Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum sizlerden bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    1.) Motorumda arka frene bastığımda bi ses geliyor bu ses bazen çok gürültülü olabiliyor bazen de bir şey çizer gibi balatalar bitmiştir diye servise gösterdim balataların iyi olduğunu tozlanmadan dolayı ses yapabileceğini söylediler temizlediler ancak ses hala gitmedi daha önce bu tarz tecrübe yaşayan olduysa yardımcı olursa sevinirim.
    2.)diğer sorum ise motorum da ilk kalkış anında ara ara sola ya da sağa dönüşlerde ön taraftan bi sürtünme sesi gibi rahatsız edici bi ses geliyor baktığımda herhangi bir şey gözükmüyor ama nedenini bilemiyorum.Gerçekten bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam herkese...
    superlight 200 kullanıyorum. 2.el aldım. aldığımda benzin göstergesinde problem yoktu. Benzin durumunu görebiliyordum, sımdı motoru çalıştırınca hep dolu gösteriyor. nedendir?

Ayrıca motorun toplam km'si değil ama altındaki sayac takılı kaldı sanırım. 588,9 gösteriyor hep. ne yapmam gereklidir?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Ssuperlıght adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum sizlerden bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    1.) Motorumda arka frene bastığımda bi ses geliyor bu ses bazen çok gürültülü olabiliyor bazen de bir şey çizer gibi balatalar bitmiştir diye servise gösterdim balataların iyi olduğunu tozlanmadan dolayı ses yapabileceğini söylediler temizlediler ancak ses hala gitmedi daha önce bu tarz tecrübe yaşayan olduysa yardımcı olursa sevinirim.
    2.)diğer sorum ise motorum da ilk kalkış anında ara ara sola ya da sağa dönüşlerde ön taraftan bi sürtünme sesi gibi rahatsız edici bi ses geliyor baktığımda herhangi bir şey gözükmüyor ama nedenini bilemiyorum.Gerçekten bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
    her iki sorundada sanki balatalardan kaynaklı bir problem gibi görünüyor.ön fren balatalarınıda balata spreyi ile temizlemeyi deneyin.arka kampanadan gelen sesde bazen sl200 motorların kampananın olduğu göbek çevresinden kaynaklı ses yapma durumu yaşanabiliyor.balatalar ne kadar yeni olursa olsun bir süre bu sesi duymanız normaldir.fren tutuş durumunuzda problem olmuyorsa muhtemelen bundan kaynaklı bir sorun olabilir.

Alıntı scknr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese...
    superlight 200 kullanıyorum. 2.el aldım. aldığımda benzin göstergesinde problem yoktu. Benzin durumunu görebiliyordum, sımdı motoru çalıştırınca hep dolu gösteriyor. nedendir?

Ayrıca motorun toplam km'si değil ama altındaki sayac takılı kaldı sanırım. 588,9 gösteriyor hep. ne yapmam gereklidir?
    söylediğiniz gösterge yeri tripmetre olan bölüm.orayı manuel resetleme yaparak çalışılıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.şayet çalışmıyor ise tripmetrenin bağlı olduğu yer arızalanmıştır ,km sökülerek kontrol edilmesi lazım,tamiri olmuyor ise yeni km sayacı almak zorunda kalabilirsiniz.

benzin göstergesi genelde full depo olduğu zaman yerıya gelmeden oynama yapmıyor ama yarı göstergeden sonra depo durumunu birebir gösteren bir konumda çalışıyor.Bu durum sizde süreki olarak depo sonuna gelinceye kadar devam ediyorsa göstergede sorun olabilir ama genelde sl200 motorların benzin göstergeleri kolay golay arıza yapmaz.
    scknr bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Teşekkür ediyorum Yine de emin olmak için haftasonu bir ustaya göstereceğim.

Selamlar. Bugün motorumu alıyorum hayırlısı ile . Disk kilidi önerisi istiyorum . Bir iki yerde okudum ama 2015 e aitti yazışmalar . 3 yılda değişen bişiler oldu mu 👀

Arkadaşlar bu motul yağını nerden bulabilirim. Benzin istasyonlarında bu marka satılmıyor sanırım

Motosikleti
    Alıntı cihanzkl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bugün motorumu alıyorum hayırlısı ile . Disk kilidi önerisi istiyorum . Bir iki yerde okudum ama 2015 e aitti yazışmalar . 3 yılda değişen bişiler oldu mu ��
    motomax veya motosiklet aksesuarları mağzasından bütçenize uygun olandan seçmenizi öneririm.abus un manyetik 4d özellikli 7100 modeli disk kilidi bu arenada en iyisi ancak çok pahalı bir ürün.başka alternatiflere yönelebilirsiniz.ben şahsen abusun zincir kilitlerini seviyorum,daha güvenli ve disk kilidine göre daha kullanışlı ürünler.

3 yılda dolar ne kadar değişti ise,fiyatlarda o kadar değişti kalite olarak aynılar.

