Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

SL200 orjinal çantalarının 2 sinide 550 liraya bırakıyorum ilgilenen arkadaşlar özel mesaj ile ulaşsınlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese merhaba, ikinci el bir superlight alarak aranıza katıldım.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SL200 orjinal çantalarının 2 sinide 550 liraya bırakıyorum ilgilenen arkadaşlar özel mesaj ile ulaşsınlar
    Bu nasıl bir fiyatlandırma anlamadım? sıfırları o fiyat zaten??
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motorumu alırken farketmemiştim, bugün sürdükten sonra farkettim motor alt kapağında resimde kuba yazan yerde keeway yazıyor.2014, 2016 modeli gibi modeller arasında bir fark mı var yoksa alırken kelek mi yedim acaba

[IMG][/IMG]

İyi akşamlar abilerim, kardeşlerim;
    Bir chopper kullanıcısı olarak yazıyorum. MCT model sürekli arıza çıkarıp beni yolda bırakan ama yine de sevdiğim motorumu sattım. İki haftadır büyük bir araştırma içine girdim. Araştırmalarım sonucu superlight 200 almaya karar verdim. Doğuda yaşadığım için bu taraflarda fazla superlight yok şu anda iki tanesi arasında kaldım. Siz değerli üyeler ve kullanıcılar hangi motoru seçeceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Birincisi, 2014 model 18000 de 3. sahibinden satılık bobber tarzında, bana çok yakışıklı ve gösterişli gelen bir motor. Şu andaki sahibi ile 2 gündür görüşüyorum. Hiçbir sıkıntısı olmadığını ve bakımlarını yeni yaptırdığını söyledi. Ayrıca bir önceki sahibi arkadaşıymış ve chopper kulübünün başkanıymış. Bu yüzden motora temiz bakıldığını düşünüyorum. Fiyatı 10000 TL
    İkincisi ise, 2018 model 1000 km de zaten sıfır gibi duruyor. Ama bu motorun orjinal hali bana çok fazla güzel gelmiyor. Fiyatı 10000 TL
    Sizce hangisini almalıyım? İlk seçenekteki motoru alsam ne gibi sorunlarla karşılabilirim ve beni ne kadar götürebilirim. Kullandığım motora çok temiz bakarım ve bakımlarını hiç aksatmam. Herkese tekrar iyi akşamlar

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir fiyatlandırma anlamadım? sıfırları o fiyat zaten??
    internetten baktığım zaman sadece tek 1 tanesi 500 lira fiyat istiyorlar aynı şekilde yedek parca olarak servisten istediğin zamanda tanesi 450 liraya geliyor ? o fiyatlara göre bedava sayılır cantalar zaten sıfır hiç kullanmadım motoru alır almaz söktüm cantaları

Birde arkadaşlar Aynalar cok fazla titriyor benim bazen o kadar titreme artıyorki görüntünün netliği bile kayboluyor yüksek devirlerde sağ aynam yüksek devirlerde icerisinden cızırtı sesi geliyor ama sol aynamda aynı derece ses gelmemesine rağman oda cok fazla titriyor aynaların vidalarını yeni sıkıştırdım bu titreme sadece bendemi var genel olarak bir problemmi ?

Herkese iyi akşamlar benim bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim kuba superlight artık türkiye ye gelmicek zannedersem onun yerine rks k light 202 geliyormuş artık. Bu durum sl 200 lerde yedek parça bulamama sorunu yaratır mı birde bu k light 202 16 bin küsür lira olmuş utanmasalar 20 bin isteyecekler önümüzdeki yıllarda bayilerde 1-2 yıl bekleyen k light lerin fiyatı düşer mi çünkü bu fiyatlardan çok satılacağını zannetmiyorum şahsen sl 200 ün gelmeyecek olmasına üzüldüm hem az sorunlu hemde tarz bi makinaydı.

Motosikleti
    Alıntı fatih0055 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar benim bi sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim kuba superlight artık türkiye ye gelmicek zannedersem onun yerine rks k light 202 geliyormuş artık. Bu durum sl 200 lerde yedek parça bulamama sorunu yaratır mı birde bu k light 202 16 bin küsür lira olmuş utanmasalar 20 bin isteyecekler önümüzdeki yıllarda bayilerde 1-2 yıl bekleyen k light lerin fiyatı düşer mi çünkü bu fiyatlardan çok satılacağını zannetmiyorum şahsen sl 200 ün gelmeyecek olmasına üzüldüm hem az sorunlu hemde tarz bi makinaydı.
    sl200 motorların gelmeyeceği bilgisinin kaynağı nedir acaba merak ettim?

