Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı canburakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan merhaba
    Urfadan katılıyorum okuyan varsa son dönemlerde sıfır süperlight alarak aranıza katıldım. Dün itibariyle ilk bakımı yaptırdım ve servis sadece yağ değişimi ve civataları sıktı başkada bişe yapmadı. Yağ olarak Shell 20W-50 yağ koydu. Ve sabahları 3-4 marşta çalışan motor şuan vurdurunca anca çalışıyor. Bugün hemen servise gittim tekrar ve dün koyduğunuz yağdan dolayı havalarda hala soğuk olduğu için motor çok zor çalışıyor dedim. Servisteki adam '' yağla alakası yok. aküde sıkıntı var ona bakalım'' dedi. FOrumu okuduğum kadarıyla bu durum yağ ile alakalı. Ancak ısrarla aküye bakmak istedi. Bende hayır dedim. Dün bakım yaparkende 10W-40 koymak gerekmiyormu dediğimde '' 40'lık yağ ile sabah çalıştırırken sorun yaşarsın '' dedi.Bugün bunu hatırlattığımda öle bişe demedim dedi. Daha sonra adam ''Bundan sonra bu motorun bakımı 100 tl'' dedi. Şikayet edeceğim seni dedim. Selamda söle dedi. Ne yazık ki urfada tüm esnaf bu şekilde bilen bilir. Neyse bugün akşam tanıdık iyi bir motorcuya gideceğim muhtemelen yağı boşaltıp 10W-40 koyacak. Yaz için 50 olan yağ uygun diye biliyorum.
    2 sorum var.
    1- Şuanki 50'lik yağ kalsın mı. Havalar 10 güne ısınacak. Havalar ısındığında motorun sabah çalışmama olayı biter mi?
    2- Bu servisleri şikayet edeceğimiz bir kurum var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Ben askerliğimi urfa zırhlı tugayda yapmıştım yıllar önce,çarşı izinlerinde her esnas bizi görür asker olduğumuz anlar yanlarına çağırır bir şeyler ikram eder sohbet etmek isterlerdi.Zaman ilerledikçe insanlarda yaşamlarda değişiyor maalesef.

20-50 yağ koyan bir motorcu görmedim açıkçası,garip bir durum olmuş.Ben şahsen 15-50 yağ kullanırım yaz ayları için.Değişmesi yerinde olur zira motor daha yeni.10-40 da koyasanız yaz ayında sorun olmaz yeterki motul 5100 marka olsun.Yağ konusu kişiden kişie farklı yorumlar getirsede sl200 de motul yağı tavsiye ediyoruz.Akünüzüde kontrol ettirin bu arada sarj durumunu.Soğuk havalarda aküler boşalma yapar ,özellikle sıfır sl200 aküleri sıkıntı bu noktada.

