almıyormu motor?

Motosikleti
    superlight 200
    herkes vites geçişinden bahsetmişken ben de bahsedeyim madem. benim makinede vites geçişleri debriyajı tam sıksam bile bazen zor oluyor. Bir de vites geçişi sonrası gazı vererek debriyajı yavaşça bırakırken debriyajı bırakmanın son kısımlarına doğru "trrrrrtttt" diye bir ses gelip sonra normale dönüyor. yağ yeni değişmiş ve eksiksizken bile oluyor. bu hali normal mi yoksa makinenin bir tarafında mı sorun var? ya da benim kullanımımda mı sorun var? bir de istanbuldaki superlight kullanıcıları bir gün toplansak da tanışsak, hem birbirimizin motorları inceleyip aynı sorunlar var mı bakarız.
    E.U.A bunu beğendi.

Alıntı Okcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sana katılıyorum.Düz yolda bile yarımdebriyaj yapmadan kalkmak imkansız hemen stop ediyor.Hele yokuşta imkanı yok.Benim zinciri de gerdi usta.Sende yarım debriyaj kalkarken şazımandan gelen bi şakırtı oluyo mu motor ısındığında ve vites geçişlerinde çat çut ses duyuyor musun ?[COLOR="Silver"]
    ?
    Kalkışta bi çat çut ediyor genellikle hareket ettikten bir süre sonra. Giderken debriyaj tam basılı halde 1 e aldığımda da değişik bir ses geliyor künk diye.

Benim debriyaj da değiştirilmişti 100km de. Dün temizlik yaparken egzosta gelen motor yağlarını da WD40 ile çıkartayım dedim, egzost koruması boyasını bir noktada attı nedense. Sonradan boyanmış bir parçamıdır, neden attı, WD40 ile boya atar mı böyle yahu, Normal midir bilemedim.

Sanki yamanmış bir koruma gibi geldi gözüme.
    Siyah mat egzost boyası ile serviste hallederler artık heralde inşallah...

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese kazasız ve huzurlu bir motor sürüşü dileklerimi ileteyim.
    Geçen hafta 2017 model 4000 binde sp200 alarak aranıza katıldım.
    Formun bütün sayfalarını okuyamadım ama çoğunu okudum sayılır.Siz benden tecrübeli arkadaşlara mümkünse bir kaç şey danışmak isterim.
    @Blackghost'un önerisi üzerine Michelin City GRip marka lastiklerinden almak istiyorum.Uygun fiyata nereden alabilirim.Birde kronik olduğunu ve biraz öne ittirerek veyahut stop ettirip tekrar çalıştırarak boşa alma yöntemini öğrendim ama başka yolu yokmu bir ustabulsam yardımcı olamaz mı?

Motosikleti
    egsoz koruması çok ısındığından dökülmesi,kararması normal.siyah mat sprey ile hallediliyor o.Sonuçta bir japon kalitesinde değil bu motor,işte böyle ufak tefek bazı ayrıtılarda eksiklikleri var ama çözümsüz değil.

Bu vites değişimi sesi olayını görüp tecrübe etmen söylemek zor.Belki normal bir geçiş yaşıyorsunuz ama sertlik ıvamı fazla olduğu için şüphe duyuyorsunuz?Kolay kolay debriyaj balatasıda bitmez ama daha öncede denk gelmedik bu tür problemlerle.Motorun debriyaj kavraması bozulmuştur yada balata bitmiş motor zorlanıyordur gibi durumlarla çok karşılaştık ama bu vites geçişi sorununu görmek lazım.En kötü senaryoda şanzıman vites dişlilerinde problem vardır ama dediğim gibi bakmak gerek.

vitesin boşa geçme durumunda da zamanla motorunuzla alıştığınız zaman ayak refleksleriniz oturacakdır.dediğim gibi sl200 bir japon motoru değil ve kalite anlamındaki eksikliklerinden biriside (tüm çinli motorlarda vardır bu) vitesin boşa alınma sorunsalıdır.

city grip lastiğini istanbul buz motordan alabilirsiniz.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Selamlar. Artık benim de bir sl200 üm var. Ankara'dayım. Emeği geçen Shadowmaster ve BlackGhost'a çok teşekkür ederim.
    BlackGhost bunu beğendi.

