Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    Merhaba arkadaşlar bende superlight200 var ve radyatörüm çatladı ilkinde alüminyum kaynak yaptırdım ancak 2 ay sonra yaklaşık 50 km'lik küçük bir tura çıktığımda tekrar çatlama meydana geldi ortalama hızım 100dü motoru zorlamadım ve titreşimden çatlayabileceği söylenmişti ne kadar doğrudur bilemiyorum. birde bu radyatörü bir türlü bulamadım servisim çok para istiyor 350 TL den bahsetti. birde motosikletimin hala garanti kapsamı içinde olup olmadığını nasıl öğrenebilirim kuba müşteri hizmetlerine bir türlü iletişim kuramadım. yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Değerli motor sevdalıları merhabalar..
    baslangıç motoru olarak bu hafta alacağım ikinci el superlight 200 ile ilgili yardımınıza ihtiyacm var. bütceme uygun iki ilan buldum ama cok kararsız kaldım lütfen fikir veriniz.
    bir motorsiket 2015 model 27 000 km de ve satan kişi ilk sahibi ve teknik konularda bilgili bir kişiymş,buyuk ihtimale rodajnı vs duzgun yapmıştır . ilanda söyle yazmış ayrıca "20 bin bakımı yapıldı debriyaj balatası değişti subap ayarı yapıldı karbratör temizliği yapıldı.Lastikler Micheline cty grip buji ngk zincir ve dişli setini yeni değiştim sıfır arka lastik Sibop u L sibop takılı"
    diğer motorsiklet de 2015 model ve 13 000 kmde.satan kişi ikinci sahibiymiş 11 000 km de almış ve aldıktan sonra Zincir dişlisi ve zincir, balatalar, marş dinamosu, debriyaj teli değiştirmiş ve , stop lambaları ve sinyaller kırıkmış ve yenilemiş onları da, akü ve balataları ise daha yeni değştirmiş. motorsikleti aldıgında 100km yi biraz gecebiliyormuş zincir ve dişliyi degiştirip bakım yaptırdıktan sonra 120km yi görmüş. bu makine diğerinden 500 tl pahalı biraz da düştü sağolsun ihtiyactan acil satılıkmış.gayet acık sözlü bir arkadaş herseyini söyledi. kafama takılan daha 11 000 kmde aldığı makinanın bu kadar masraf yaptırmış olması normal mi yani zincir ve dişliyi bile değiştirmiş. bu baglamda ilk sahibinin motoru çok hor kullandığı söyenebilirmi ve dişli ve zinciri nasıl yıpratmış olabilir? rodajda mı hata yapmıştır? şuan hiç sorun kalmamış dediğine göre henüz gidip görmedim ama resimlerden bakınca sıfır gibi duruyor motorsiklet gayet temiz. şimdi siz tecrübeli arkadaslar bana fikir verin lütfen hangi motorsikleti tercih etmeliyim. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @fraiser ; SL200 bu tarza gönül verenler için ideal bir başlangıç motoru olduğundan, genellikle ilk sahipleri acemi ve servislerine nasıl yönlendireceklerini bilemediklerinden, araçların modeli / kilometresinden bağımsız bunların olması normaldir. Benim motorum 52.000 km, 2014 model. Şu anda elcik kumandası, geçen yıl değiştiğim aküsü, zincir dişli seti ve 49.000'de değiştiğim ön fren balatası ve elbette periyodik bakımlarda değiştiğim bujisi dışında tüm parçaları orjinal. Ama bundan çok daha yeni bir modelde birsürü parça değişmiş olabiliyor kullanımdan kaynaklı. Bu yüzden satıcıların değiştiği parçaları söylemesi bence doğru bir davranış. Yalnızca bu parçaların usta ellerde, doğru yedek parça kalitesinde değişmiş olması önemli. Her halikârda zaten almaya karar verdiğin motoru kendine bir servis bularak satın aldıktan sonra kontrol ettirmeli, yağını ve gerekirse bujisini değişerek yeni bir başlangıç yapmalısın. Süreç içinde de ömrünü doldurduğunu düşündüğün parçaları yenileyerek devam edersin. Bu başlık SL200 hakkında en doğru bilgileri farklı deneyimlerle yorumlayanların bilgi paylaştığı bir yer. Sıkılmadan tamamını okumanı öneririm.

@heskar ; kazalı ve hurdaya çıkmış motorlardan, servislerce sökülmüş çıkma radyatör bulabilirsin. Radyatör tamiri zor ve kritik bir iş. Su soğutmalarda kaçak olduğunu anlamazsan hararetten zarar görür. Bizdeki gibi yağ devirdaim eden türlerde ise motor yağsız kalıp yatak sarabilir. Bu yüzden sağlamlığından %100 emin olmak durumundasın.