servisleri şikayet için tüketici haklarına veya zabıtaya şikayet etmeniz lazım.oradaki servisin yeterlilik belgesi,sertifikası varmı kontrol edilmeli.her önüne gelen servis açıyor ve kontrol edilmiyor.vatandaşın şikayetleri üzerine gidiliyor.bu şekilde bir davranış çok yanlış servis tarafında.aslında bu tür durumlarda kendi yağınızı kendinizde kolayca değiştirebilirsiniz,bu motorunuzla aranızda olan bağıda artırır ve yağ değişmek zor bir işlemde değildir.
    canburakyol bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Hocam çok teşekkürler. 3 senedir burdayım işim gereği esnaf denetliyoruz. Malesef eskisi gibi değiller. Gıda satanlar hariç. İlk bakımı diye servise yaptırayım dedim ancak pişman oldum. Bugün kendim değişeceğim. MOtul5100 alıp değiştireceğim. Teşekkürler. Son bir sorum var. Bakımlar için yetkili servise gitmesem ne olur? Tanıdığım başka bir usta var bayada iyi. Esasen ona gitmek istiyorum. Garanti tarafında bir sorun oluşur mu acaba?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Hocam çok teşekkürler. 3 senedir burdayım işim gereği esnaf denetliyoruz. Malesef eskisi gibi değiller. Gıda satanlar hariç. İlk bakımı diye servise yaptırayım dedim ancak pişman oldum. Bugün kendim değişeceğim. MOtul5100 alıp değiştireceğim. Teşekkürler. Son bir sorum var. Bakımlar için yetkili servise gitmesem ne olur? Tanıdığım başka bir usta var bayada iyi. Esasen ona gitmek istiyorum. Garanti tarafında bir sorun oluşur mu acaba?
    bildiğiniz tanıdığınız usta her daim iyidir.Motorda orjinalitesini değişim yapmadığınız sürece 8gidon değişimi,aksesuar değişimi vb gibi) garanti kapsamı dısında kalmaz.Basit bir yağ değişimi bu sonuçta ve sıkıntı çekmenize gerek yok.Motorunuzda belirgin bir arıza yok ise servislik bir durumunuz zaten olmaz.Motor bloğunda ve elektirk sisteminizde sıkıntı yoksa bakımlarını kendinizde yapabilirsiniz.Bu noktada motorunuzu tanımanız önemli,hangi parçası ne iş görür,elektirik aksamı nerededir,sigortası vs nasıl değişir gibi basit işlevleri bilmeniz sizin faydanızadır.Zaten çinli bir motor bu ve parça olarak japonlara göre çok ucuz olduğunda çoğu kullanıcı servislere gitmiyor,kendi öğreniyor kendi yapıyor dolayısıyla motorla olan vaktinizi daha fazla ayırın,bu sayfada paylaşışan pdf dosyasını okuyun,göreceksiniz bazı detaylar çok kolay ve anlaşılır olacak sizler için.Bazı şeyleri kendinizde yapabilirsiniz çekinmeyin bu noktada.
    canburakyol bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    hooam çok saolun desteğiniz için teşekkür ediyorum.

Daha önce kapalı hava filtresini açığa çeviren var mı ?

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz tanıdığınız usta her daim iyidir.Motorda orjinalitesini değişim yapmadığınız sürece 8gidon değişimi,aksesuar değişimi vb gibi) garanti kapsamı dısında kalmaz.Basit bir yağ değişimi bu sonuçta ve sıkıntı çekmenize gerek yok.Motorunuzda belirgin bir arıza yok ise servislik bir durumunuz zaten olmaz.Motor bloğunda ve elektirk sisteminizde sıkıntı yoksa bakımlarını kendinizde yapabilirsiniz.Bu noktada motorunuzu tanımanız önemli,hangi parçası ne iş görür,elektirik aksamı nerededir,sigortası vs nasıl değişir gibi basit işlevleri bilmeniz sizin faydanızadır.Zaten çinli bir motor bu ve parça olarak japonlara göre çok ucuz olduğunda çoğu kullanıcı servislere gitmiyor,kendi öğreniyor kendi yapıyor dolayısıyla motorla olan vaktinizi daha fazla ayırın,bu sayfada paylaşışan pdf dosyasını okuyun,göreceksiniz bazı detaylar çok kolay ve anlaşılır olacak sizler için.Bazı şeyleri kendinizde yapabilirsiniz çekinmeyin bu noktada.
    Hocam Merhaba, benim motordan sürtünme sesi geliyor benzin deposunun hemen altından. Video çektim onu atıyorum buraya. Müsait olduğunuzda bi dinlermisiniz. Bana mı öle geliyor yoksa ses varmı. Sanki plastik bir aksam motora temas ediyormuş gibi.
    20.saniyeden sonra daha net duyuluyor o ses.

https://www.youtube.com/watch?v=QohwGitFD8w

Hocam Merhaba, benim motordan sürtünme sesi geliyor benzin deposunun hemen altından. Video çektim onu atıyorum buraya. Müsait olduğunuzda bi dinlermisiniz. Bana mı öle geliyor yoksa ses varmı. Sanki plastik bir aksam motora temas ediyormuş gibi.
    20.saniyeden sonra daha net duyuluyor o ses.

https://www.youtube.com/watch?v=QohwGitFD8w
    Video kapalı, aynı sorun bende de vardı 2 hafta sonunda tesadüfen buldum bi plastiğin tırnakları çıkmıştı yarın resmini atarım size buradan.

