Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça tedariki yapan sitelerde yoksa,sahibinden,letgo gibi satış platformlarından takip etmeniz lazım.ASlında parçalar yok değil ama dövüz kuru sıkıntısı yüzünden stok yapıp bekletende var maalesef.BAzı ürünlerde yine aynı sebebden yurtdışından getirilmedi bir süredir.sl200 elektrik parçaları zaten bu tür durumlarda en fazla aranan parçalar oluyor.Mekanik parçaların durumunda çok sıkıntı yaşayan görmedim.
    mekanik aksamda bi sıkıntı yok arka tarafta sıkıntı var arka stop nikelajı ve plakalık cercevesi lazım birde ön sol ayak pedi plakalıgı bi şekilde yaptırma gibi bir durum varmı onuda düşünmüyor değilim yoksa bulunacak bir parca değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Küba sl200
    Herkese iyi günler dilerim aranıza yeni katıldım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin

Trailblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhabalar, bu motoru almayı düşünüyorum ilk tecrübem olacak. Alacağım motoru yetkili serviste kontrol ettirebilir miyim ve ne kadarlık bir ücreti olur, 2.el alacağım.

Spy* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Trailblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bu motoru almayı düşünüyorum ilk tecrübem olacak. Alacağım motoru yetkili serviste kontrol ettirebilir miyim ve ne kadarlık bir ücreti olur, 2.el alacağım.

Bu motor deneyimin için iyi olacaktır bence bu motorla başlayabilirsin ki bende bunda başladım. Eğer alacağın motorun garantisi devam ediyor ise yetkili servis'de bakım ve kontrol adında bir işlem yapıtrabilirsiniz.
    Paylaşmak Güzeldir.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Spy* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor deneyimin için iyi olacaktır bence bu motorla başlayabilirsin ki bende bunda başladım. Eğer alacağın motorun garantisi devam ediyor ise yetkili servis'de bakım ve kontrol adında bir işlem yapıtrabilirsiniz.
    Teşekkürler.

Arkadaslar, motorun kisa farinda cok iyi aydinlatma alamiyorum. Lambada sorun yok, sadece kisa farda isik siddetini artirmak istiyorum, onumu daha iyi aydinlatmak icin. Herhangi bir lamba alip taksan olmaz heralde, elektrik altyapisi da onemli. Bu konuda bisey yapmis olan var mi?

Motosikleti
    Kuba SL200
    Konumuz baya gerilere düşmüş. Kimsenin bir sıkıntısı olmaması güzel ben neredeyse iki haftada bir zincir boşluğunu alıyorum sona dayandı neredeyse bakla çıkaracağım bu gidişle sizce bu kadar kolay bollaşması normal mi metal bir zincirden bahsediyoruz sonuçta ne dersiniz?

Motosikleti
    Superlight 200
    Motoru almış bulunmaktayım fakat 2 adet sorum var;1)Aldığım arkadaş egzozun çıkışındaki susturucuları kaldırmış bunları yeniden ekletebilir miyim? 2)İlk günlerde marş düğmesiyle sıkıntısız çalışan motor şimdilerde tam basınca marş almıyor milimetrik dokunmam gerekiyor, bunun için marş kumandasını mı değiştirmem gerekiyor, 2015 model 11.300km de

Motosikleti
    MT-07
    Motoru almış bulunmaktayım fakat 2 adet sorum var;1)Aldığım arkadaş egzozun çıkışındaki susturucuları kaldırmış bunları yeniden ekletebilir miyim? 2)İlk günlerde marş düğmesiyle sıkıntısız çalışan motor şimdilerde tam basınca marş almıyor milimetrik dokunmam gerekiyor, bunun için marş kumandasını mı değiştirmem gerekiyor, 2015 model 11.300km de
    İlkini bilmemde ikincisi için wd40 sıkıp temizlemeyi bir dene istersen. Çok dışarıda kalmışsa oksitlenme yapmış olabilir.

