Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba 1 yıldan fazladır sl200 kullanıcısıyım motorumu 0 aldım şuan 15 bin km de tecrübeli arkadaşlardan bir sorunum için bilgi almak istiyorum motorsikletimde 1 aydır bir problem yaşıyorum öncelikle bakımlarını aksatmam motul yağ kullanırım vs özen gösteririm buradan yararlandığım çok şey oldu yaşadığım sorun şu;
    Motorsiklet ile yola çıktığımda sorunsuz ilerliyorum ancak 5 6 km yaptıktan sonra trafikte vs biraz motoru sıkıştırdığımda 1 viteste tam gaz verirken(tapa gaz değil yavaşça gaz verdiğimde ) stop ediyor ve boşa almadan çalışmıyor trafiğin yoğun olduğu bölgelerde dur kalk yaparken başıma geliyor bu benim için çok büyük sorun yaratıyor akan trafikte takılı kalıyorum daha sonra 2 3 4 5 hiç bir sorun teşkil etmeden yol yapabiliyorum ve bu stop etme olayından sonra motordan vikleme sesi geliyor ancak yinede rölantide veya yoldayken sorun çıkarmıyor bu neden kaynaklı olabilir ? dediğim gibi motor şuan 15 binde yağ süzgecinde herhangi bir çapağa rastlamadım buji 7 bin km de değişti karbüratör temizlensin diye luki moly temizleme maddeside kullandım sadece şu var hava filtresini tamirci arkadaş benzin ile temizlerken deforme etti ve yerine bir hava filtresi koydu ancak orjinali değildi orjinalinide internette bulamadım komple satılıyor tek o satılmıyor servistede orjinali yoktu sadece siyah keçe hepsi aynı deniliyor acaba bu yüzden mi bu sorunu yaşıyorum hava filtresinden olsa neden sadece 1 vites aralığında yapıyor bunu şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    1-yan sehpa müşiri elektrik kesiyor olabilir, 1.viteste titreşim fazla olduğu için hissediyor olabilirsin,
    2-rölanti ayarın düşük ise yükselt, 1.800-1.900 RPM'de bunlar daha az yaşanır,

Öncelik le teşekkür ederim abi yan sehpa münsiri aklima gelmedi bir onu kontrol ediyim rrölantide sorun yok abi senin klavuzlarindan cok inceledim dedigin gibi 1800 de rpm bastan beri

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Ancak motorun stop edisinden sonra ses yapmasi aklimi karistiriyor

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Dün istanbul'dan eskişehire gittim bugün geldim tahmini 700km belki biraz daha fazla yapmışımdır. Gayet dgüzel, düdzgün gittim geldim. 400kmde zinciri yağladım. Bilecikten arkadaşımı artçı aldım 100 ile artçılı rahat gidiliyor. Ancak maksimum hangi devirde kullanıyorsunuz uzun yolda? Korkudan 8bini geçmedim genelde 7-7.5bin de kullandım. 8binde bile motorun canı çıkacakmış gibi oluyor tırstım açıkçası, siz en yüksek hangi devirde kullanıyorsunuz sabit?

Motosikleti
    küba SL 200
    selam arkadaşlar,,motorumu birazcık özelliştireyim diye int.den bişeyler sipariş verdim ama buji ve yağ haricinde hiç birini uyduramadım motora,,,elcik aldım ,bu sitede "25 mm bütün elcikler uyar diye bi yorum okumuştum,,ama bugün bi deniyeyim dedim ,dıştaki lastik kısım çıktı,beyaz sert plastik olan kısımı çıkarmadan denedim olmadı ,,o bölümü çıkarmayıda maçam yemedi açıkçası (bağlantılar vs falan) yanlış bişey yaparım diye,,problem benim beceriksizliğimmi,yoksa bu elcikler uymuyor mu bizim motora ? ,,,,,aynaları için bişey diyemiyorum artık ,, uzatma aparatı vs ,uymuyo maalesef, deliği 10 mm genişletmeyide yapmak istemiyorum ,aldığım aynalar kötü olursa eskisini de takamam diye ,,,bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olur mu acaba ,,teşekkürler şimdiden ,,

https://tr.aliexpress.com/item/Universal-Motorcycle-Handlebar-1-Inch-25mm-Skull-Grips-Hand-Grips-for-Suzuki-Kawasaki-Harley-Chopper-Cruiser/32813686618.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.iBbElz

https://tr.aliexpress.com/item/2X-Evrensel-Motosiklet-skelet-Kafatas-El-Pen-e-Yan-Dikiz-Aynalar-8mm-10mm-Sokak-Spor-Bisiklet/32840674839.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WrwmjY

