Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu bahsettiğim sorunu belki yaşayan olabilir bilgi olsun diye yazıyorum fara giden kablolardan birisi soyulmuş ve gövdeye şase yapıyormuş o gövdeye değdikçe de enerjiyi kesiyormuş. Soyulan kabloyu izole ettim ve sorun çözüldü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba SL200
    Arkadaşlar stop etme sorununu bir türlü çözemiyorum ustaya gitmeye de vaktim olmuyor bir türlü. Rolantiyi ne kadar yükseltirsem yükselteyim sonunda ne oluyorsa yine 1200-1400 seviyesine düşüyor ve ısındıktan sonra trafikte stop etmeye başlıyor. Nadir de olsa bir anda kendine geliyor asıl ayarladığım 2000-2200 bandına çıkıyor tekrar sanki birşey motoru tutuyor gibi ve anlık olarak toparlayamıyıp stop ediyor ne olabilir sizce hava alıyor diye aklıma geldi ama onu da tespit edemiyorum tecrübeli arkadaşlardan bir yorum bekliyorum iyi akşamlar.

Herkese merhaba;
    İnşallah en kısa sürede ben de aranıza katılacağım. 1-2 hafta içerisinde ekipmanlarımı toparlayıp akabinde motoru 0 olarak almayı planlıyorum.
    Yaptığım araştırmalar sonucu ilk yapacağım şey motorun lastiklerini değiştirmek olacak. Geçmiş yazışmalardan gördüğüm üzere burada çoğu arkadaş michelin city grip model lastik setini öneriyor. Her ne kadar ebat sıkıntısı olsa da sizlerden gelen yorumlar anladığım kadarıyla olumlu yönde. Sadece bir kaç arkadaşın belirttiği gibi motorun daha da yere yakınlaşması gibi bir durum söz konusuymuş
    Ben kendi yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki lastiği buldum. Ebatlar birebir aynı gözüküyor.İlk motorum olduğu için daha çok kuru ve sıcak havalarda kullanacağımı göz önünde bulundurmanızı rica ederim. Aşağıdaki lastik modeli hakkında yorumlarınızı rica edebilir miyim ?
    Ek olarak maliyet sorunu olmadığını düşünerek , city grip haricinde önerebileceğiniz lastik modeli var mıdır ? Şu aşamada maliyetten çok güvenliğe önem veriyorum.
    Teşekkürler.

https://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-90-16-ve-130-90-15-mc7-on-arka-motosiklet-lastigi-pmu6798?gclid=EAIaIQobChMIj6bwntmH3AIVS2QZCh1BpgkD EAQYDyABEgIKTvD_BwE

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

sl200 motorumda sol sinyal yıkamadan sonra kendi kendine gidip geliyordu.Motorumu çalıştırırken kendi kendine çalışıyor sonra basınca kapanıyor ve tekrar çalışmıyordu.En sonunda sinyal tamamen gitti ve ondan sonra devir göstergesi kendi kendine dalgalanmaya başladı ve o da gitti bahsettiğim sorunları yaşayan var mı aranızda bilgi sahibi olan birisi varsa acil yardım adebilir mi?

esen kalın...

Motosikleti
    Hyosung Gt250Naked Comet
    Arkadaşlar merhabalar,

1. Ben geçen haftalarda 2. el 2013 model bir SL200 aldım. Kendisi ilk motorum olmuştur. Motorumda rolantide, 1. vites ve 35 40 km hıza kadar ayaklarda hissedilir bir titreşim mevcut 40km den sonra biraz daha azalıyor.. 80 e kadar da tam çıkmadım yeni yeni öğrendiğim için. Bu normal mi dir ? Değil ise bir ustaya mı götürmek gerek yoksa kendimizde bir şeyler yapabilir miyiz ?

2. Motoruma arka çanta aramaktayım. Sağ ve Sol internette mevcut. İstanbul anadolu yakası ya da satış yapılan internet sitesi verebilirseniz sevinirim.