Alıntı Hakan taner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motul yağını nerden bulabilirim. Benzin istasyonlarında bu marka satılmıyor sanırım
    motoru yağlarıda yine motomax gibi motosiklet ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.benzin istasyonu gibi yerlerde zaten motosiklet ürünleri bulmak çok mümkün değil.

egesl200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL200
    Arkadaşlar ben geçen gün depo üzerindeki superlight yazısını ve yan kapaklardaki 200 yazısını çıkarttım, oralara kendi tarzıma uygun stickerlar yapıştıracağım ve siparişini verdim, ancak şöyle bir şey var, depoda ve kapaklarda biraz iz kaldı, bazı söken arkadaşların motorlarında hiç iz olmadığını görüyorum, bu arkadaşlar acaba motoru aldıkları gibi söktükleri için mi iz yok yoksa çıkartırken birtakım özel şeyler mi uyguluyorlar da iz kalmıyor bunu merak ediyorum. Ya da kalan izi gidermenin bir yöntemi var mıdır?

Teşekkür ederim yanıt için siparişi geçtim şöyle bir sorum olacak piyasada(en azından ulaşabildiğim yerlerde) uygun branda bulamadım xl motor boyunu anca kurtarırken alttan bariz pay kalıyor acaba alabileceğimiz bir site önerisi var mı internetten sipariş geçesek ikinci olarak da yazılarda bahsi geçen zinciri (80-100 grade) ve abus asma kilidi temin edebileceğimiz bir yer var mı iş icabı Bursa da yaşıyorum İstanbula gidip gelmem çok zor şimdiden teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı egesl200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben geçen gün depo üzerindeki superlight yazısını ve yan kapaklardaki 200 yazısını çıkarttım, oralara kendi tarzıma uygun stickerlar yapıştıracağım ve siparişini verdim, ancak şöyle bir şey var, depoda ve kapaklarda biraz iz kaldı, bazı söken arkadaşların motorlarında hiç iz olmadığını görüyorum, bu arkadaşlar acaba motoru aldıkları gibi söktükleri için mi iz yok yoksa çıkartırken birtakım özel şeyler mi uyguluyorlar da iz kalmıyor bunu merak ediyorum. Ya da kalan izi gidermenin bir yöntemi var mıdır?
    depodaki stikerlar nasıl çıkarılırsa çıkarılsın iz bırakır.iz görmedğiniz depolar ise ya komple boyanan yada sprey boya ile rötüş yapılan depolardır.
    izi gideremessiniz zira deponun boyası aşınıyor.

Alıntı smallwax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yanıt için siparişi geçtim şöyle bir sorum olacak piyasada(en azından ulaşabildiğim yerlerde) uygun branda bulamadım xl motor boyunu anca kurtarırken alttan bariz pay kalıyor acaba alabileceğimiz bir site önerisi var mı internetten sipariş geçesek ikinci olarak da yazılarda bahsi geçen zinciri (80-100 grade) ve abus asma kilidi temin edebileceğimiz bir yer var mı iş icabı Bursa da yaşıyorum İstanbula gidip gelmem çok zor şimdiden teşekkür ediyorum.
    motomax yada motosiklet aksesuarları.com dan sipariş verebilirsiniz güvenilir sitelerdir,müşteri hizmetleride yardımcı olur size.
    branda için XXL boyutunda branda alın.

Motosikleti
    SL200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depodaki stikerlar nasıl çıkarılırsa çıkarılsın iz bırakır.iz görmedğiniz depolar ise ya komple boyanan yada sprey boya ile rötüş yapılan depolardır.
    izi gideremessiniz zira deponun boyası aşınıyor.

motomax yada motosiklet aksesuarları.com dan sipariş verebilirsiniz güvenilir sitelerdir,müşteri hizmetleride yardımcı olur size.
    branda için XXL boyutunda branda alın.
    Üstad elimde mat siyah sprey boya var, şöyle uzaktan uzaktan sıkıp rötuşlasam bu seferde deponun geri kalanı ile bir ton farkı olmaz mı? Deponun rengi güneşten vs. soğurmuyor mu zamanla? Ya da sprey boya bir süre sonra çatlama, atma vs yapar mı yoğun katmanlı boyanmasa bile? Gerçi stickerlayacağım depoyu ama, yine de yarın öbür gün söker atarsam diye soruyorum.

Motosikleti
    sprey boya ile yaparsan solma yapmaz ama zamanla dökülme yaşanabilir.açık olan yerleri boyarsanız zaten sırıtacaktır,komple boyamak gerekiyor.tercihe göre tinerle sprey boyayı çıkarmakda mümkündür,sadece yıkama zamanı çok silme yapmamak gerekiyor.en sağlamı zaten normal astarlı bir boyama ile bu işleri temizinden halletmektir.

Alıntı Ssuperlıght adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynı iki problem bende de mevcut.siz bir çözüm bulabildiniz mi ? Şenol abi senin bir fikrin var mı bu konuda ?

