Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    ben aynalarimi degistirmeyi dusunuyorum cikanlari elden cikarabilirim ama bu ara degil @An-225 Mriya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve arka frene basınca fren lambası yanmıyordu bugun götürdüm arka fren müşürünü halletti ancak ön fren için siyanl duşlarının olduğu kolun değişmesi gerektiğini söyledi. Bana pek mantıklı gelmediği için yaptırmadım, bir doğruluk payı var mıdır?
    ön fren müşürü sağ sinyal kütüklüğü içinde yer alır,kütüklük içinde krozyon vs gibi bir durum yaşanmışsa arıza vermiş olabilir.aslında elinize bir tornavida alıp kütüklüğü söküp wd40 ile temizlik yaparsanız daha net birşey görebilirsiniz.Motosiklet kullanmak sadece deposuna benzin koyup arıza oluncada servisin eline düşecek bir araç olarak görmemelisiniz.sl200 çok basit bir motor ve motorunuzu anlamanız,öğrenmeniz hem maddi anlamda sizi bu tip sıkıntılardanda kurtarır hemde elinizin deydiği bir şeyi onarıp motour sürmek size daha bir şevk verecekdir,zaten motorculuğun özüde budur.Bu tip basit şeyleri "hobisel" anlamda yapmaya çalışın,baktınız olmuyor forumdan veya arkadaşlarınızdan yardım isteyin,en son çare servise başvurun.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Herkese merhaba. Forumdaki ilk mesajım biraz uzun olacak ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Uzun zamandır istediğim ve forumdan da takip ettiğim 30binde biraz hırpalanmış SL200 ile aranıza katıldım. Ancak motoru aldığımdan beri yüzüm gülmüyor desem yeridir. İlk motorum, öğrenciyim ve bu kadar sıkıntı çıkması maddi manevi dayanılmaz bi hal aldı. İlk zamanlar farkettiğim bi sorun olan kalkışta zincirden ya da öndeki çarktan gelen garip bi sürtünme sesiydi (tartartar şeklinde). araştırdım yakın diye maltepedeki servise götürdüm baktılar debriyaj balatası bitmiş dediler. Toplamda 300 e hallolur dediler o ara yaptıramadım bi süre erteleyip yaptırırım dedim. Ondan sonra gazı biraz açınca yine zincirden tak diye şiddetli sesler gelmeye başladı çevremdekilere sordum zincirin bol dediler serviste onu daralttım lokma atladığı için o ses geliyormuş. En sonunda dün motora bindiğimde 2. Viteste gaz yememeye başladı. Yine tutup servise götürdüm servisteki genç arkadaş motora bindi biraz da sert kullandı açıkçası çıktı servisten bi tur attı geldi şanzıman dağılmış mil kırılmış dedi. Getirene kadar idareten gelen motor usta bindikten sonra 1.viteste dahi gitmemeye başladı. Neyse kafadan 600-700 tl gider dedi usta. Oradaki parça siparişi ile ilgilenen adama sadece şanzıman ne kadar dedim bilmiyorum dedi bilgisayardan baksak hemen dedim usta sana fiyat çekmedi mi neyse o işte falan dedi. 19 yaşındayım küçük durduğum için pek ilgilenmiyolar gibime geldi. Motoru almak için part time işlerde çalışıp üstüne bu tarz sıkıntılarla karşılaşıp bide üstüne servisin böyle davranması cidden çok can sıkıyor. Verdikleri fiyat ne kadar doğrudur başka güvenilir usta tavsiye edebilecek olan var mıdır büyüklerimden yardım bekliyorum. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Yok mu bi yardımsever abim bi an önce yaptırmak istiyorum motorumu lütfen yardımcı olun