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Deliği genişletmeden ayna uzatma vs nasıl olur benim hazırladığım PDF'e bakarsan bulabilirsin.
    acemikel bunu beğendi.

Motosikleti
    küba SL 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deliği genişletmeden ayna uzatma vs nasıl olur benim hazırladığım PDF'e bakarsan bulabilirsin.
    teşekkürler,,,

merhabalar arkadaşlar motor için önerdiğiniz far tavsiyesi varmıdır motor çok karalın ilçe yollarında ışığı ve görünürlüğü düşük kalıyor bende ampüllerini değiştirmeyi düşünüyorum xenon far önerdiler ama hem ışığının beyaz olması biraz düşündürdü kararsız kaldım şuan üzerinde orjinal ampüller var ve far içindeki 2 ampülü ne ile dğeiştirmemi önerirsiniz

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Üçgen LED ampul tak soğutmalı

tamamdır hocam teşekkürler kısa var için bi işlem yaptınız mı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kısa uzun tek ampülde zaten, tasın içindeki ufak ampulün bir faydası yok aydınlatmaya

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Arkadaşlar selam. 2016 model sıfır SL200 siparişi vermek üzereyim. Son bir kez sizden yorum almak istedim. Motorun fiyatı piyasanın bir miktar altında. Satan arkadaş yetkili bayisi. Şüphelenmem gereken bir durum, dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Kardeş şu parçasına dikkat et benim başıma şöyle bir şey geldi diyen var mıdır?

Ya da beylikdüzü tarafında oturan motoru teslim alırken bana yardım edebilecek bir yardımsever çıkarsa çok daha makbule geçer. Motor şehirdışından gelecek ve alım satım işlemleri motor geldiğinde yapılacak.

Ugr_Cnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200
    Alıntı acemikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,,motorumu birazcık özelliştireyim diye int.den bişeyler sipariş verdim ama buji ve yağ haricinde hiç birini uyduramadım motora,,,elcik aldım ,bu sitede "25 mm bütün elcikler uyar diye bi yorum okumuştum,,ama bugün bi deniyeyim dedim ,dıştaki lastik kısım çıktı,beyaz sert plastik olan kısımı çıkarmadan denedim olmadı ,,o bölümü çıkarmayıda maçam yemedi açıkçası (bağlantılar vs falan) yanlış bişey yaparım diye,,problem benim beceriksizliğimmi,yoksa bu elcikler uymuyor mu bizim motora ? ,,,,,aynaları için bişey diyemiyorum artık ,, uzatma aparatı vs ,uymuyo maalesef, deliği 10 mm genişletmeyide yapmak istemiyorum ,aldığım aynalar kötü olursa eskisini de takamam diye ,,,bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olur mu acaba ,,teşekkürler şimdiden ,,

https://tr.aliexpress.com/item/Universal-Motorcycle-Handlebar-1-Inch-25mm-Skull-Grips-Hand-Grips-for-Suzuki-Kawasaki-Harley-Chopper-Cruiser/32813686618.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.iBbElz

https://tr.aliexpress.com/item/2X-Evrensel-Motosiklet-skelet-Kafatas-El-Pen-e-Yan-Dikiz-Aynalar-8mm-10mm-Sokak-Spor-Bisiklet/32840674839.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WrwmjY
    Merhaba, ayna için 8mm 10mm dönüştürücü kullanabilirsin. @shadowmaster PDF'inde detaylar mevcut.

