Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ayetlervaray ;
    1-kaç kilosun ?
    2-arka ve yan çantalarında çok ağırlık var mı ?

@ilker ; su zımparası ile ıslak zımparala, selülozik tinerle sil, ısıya dayanıklı boya ile 20dk ara ile 2 kat boya, önce parlak olacak sonra mat.
    ilkeryaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Şenol ağabey, teşekkür ederim...

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200
    Superlight 200 kullanıcı kitapçığı isteyen?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4185287

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Senin başlığına yorumumu yaptım, hayırlara vesile olsun

Öncelikle herkese merhaba..yaklasik 1aydan beri sl200 kullanıyorum. Almadan önce de verdiğiniz bilgilerden çok yararlandım teşekkürler..
    Bugün 500 km bakımımı yaptırdım. 35 tl motul5100 10w40 +30 tl işçilik ustaya verdim.. sıkmadığı vida kalmadı. Vites ler, fren, zincir hepsini elden geçirdi..
    Okumaya en baştan başladım 35 inci sayfadayım daha
    Izmır de bir buluşma olsa katılmak isterim..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kardeşim hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Öncelikle merhabalar forumu uzun zamandır takip ediyordum ancak bir noktadan sonra kaçırdım ve baştan tekrar okumaya başladım 140. sayfaya geldim. Bu zamana kadar görmedim o yüzden bir sorum var, sorum daha önce sorulduysa beni oraya yönlendirirseniz sevinirim.
    3 gün önce ikinci el bir superlight 200 satın aldım. İlk motorum oldu kendileri, şuan mesaimden artan kalan zamanlarda trafiğin sakin olduğu yerlerde antrenman yapıyorum. Ancak motosikletin bakıma girmesi lazım maltepedeki servisin başarılı olduğunu duydum ancak 4.leventte yaşayan biri olduğum için maltepeye kadar gidebilecek cesaretim ne yazık ki yok bu sebeple güvenilir işini iyi yapan bir servis ya da ustaya ihtiyacım var. Bakım derken de motoru ağır bakıma sokacağım gibi bir şey olacak birçok şeyin(ön fren balataları, debriyaj, subap ayarı,rot-balans ayarı...) kontrol edilip bir çok şeyin değiştirileceği(zincir, hava filtresi, buji, buji piposu...) gibi bir bakımdan bahsediyorum. Kendime göre bir listem var. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Herkese dikkatli ve iyi sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL200 sahipleri için;

Rota : İstanbul-İzmir-İstanbul

Toplam Yol : 1.037 km
    Toplam Yakıt : 150 TL
    Toplam Yakıt : 29.4 LT
    100 km'de Yakıt : 2.9 LT
    1 km'de Yakıt : 14 kuruş
    Hız Ş.İçi : 20-50 km/h
    Hız Ş.Dışı : 90-110 km/h
    Şehir Dışı Sürüş Devir : 6.000-7.000 RPM

Motor 2015 Mart trafiğe çıkışlı 2014 model. Güncel 42.300 km. Fabrika lastikleri, zincir dişli seti, sağ kumanda dışında tamamen orjinal. (İlk fırsatta 2.kez zincir dişli seti değişeceğim)

Uzun yol ekonomisi için :

1-Benzini yarım depo altına indirmeyin,
    2-2.500-3.000 km'de bir usta gerek yok dese de bujiyi değiştirin,
    3-Asla tapagaz yapmayın (bu güvenli sürüş için de önemlidir, elinizin altında her zaman yedek güç bulunmalı)
    4-Ani sürat değişikliklerinden kaçının,
    5-Mümkün olduğunca sabit gazla gidin,
    6-Yokuşlarda gerekirse motoru rahatlatmak için 5 ile gitmeyin 4. viteste sürün,
    7-Çok uzun molalar vermeyin, soğuk motor her zaman fazla yakar, molada 15dk çay/kahve/sigara süresi motorun dinlenmesi için yeterlidir,
    8-Hava filtreniz hep temiz olsun,
    9-Kaliteli yağ kullanın. Yaz/kış metalik yağlar için 2.000-2.500 km'de bir yağı değişin. Değişim sırasında "aaaa pırıl pırıl yağ çıktı demek ki daha gidermiş demeyin, yağ akıcılık özelliğini gözle anlayamazsınız.
    10-Lastik havalarınız doğru olsun, düşük basınç, sürtünmeyi ve yakıt harcamasını arttırır,
    11-200 CC' elma kadar silindirden Harley sesi bekleyip egzostlarınızı deldirmeyin, susturucu sökmeyin. Kolay egzost gazı tahliyesi, kompresyon basıncını azaltır, güç kaybı olur. O gücü bulmak için daha çok devir gerekir, bu da daha fazla yakıt harcamak demektir.

