Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı blackshadow_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler dostlar suoerlight 200 modeli için disk kilidi takılmıyor denildi ama takabilen var mıdır varsa hangi disk kilidini önerirsiniz
    1 yıldır kullandığım disk kilidi bu, gayet memnunum, alarmlı...

https://www.motosikletaksesuarlari.com/AUVRAY-B-LOCK-06-ALARMLI-DISK-KILIDI-Yellow-Black_37177.html
    analogdavul ve enestarikkk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis egzozdan geliyor dedi ama ben arka camurluktan geldiğini sanıyorum cünkü camurluğu oynattıkca ses azalıyor ama camurluğun neresinden geliyor onu cözemedim

Sesin kaynağı çamurlukta gevşeyen bir yer çıktı. Usta bir şeyler sıkıştırdı ben daha motorun üzerindeyken, 5 snde halletti sorunu. Naptın ne ettin diye sordum ama cevap da vermedi

Motosikleti
    Kuba SL200
    Keşke sesin neyden kaynaklandığını görebilseydiniz. Artık rahatsız edici bir seviyeye geldi ses bulamıyorum nerden geldiğini sonunda dağıtacağım heryerini baştan toplayacağım.

edit: sorun egsoz koruyucu kapağı arkadaşlar. sıkı görünse de milimetrik esnemede ses yapıyor sıkabildiğiniz kadar sıkın

Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesin kaynağı çamurlukta gevşeyen bir yer çıktı. Usta bir şeyler sıkıştırdı ben daha motorun üzerindeyken, 5 snde halletti sorunu. Naptın ne ettin diye sordum ama cevap da vermedi
    Bende çamurluktan geldiğini anladım usta bir iki kurculadı bir demiri cıkardı ses kesildi ondan sonra 1-2 hafta sonra tekrar aynı şekilde ses gelmeye başladı keşke senin usta söyleseymişde bizde yararlansaydık

Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke sesin neyden kaynaklandığını görebilseydiniz. Artık rahatsız edici bir seviyeye geldi ses bulamıyorum nerden geldiğini sonunda dağıtacağım heryerini baştan toplayacağım.

edit: sorun egsoz koruyucu kapağı arkadaşlar. sıkı görünse de milimetrik esnemede ses yapıyor sıkabildiğiniz kadar sıkın
    Benim motorda egzoz koruyucu kapağı yok ses bariz bi şekilde arka çamurluktan geliyor olmadı çamurluğu komple söküp bakıcaz artık başka yapacak birşey yok gibi duruyor

Spy* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler Küba Superlight aldım bende ön cama film yapmayı düşünüyorum muaynede sorun çıkartır mı? Ayrıca benzin deposuna takacağım çıkartmalar sorun yapar mı?

Selamlar degerli arkadaslar dun kotu bir olay yasadim yardiminiza ihtiyacim var. yola ciktim ve yaklasik 1 dk sonra ufak bir tikirti ve aniden arka lastik kitlendi biraz kayip durdum hizim yavasti allahtan da dusmedim, inip baktigimda on dislinin yerinden cikip zinciri sasideki alt demire sıkıstırdıgını gordum. zinciri arka disliden cikarip zar zor eve kadar ittim. hava aydinlaninca da disliyi tutan parcalari gittigim yol ustunde iyice aradim ama bulamadim, sonra kapagi actim icerde de yoktu dusmus. 2000 km once disli seti ve zincir degisimi yaptirmistim sanirim usta civatadaki tirnaklari egip kitlemeden sikti bilemiyorum. suan Bulgaristandayim burda da haliyle bu motordan hic yok. suan elimde on disli disinda bisey yok, onu tutan parcayi ve somunlari nasil temin edebilirim ayni olculerde baska motorda varmidir.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı fraiser_bg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar degerli arkadaslar dun kotu bir olay yasadim yardiminiza ihtiyacim var. yola ciktim ve yaklasik 1 dk sonra ufak bir tikirti ve aniden arka lastik kitlendi biraz kayip durdum hizim yavasti allahtan da dusmedim, inip baktigimda on dislinin yerinden cikip zinciri sasideki alt demire sıkıstırdıgını gordum. zinciri arka disliden cikarip zar zor eve kadar ittim. hava aydinlaninca da disliyi tutan parcalari gittigim yol ustunde iyice aradim ama bulamadim, sonra kapagi actim icerde de yoktu dusmus. 2000 km once disli seti ve zincir degisimi yaptirmistim sanirim usta civatadaki tirnaklari egip kitlemeden sikti bilemiyorum. suan Bulgaristandayim burda da haliyle bu motordan hic yok. suan elimde on disli disinda bisey yok, onu tutan parcayi ve somunlari nasil temin edebilirim ayni olculerde baska motorda varmidir.
    Facebook'tan da yazdığım gibi, Bulgaristan'da marka servisler dışında bir mahalli servis bulabilirsen, başka bir motorun dişlisi ile yürüyecek hale getirirler motoru. Çapı aynı olsun ve doğru monte edilsin yeter.