Hocam resmi bir bilgi yok ama bu euro 4 muhabbetine gelmeyeceği söyleniyor yine bu piyasaya hakim bi abi söylemişti onun yerine k light 202 geliyor diye zaten motor bloğu olsun şase olsun aynı. Anladığım kadarıyla firma elindeki motorları bitirene kadar satışlar devam eder yani zaten üretilmiş halihazırda motorların satışı yapılır.Ama umarım yanılıyor olurum

merhablar arkadaşlar konudaki çoğu yorumu okudum ama tekrara sormak istiyorum çünkü baya zaman geçmiş yorumlardan belki yeni bi değişiklik olmuştur
    bu egzos emisyon sistemini iptal eden arkadaşlar bir sorun fark ettiler mi uzun kullanımda çok uzun zamandır iptal şekilde kullanan arkadaşlar var artı ve eksi olarak bir sıkıntı fark ettiniz mi güncel olarak bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti
    Alıntı haxem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhablar arkadaşlar konudaki çoğu yorumu okudum ama tekrara sormak istiyorum çünkü baya zaman geçmiş yorumlardan belki yeni bi değişiklik olmuştur
    bu egzos emisyon sistemini iptal eden arkadaşlar bir sorun fark ettiler mi uzun kullanımda çok uzun zamandır iptal şekilde kullanan arkadaşlar var artı ve eksi olarak bir sıkıntı fark ettiniz mi güncel olarak bilgilendirirseniz sevinirim
    hiçbir fonksiyonelliği olmayan bir parça aslında.Eski motorumda söktüm attım 10bin km o şekilde rahat kullanıp satmıştım.Egsoz emilsyon artık muayenede motorlara yapılmadığı için de gerekli bir parça değil.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    An itibariyle debriyaj telim koptu. İnternette alabileceğim bir yer var mı tam marka model şeklinde yazabilen varsa memnun olurum.

Motosikleti
    internetten bakmanıza çok gerek yok aslında,herhangi bir motosiklet yedek parçası satan yerden alabilirsiniz.En kötüsü bir saniyede uygun sarmal tel kestirip serviste tel uçlarını yaptırarak bağlayabilirsiniz.Genelde uzun gidonlu motorlarda biz öyle yapıyoruz,hazır standart boyutlardaki teller uymuyor çünkü ve sanayiden alınan teller daha kaliteliler.
    sadraf bunu beğendi.

Uzun zamandır sürekli marş basma durumum vardı motosikletimde. Marş basılı kalmış debriyaja her bastığımda motor çalışsada, seyir halindede olsa marş basıyordu.

Sorunu kalıcı olarak çözdüm aynı sorunu yaşayan olursa diye yazıyorum,

Anahtarı söktüm. Temizlenicek her yeri temizledim sorun gitmedi, marş hala sürekli basıyor debriyaja bastığım her an marş basıyordu. Daha sonra marş butonu altındaki yayları çıkardım. Tuş yan taraftan dişli bir mekanızmalı , yani tuşa bastığınızda buton dişliyi döndürüp marş verip yaylar sayesinde butonun geri gelmesi ve dişliyi geri döndürüp marşı kesmesi gerekiyor.

Benim kumandamda dişli fazla bir tur atmış ve yaylar botonu kapalı konuma itmesine rağmen ters işlediği için sürekli marş basıyordu. Dişliyi geri ve ileri çevirmeye çalıştım ancak dönmedi zorlayıp kırmak istemedim.

Çözüm olaraksa yayları söktüm. Şimdi far açma kapama butonu gibi. Marş geri sekmiyor manuel kapama yapmam gerek. Geçici bir çözüm ancak sürekli marş basmasından veya debriyaj müşürü sökük gezip stop edince müşür kabloları bağlamaya çalışmaktan daha iyi.

Bu geçici bir çözüm kalıcı çözüm ise sağ kumandayı komple değiştirmek. Türkiyede fiyat 220 tl çinde hem sağ hem sol kumanda 130 tl oradan sipariş vericem.

Motosikleti
    sorunu görmenize sevindim zira başından beri problemin ne olduğu ile alakalı görüşümü belirtmiştim.Yaşadığınız sorunu birkaç kişide gördük.O kütüklük çıkmandan zaten sorunu tam göremezdiniz.Aslında marş butonunu kütüklük değişmedende çözülebilir ancak el mahareti gerektiren bir durum.

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    08.11.2017 yılında aldığım SL200 motorumun 2 haftadır kornası çalışmıyordu.Servise bakıma götürdüm.Korna butonundan akım geldiğinden kornaların bozulduğu tespit edildi.Sol kolu garantiden değişmesini istediğimde elektrik aksamı garantisi 1 sene olduğu 2 sene yalnızca motor için olduğu bilgisi verildi. Böyle bir konuda problem yaşayan oldu mu?