Motorunuzu sevin. Ama gerçekten sevin. Ben uzun yolda arada sol elimle depoyu okşar "güzel kızım" diye konuşurum onunla. Yapabildiği hızdan ve mevcut gücünden keyif almaya bakın. Yanınızdan geçen yüksek CC motorlara bakıp kendi motorunuzun moralini bozmayın.

Hepinize güvenli sürüşler.

smyael bunu beğendi.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motorun lastiklerini michelin city grip ile değiştirmek istemeyip orjinal ebatta olmasını isteyenler yine michelin markada orjinal ölçülerini bulabilirler. Ben geçen sene Anadolu yakasında Buz Motorda city gripleri taktırmanın yerine orjinal ebatlarını taktırmak istemiştim ancak buz motorun sahibi bizim motorun silindir ve beygir gücünden dolayı beni ikna edip daha hafif olan city gripleri taktırmıştı. Çok eski sayfalarda, değiştirdiğim günlerde paylaşmıştım; (sanırım) city gripler 600tl tutarken orjinal ebattaki lastikler 1300tl tutuyordu.

Yine motorun hızını yeterli bulmayan arkadaşlar sadece ön dişliyi bir tık büyütüp 17 yaparsanız kadrandaki 140km'nin tamamını görürsünüz. Ancak motor çekişten düşer, rapma yukarı 5. vitesten 4. vitese düşersiniz. Ayrıca bir depoda 65-70 km kadar daha az yol gidersiniz.

Shark raw kask modelini bende kullanıyorum. Gösterişli ve güzel bir kask ancak unutmamak lazım ki bu kask full face değil. En kötü yanı ise trafik sıkıştığında pişmeye başladığınızda tek elinizle vizörü açamıyorsunuz!

Herkese keyifli sürüşler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun lastiklerini michelin city grip ile değiştirmek istemeyip orjinal ebatta olmasını isteyenler yine michelin markada orjinal ölçülerini bulabilirler. Ben geçen sene Anadolu yakasında Buz Motorda city gripleri taktırmanın yerine orjinal ebatlarını taktırmak istemiştim ancak buz motorun sahibi bizim motorun silindir ve beygir gücünden dolayı beni ikna edip daha hafif olan city gripleri taktırmıştı. Çok eski sayfalarda, değiştirdiğim günlerde paylaşmıştım; (sanırım) city gripler 600tl tutarken orjinal ebattaki lastikler 1300tl tutuyordu.

Yine motorun hızını yeterli bulmayan arkadaşlar sadece ön dişliyi bir tık büyütüp 17 yaparsanız kadrandaki 140km'nin tamamını görürsünüz. Ancak motor çekişten düşer, rapma yukarı 5. vitesten 4. vitese düşersiniz. Ayrıca bir depoda 65-70 km kadar daha az yol gidersiniz.

Shark raw kask modelini bende kullanıyorum. Gösterişli ve güzel bir kask ancak unutmamak lazım ki bu kask full face değil. En kötü yanı ise trafik sıkıştığında pişmeye başladığınızda tek elinizle vizörü açamıyorsunuz!