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı WHATCHNC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Forumdaki ilk mesajım biraz uzun olacak ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Uzun zamandır istediğim ve forumdan da takip ettiğim 30binde biraz hırpalanmış SL200 ile aranıza katıldım. Ancak motoru aldığımdan beri yüzüm gülmüyor desem yeridir. İlk motorum, öğrenciyim ve bu kadar sıkıntı çıkması maddi manevi dayanılmaz bi hal aldı. İlk zamanlar farkettiğim bi sorun olan kalkışta zincirden ya da öndeki çarktan gelen garip bi sürtünme sesiydi (tartartar şeklinde). araştırdım yakın diye maltepedeki servise götürdüm baktılar debriyaj balatası bitmiş dediler. Toplamda 300 e hallolur dediler o ara yaptıramadım bi süre erteleyip yaptırırım dedim. Ondan sonra gazı biraz açınca yine zincirden tak diye şiddetli sesler gelmeye başladı çevremdekilere sordum zincirin bol dediler serviste onu daralttım lokma atladığı için o ses geliyormuş. En sonunda dün motora bindiğimde 2. Viteste gaz yememeye başladı. Yine tutup servise götürdüm servisteki genç arkadaş motora bindi biraz da sert kullandı açıkçası çıktı servisten bi tur attı geldi şanzıman dağılmış mil kırılmış dedi. Getirene kadar idareten gelen motor usta bindikten sonra 1.viteste dahi gitmemeye başladı. Neyse kafadan 600-700 tl gider dedi usta. Oradaki parça siparişi ile ilgilenen adama sadece şanzıman ne kadar dedim bilmiyorum dedi bilgisayardan baksak hemen dedim usta sana fiyat çekmedi mi neyse o işte falan dedi. 19 yaşındayım küçük durduğum için pek ilgilenmiyolar gibime geldi. Motoru almak için part time işlerde çalışıp üstüne bu tarz sıkıntılarla karşılaşıp bide üstüne servisin böyle davranması cidden çok can sıkıyor. Verdikleri fiyat ne kadar doğrudur başka güvenilir usta tavsiye edebilecek olan var mıdır büyüklerimden yardım bekliyorum. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Yok mu bi yardımsever abim bi an önce yaptırmak istiyorum motorumu lütfen yardımcı olun
    geçmiş olsun yapıcak bişey yok ya yaptırıcaksın yada satıcaksın bu haliyle. keşke sabredip düşük km bir superlight alsaydın. alırken ilk motorun heycanıyla çok incelemeden aldın heralde. hangi parçalar değişçekse hepsini tam öğren internetten bakarsın fiyatlarına usta çok şişiriyosa yüzüne vur öğrenci olduğunu söyle. ankaradaysan yardımcı olurum sana güvenilir usta da önerebilirim.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun yapıcak bişey yok ya yaptırıcaksın yada satıcaksın bu haliyle. keşke sabredip düşük km bir superlight alsaydın. alırken ilk motorun heycanıyla çok incelemeden aldın heralde. hangi parçalar değişçekse hepsini tam öğren internetten bakarsın fiyatlarına usta çok şişiriyosa yüzüne vur öğrenci olduğunu söyle. ankaradaysan yardımcı olurum sana güvenilir usta da önerebilirim.
    İstanbul maltepedeyim internette bulamadım şanzımanı bikaç ustaya sordum servisten başkasında bulamazsın dediler şişiriyor mu onu da bilmiyorum yine de sağolun

Motosikleti
    Superlight 200
    Kardeşim bende içerenköy taraflardındayım ama bence tutar normal mil dediği krank miliyse internette sırf 0 500 den satılıyor + olarak motorun içini açmak zor iş işçilik bu tarz işlerde kafadan 200ü bulur eğer dediğim parçaysa uygun bile vermiş. Maltepede ki servis yetkili servis mi benim motorumuda yetkili birinin kullanıp bakması lazım benimde hissetiğim ama anlayamadığım şeyler var. adresi nedir

Yetkili diye biliyorum adresi maltepe merkezdeki lunaparkı geçince 200-300 metre ilerde solda kalıyor mondial motor. Öyleyse servise yaptıracağım artık teşekkürler