Cümleten selamun aleyküm geçen hafta sıfır olarak bir sl 200 aldım berk motordan istanbulda ikamet ediyorum. 242 sayfalık forumu okudum. evet almadan önceki hafta ve aldıktan sonraki geçen 1 hafta boyunca okudum. Resmen seneler roman misali olmuş forum sayfalarında değerli @shadowmaster ve @blackgost üstadlar özellikle dikkatimi çekti yaşım 30 motorsiklet tecrübem aşağı yukarı 1 yıl. Öncelikle sl200 den memnunum diyebilirim. Zaten ben yaz sürücüsü olduğumdan henüz iyice gezemedim motorla. Rodajdayım. Siz değerli arkadaşların bahsettiği gibi yağmursuz istanbul günlerinde rodajımı yapıyorum yavaş yavaş. Lastikleri aldım michelin. Ngk buji ve buji piposunu da aldım sissy barı armode çantaları l sibopu chopper gidonu derken aşağı yukarı 2 bin tl de öyle harcadım. Kendi ekipmanım var birkaç takviye daha yapacağım. Hanıma da ekipman alacağım genelde hanımla binmek için aldım çünki tek zamanlarımda 110 cc ye çıkarttığım küba dragon 50 ile gidip geleceğim işime. Aracımdan istanbulun trafiğinden bıktım çünki niyetim kışın aracımla ulaşımı sağlamak yazında motorlarımla. Lafı çok uzatmak istemiyorum hem sizinle tanışmış olmak hemde bir sorum olduğu için yazayım dedim değerli görüşlerinize ihtiyacım olacak

Bizim sl 200 ün üzerindeki orjinal ön dişliyi 1 diş büyütüp arka dişliyide 1 diş küçültmek istiyorum. Motorun garantisi önemli değil maddi olarak fazla sıkıntım olmadığından. Garantiyi çok önemsemiyorum. Grupta dişli değişenler olmuş ancak nerden temin edebileceği hakkında bir bilgi yok. Benim gaziaantepte küpa yedekparçacım var dragona parça aldığım. Fabrika yakınında olduğu için baya işim kolaylaşıyo ona sorduğumda dişli değişimi olmuyo dedi bizzat fabrikadaki ustaya sordu çünki. Ancak usta uğraşmak istemediğinden geçiştirmiş olabilir çünki burda değişenler olduğunu gördüm. Bana bu dişlileri bulabileceğim bir site yada istanbulda avrupa yada anadolu farketmez (ben avrupa yakasında oturuyorum) parçacı varmıdır yada parça kodu internet siteside olabilir.

Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    dişli değişiminin bana göre çok bir artısı olmuyor zira 200cc bir motordan mevcut performansı yukarı çekecek bir işlem yapmamanızı öneririm.zaten sıfır bir motor almışsınız,rodajdasınız dolayısı ile benim tavsiyem bu şekilde 10bin km yol yapıp motorunuzun dinamiklerini iyice kavrayıp sonra farklı düşüncelere girişmenizdir.1500km de bir yağ değişimi,500km de bir zincir bakımlarınızı ve haftalık olarakda gaz-fren-debriyaj manetlerinizi wd40 ile yağlayıp bakım ederek shodowmaster'ın pdf dökümanında yazılmış olan gevşemesi muhtemel vida gruplarını kontrol ederek sl200 motorunuzda sorun yaşamassınız.Zaten cruiser olarak sl200 ile 10bin km devirip bu tarza devam ettirmek isterseniz yüksek cc bir cruiser motoru düşünmeye başlayabilirsiniz ancak sl200 e ekstra bir değişim,farklı parça veya custom olayına girmeyin derim daha önceki tecrübelerime dayanarak.
    yeni motorunuz hayırlı olsun.

@blackghost Cevabınız için teşekkür ederim zaten aklımda cc büyütmek var ancak onun için önce gis akademide eğitim alıp dediğiniz gibi 2 sene yada 10bin km tecrübemi arttırmak istiyorum. Dişli değiştirmek istememin sebebi uzun yolda yüksek devirlere çıkmadan 100 110 km hızlarda seyretmek için. Hali hazırda 50 cc den 110 cc ye çıkardığım kuba dragonda dişli değişimi yapıp herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    Zaten herhangi bir problem çıkarsada genelde kendi tamiratını kendi yapan biriyim. Benim için çok sorun olmaz o yüzden rica etsem dişlileri bulabileceğim bir yer tavsiye etseniz bende yaşayarak tecrübe etsem daha güzel olur

Ayrıca bu bahsettiğim işlemi ilk 1000 km içerisinde yapmayı düşünmüyorum lastiklerim bugün geldi kargodan allah nasip ederse uygun bir zamanda taktıracağım.

Tekrar teşekkür ederim

Tekeriniz düz bassın

ÇaÇapır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Bugün İstanbul Motobike Fuarında Superlight vardı. Gördüğüm tek değişiklik gösterge panellerinin çerçeveleri beyazımsı plastiğe benzer bir malzeme ile kaplanmıştı (tahminimce su girmesin diye olabilir). Yani Superlightlar gelmeye devam edecek, ben de artık gelmeyecek yerini k-light'a bırakacak sanıyordum ama değilmiş. Hatta K-light standda yoktu bile.

Ek olarak mondial Nevada 250 diye bir cruiser getirecek Haziran gibi, tanıtım için getirmişler motoru ve superlight, falcon vs klasmanında ortalıı sallayacak bir motor. Özet geçmek gerekirse xv950'ye benziyor ve üzerinde v-motor var. Forumdaki kendi başlığına bugün fuarda gördüklerimi ve öğrendiklerimi yazdım, merak edenler bakabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)