Herkese keyifli sürüşler.
    Anadolu yakasında buzz motorun yeni bayisimi açıldı? Beşiktaş'ta asıl yeri çünkü.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Buzz Motor Kabataş'ta idi son bildiğim, Zenn Motor Hasanpaşa'da...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı mak07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum son zamanlarda 8-9 saat boş bıraktıktan sonra çalışmamaya başladı.Hatta akü bitti sandım arabadan kablo çekip çalıştırdım fakat motor çalışıyor stop ettirince tekrar çalışmıyor.Gittim eve ups ile şarj ettim aküyü ve sorun düzeldi.Ama 4-5 gün böyle kullandıktan sonra aynı sorun yine tekrarlıyor.Bende dedim heralde akü bozuk gidip yeni akü alayım sonra ölçtü usta konjektör ve "s" ile başlayan bir parça bozuk aküyü şarj etmiyor akü yoksa sağlam dedi ve toplamda iki parçaya 285 lira işçilikde 100 lira toplam 385 lira gibi bir masraf çıkardı."s" ile başlayan parçaya 160 tl dediğini hatırlıyorum yani konjektör 125 lira gibi bir rakam söyledi.İnternetten bakıyorum superlight 200 için konjektör fiyatlarına maksimum 85 lira gördüm.Bu rakamlar sizce çok uçuk mu yoksa nette baktığım parçalar yan sanayi olabilir mi? Yönlendirirseniz çok sevinirim.Gelecek cevaplara göre motoru tamir ettiricem.
    Statör ve konjektör değişti sorun şuan düzeldi gibi görünüyor arkadaşlar,hatta motoru 2 gün bıraktım geldim denedim ilk marşta çalıştı.Belki ilerde böyle bir sorun yaşayabilecek birileri olursa diye fikir vermesi açısından yazıyorum.Toplamda işçilikte dahil 360 lira ödedim.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Haklısınız, farketmeyerek zenn motor yerine buz motor yazmışım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Aramızda sele kılıfı alan var mı? Hangi ürün uygun olur bilemedim.Bir kaç siteye sordum hep scooter için bunlar dediler.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Şirinevlerde motosay veya hemen arkada Ayhan abinin yerine gidip (dükkanın adını unuttum) seleyi göstererek istediğin gibi kılıf diktirebilirsin.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirinevlerde motosay veya hemen arkada Ayhan abinin yerine gidip (dükkanın adını unuttum) seleyi göstererek istediğin gibi kılıf diktirebilirsin.
    Hocam cevabın için çok teşekkürler fakat orası bana biraz uzak :/ Ben Mecidiyeköy civarındayım

Merhabalar 10 bin km'de 2.el 2015 model SL200 aldım ilk motorum.Lastik MICHELIN City Grip ile değiştireceyim geçmiş konularda yeterli kadar açıklama yapmışsınız ancak 110/80/16 ebat ön lastik bulamıyorum acaba uygun başka bir ebat varmı yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı mmoercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 10 bin km'de 2.el 2015 model SL200 aldım ilk motorum.Lastik MICHELIN City Grip ile değiştireceyim geçmiş konularda yeterli kadar açıklama yapmışsınız ancak 110/80/16 ebat ön lastik bulamıyorum acaba uygun başka bir ebat varmı yardımcı olursanız sevinirim
    Michelin City Grip için Ön lastik 120/80-16 , Arka lastik 140/70-15

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    İstanbul'dan çıkıp Samsun'a vardım çok şükür. İki gün dinlenip bu sabah Erzurum'a doğru tekrar yola çıktım Küheylan'la.. Erzurum'a vardıktan sonra resim ve videoları paylaşacağım. Küheylanı aldıktan sonra toplamda 23.000 km yaptım ve uzun yolda da hiçbir sorun yaşamadım şimdilik. Fiyat vs ile kıyaslarsak tıkır tıkır bir motor. Daha önce de uzun yol yapanlarımız oldu aramızda. Bence Superlight rüştünü ispatladı artık 😉 Herkese keyifli sürüşler.
    smyael bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    motorun yağının değişme zamanı geldi hatta 500 km geçti ancak ben hala yağ alamadım düşük devirde kullanıyorum zorlamamaya çalışıyorum cızırdaya cızırdaya gidiyor. yağsız kullanmam bana pahalıya patlıcak gibi hissediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)