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Leyn @blackghost , Honda'cı oldun SL'i unuttun heaaaa. Ön fren müşiri ile kütüklüğün ne alakası var @sadraf : başını eğip fren manetinin altına bak, kütüklüğün altında bir parça var maneti çekince çıt çıt ses çıkartan o müşir, oraya WD-40 sıkıp dene bakalım,

@WHATCHNC; Dudullu, Aktaş motora, parça fiyatlarını sor önce, pazarlığını sonra yap. Bir de konuştuğun ustalar bunlar değilse Şenol abinin selamı var deyip bir göster motorunu :
    Fırat : 0 (530) 134 25 68
    Aziz : 0 (534) 498 16 55

Genel anlamda sıkı sallıyorsunuz. 30.000'de iyi kullanılmış motor 5.000'de bir gerzek tarafından kullanılmış motordan daha iyi durumda olabilir. Ben 52.000'de hala orijinal balata ile geziyorum bastımmı 120 üstüne çıkan bir performansı var motorun. Bırakın bu genellemeleri artık

Çok sağol abi teşekkürler

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar. Tecrübelerinize gerçekten çok ihtiyaç var. 1-2 gün içinde lastikler değişecek motorun ve kararsızız.

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...astigi-pmu6798

http://buzmotor.com/kuba-superlight-lastik/

Bunlardan hangisini takmamız lazım?

Motosikleti
    Superlight 200
    Şenol abi @shadowmaster abi aktaş motoru öneriyor musun motoru kullanıp ben söylemeden ne olduğunu anlarlar mı? benim motordan gaz verince bir takırtı geliyor ve biraz zorlanıyor hissi var, sanki tekerlerden falan bir şey sürtüyor.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Aktaş tamirci değil parçacı, benim verdiğim Ustalar, Cevizli-Maltepe arasında servisin adı habire değişiyor şu an ne bilmiyorum. Yukarıdaki çocukları çıraklıktan tanırım, aç gözlü değillerdir onun dışında elbette servisin yönetimine bağlılar. Kendi yerleri değil yani.

@angrypower ; mitası unut, buzz motora ön için 80-16 sor o daha doğru...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mitası unut, buzz motora ön için 80-16 sor o daha doğru...
    Teşekkürler. 120/80-16 modelini aklımda bulunduracağım. Lakin bu dediğiniz model için arka lastik olduğu belirtilmiş Buz Motorun sitesinde. Lastiği arkadaşın motoruna götürüp ben taktıracağım. O yüzden böyle ısrarla ve merakla soruyorum

http://buzmotor.com/?s=120%2F80-16

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Orjinal ebatlarımız ;
    Ön : 110/90/16
    Arka : 130/90/15

Ben city grip olarak ;
    Ön : 120/80/16
    Arka : 140 / 70 /15 taktım 50.000km gezdim. Bunu da hem burada hem de Süperligt Türkiye facebook hesabında 1000 kere anlattım. Senin için demiyorum yanlış anşama ama halâ "hocam motor küçülüyormuş, IRC daha iyiymiş, michelin yumuşakmış eriyo diyorlar" diye yorum/sorular geliyor ve ben bu arkadaşlara "ebenin damı" dememek için sabır sınırlarımın sonundayım.

Tek bir şey söylüyorum "ÖNE 70 TAKARSANIZ ÇOK ÇELİMSİZ DURUYOR VE SÜRÜŞ DİNAMİĞİNE OLUMSUZ ETKİ EDİYOR"...

