Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba süper light 150
    arkadaşlar ben mal gibi 4,500 liraya 2000 km de sl 150 aldım ilk motorum cahilliğime ve sabırsızlığıma geldi. şimdi detaylı araştırınca farkettimki sl 150 çöp diyor herkes. gelelim yapmak istediğim şeye ben çekişinden falan memnunumda bu titreşim olayını nasıl daha aza indirgerim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL150 çöp falan değil herşeyden önce. 2013 sonrası 200'lerde motor kulakları daha farklı olduğu için titreşim daha azdır ama vardır. Her cruiser titrer. W-Twin de olsa bu aynıdır. Tek silindirliler biraz daha fazla titrer. Takma kafana motorundan keyif almaya bak.

Öncelikle herkese hayırlı haftasonları.Bende kuba superlıght kullanıcısı olarak size bir sorum olacak eğer önceki yorumlarda konusu geçtiyse yönlendirirseniz sevinirim ben göremedim.
    Geçenlerde motorumun kayması sonucu zinciri yamuldu ve değiştirmem gerekiyor zincir konusunda pek bi bilgim olmadığı için kesin birşeye bakamıyorum. Sitede kuba superlıght200 olarak bakınca 280 tl gibi bi fiyat çıkıyor ama bana biraz fazla geldi eğer daha hesaplı yapılabilecekse yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı emrahbaşal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben mal gibi 4,500 liraya 2000 km de sl 150 aldım ilk motorum cahilliğime ve sabırsızlığıma geldi. şimdi detaylı araştırınca farkettimki sl 150 çöp diyor herkes. gelelim yapmak istediğim şeye ben çekişinden falan memnunumda bu titreşim olayını nasıl daha aza indirgerim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
    sen üzerine binip sürdüğünde keyif alıyormusun ona bakmak lazım, bir de motorun zırt pırt bozulup seni yolda bırakıyor mu? İlk soruya cevabın Evet, ikincisine Hayırsa motorun çöp değil, herkesin maddi gücü bir yere kadar, neyle karşılaştırdığına bağlı, ikinci el ucuza japon alırsın motorun tamirine gücün yetmez, motoru perte çıkarırsın, alırsın çinli, yaptırırsın sürersin, şehir içi mi gideceksin, şehirler arası mı? kıtalar arası mı çöp olayı bu yüzden göreceli...

jinlun 150-250ye de çöp derler, çok titrermiş ama gıcır gıcır halen motoru olan, mutlu mesut binenlerde var, motor nasılsa ona göre sürücen, adamlar belki 80-90dan öte basmıyorlar, zorlamıyorlar motoru, az titriyor vs vs
    emrahbaşal bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    kuba süper light 150
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SL150 çöp falan değil herşeyden önce. 2013 sonrası 200'lerde motor kulakları daha farklı olduğu için titreşim daha azdır ama vardır. Her cruiser titrer. W-Twin de olsa bu aynıdır. Tek silindirliler biraz daha fazla titrer. Takma kafana motorundan keyif almaya bak.
    eyw abi biraz moralim bozuldu görünce ama sonradan farkkettimki zaten ben bu motoru severek aldım 80-90 dan öncede çok bir titremesi yok seviyorum yani bide şu ayna sorunsalımı çözersem çok güzel olacak işallah

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Ayna konusu açılmışken, güzel ayna önerileri olan var mı? Kendi imkanlarımla bir uzatma aparatı yaptım, sağ aynada istediğim sonucu aldım ama sol aynada ne yaptım ettiysem sabitleme sorununu aşamadım bir türlü. Fazla tak çıkar yapmaktan da aynanın dişlerini sıyırmış bulundum. Şöyle kolları göstermeyecek, görüntüsü hoş, bütçe sarsmayan ayna önerileri alabilirsem sevinirim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Ssuperlıght adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... kuba superlıght200 olarak bakınca 280 tl gibi bi fiyat çıkıyor...
    Yalnızca zincir için o para çok fazla. Zincir dişli seti ise normal.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    eyw abi biraz moralim bozuldu görünce ama sonradan farkkettimki zaten ben bu motoru severek aldım 80-90 dan öncede çok bir titremesi yok seviyorum yani bide şu ayna sorunsalımı çözersem çok güzel olacak işallah
    Benimki 250cc, İstanbul e5 de 80 km/h hız sınırı var, genelde uyuyorum, genelde şehir içinde trafik var, daha hızlı genelde kısmet olmuyor, sürekli şehirlerarası gitsem 250cc de yetmezdi, bu işin sonu yok demek istiyorum
    emrahbaşal bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    İstanbul ve yakın çevrenin; SL tayfası ve bu başlığa yazan "cruiser/chopper" sever dostlar ;