@shadowmaster çok teşekkür ederim hocam cevapladınız için, dediklerinizi dikkate alacagım. aslına bakarsanız benim aklımı kurcalayan parca deişmiş olması degil de daha 11 000 km deki motorun dişlisinin ve zincirinin değiştirilme ihtiyacı oluşmuş olması, sizin makina 52000 kmde ve daha gecen yıl değiştirmişsiniz aradaki km farkı çok çok fazla. yani 11000 kmlik motorda dişli ve zinciri degiştirten sorun motora,vites dişlilerine vs gibi önemli bölümlere zarar vermişmidir yani kmsi dşük diye aldıgımız motor bir iki yıl içinde hurda olmasın, endişem bu yonde. fırsat buldukça okuyordum sayfayı ancak uye olmak bugune kısmet oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

hurda olmak çok abartı oldu tabi de demek istedğim cıkacak önemli sorunlardan dolayı astarı yüzünü geçmesin :D

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    ACİL. ŞU AN E5İN ORTASONDAYIM MOTOR STOP RTTİ ÇALŞMIYOR TSHLİYEDEN BNZİN SKIYORDU KSPATTIM TAHMİNİM ŞAMANDIRA GİTTİ AMA EVE GİTMEM LAZIM MOYORUDA BIRAKAMIYORUM YSPABİLECEĞİM BİRŞEY VARMI?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı BayMikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ACİL. ŞU AN E5İN ORTASONDAYIM MOTOR STOP RTTİ ÇALŞMIYOR TSHLİYEDEN BNZİN SKIYORDU KSPATTIM TAHMİNİM ŞAMANDIRA GİTTİ AMA EVE GİTMEM LAZIM MOYORUDA BIRAKAMIYORUM YSPABİLECEĞİM BİRŞEY VARMI?
    motosiklet çekici diye netten aratırsan bir sürü çıkıyor, tam olarak neredesin? semt verirsen motorcu ustalarının telefonlarını da verebiliriz, belki şansına biri gelir bakar ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    @shadowmaster Sağol abi ancak ben kutahyada kalıyorum ne burada ne de Eskişehir'de çıkma parça bulamadım. Bu freedom250 nin sıfır radyatorunu buldum ama neredeyse benim radyatorden iki kat büyük onu taksam benim işimi görür mü bir sorun yaşar miyim sonuçta büyük olması daha iyi soğumasını sağlayacak biraz yağ fazla koyarsam sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhabalar

Superlight200 motorumu sattım ve custom yapmak için aldığım parçaları elimden çıkarmaya çalışıyorum isteyen arkadaşlar özel mesaj atabilirler.

Izgaralı Sinyal takımı 160TL

Izgaralı ön far 200TL H4 soketli

Krom elcik 150TL

Kuru kafa Stop lambası 150TL

Ayna yükseltme aparatı 40TL

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @heskar ; montajı düzgün yapılırsa bir sorun olmaz söylediğin şekilde. Yalnızca 1-2 gün temkinli sür. Az bir ihtimal de olsa Yağ pompasının gücü yeterli gelmezse ısınma yapabilir motor. İlk montajdan sonra aşırı ısınma var mı yok mu diye kontrol et.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Merhabalar elimde arka ve ön camurluk ve gidon mevcuttur hepsi orjinal olup 2014 model motosikletime aittir dm atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=dKAaxjyZJyI

Bu videodaki far maskesini nereden bulabiliriz netten baktım ama tam olarak bulamadım yardımcı olabilecek varmı ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=dKAaxjyZJyI

Bu videodaki far maskesini nereden bulabiliriz netten baktım ama tam olarak bulamadım yardımcı olabilecek varmı ?
    aliexpress de "harley fairing" diye aratma yaparsanız çeşitli modellerinide bulursunuz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Herkese selamlar bir süredir butceme uygun ve beni üzmeyeceğine ikna olacağım ikinci el bir Superlight 200 arayışındaydım ve bugun itibari ile forumdaşımız lK0zm4 nın motorsikletini almış bulunmaktayım. Benim ilk motorum hatta ehliyetimi de henuz almadım kurs aşamasındayım, ehliyeti alıp yollara düştüğümde başta tecrübesiyle herkese üşenmeden yol gösteren Shadowmaster hocam ve diğer tecrübeli,bilgili motorsiklet sevdalısı dostlarımdan gerekli konularda yardım ve fikir alabileceğimden hiç şüphem yok. Hepinize sevgiler saygılar. Eh artık hoşbulduk diyebilirim
    altnking bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @fraiser_bg ; hayırlı olsun