Merhaba bir kaç güne ben de Sl200 için il dışına gidicem. 2.el 10.000 km 2016 model makine. ilk motorum olucak ve hiçbir bilgim ve sizden başka danışıcak kimsemde yok. Satın almaya gittiğimde nelere dikkat etmeliyim? Çorluya gidicem çorluda motoru satın almadan önce nereye götürmeliyim kime kontrol ettirmeliyim? Kısacası bu motoru Satın alırken hangi işlemleri takip etmeliyim? Öğrenciyim alabilmek için borca giriyorum bi hata veya eksik bi şey yapıp üzülmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı Karalıfornia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir kaç güne ben de Sl200 için il dışına gidicem. 2.el 10.000 km 2016 model makine. ilk motorum olucak ve hiçbir bilgim ve sizden başka danışıcak kimsemde yok. Satın almaya gittiğimde nelere dikkat etmeliyim? Çorluya gidicem çorluda motoru satın almadan önce nereye götürmeliyim kime kontrol ettirmeliyim? Kısacası bu motoru Satın alırken hangi işlemleri takip etmeliyim? Öğrenciyim alabilmek için borca giriyorum bi hata veya eksik bi şey yapıp üzülmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
    İlk yapman gereken ruhsatta yazan şasi numarasıyla motorun üzerindeki yazan numarayı karşılaştır, aynı olsun.

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk yapman gereken ruhsatta yazan şasi numarasıyla motorun üzerindeki yazan numarayı karşılaştır, aynı olsun.
    Teşekkürler peki sonraki adımlar?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Teşekkürler peki sonraki adımlar?
    en büyük tuzak kendine kurduğun olan sırf oraya gittiğin için yada motosiklet sürmeyi çok istediğin için kendini almak zorunda hissetmek.yapman gereken sakince analiz etmek. koruma demirlerine bak elciklerin sağına soluna bak düşmüş mü düşmemiş mi anlarsın çiziklerden. satıcıyı analiz et kişiliğine bak kafanda bakımlarını düzenli yapan motora eziyet etmemiş insan profili var mı karşılaştır. bir tur sür sesini dinle gaz verdikçe ince cızırtılı bir ses geliyorsa subap ayarı kaçık olabilir. ben bunların hiçbirini yapmadım motosikleti çok istediğimden dolayı bakmaya gittiğimde gözüm hiçbir şeyi görmedi sadece 1 tur attım ve almaya karar verdim. benim şansıma temiz motosiklet çıktı ama çıkmayabilirdi de o yüzden sen dikkatlice incele.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    egsoza sadece ekstra iç susturucu taktırabilirsin,orjinali parçalanmış çünkü.marş düğmesi ve diğer kütüklük kısımlarını vd40 ile temizlemek lazım rütün olarak (ayda 1 filan).marş düğmesinin yayındada sıkıntı olabilir,söküp bakmanız lazım.

çok genel bir soru.motorla alakanız daha önce hiç olmamış ise güvenilir bir ustaya ekspertiz yaptırmanzı daha sağlıklı olur.hiç motor kullanmamış birisinin iki tur atıp o şekilde alması piyango bileti almak gibidir.Ya bir güvenilir ustaya yada motorculuk geçmişi olan bir arkadaşınız ile motora bakmaya gidin.burdan istediğimiz kadar yazalım çizelim boş..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Çok teşekkürler hepinize gece motordan anlayan bir arkadaşımla yola çıkıyoruz yarın sabah beraber bakıcaz bi usta bulup onada gösteririz bi sıkıntı olmazsa her şey güzel giderse motorumla beraber dönücez

Motosikleti
    Superlight 200
    Wd40'ı bi deneyeyim teşekkürler

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Merhabalar arkadaşlar bugün hava çok soğuktu elimde eldiven olduğu halde dondu elleri de koruyan siperlik kullanan var mı?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı vohabo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar bugün hava çok soğuktu elimde eldiven olduğu halde dondu elleri de koruyan siperlik kullanan var mı?
    eldiven var,eldiven var...hangi kalite ve özelliğe sahip eldiven? yaz dönemi bir eldivense zaten 15 derece altında ellerinizin donması normal.Artık kış ayına girdiğimizden kaliteli,tercihen deri özellikli kışlık eldiven almanız lazım.Siperlik vs bunlarla uğraşmayın.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Teşekkürler kışlık deri eldiven bakacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)