Motosikleti
    SL200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sprey boya ile yaparsan solma yapmaz ama zamanla dökülme yaşanabilir.açık olan yerleri boyarsanız zaten sırıtacaktır,komple boyamak gerekiyor.tercihe göre tinerle sprey boyayı çıkarmakda mümkündür,sadece yıkama zamanı çok silme yapmamak gerekiyor.en sağlamı zaten normal astarlı bir boyama ile bu işleri temizinden halletmektir.
    Şimdilik bir işlem yapmadım, 13x13cm bu stickerla izli olan bölgeyi kapattım, yarın öbür gün belki komple depo boyaması yaptırabilirim dediğiniz gibi.

Bu da foto:

@shadowmaster

abi motoru yıkadıkdan sonra krom yerlere cila falan sürmesek herhangi bir problem olurmu yoksa cila sürecekmiyiz ben hangi cilayı süreceğimizi bulamadım herkes farklı birşey söylüyor bildiğin bir marka varsa link verebilirmisin ?

Motosikleti
    Kuba SL200
    Arkadaşlar bu jiklenin üç pozisyonu var malum alt orta ve üst. Üstte motor sıcakken bariz bir şekilde boğuyor motoru yani aktifleştiği belli ancak orta pozisyonla alt pozisyonun birbirinden en ufak bir farkı yok sizde de böyle mi yani kapalı konumdan ortaya alınca sizde bir fark oluyor mu?

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster

abi motoru yıkadıkdan sonra krom yerlere cila falan sürmesek herhangi bir problem olurmu yoksa cila sürecekmiyiz ben hangi cilayı süreceğimizi bulamadım herkes farklı birşey söylüyor bildiğin bir marka varsa link verebilirmisin ?
    @Claxs paslanma olan yerler varsa ince bir zımpara ile zımparalayıp cila yapman yeterli. Onun dışında cilayı ben tamamen görsel olarak kullanıyorum. Bir de herhangi bir oto cilası alman yeterli. Cila markasından ziyade bezin kalitesi bir tık daha önemli kalıyor. kalitesiz pamuklu bezler yüzeyin üzerinde dalgalı dalgalı leke bırakıyor.

Yağı değiştirirken 1 litrenin hepsini mi dolduruyoruz acaba?

kaisersooze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba SL 200
    Alıntı egesl200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdilik bir işlem yapmadım, 13x13cm bu stickerla izli olan bölgeyi kapattım, yarın öbür gün belki komple depo boyaması yaptırabilirim dediğiniz gibi.

Bu da foto:
    https://i.hizliresim.com/2aQqEL.jpg
    stickeri aldığınız adresi ve eğer uygunsa biraz daha zoom detay fotoğraf atabilir misiniz saygılar

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı boboli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı iki problem bende de mevcut.siz bir çözüm bulabildiniz mi ? Şenol abi senin bir fikrin var mı bu konuda ?
    O ses tozdan kaynaklı demek için öncelikle balatanın sökülüp bakılması gerekli. Balata aşınmamış olsa da kalitesi ya da kullanma süresine göre yüzeyi kemikleşeceği için ses yapabilir. Ben arka balatayı 56.000'de değiştim, hala ilk günkü gibi kalınlığı yeterliydi ama artık sertleşmeye başlamıştı. balatanın ömrü dolmadığı sürece ben 3 ayda bir kampanayı söktürüp yüzeyi zımparalatır, kampana içini spray ile temizletirim. fren takımını da temizletip gerekli yerlerini yağlatırım. 3 ay bir kural değil, çünkü ben çok az fren yapan biriyim, aynı bakım özellikle acemi kullanıcılar için daha sık yapılabilir

Dönüşlerde önden gelen sürtünme sesi fren balatalarının yatay diyagonal eksende diske sürtmesinden kaynaklıdır. Orta sehpaya alıp tekeri çevirdiğinizde ses yoksa üstünde durmayın zaman içinde balata aşınır ve geçer. Ama düz giderken ya da sehpaya alıp çevirdiğinizde de ses varsa servise gidin. kimi zaman kaliper / piston sistemi yağsız kalıp sıkışma yapabiliyor, o zaman kontrol ve temizlik gereklidir...

Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster
    Olmaz, cila pasa karşı direnci arttıran ve dekoratif olarak güzel görünmesini sağlayan bir şey, özellikle kışın kullanmakta fayda var. Kromajlı parçalara zımpara yapılmaz bu arada, yalnızca siyah boyalı metallerde zımpara yapılır, korom parçalara zımpara yaparsanız çizer ve daha hızlı paslanır

Alıntı Hakan taner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı değiştirirken 1 litrenin hepsini mi dolduruyoruz acaba?
    Yağ süzgeci sökülüp karterdeki yağ tam boşaltılmadı ise 900-950 CC yeterli...

NOT : Motorun orjinal boyası üzerine bölgesel spray boya yapmayın ! Parçanın tamamını boyamazsanız doku ve ton farkı yüzünden tatsız bir sonuç elde edersiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)