Elcikler için; yeni aldığın elcik içerisindeki plastiği çıkart, orijinal elciklerin içindeki beyaz plastiği çıkar, beyazı yeni aldığın elciğe tak böylece tam uyum sağlayabilirsin. En azından ben benimkini bu şekilde yaptım. Başta benim de çok canım sıkıldı fakat bu şekilde kullanabildim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçgen LED ampul tak soğutmalı
    Abi selam. Üçgen farın soketini nasıl adapte ettiler? Fotoğraf vs var mı arşivinde? Japon yapıştırıcısı vs dışında çözüm bulamadım.

Ben üçgen değil 5'gen aldım iş görüyor ama farklı tas kullandığım için orijinali kadar net yansıtmıyor ışık dağıldığı için de karşıdan geleni kör ediyorum

Eğer orijinal tasa bu led soketini adapte edebilirsem sanırım iş çözülecek.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bazı ampullerin dip soketi orjinal ampul soketine sığıyor, ama 3 tırnak değil 2 tırnak yerine geçiyor diğer kısmı ben sıcak slikonla yapıştırmıştım 2 yıldır bir sorun çıkartmadı. Yani alacağınız LED'in dibi orjinal tasın soketine oturursa problem olmuyor. Foto yok ne yazık ki...

egesl200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL200
    Alıntı timucinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, dün ehliyet sınavım bitti. Hayırlısıyla sınavı geçtim.
    Sonra gidip yeni michelin city griplerimi taktırdım. Eve dönerken ne yazık ki 2 araba arasından bir delikanlı bi anda yola atladı. Aramızda 3 metre ya vardı yoktu. Panikle ön frene asıldım. yağmurun da etkisiyle düştüm. yavaş gittiğim için sorun olmadı çok şükür.
    Ancak, Motor sola yatınca sol arka sinyal kolum bağlı olduğu plastiği kırdı. Bu parçanın nasıl değiştirileceğini bilen var mı acaba ?
    Bugün denedim açmayı ama sinyal ve stop farı kablolarının herhangi bir soketini bulamadığımdan, kabloları çıkartıp kırık parçayı çıkartamadım.

http://<a href="https://hizliresim.c...Bb.jpg</a></a>

https://i.hizliresim.com/3pPlbj.jpg
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Ben de aynı problemi yaşadım, otoparkta motorun başına gittiğimde sağ arka sinyal sallanıyordu. Malesef kameranın görmediği bir noktada olduğundan nasıl olduğunu bulamadım. Ancak sorunun çözüm evresinde yaşadıklarımı ve nasıl hallettiğimi anlatayım. Bu arada forumdaki ilk postum olacak, ben de kısa bir süre önce Süperlight200 aldım.

Öncelikle Şirinevler Vale Moto'ya gittim parça için. İlk söyledikleri stop farının değişmesi gerektiği oldu. Parça ellerinde yokmuş, fabrikayı aradılar, fabrikada elinde olmadığını söyledi, şu an üretimi yokmuş ve Şubat'a kadar ürünün üretilmeyeceğini söylemişler. Ürünün müdaili başka bir stop lambası da bulunmuyormuş. Şaşırdığım nokta ise, fabrikada görüşülen kişi her kimse adımı sordu, telefonu açan kişi de adımı iletti, sonra "aa tamam o değilmiş" gibisinden bir muhabbet oldu. Demek ki arayanı, soranı, taciz edeni çok. Her neyse.

Daha sonra Beşiktaş Motoist'e gittim. Hem motosikletin bakım zamanıydı, hem de parça sormak için. Motosikletin bakımları yapılırken oradaki beyefendi fabrikayı aradı ve o da aynı cevapları aldı. Sonra bakımı gerçekleştiren Türkmen arkadaşa yönlendirdi beni. Oldukça marifetli bir kardeşimiz kendisi. "Seni masraftan kurtarır" dedi öyle de oldu. Arkadaş arka stopu söktü ve kırılan nikelaj parçanın olduğu bölgeye içeriden plastik silikonladı ve gayet titiz çalıştı. Problem çözüldü mü? Çözüldü...