İyi günler delerim.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Barbaros15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,

1. Ben geçen haftalarda 2. el 2013 model bir SL200 aldım. Kendisi ilk motorum olmuştur. Motorumda rolantide, 1. vites ve 35 40 km hıza kadar ayaklarda hissedilir bir titreşim mevcut 40km den sonra biraz daha azalıyor.. 80 e kadar da tam çıkmadım yeni yeni öğrendiğim için. Bu normal mi dir ? Değil ise bir ustaya mı götürmek gerek yoksa kendimizde bir şeyler yapabilir miyiz ?

2. Motoruma arka çanta aramaktayım. Sağ ve Sol internette mevcut. İstanbul anadolu yakası ya da satış yapılan internet sitesi verebilirseniz sevinirim.

İyi günler delerim.
    düşük devirlerde hissedilir titreşim olması normal değil. aldığın kişiye sor en son ne zaman yağ koymuş hangi yağı koymuş. debriyaj kaynaklıda olabilir. sadece kalkışlarda mı hissediyosun titreşimi? belkide kalkerken az gaz veriyosundur o yüzden titriyodur.

Motosikleti
    Hyosung Gt250Naked Comet
    Arkadaş bana 4. ayda tüm bakımlarını yaptırdım filan demişti muayene için. Aradım şu anda ulaşamdım mesaj gönderdim dönünce ne yağ koymuş eklerim buraya. Debriyaj ortanın biraz daha ileride yani sonlara doğru kavrıyor şu anda sürekli kalkış yapmaya çalışırken stop ettiriyorum. Ben kendimden kaynaklıdır diye düşünüyorum. Yarın biraz debriyaj kavramasını ortalara çekeceğim o zaman nasıl olur bakacağım. Motorun kalkışında aslında gaz çok vermiyorum evet. Şu anda yeni olduğum için önce debriyajı yakalayıp sonra gaz verme eylemindeyim sürekli. Sanırım bu eylemim yanlış olabilir. Bundan dolayı stop ettirmeler daha fazla olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zam mı gelmiş acaba 10 bin küsür değilmiydi ?

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam mı gelmiş acaba 10 bin küsür değilmiydi ?
    valla gelmiş şaka gibi ya bu motor 11500 oldu ben bu motoru araştırırken sıfırı 5500 idi. ve eski modelleriyle 2018 modellerin arasında hiçbir fark yok hiçbişey eklemediler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Barbaros15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bana 4. ayda tüm bakımlarını yaptırdım filan demişti muayene için. Aradım şu anda ulaşamdım mesaj gönderdim dönünce ne yağ koymuş eklerim buraya. Debriyaj ortanın biraz daha ileride yani sonlara doğru kavrıyor şu anda sürekli kalkış yapmaya çalışırken stop ettiriyorum. Ben kendimden kaynaklıdır diye düşünüyorum. Yarın biraz debriyaj kavramasını ortalara çekeceğim o zaman nasıl olur bakacağım. Motorun kalkışında aslında gaz çok vermiyorum evet. Şu anda yeni olduğum için önce debriyajı yakalayıp sonra gaz verme eylemindeyim sürekli. Sanırım bu eylemim yanlış olabilir. Bundan dolayı stop ettirmeler daha fazla olabilir.
    Ustalaşana kadar manet ayarını kendine yakın yaptırmanı öneririm. Kalkışta da bırak motor bağırsın 5.000-6.000 RPM altı devirler kalkışta zorlar bizim motoru...
    Barbaros15 bunu beğendi.

Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stop etme sorununu bir türlü çözemiyorum ustaya gitmeye de vaktim olmuyor bir türlü. Rolantiyi ne kadar yükseltirsem yükselteyim sonunda ne oluyorsa yine 1200-1400 seviyesine düşüyor ve ısındıktan sonra trafikte stop etmeye başlıyor. Nadir de olsa bir anda kendine geliyor asıl ayarladığım 2000-2200 bandına çıkıyor tekrar sanki birşey motoru tutuyor gibi ve anlık olarak toparlayamıyıp stop ediyor ne olabilir sizce hava alıyor diye aklıma geldi ama onu da tespit edemiyorum tecrübeli arkadaşlardan bir yorum bekliyorum iyi akşamlar.
    Jigle açık kalmıştır belki bir kontrol et

Alıntı Chatai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;
    İnşallah en kısa sürede ben de aranıza katılacağım. 1-2 hafta içerisinde ekipmanlarımı toparlayıp akabinde motoru 0 olarak almayı planlıyorum.
    Yaptığım araştırmalar sonucu ilk yapacağım şey motorun lastiklerini değiştirmek olacak. Geçmiş yazışmalardan gördüğüm üzere burada çoğu arkadaş michelin city grip model lastik setini öneriyor. Her ne kadar ebat sıkıntısı olsa da sizlerden gelen yorumlar anladığım kadarıyla olumlu yönde. Sadece bir kaç arkadaşın belirttiği gibi motorun daha da yere yakınlaşması gibi bir durum söz konusuymuş
    Ben kendi yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki lastiği buldum. Ebatlar birebir aynı gözüküyor.İlk motorum olduğu için daha çok kuru ve sıcak havalarda kullanacağımı göz önünde bulundurmanızı rica ederim. Aşağıdaki lastik modeli hakkında yorumlarınızı rica edebilir miyim ?
    Ek olarak maliyet sorunu olmadığını düşünerek , city grip haricinde önerebileceğiniz lastik modeli var mıdır ? Şu aşamada maliyetten çok güvenliğe önem veriyorum.
    Teşekkürler.

https://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-90-16-ve-130-90-15-mc7-on-arka-motosiklet-lastigi-pmu6798?gclid=EAIaIQobChMIj6bwntmH3AIVS2QZCh1BpgkD EAQYDyABEgIKTvD_BwE
    Michelin Grip city harici takan pek olmadığı için buradaki çoğu kişi buna cevap veremez bende orjinal lastiklerini kullanmaya devam ediyorum birde sıfırını ne kadara alıyorsunuz ?

İstanbul Bakırköyde oturuyorum. Nicedir inceliyorum ama pek cesaret de etmedim parayı basıp almaya. Git gellerdeyim hâlâ şüphelerim var. O kadar parayı buna verecen, bir de lastik değiştiricen gelecek minimum 12 bine. 15 bine Nmax Scooterler var. Çok mantıklı geliyor. Gücü de iyi ama bu daha yakışıklı. NMax yolda güzel gidiyor, şehir içi için zaten ideal de. Superlight nasıldır bilmiyorum.

2-3 yerle konuştum ettim pazarlık yaptım. 12 ay taksitle 11K TL ye veriyorlar. İyi pazarlıkla peşine biraz daha düşerler zannımca.

Fakat o kadar parayı basmadan önce bir kez binip denemek istiyor insan, nasıl gidiyor, kullanışlı mıdır diye.
    Malesef hiç bir yerde test motoru falan da yok. Avcılar Berk'e sordum, test motoru göndermiyorlar artık dediler. Büyük ayıp aslında.
    Bu motoru kiralayacak bir dükkan falan yok mu koca istanbulda?
    Yada bir arkadaşınkini yarım saat bir saat kullanabilme şansımın olduğu bir yer var ise gelip denemek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram tatilinde bozcaada yaptım geldim. Nasıl oldu bilmiyorum yolda giderken motor tarafından 2 kapak koptu, sol arka sinyal yerinden çıktı. Kaza ya da çarpma yok kendi kendine çıktı. Hayret, motor yavaş yavaş parçalanıyor.

Bu arada İstanbul avrupada zincir değişebileceğim servis dışında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bir ara Karaköyde bir yer duymuştum galiba neresiydi orası

Karaköy Buzz motor mu neydi...

Superlight 200 ile Bozcaadaya gitmek benim de hayalimde olan bir şey. İnşallah güzel vakit geçirmişsinizdir.
    Bunu alırsam zaten yapacağım ilk iş tüm kapak vidalarını teflonlamak olacak. Vidaların titreşimden çıkması en kronik problemlerinden.