Nisan ya da Mayıs ayı içinde bir SL buluşması düşünmekteyim. Muhtemel Pazar günü olur, buluşmanın ardından kısa bir rotada sürüş yapıp sohbet edebiliriz. Sabah 11:00 gibi Caddebostan'da buluşup tanışıp sahil rotası ile Tuzla yapar, çay/kahve içer aynı şekilde döneriz. Benim kurucusu olduğum kulüpteki eski ve yeni SL200 sahipleri de sürüşe gelebilirler. Yalnız benim organize edeceğim bir sürüşte temel güvenlik ekipmanı olmayan sürücü veya artçısını sürüşe kabul etmem baştan söyleyeyim. (Kask / Eldiven / Motor montu şarttır)...

Deyin bakalım ne düşünürsünüz bu konuda ?

2012 model sl 150 ile başlamıştım motorsiklete, hala tadı damağımdadır, 2 yıl boyunca 1 kere lastiği patladı, başka da hiçbir sıkıntısı olmamıştı bana. Çok severek kullanmıştım. Arkadaşlarım hala der o motor çok iyiydi görünüş olarak diye (şu an nc700x im var).
    emrahbaşal, polo34 ve omrustun bunu beğendiler.

egsoz kısmınında hafif pas oluşmaya başladı kahverengi renkte motoru yıkadıkdan sonra veya belli zamanlarda egsoz kısmına wd40 falan ile temizlememi öneririrmisiniz bu pas olayını nasıl cözeceğiz

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çözemezsin. WD40 sıkma ısındığında duman ve koku yapar. Yılda 2-3 kere paslı yeri zımparalayıp yağdan arındırıp ısıya dayanıklı boya ile boyayacaksın. Her halikarda manifolta yakın yerler hızla kızılıla dönecek. Çıkışların ağız kısmını çamurlu tutmamaya çalış. O bölümler daha hızlı paslanır.

Motosikleti
    Kuba SL200
    +1 beni yazabilirsiniz inşallah gelmeye çalışırım gerekli şartlara da uyuyorum ekipman olarak :D arkasına hemen sorumu ekleyeyim: ben rolantimi 2000 e de çıkartsam sıcakken ışıklarda beklerken tak diye stop ediyor yani yavaş yavaş rölantiyi düşürüp değil bir anda. Özellikle viteste debriyaja basılı iken olduğunu düşünüyorum. Başına böyle bişey gelen var mı acaba? teşekkürler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Debriyaj müşirinde arıza olma ihtimali yüksek...

Gezi ile ilgili detayları 2-3 güne paylaşacağım.

s.a arkadaşlar bizim zincirlerin durumu ne pahalımı 400 450 tl idi en son hatırladığım
    ve nerde değiştirmemi önerirsiniz istanbul içi nerde olduğu fark etmez

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar bizim zincirlerin durumu ne pahalımı 400 450 tl idi en son hatırladığım
    ve nerde değiştirmemi önerirsiniz istanbul içi nerde olduğu fark etmez
    Sen motoru değişip VN800 / Shadow 750 falan mı aldın ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

SUPERLIGHT TÜRKİYE / İSTANBUL SEZON BULUŞMASI

Tarih : 29 Nisan - Pazar
    Toplanma Yeri : Suadiye Oteli önü sahil tarafı açık park alanı
    Toplanma Saati : 13:00
    Teker Döner : 14:00

Etkinlik, Superlight Turkiye Facebook ve motosiklet.net / kuba / SL200 başlığındaki herkese açıktır. Başlıkta ya da facebook'da SL200 muhabbetlerine katılmış ve sonradan farklı bir motor (cruiser / chopper olmak koşulu ile) alan arkadaşlar da geziye katılabilir.

Toplu sürüş ChaosTurkeyMC kulübü himayesinde yapılacaktır. Toplu sürüş ve genel kuralları www.chaosturkeymc.com adresinden okuyabilirsiniz.

Toplu sürüşte; sürücüler ve artçıları için korumalı mont, kask ve eldiven zorunludur. Güvenlik ekipmanı eksik olan sürücüler toplu sürüşe alınmayacaktır.