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    bekliyorum hocam. Videoyu açtım. Yanlışlıkla açtıktan sonra kaydet dememişim.

Lornz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250V 2023
    herkese selamlar bende 2 gün önce sıfır superlight 200 ümü aldım ilk sürüş videosuda hazırladım hatta acemilik var ama zamanla ögrenicez insallah
    video linki: https://www.youtube.com/watch?v=MOr0F1Q7__s

Alıntı Lornz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar bende 2 gün önce sıfır superlight 200 ümü aldım ilk sürüş videosuda hazırladım hatta acemilik var ama zamanla ögrenicez insallah
    video linki: https://www.youtube.com/watch?v=MOr0F1Q7__s
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Ancak umarım acemilik olan kısım video hazırlamadır şöförlük değil, acemi iken artçıyla motora binmek o canın sorumluluğunu taşımak aman aman.

Motosikleti
    Kuba SL200
    İyi akşamlar herkese. Daha önce sağ konsolda marş butonu takılı kalıyor diye değiştirmiştim şimdi de sol tarafta korna basılı kaldı ben de mecburen soketlerini çıkardım. Contact sprey falan sıktım ama daha kötü oldu kornasız kullanmak da ciddi risk oluyor. Bu buton için bütün seti değiştirmek istemiyorum yine. Bu butonu kendim tamir edebilir miyim acaba? Temel üstü elektrik bilgim var ama adam olmaz değiştir derseniz hiç uğraşmayayım başına gelen oldu mu acaba?

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar herkese. Daha önce sağ konsolda marş butonu takılı kalıyor diye değiştirmiştim şimdi de sol tarafta korna basılı kaldı ben de mecburen soketlerini çıkardım. Contact sprey falan sıktım ama daha kötü oldu kornasız kullanmak da ciddi risk oluyor. Bu buton için bütün seti değiştirmek istemiyorum yine. Bu butonu kendim tamir edebilir miyim acaba? Temel üstü elektrik bilgim var ama adam olmaz değiştir derseniz hiç uğraşmayayım başına gelen oldu mu acaba?
    Benim başıma geldi kardeşim. Sağ kütüğü değiştirmiştim ama atmadım onu sakladım sonra sol kütükte korna takılıyordu prensip olarak marş ile korna aynı çalıştığı için daha önce değiştirdiğim sağ kütükten marşın tuşunun altındaki kısmı çıkarıp korna kısmına taktım uzun zamandır kullanıyom hiç takılmadı.
    Biraz içini kurcalamak lazım tabi. Bence sök sol kütüğü korna tuşunun altında ki düzeneği biraz kurcala olmazsa zaten hertürlü değiştireceksin. En azından denemiş olursun. Kornasız gezmek gerçekten çok rahatsız edici ve hayati önem taşır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Biraz da km lerden bahsedelim arkadaşlar. Makineler kaç oldu Benim Rıfkı 2014 Model 2016 Şubatta 700km deyken aldım 43,000 oldu nazar değmesin
    Valerosso bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En çok ne masrafları oldu? Hiç yolda bıraktı mı?