-----
    Lastik Deposunda Anlas diye farklı bir lastik de buldum. Bilmem nasıldır:
    https://www.lastikdeposu.com.tr/anla...astigi-pmu7779

@valerosso

Merhaba, karburator ayarinin yapilmasi gerekiyor.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Alıntı MONURY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @valerosso

Merhaba, karburator ayarinin yapilmasi gerekiyor.
    Teşekkürler cevabınız için kendim videolardan gördüğüm kadarıyla yaptım ayarı gidişinde bir sıkıntı yok şuanda ayar bozuk olsa boğulur sanırım tek sıkıntı rölantide ama yine de usta bi elde ayarlaymayı düşünüyorum.

Arkadaslar selam. Bugun benim sl 200 le ufak bir tur attim. Anormal bir sey oldu. Dusuk vites ve dusuk devirde sakin sakin giderken saga cekmem gerekti. Debriyaji sıktım, vitesi 1 e alayim derken motorun sesi bir anda kesildi. Stop mu etti diye biraz gaz verdim ama ses cikmadi, normal durumda stop ettigini dusunursunuz di mi. Ama tam olarak oyle olmadi, vitesi ayagimla 1 e almak icin bastirdigim an motor tekrar kendi kendine calismaya basladi. Elim bu sure icinde hep debriyajdaydi. Ama motoru ilk calistirirken olan o mars alma sesi gekmedi. Direk olarak sanki calismaya kaldigi yerden devam ediyormus gibi oldu. Bu nedir simdi? Motor mu bozuk, bu normal mi?
    Ha diyeceksiniz ki debriyaja basinca ses azaliyor, bi yuzden sana stop etmis gibi gelmistir. Ama degil, gaz verdim gazi da almadi.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı jamiryooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam. Bugun benim sl 200 le ufak bir tur attim. Anormal bir sey oldu. Dusuk vites ve dusuk devirde sakin sakin giderken saga cekmem gerekti. Debriyaji sıktım, vitesi 1 e alayim derken motorun sesi bir anda kesildi. Stop mu etti diye biraz gaz verdim ama ses cikmadi, normal durumda stop ettigini dusunursunuz di mi. Ama tam olarak oyle olmadi, vitesi ayagimla 1 e almak icin bastirdigim an motor tekrar kendi kendine calismaya basladi. Elim bu sure icinde hep debriyajdaydi. Ama motoru ilk calistirirken olan o mars alma sesi gekmedi. Direk olarak sanki calismaya kaldigi yerden devam ediyormus gibi oldu. Bu nedir simdi? Motor mu bozuk, bu normal mi?
    Ha diyeceksiniz ki debriyaja basinca ses azaliyor, bi yuzden sana stop etmis gibi gelmistir. Ama degil, gaz verdim gazi da almadi.
    vurdurmuşsun motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vurdurmuşsun motoru
    neden stop ettiği ise ateşleme sisteminde veya yakıt sisteminde ani bir sorun oluşunca oluyormuş. ani sorun düzeldikten sonra sen vitese alınca motor çalışıyor olay bu.

1 depoyla 425 km normal mi?

Motosikleti
    Superlight 200
    1 depoyla 425 km normal mi?
    normaldir.

Ben ilk aldigimdan beri 1 depoyla bu civar gidiyorum. Hem forunda okudugum hem de bakimda soylenen rodaj sonrasi menzilin daha da artacagi idi ama degismedi.

Motosikleti
    Superlight 200
    Ben ilk aldigimdan beri 1 depoyla bu civar gidiyorum. Hem forunda okudugum hem de bakimda soylenen rodaj sonrasi menzilin daha da artacagi idi ama degismedi.
    rodaj dönemiyle menzilin ne ilgisi var bilmiyorum ama varsa bile rodaj dan sonra daha hızlı daha seri kullanmaya başladığından dolayı menzilin çok değişmemiş olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)