Motosikleti
    kuba süper light 150
    arkadaşlar bu gün arka stop un camı kırıldı nereden temin edebilirim ucuz yollu krom aksamı ampülü herşeyi sağlam netten baktım 85 tl takım satıyor daha ucuza bazı modeller var ama uyarmı bilemiyorum mesela
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/motosiklet-arka-stop-plakalikli-cafe-racer-bobber-harley-chopper-custom-no-2-kafesli-333840555?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*P LA*232252887*22324020807*58375872327*%7btype%7d*33 3840555*aud-393702509967:pla-375286087356&gclid=Cj0KCQjw-uzVBRDkARIsALkZAdlkvsxd1x5lK-NDQCNKdR7dT2VAoor_PxKCCVMUj3CJeag-IJe5seUaArHnEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=1 4489-145818-2357-0
    bunun gibi bişey yardım lütfen

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    linkteki model olmasına olur ancak göresllik bakımından eğreti ve cılız kalacakdır.Motor piyasasında olduğu gibi yedek parça piyasasıda maalesef zamlandı.Söylemiş olduğunuz parçayı 20-30 tl ucuza mal edip bunun montajı vs için harcayacağınız masrafda "ederinin üstünde" gereksiz bir harcama olacaktır.Belki aliexpress.com sitesinden daha uygun parça bulabilirsiniz ama bence 15-20 gün beklemeye de değmez.
    Ancak "ben motoru custom yapacam,cafe racer tarzı bir şeye dönüştürücem" diyorsanız oda sizin kararına kalmış.Şahsen böylesi bir durum için maceraya girmem orjinalini alırım.Sizin yaşadığınız olayı başka model ve marka motor kullananlarda muzdarip zira kırmızı cam kırılınca işlevsellik gittiğinden komple değişim mecburi oluyor..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

hepinize iyi forumlar,
    aranıza katılmak üzereyim sadece acilen fikirlerinizi almak istiyorum..
    8bin civarı bir bütcem var ve 2016 model 2018 trafiğe çıkışla 980km de bir tane kuba superlight 200 buldum bakımları da iyi motor 0 gibi zaten. araya aracılar girdi son olarak fiyatını 7500 liraya çekebildim.. sizce bu fiyata alınır mı. çok kararsızım bazı forumlarda 3-4 daha koy hyosung gv250 al demişler ama onlarında kmsi 20binin altında olan çok yok. çok acemi sayılmam motor konusunda ama ilk motorum olacak en nihayetinde.
    bu arada boyum 185 kilom 85 motor altımda küçük durur mu? tavsiyelerinizi acilen bekliyorum çok arada kaldım alıp almama konusunda.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı alee_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize iyi forumlar,
    aranıza katılmak üzereyim sadece acilen fikirlerinizi almak istiyorum..
    8bin civarı bir bütcem var ve 2016 model 2018 trafiğe çıkışla 980km de bir tane kuba superlight 200 buldum bakımları da iyi motor 0 gibi zaten. araya aracılar girdi son olarak fiyatını 7500 liraya çekebildim.. sizce bu fiyata alınır mı. çok kararsızım bazı forumlarda 3-4 daha koy hyosung gv250 al demişler ama onlarında kmsi 20binin altında olan çok yok. çok acemi sayılmam motor konusunda ama ilk motorum olacak en nihayetinde.
    bu arada boyum 185 kilom 85 motor altımda küçük durur mu? tavsiyelerinizi acilen bekliyorum çok arada kaldım alıp almama konusunda.
    benimde boy 185. çok küçük kalmıyor ama cruiser sürüyomuş gibi görünmüyosun dışardan. ben naked olarak görüyorum superlightı. cam, çanta takmıyorum spor biçimde kullanıyorum. aha böyle https://hizliresim.com/Ayj317

Motosikleti
    Kuba SL 200
    GV250 enjeksiyonlu ise kronik problemleri olan bir motor. Cüsse olarak benzer olmakla birlikte LifanLF250-B de düşünebilirsin. Baktığın SL fiyatı uygun.

Selamlar, motorla 1000 km yi devirdim. 500de serviste bakıma sokuştum. Yağ dahil 70 TRY ücret vermiştim. Şimdi 1000 bakımına girmem lazım.Bu sefer yağımı motul 5200 10w 40 kendim aldım, yağımı alıp gideceğim. Bu bakımda nelere dikkat etmeliyim, neler değişir ve ne kadar bir ücreti çıkar? Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)