Motosikleti
    Küba Superlight 200
    Selam arkadaşlar,bende SL200 var 5000 km deyken aldım şu an 8500 de. Motor 300 km önceden beri 2. viteste tekleme yapıyordu.Başına böyle bişey gelen var mı? Karbüratör ve hava filtresini temizledim. Fakat sonuç aynı

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çamurluktan geldiğini anladım usta bir iki kurculadı bir demiri cıkardı ses kesildi ondan sonra 1-2 hafta sonra tekrar aynı şekilde ses gelmeye başladı keşke senin usta söyleseymişde bizde yararlansaydık

Benim motorda egzoz koruyucu kapağı yok ses bariz bi şekilde arka çamurluktan geliyor olmadı çamurluğu komple söküp bakıcaz artık başka yapacak birşey yok gibi duruyor
    Beylikdüzü tarafına gelirsen eğer ustanın adresi verebilirim

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Merhabalar. Ben de araniza katilmak uzereyim cok az kaldi ilgilendigim bir motor var . 9000 km de ve 2015 model. Kismetse onumuzdeki hafta almayi planliyorum.
    Degerli arkadaslarim sizlere sorum şu olacak. Motoru samsundan alacagim ve kusadasina getirecegim. Ekipman konusunda problemim yok. Ankarada 1 gun yatip 2.gun kusadasina surmeye devam etmeyi planliyorum. Boylesine uzun bir yol icin motoru ilk aldigim anda bakima vermeyi planliyorum samsunda. Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Surus esnasinda yanimda ekstra bulundurmam gereken seyler nelerdir? Bakim esnasinda atlanmamasi veya degistirilmesi gereken parcalar nelerdir?
    Verdiginiz ve vereceginiz degerli bilgiler icin simdiden cok tesekkur ediyorum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ben de araniza katilmak uzereyim cok az kaldi ilgilendigim bir motor var . 9000 km de ve 2015 model. Kismetse onumuzdeki hafta almayi planliyorum.
    Degerli arkadaslarim sizlere sorum şu olacak. Motoru samsundan alacagim ve kusadasina getirecegim. Ekipman konusunda problemim yok. Ankarada 1 gun yatip 2.gun kusadasina surmeye devam etmeyi planliyorum. Boylesine uzun bir yol icin motoru ilk aldigim anda bakima vermeyi planliyorum samsunda. Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Surus esnasinda yanimda ekstra bulundurmam gereken seyler nelerdir? Bakim esnasinda atlanmamasi veya degistirilmesi gereken parcalar nelerdir?
    Verdiginiz ve vereceginiz degerli bilgiler icin simdiden cok tesekkur ediyorum.
    1.000 km civarında orta uzun bir yol yapacaksın. Ekipman sorunun olmadığına göre motorla uzun yol için :

1-Motor yağını değişmende fayda var, yağ süzgecinin de temizlenip yıkanması iyi olur,
    2-Ön/arka dişli ve zincirin durumuna bakılmalı, 9.000km'de durumu iyi olmalı ancak yine de kontrol edilip yağlanmalı ve gergisi ayarlanmalı,
    3-Bujisi mutlaka kontrol edilmeli, tırnakta kararma varsa değiştirilmeli,
    4-Ön ve arka fren balatalarının durumuna bakılmalı, temizlenmeli ve ayar yapılmalı,
    5-Hava filtresi temizlenmeli, rölanti ayarı 1.800-2.000 RPM arasına ayarlanmalı.

Bunlar dışında, fren ve debriyaj manetlerini WD-40 ile temizletip spray gres ile yağlat,
    Debriyaj telinin ucundaki mafsalı da aynı şekilde yağlat ve bunu yaparken ustaya teli de kontrol etmesini söyle,

Motorun keyifli hızı 90-110 km/h, bu hızların üstüne çıkman gerekse de sürekli aynı şekilde zorlama,
    Asla tapagaz yapma,
    Sollamalarda motorun gaz tepkisine ve ivmelenmesine iyice alışmadan kendini riske atma,
    Aynı şekilde trafiği rahat bir alanla ön ve arka frenin tepkilerini anlamak için alıştırma yap,
    Benzin alırken boğaza kadar fulleme, hava koşullarına göre kapaktan taşabilir.

Yanında 1 adet ana sigorta, 2 sinyal, 1 far, 1 stop-fren ampulü, 1 adet buji yedek bulunsun,
    Motorun avadanlık takımının yanında olduğuna dikkat et,
    Tercihen yanına Motul C5 pasta zincir yağı al, Ankara'dan yola çıkmadan orta sehpada zinciri yağla (asla motor çalışırken değil, boş viteste arka lastiği elle çevirerek), Kuşadası'na ulaştığında zinciri tekrar yağla.

Hayırlı olsun şimdiden
    analogdavul bunu beğendi.