Bir ara lastik sorusu cevabı vermeme kararı almıştım yine öyle yapayım ben

Buzz'da yoksa Hasanpaşa Zenn Motor'a sor. Ya da buza 80 ne zaman gelir diye aç telefonda konuş, 70 olanı takma.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Merhabalar, benim ilk yazım olacak bu, bayağıdır forumu takip ediyorum 2 aylık superlight kullanıcısıyım. bugün motoru yıkattıktan sonra eve gelirken birden gaz kesildi, gaz kablosunu kontrol ettim sanırım kopuk değil, çevirip bırakınca geri dönüyor, sıkıntı ne kaynaklı olabilir ?
    hiç bir şekilde gaza tepki vermiyor, benzin yokmuş gibi davranıyor sanki motor, marşa basıp gaz vermesem bile çalışıyordu, şimdi çalışmıyor

Motosikleti
    MT-07
    Bujini ıslatmış olabilirsin. Kurumasını bekleyip gene dene çalışacaktır.
    vearingjar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    teşekkürler hocam, başka neyden kaynaklanabilir acaba ? bir de ne kadar beklemem gerekiyor tahmini

Motosikleti
    MT-07
    Yeteri kadar zaman geçmiştir. Benim motorumda 3 buji var. Birisi bile ıslanınca sapıtıyor. Tek bujide çalışmaması normaldir. Eğer halen çalışmaz ise burada bu motoru bilen ustadlar yardımcı olacaktırlar sana.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @veatingjar ; motorla birlikte bir avadanlık takımı da almış olmalısın. Onun içinde boru gibi bir anahtar var. O buji anahtarı. Motor soğukken anahtarla bujiyi sök, çünkü eğer ıslandı ise vida dişleri bir süre sonra pas yapar ve sökerken sorun çıkartır. Söktükten sonra bir bezle diş kısmını iyice sil, WD40 sık ama WD40 uçtaki tırnaklara gelmesin. Bujinin en başını (sökmeden önce dışta kalan kısım) da temizle. Buji piposunun (bujinin tepesine takılan şapka) içini de iyice kurula ve WD40 sık sonra tekrar kurula. Tüy bırakmayan bir bez ile söktüğün yuvanın içini de kurula. Buji tırnaklarını ince bir zımpara ile bastırmadan zımparala, üfle bırak. Sonra diş kaptırmadan dikkatlice yerine tak. Motorunu da yıkamacıda tazyikli su ile yıkatma. Elli tane problemle karşılaşırsın. Motor yalnızca ılık sabunlu su (gerekirse yağlı kirler için balata sprayi kullanarak) yıkanır ve hortum suyu ile durulanır. Yıkamacıdaki tazyikli su rölelerin içine kaçarsa çok yakında elektrik sistemin göçer.
    vearingjar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    çok teşekkür ederim hocam vakit ayırdığınız için, şimdi deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @veatingjar ; motorla birlikte bir avadanlık takımı da almış olmalısın. Onun içinde boru gibi bir anahtar var. O buji anahtarı. Motor soğukken anahtarla bujiyi sök, çünkü eğer ıslandı ise vida dişleri bir süre sonra pas yapar ve sökerken sorun çıkartır. Söktükten sonra bir bezle diş kısmını iyice sil, WD40 sık ama WD40 uçtaki tırnaklara gelmesin. Bujinin en başını (sökmeden önce dışta kalan kısım) da temizle. Buji piposunun (bujinin tepesine takılan şapka) içini de iyice kurula ve WD40 sık sonra tekrar kurula. Tüy bırakmayan bir bez ile söktüğün yuvanın içini de kurula. Buji tırnaklarını ince bir zımpara ile bastırmadan zımparala, üfle bırak. Sonra diş kaptırmadan dikkatlice yerine tak. Motorunu da yıkamacıda tazyikli su ile yıkatma. Elli tane problemle karşılaşırsın. Motor yalnızca ılık sabunlu su (gerekirse yağlı kirler için balata sprayi kullanarak) yıkanır ve hortum suyu ile durulanır. Yıkamacıdaki tazyikli su rölelerin içine kaçarsa çok yakında elektrik sistemin göçer.
    hocam denedim bunu, bütün adımları tek tek uyguladım, ama hala aynı sanırım buji gitmiş, başka hangi ihtimali düşünmem gerekiyor, çok fazla soru sordum ama :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)