Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Tşkler cvbın için Hangi semtte rüzgar motor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Menyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşkler cvbın için Hangi semtte rüzgar motor?
    Zübeyde Hanım Mahallesi, Kazım Karabekir Cad./devrez Sok. Nuhlar Han No:9 D:5, 06070 Altındağ/Ankara

Buda telefonu 0312 341 11 70.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı ElanMorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; 3 senenin ardından motorumda çıkan ilk sorun şu oldu, Motor çalışıyor herhangi bir sorun yaşamıyor vitese zor geçiyor ve geçse dahi motor hareket etmiyor. Motoru babama bıraktım birkaç aylığına ve bu sorun onun elinde gerçekleşti. Şu anda motor yatıyor kullanmıyor sorun büyür diye Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Ustaya göstermeden önce bir fikrim olsun istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden cevap verecek herkese teşekkür ederim.
    debriyaj kavramasında sıkıntı var mı?

Teşekürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Arkadaslar bugun basima gelen olayı anlatayim. Normal seyir halinde giderken arka teker kendini kitledi ve durdum ancak motor istop etmedi çalışma devam etti ancak ne ileri ne geri hareket etmedi. Arka teker kendini kilitlemis durumdaydi. Biraz bekledikten sonra motoru calistirip evim otoparkina cektim.orta sehbaya alarak vitesi bosa attim arka tekeri komtrol ettim teker geri gitmiyor ileri gidiyor ancak akici bir sekilde degil. Daha sonra tekrar yanyols ciktim 2 vitesteyken yine kensini kitledi istop etti bekledim calistirdim otoparka cektim acaba sorun nedir yag seviyesi vs gayet iyi motorum 26.560km de

Motor yanımda değil o yüzden net bir şey söyleyemiyorum. Zaten genel bir fikir istiyorum. Bana tariflediği kadarıyla debriyaj balatası bitmişe benziyor. haftaya gideceğim ustaya götürmek için gitmeden bir fikrim olsun istiyorum.

Ali Gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Herkese merhaba. Kuba Superlight 200 motorumun ilk defa yağ değişimini yapacağım. Hangi yağı kullanmamı önerirsiniz? Kullanma kılavuzunda 1.1 litre yazıyor yağ kapasitesine ben 1 lt koysam sorun olur mu?

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı ElanMorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yanımda değil o yüzden net bir şey söyleyemiyorum. Zaten genel bir fikir istiyorum. Bana tariflediği kadarıyla debriyaj balatası bitmişe benziyor. haftaya gideceğim ustaya götürmek için gitmeden bir fikrim olsun istiyorum.
    bende debriyaj balatasının bittiğini düşünmüştüm. emin olmak için debriyaj kavramasını sordum. büyük ihtimal balatası bitmiştir aklıma başka bir şey gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı Ali Gence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Kuba Superlight 200 motorumun ilk defa yağ değişimini yapacağım. Hangi yağı kullanmamı önerirsiniz? Kullanma kılavuzunda 1.1 litre yazıyor yağ kapasitesine ben 1 lt koysam sorun olur mu?
    motul 5100 10w40 kullanabilirsin. 1 lt koyman sorun olmaz.

Ali Gence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende debriyaj balatasının bittiğini düşünmüştüm. emin olmak için debriyaj kavramasını sordum. büyük ihtimal balatası bitmiştir aklıma başka bir şey gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

motul 5100 10w40 kullanabilirsin. 1 lt koyman sorun olmaz.
    Tamamdır çok teşekkür ederim

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    Merhabalar Çankırıdan selamlar.
    Ben de bu hafta superlight 200 olarak aranıza katıldım. Forumu 40. sayfaya kadar okudum ama önümde bayağı uzun yol var galiba

ilk başlarda vitesi boşa geçirirken siz de sıkıntı yaşadınız mı?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Geri kalan sayflari oku ondan sonra yorum yaz 😆😆 saka bi yana hayirli olsun tekerin düz bassin

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı luckily adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu hafta superlight 200 olarak aranıza katıldım. Forumu 40. sayfaya kadar okudum ama önümde bayağı uzun yol var galiba

hoşgeldiniz. bence tek tek sayfaları okumanıza gerek yok ihtiyacınız olan şey bu https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

bizim motorlarda hareket halinde vitesi boşa geçirmek zor. duruyor haldeysen motosikleti hafif öne iterek vitesi geçirebiliyorsun. motor çalışmıyorken de kolay geçiyor. alışıyorsun zamanla

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Ali Gence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır çok teşekkür ederim
    kardeşim benim sana özelden yazdığım cevap geldi mi?