Benim düldül de 2014 model 23xxx de aralık ayında aldım şu an 25300 km de

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çok ne masrafları oldu? Hiç yolda bıraktı mı?
    Standart bakımları hariç öyle ahım şahım bi sorun çıkarmadı bana. Haftanın 6 günü işe gidip geliyorum motorla çok yağmur veya kar olmadığı sürece her gün sürdüm ortalama 50 km iş ev arası. Ama çok dikkat ettim lastikleri değiştirdim zamanında yağ değişimi zincir temizliği ve bakımı herşeyini zamanlıca yaptım.Far aydınlatması yetersizdi çok güzel bir led taktırdım usb çakmaklık taktırdım bunlar keyfi şeyler tabi. 1 kere yokuş çıkarken gaz kesti çalışmadı sonra ayak marşıyla çalıştırdım. Onun haricinde ufak problemler mesela ön lamba gitti. Korna tuşu takılı kaldı bikaç ufak sorun yani. Ama istanbuldan eşimle ve bi dünya kamp malzemesiyle 12 gün boyunca yoldaydık. İstanbul Tekirdağ Çanakkale Balıkesir İzmir Aydın Muğla aynı güzergahla dönüş yaptık 2700 km falan 1 kere bile sorun çıkarmadı. Ben makina harika demiyorum eksileri var elbette mesela bu uzun yolu ortalama 90 km hızla gitmek biraz işkenceye dönüyor. Birde hafif motor yanından otobüsler geçince veya rüzgarlı havalarda motor baya savruluyor. Bu sene de idare edip önümüzdeki sene başında VL800 yada dragstar 1100 almayı planlıyorum bakalım kısmet.
    hattoi bunu beğendi.

Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Standart bakımları hariç öyle ahım şahım bi sorun çıkarmadı bana. Haftanın 6 günü işe gidip geliyorum motorla çok yağmur veya kar olmadığı sürece her gün sürdüm ortalama 50 km iş ev arası. Ama çok dikkat ettim lastikleri değiştirdim zamanında yağ değişimi zincir temizliği ve bakımı herşeyini zamanlıca yaptım.Far aydınlatması yetersizdi çok güzel bir led taktırdım usb çakmaklık taktırdım bunlar keyfi şeyler tabi. 1 kere yokuş çıkarken gaz kesti çalışmadı sonra ayak marşıyla çalıştırdım. Onun haricinde ufak problemler mesela ön lamba gitti. Korna tuşu takılı kaldı bikaç ufak sorun yani. Ama istanbuldan eşimle ve bi dünya kamp malzemesiyle 12 gün boyunca yoldaydık. İstanbul Tekirdağ Çanakkale Balıkesir İzmir Aydın Muğla aynı güzergahla dönüş yaptık 2700 km falan 1 kere bile sorun çıkarmadı. Ben makina harika demiyorum eksileri var elbette mesela bu uzun yolu ortalama 90 km hızla gitmek biraz işkenceye dönüyor. Birde hafif motor yanından otobüsler geçince veya rüzgarlı havalarda motor baya savruluyor. Bu sene de idare edip önümüzdeki sene başında VL800 yada dragstar 1100 almayı planlıyorum bakalım kısmet.

Nasıl bi led taktırdınız ?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda yakıt nasıldı? İki kişi ve malzemeler olduğu için soruyorum ben de iş dışında öyle kullanacağım çünkü..

Uzun yolda yakıt nasıldı? İki kişi ve malzemeler olduğu için soruyorum ben de iş dışında öyle kullanacağım çünkü..
    Ben henüz iki kişi yola çıkmadım ama 120 kg olduğum için motosiklet hep iki kişilik taşıyor mantığı ile söyliyeyim 2 kere deneme yaptım 372 km de yokuş yukarı motor istop etti yedek değo açtım. 366 km de ışık yandı ikinci denememde.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bi led taktırdınız ?
    Önceki sayfalarda aldığım yere kadar yazmıştım dostum. Hatta akşam nasıl aydınlattığını gösteren foto da eklemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Ozaman 1 depo ile yedek depo dahil 420 km civarı gitmiştim egzozunda 3 er delik olmasına rağmen(Daha iyi ses vermesi için). Tabi bu benim motorun değerleri 450 km giden de var 350 km giden de var.
    hattoi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Biraz önce seyir halindeyken tüm ışıklar gitti motor durdu. Ben dumura uğradım tabi gece vakti karanlık bir yerde. Hemen foruma girdim ve siz değerli arkadaşların sayesinde bu işin atık ana sigortadan olabileceğini anladım. Neyse ki sigortanın kendi küçük muhafazası içinde yedeğini koymuş Çinli arkadaşlar. Hemen değiştirdim ve yolumu tamamlayabildim. Başına gelen olursa burda bulunsun. Neden attığı ayrı bir araştırma konusu artık. shadowmaster üstadım teşekkürler hayat kurtardın 😊
    ayetlervaray bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)