Rotamız ; Suadiye Otel önünden toplu sürüş kuralları hakkında kısa bilgilendirme ve hareketle, sahil hattı üzerinden Tuzla merkez, çay/kahve ve muhabbetin ardından aynı rota üzerinden Ümraniye Tepeüstü, ChaosTurkeyMC kulüp evidir. Dönüş rotasında ayrılacak olan sürücü arkadaşlarımızın, ayrılma noktalarını ve zamanlarını road ve tail kaptanlarına sürüş öncesi bildirmesi gerekmektedir.

Görüşmek üzere,
    shadowmaster

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Gidona kum doldurma gidon ucu ağırlık yoksa agırlık koy varsa daha ağırını koy ayaklıkları sök takarken plastık conta koy dibine ayaklıklara plastık ekle bu.motorun sahıbı deılım ama bütün titreyen motorlara aspirin gıbı reçete aynıdır.

Extra yapabıleceklerın motorun şaseye bağlanan bütün vidalarını sök plastik conta ekleyıp gerı tak
    Daha iyi yağ koy bakımlarını eksiksiz yaptır.
    emrahbaşal bunu beğendi.

Çözemezsin. WD40 sıkma ısındığında duman ve koku yapar. Yılda 2-3 kere paslı yeri zımparalayıp yağdan arındırıp ısıya dayanıklı boya ile boyayacaksın. Her halikarda manifolta yakın yerler hızla kızılıla dönecek. Çıkışların ağız kısmını çamurlu tutmamaya çalış. O bölümler daha hızlı paslanır.
    yani her türlü paslanacak egsoz kısımları ve tek çözümü ısıya dayanıklı boya sürmek kuba servisleri bu işlemi yaparmı acaba birde yağmurdan dolayı falanmı paslanıyor orası yoksa cok camur yediği içinmi ? wd40 konusunda ise wd40 ı motorun nerelerine süreyim yıkadıkdan sonra heryerinemi süreyim yoksa sadece oynar yerleremi ?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani her türlü paslanacak egsoz kısımları ve tek çözümü ısıya dayanıklı boya sürmek kuba servisleri bu işlemi yaparmı acaba birde yağmurdan dolayı falanmı paslanıyor orası yoksa cok camur yediği içinmi ? wd40 konusunda ise wd40 ı motorun nerelerine süreyim yıkadıkdan sonra heryerinemi süreyim yoksa sadece oynar yerleremi ?
    Servisler yapmasına yapar da ne kadar soyarlar seni bilemem.Zor bişi değil zaten evde sen yaparsın.WD40'ı da debriyaj kolunun başlangıcı gibi oynar yerlere sık.Her yerine sıkmanın anlamı yok.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

[/COLOR]SUPERLIGHT TÜRKİYE / İSTANBUL SEZON BULUŞMASI

Tarih : 29 Nisan - Pazar
    Toplanma Yeri : Suadiye Oteli önü sahil tarafı açık park alanı
    Toplanma Saati : 13:00
    Teker Döner : 14:00

Etkinlik, Superlight Turkiye Facebook ve motosiklet.net / kuba / SL200 başlığındaki herkese açıktır. Başlıkta ya da facebook'da SL200 muhabbetlerine katılmış ve sonradan farklı bir motor (cruiser / chopper olmak koşulu ile) alan arkadaşlar da geziye katılabilir.

Toplu sürüş ChaosTurkeyMC kulübü himayesinde yapılacaktır. Toplu sürüş ve genel kuralları www.chaosturkeymc.com adresinden okuyabilirsiniz.

Toplu sürüşte; sürücüler ve artçıları için korumalı mont, kask ve eldiven zorunludur. Güvenlik ekipmanı eksik olan sürücüler toplu sürüşe alınmayacaktır.

Rotamız ; Suadiye Otel önünden toplu sürüş kuralları hakkında kısa bilgilendirme ve hareketle, sahil hattı üzerinden Tuzla merkez, çay/kahve ve muhabbetin ardından aynı rota üzerinden Ümraniye Tepeüstü, ChaosTurkeyMC kulüp evidir. Dönüş rotasında ayrılacak olan sürücü arkadaşlarımızın, ayrılma noktalarını ve zamanlarını road ve tail kaptanlarına sürüş öncesi bildirmesi gerekmektedir.

Görüşmek üzere,
    shadowmaster
    Etkinlik Takvimi takibi için facebook adresimizi ziyaret edebilirsiniz

https://www.facebook.com/events/156253291726495/
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)