Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hiçbirşey değişmez. Arka fren ve zincir gergi ayarına bakılır. Mümkünse yağ süzgecinin sökülüp benzinle yıkanıp yerine takılmasında fayda vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Herkese selam. Arkadaşlar motoru 50-60km üzerine çıkartamıyorum. Devirde de 5binleri zor görüyorum bağırmaya başlıyor motor. Sanıyorum ki jiklede bir sıkıntı var. Kapalı konumla ortadaki konum arasında hiçbir fark göstermiyor ve doğal olarak çok benzin yiyor. Açık ve ortada sıkıntı yok ama kapadığım zaman sanki ortada kalmış gibi bir performans var.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kelebeğin bağlantı pimi kopmuş olabilir ve orta ayarda kalmıştır muhtemelen...

Arkadaşlar birşey danışmak istiyordum. Bütün sl lerin km saatinde sarı sarı ara ara sayılar var mı ? Anlatabildim mi bilmiyorum resim yükleyebilirsem editlerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Eğer yoksa km saati değişmiş midir? Yoksa km saatinde sarı sarı sayıların olmadığı bir kısım motosiklet piyasaya girdi mi acaba zamanında. Bahsettiğim motosiklet 2014 model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Almayı planladığım motorun km göstergesi https://hizliresim.com/5D6akA

Bu da sanırım olması gereken gösterge https://hizliresim.com/azrl0d

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Şenol abi ilgilenirsen sen ilgilenirsin valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Yani benim ilgilendiğim motosiklette o sarı göstergeler Yok . Bu ne anlama geliyor ? Değişmiş mi acaba km göstergesi?

Merhaba sevgili SL 200 sahipleri. 2 yıla yakın zamandır SL 200 kullanmaktayım buralarda paylaştığınız bilgiler sayesinde motorumu herhangi bir sorun olmadan kullandım. Katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım. Elcik tapası arayışı içindeyim ama yurt içinde bulamadım. Fabrika mart ayının sonu da gelecek dedi ama hala parçanın olmadığını söylüyorlar. Ankara içinde bu parçayı bulabileceğim yer varsa paylaşırsanız memnun olurum. İyi forumlar dilerim.
    omrustun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @boboli ; değilmiş de olabilir, orjinal gösterge arızalı / kırık geldiyse bayii de takmış olabilir. Satan adama sor açık açık.

Sağol Şenol abi

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ElanMorin ; orijinal bulmak istiyorsan servislere sormanda fayda var. Hurdaya çıkan motorlardan benzer parçaları söküp satıyorlar.

Şenol abi motorun mat bölümleri için ve diğer parlak akşamlar İçin kullandığın cilalar farklı mı ? Cilaların markasını veya linkini paylaşır mısın bizimle?

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Herkese Selamlar Motorum 28 bine geldi. Bu sıralar 90 km nin üstüne çıkmakta zorlanıyor. Acaba hava filtresini temizleyip koyuyorum artık yenisiyle mi değiştirmek lazım. Bide benzin göstergesi sapıttı yenisiyle mi değiştirmek lazım yoksa şamandırasında mı bi sıkıntı vardır acaba

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @victim ;Henüz piston segman aşınması için erken. Ateşleme sistemi ve karbüratörde bir sorun yoksa Büyük ihtimalle debriyaj / baskı / balata değişimi gerekecek gibi duruyor.

@boboli ; mat kısımlarda cila yok, arap sabunu ile yıkama ve durulama, jant ve parlak aksamlarda standart oto cilası, lastikler için bakım köpüğü, deri kısımlar için (sele hariç) vazelin.

Peki zincir ve dişli değişimi zamanı gelmiş bir motor için tavsiyeniz var mı acaba? Sizin ön arka dişlilerde değişiklik var mı acaba? Birde zincir ve dişli setim değişecek ve ustaya kendim götürmek istiyorum kaliteli bir set. Acaba link vermeniz mümkün mü ? Çok anlamıyorum bu sebeple sormak istedim .

Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL gibi bir motor için çok kaliteli zincir anlamlı değil. Set olarak 250 TL civarında bir fiyat uygundur. Bu ustaları da arayıp sorabilirsin. Maltepe'de yer. Ellerinde varsa ön dişliyi 1 diş büyük taktır. Bu sana uzun yolda 10km hız kazandırır ama şehir içinde 4 yerine 3, 3 yerine 2.vites kullanman anlamına gelir. Tercih senin.
    Fırat : 0 (530) 134 25 68
    Aziz : 0 (534) 498 16 55

Hocam birde ön dişliyi orjinal bırakıp arka dişliyi 41 yapanlar olmuş. Bunun sürüşe, yakıta, çekişe , yetkisi nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:28 ----------

Pardon 40 yapanlar olmuş.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arka dişli ile oynama ...

goal_iron883 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250 R
    Herkese merhaba adım Emre. Ehliyet için eğitimlere geçen hafta başladım. Başta 125cc veya 200cc bir naked alıp sonra chopper alırım diye düşünüyordum. Ancak kurs başladığından beri bana hitap etmeyen bir motorla başlama fikrim giderek azalmaya başladı. Gerek bu sayfayı okumam gerek inceleme vidyolarını izlemem neticesinde sl200 ile başlamaya karar verdim. Şimdi gidip motoru yakından inceleyip üzerine oturup nasıl duracağımı merak ediyorum. boyum 182 ve kilom 65 sizce olur mu?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @goal_iron ; olur ...

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Bir sorum olacak. Motoru alalı 3 ay falan oldu henüz rodaj bitmedi (500km olmadı). haftasonu birkaç tamir işi için servise gideceğim. yağ değişimi vb yaptırmalı mıyım? yoksa 500'ü tamamlayıp öyle mi yaptırayım bu tarz işleri.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Gitmişken yağı değiştir ama mutlaka yağ süzgecini söktürüp benzin ile temizletip taktır yerine. Aynı şeyi 1.000km olunca tekrar yaptırmanda fayda var.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmişken yağı değiştir ama mutlaka yağ süzgecini söktürüp benzin ile temizletip taktır yerine. Aynı şeyi 1.000km olunca tekrar yaptırmanda fayda var.
    Şenol abi süperlight 200 için yeni akü alıcam hangi aküyü önerirsin ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)