Fotoğrafta görebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Bu arada bu da benim motosikletimin fotoğrafı, kendisi 2017 model, trafiğe geçtiğimiz Temmuz'da çıkmış, 2500 kilometrede tertemiz, çiziksiz ikinci el olarak satın aldım. Alır almaz yaptığım ilk iş aseton ile KUBA yazısını silmek oldu. Çirkin ve kaba gözüküyordu selede. Gerçekten çok beğendiğim ve zevkle bindiğim bir motor. Hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri ilk scooterımı almak, ikincisi de bu motosiklete sahip olmak oldu diyebilirim.

smyael bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar selam. Motorun siparişini geçtim bu haftaiçi bir gün teslim alacağım inşallah.

Forumu bir süredir takip ediyorum ve çıkabilecek sorunlar hakkında olabildiğince bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Fakat bu civataların gevşemesi konusunda hiç konuşulmadığını farkettiğim bir ürün var.

"Loctite" malzemesini daha önce kullanananız, duyanınız oldu mu acaba? Kullananlar için soruyorum kullanıp faydasını gördünüz mü? Bilmeyenler için şöyle anlatayım, Loctite sıvı conta görevi gören ve civataların gevşemesinin önüne geçen (farklı alanlarda kullanmışlığım vardır) aynı zamanda istediğin zaman civatanın tekrar sökülüp takılmasına olanak sağlayan bir malzeme.

İyi forumlar.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    3 bin km oldu daha gevşeyen vidasına rastlamadım, sürekli de kontrol ederim.

Tek sorun soğuk havalarda haftada bir mutlaka lastikteki hava komple boşalıyor. Bu yüzden lastik şişirmeyi daha sık yapmaya başladım ve motoru orta sehpaya aldım. Sanırım yerle temas ettikçe azalıyor ne bileyim çok enteresan

Ugr_Cnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200
    @darkNroll

Öncelikle hayırlı olsun, tekerine taş değmesin.

Loctite konusunda tecrübelerimi iletmek isterim. İş hayatımda da bir çok uygulamaya tanık oldum. Loctite, Precote gibi sıvı conta görevi gören malzemeler genelde sökme takma işlemi yapılmayacak veya sınırlı sayıda yapılacak bölgelerde daha çok kullanılır. Titreşimi azalttığı ve titreşime bağlı ses, gevşeme gibi problemlerin önüne geçtiği kesinlikle doğru. Fakat bu malzemeler genelde metal-metal yüzeyler için daha çok tercih edilir. Bizim gevşemeye mahal veren kısımlarda plastik de mevcut. Bu nedenle eğer loctite uygulayacağınız yüzey plastik ise, zamanla plastik vida deliğinde veya vida üzerinde aşınma ve adım atlama diyeceğimiz deformasyonlara sebep olabilir. Genelde, tanıdıklarım racing tarzı motorlarda kullanıyor. Bu ürünlerin gerekli tork seviyesine göre daha güçlü ve zayıf seçenekleri mevcut.

Bunun dışında ben daha ilkel bir çözüm buldum ve sorunu büyük oranda çözdüm diyebilirim. Tesisatçıların kullandığı beyaz teflon bant ile vida üzerine 1,5 - 2 tur kaplıyorsun, vidayı sıktıktan sonra zırlama ve gevşeme sorununa iyi bir alternatif oluyor. Fakat bu motorun güzel yanlarından biri de müziğini açıp, kahveni alıp bakım yapmak, civata sıkmak. Sonra da zafer turu atıp, ilk molada karşısına geçip izlemek. Seçim senin ...

Motosikleti
    @sadraf @ugr_cnr

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Civata sıkmakta, bakım yapmakta sıkıntı yok. Zaten bu tarz şeyler severek yapacağım ve yaptığım şeyler. Yolda giderken civata sebebiyle kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktansa Loctite buna önlem olur mu merak ettiğim nokta buydu.

selamlar arkadaşlar, 16000de 2015 model, 5500 6000 civarında nasıl olur, fikirlerinizi öğrenebilir miyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)