Selamlar Dostlar bende aranıza yeni katılacağım umarım 1-2 ay içerisinde superlight 200 ümü almış olarm diye umuyorum şimdiden tüm ekipmanlarımı(kask,mont,bellik,eldiven,kot,bot) tamamladım b sınıfı ehliyet üzerine a2 yide eklettim.
    Sizden ricam motorumu 2. el almayı düşünüyorum bu konuda İzmir içerisinde bana destek olabilecek hatta yeri geldiğinde beraber benimle motora bakmaya gelebilecek motorun halinden anlayan deneyimli arkadaşların desteğine ihtiyacım var.Yardım edebilecek arkadaşlar özelden yada buradan yazabilirlerse numaramı paylaşayım iletişimde olalım isterim.
    Hepinize şimdiden keyifli, güvenli sürüşler dilerim

Alıntı darkNroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beylikdüzü tarafına gelirsen eğer ustanın adresi verebilirim
    istanbulda yaşamıyorum çamurluğun iç kısmında gevşeyen birşeyler varmı yokmu kontrol ettireyim tekrardan olmadı çamurluğu komple söküp bakıcaz içine

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Boylesine detayli bilgiler icin cok tesekkur ederim ustad. Sagolun
    shadowmaster bunu beğendi.

Merhabalar,

1) Bir SL200 kullanıcısı olarak motorun stop lambalarında hiç bir belirti yok. Patlamış olabilir diye düşünüyorum. Sinyaller çalışıyor ama stop lambası ne stabil ne fren anında çalışmıyor. Lambaların kodu nedir?
    2) İstanbul Beylikdüzü'nde 8000 km bakımı yaptıracağım bu bakımda neler yapacaklar ve ne kadar tutar?
    3) Motoru çalıştırırken çok zorlanıyorum. Marş tekte almıyor.
    4) Belli bir devirden sonra farklı bir ses çıkmaya başladı vida sesi gibi hangi vida olabilir?

Teşekkür ederim şimdiden. Alıntılayarak cevaplarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Alıntı Spy* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

1) Bir SL200 kullanıcısı olarak motorun stop lambalarında hiç bir belirti yok. Patlamış olabilir diye düşünüyorum. Sinyaller çalışıyor ama stop lambası ne stabil ne fren anında çalışmıyor. Lambaların kodu nedir?
    2) İstanbul Beylikdüzü'nde 8000 km bakımı yaptıracağım bu bakımda neler yapacaklar ve ne kadar tutar?
    4) Belli bir devirden sonra farklı bir ses çıkmaya başladı vida sesi gibi hangi vida olabilir?

Ya beyler çokmu zor cevap vermek?
    Paylaşmak Güzeldir.

Motosikleti
    MT-07
    Merhabalar,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Benim motorla alakam yok ama kendin bile anlayamıyorsan bence biraz düşünmelisin. Burası sen düşünmeyesin die var değil. Aksine düşünüp, düşüncelerini paylaşman için var. Kimse sana cvp vermek zorunda da değil.

Stop lamban yanmış, yenisini takman gerekiyor. Zor değil anlamak. Açıyorsun kuba'nın internet sitesini bakıyorsun servislere onuda çözdük. Karbüratörlü motor, çalıştırırken jikle'yi çek rahatlarsın. O şıngırtınıda servis halleder!..

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorla alakam yok ama kendin bile anlayamıyorsan bence biraz düşünmelisin. Burası sen düşünmeyesin die var değil. Aksine düşünüp, düşüncelerini paylaşman için var. Kimse sana cvp vermek zorunda da değil.

Stop lamban yanmış, yenisini takman gerekiyor. Zor değil anlamak. Açıyorsun kuba'nın internet sitesini bakıyorsun servislere onuda çözdük. Karbüratörlü motor, çalıştırırken jikle'yi çek rahatlarsın. O şıngırtınıda servis halleder!..
    Yardımlaşma forumunun anlamını öğrenmen dileğiyle.
    Paylaşmak Güzeldir.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Merhabalar,

Burdan Gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.Kuba sl200 sayfasında zaten gerekli tüm bilgiler mevcuttur,biraz forum gezinme alışkanlığını edinmenizi tavsiye ederim.
    https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Arkadaşlar kaza geçirdim motorun plakalık kısmı ve arka stop grenajı gitti nerden temin edebilirim plakalık cercevesini bulamıyorum

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    parça tedariki yapan sitelerde yoksa,sahibinden,letgo gibi satış platformlarından takip etmeniz lazım.ASlında parçalar yok değil ama dövüz kuru sıkıntısı yüzünden stok yapıp bekletende var maalesef.BAzı ürünlerde yine aynı sebebden yurtdışından getirilmedi bir süredir.sl200 elektrik parçaları zaten bu tür durumlarda en fazla aranan parçalar oluyor.Mekanik parçaların durumunda çok sıkıntı yaşayan görmedim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)