Alıntı luckily adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3 ay ve yaklaşık 1500 km dir superlight kullanıyorum. İlk başlarda geçmiyordu şimdi rahatça geçirmeye başladım sadece seyir anında geçiremiyorum , zamanla alışırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Bu arada boş vites müşürü lazım ama hiç bir yerde bulamadım. Nerden bulabileceğimi bilen var mı ?

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    yedek parçayı hangi siteden alıyorsunuz?

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba. Motorum 10000 kmyi geçti. Son zamanlarda motordan gelen titreşimin arttığını hissediyorum. Rahatsız edici bir boyutta değil ama yine de önlem almak istiyorum. Şu ana kadar sübap ayarı yaptırmadım. Bundan kaynaklı olabilir mi? Sebebiyle ya da çözümüyle alakalı önerileriniz var mıdır?

Ekstra bir soru daha. Sübap ayarını kaç km'de bir yaptırmak doğrudur?

Arkadaslar direk ayna onerisi verebilecek varmi, linkiyle beraber. İşlevsel ve iyi bakış açılı.

Motora telefon sarji için usb girişi takan var mi? Varsa takmak kolay mi? Alsam ben takabilir miyim, var midir adim adim tarif eden bir kaynak? Yoksa en temizi servise mi goturmek?

Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar direk ayna onerisi verebilecek varmi, linkiyle beraber. İşlevsel ve iyi bakış açılı.
    Bulabilirseniz burdada paylaşın lütfen

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ aynam kırılmıştı. cbf aynası vardı onu taktım valla çok güzel gösteriyor.

Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulabilirseniz burdada paylaşın lütfen
    Forumda bir ek ile dışa almadan bahsediliyor, böyle bir ek bulamadim buralarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ aynam kırılmıştı. cbf aynası vardı onu taktım valla çok güzel gösteriyor.
    daha uzunmu baglanyisi, orjinal aynalarin konumu cok kötü. Ne yapsam ayarlanmiyor.

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Herkese tekrardan merhaba
    Urfadan katılıyorum okuyan varsa son dönemlerde sıfır süperlight alarak aranıza katıldım. Dün itibariyle ilk bakımı yaptırdım ve servis sadece yağ değişimi ve civataları sıktı başkada bişe yapmadı. Yağ olarak Shell 20W-50 yağ koydu. Ve sabahları 3-4 marşta çalışan motor şuan vurdurunca anca çalışıyor. Bugün hemen servise gittim tekrar ve dün koyduğunuz yağdan dolayı havalarda hala soğuk olduğu için motor çok zor çalışıyor dedim. Servisteki adam '' yağla alakası yok. aküde sıkıntı var ona bakalım'' dedi. FOrumu okuduğum kadarıyla bu durum yağ ile alakalı. Ancak ısrarla aküye bakmak istedi. Bende hayır dedim. Dün bakım yaparkende 10W-40 koymak gerekmiyormu dediğimde '' 40'lık yağ ile sabah çalıştırırken sorun yaşarsın '' dedi.Bugün bunu hatırlattığımda öle bişe demedim dedi. Daha sonra adam ''Bundan sonra bu motorun bakımı 100 tl'' dedi. Şikayet edeceğim seni dedim. Selamda söle dedi. Ne yazık ki urfada tüm esnaf bu şekilde bilen bilir. Neyse bugün akşam tanıdık iyi bir motorcuya gideceğim muhtemelen yağı boşaltıp 10W-40 koyacak. Yaz için 50 olan yağ uygun diye biliyorum.
    2 sorum var.
    1- Şuanki 50'lik yağ kalsın mı. Havalar 10 güne ısınacak. Havalar ısındığında motorun sabah çalışmama olayı biter mi?
    2- Bu servisleri şikayet edeceğimiz bir kurum var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)