Cevap için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Hayırlı olsun bende yeni aldım ankaradayım görüşelim dilersen.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı CaG3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Hayırlı olsun bende yeni aldım ankaradayım görüşelim dilersen.
    Size de hayırlı uğurlu olsun. Rodaj zor geçecek gibi duruyor. 60 km azami hıza çıkıyor Shadowmaster PDF sine göre kullandığımızda. Ehliyet sikintimdan binemiyorum fazla yoksa 3 ayda 10.000 km yapan birisiyim. Ben de görüşmek isterim

Motosikleti
    bu tanışma olayını biz geçen yıl yapmıştık ancak 15 kişi geleceğini söyleyen arkadaş oldu 2 kişi geldi
    biz bu forumda 2015 yılında sl200 motorunun tüm ayrıtılarını,tecrübelerimizi paylaştık,paylaşıyoruz.Elbette bir süre sonra aynı motor tarzını kullananların bir araya gelmesi durumu ortaya çıkıveriyor doğal olarak.Size şöyle bir teklifte bulunabilirim;

Bizim 2015 yılında sl200 ile beraber başladığımız chopper motor sevdasına ilerki zamanlarda pekiştirdiğimiz dostuklarımız sayesinde oluşuturduğumuz kulüp ortamında kendi mekanımız olan kulüp evimize sizleri ağırlayabiliriz.Hem aklınızda kalan soruları konuşmuş oluruz hemde sizler için ayrı bir tecrübe olur bu.
    Bizim mekanımız ümraniye tepeüstünde,sizler kendi aranızda bir tarih belirleyin,kararlaştırın sonrasında buluşma olayını ayarlarız her şekilde sizlere uyarsa.
    E.U.A bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Bende çok isterdim ama istanbula gelemem şu sıralar:( Ama çok iyi yapmışsınız iyi bir ortamdır muhtemelen

Motosikleti
    küba süperlight 200
    Bende Ankara'dayım ve ehliyeti beklediğim için doğru dürüst binemedim umarım uygun bir zaman bir araya geliriz.

Motosikleti
    superlight 200
    Benim motor iyice sapitti. Gecen sene bir depo ile 450 km yapabilirdim (yedek depo dahil), bu sene bir depo ile 360-370 yapabiliyorum. Buji yeni degisti, bakim 900 km once yapıldı (am ne kadar etkili bir bakimdi emin degilim). Eskiden titresim 110 km hizda baslardi, artik 60-70 de basliyor, 80-90 da titresim kesiliyor, 110 da tekrar basliyor. Anlayamıyorum, kmsi daha 5300, sifir alindi.

Ali Gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhabalar arkadaşlar. Motorum 7000 km ye geldi. Bakım yaptırmam gerekir mi, gerekiyorsa nelerine baktırmam gerek? Bakımlarını kendim yapabilir miyim?

Motosikleti
    superlight 200
    "Benim motor iyice sapitti. Gecen sene bir depo ile 450 km yapabilirdim (yedek depo dahil), bu sene bir depo ile 360-370 yapabiliyorum. Buji yeni degisti, bakim 900 km once yapıldı (am ne kadar etkili bir bakimdi emin degilim). Eskiden titresim 110 km hizda baslardi, artik 60-70 de basliyor, 80-90 da titresim kesiliyor, 110 da tekrar basliyor. Anlayamıyorum, kmsi daha 5300, sifir alindi"

Fikri olan yok mu acep?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı la_mancha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Benim motor iyice sapitti. Gecen sene bir depo ile 450 km yapabilirdim (yedek depo dahil), bu sene bir depo ile 360-370 yapabiliyorum. Buji yeni degisti, bakim 900 km once yapıldı (am ne kadar etkili bir bakimdi emin degilim). Eskiden titresim 110 km hizda baslardi, artik 60-70 de basliyor, 80-90 da titresim kesiliyor, 110 da tekrar basliyor. Anlayamıyorum, kmsi daha 5300, sifir alindi"

Fikri olan yok mu acep?
    yanlış yağ koyulmuş olabilir mi?

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Yeni fiyat 12656 TL olmuş.

Motosikleti
    superlight 200
    Motul kondu. Ama 2000 serisi mi 3000 serisi mi onu tam hatirlamiyorum. Fakat soyle bir sey var, bakimi yaptirdigim yer eskiden castrol yag kullanirdi, ilk defa motul kullandi. Herkes motulu övuyor, ama bilemedim. Castrol daha iyi olabilir mi acaba? Yakit tuketimi motul yagdan dolayi artmis olabilir mi acaba?

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış yağ koyulmuş olabilir mi?

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    selamlar. zincirin değişim zamanının geldiğini nasıl anlarız? bilgilendirebilirseniz sevinirim.

son bakım öncesi zincir inanılmaz gevşemiş durumdaydı. daha sonra forumda 15binde zincir değiştiren arkadaşlar aklıma geldi. Bizim usta daha yarı ömrünü tamamlamış bu seni götürür bir süre daha dese de en azından kendim kontrol edebilmek açısından size danışayım istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)