Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Selamun Aleyküm öncelikle. Yaklaşık 2 ay önce aldım motoru, 2014 model 4727 km de idi aldığımda ve şu an 5330 km'ye ulaştım. İlk motorum olduğu için fazla anlamıyordum çalıştırıp gidiyodum, tabi arabadan alışkanlık olduğu için sesleri dinlemeye başladım rahatsız eden sesler gelmeye başladı. Stop etmeler falan oldu. İstanbul içinde kullanıyorum genelde ama son 2 haftada baya km yaptım. İstanbul-Tekirdağ, İstanbul-Balıkesir gibi. Ellerimi bıraktığımda motor sağ çekmeye başladı, zincirden ses gelmeye başladı falan. Tabi motor kirlendi normalde kendim yıkıyorum ama acelem vardı yıkamaya götürdüm hemen hızlıca olsun diye pişman oldum. Kırmızı bir ışık yandı gösterge de marşa basar basmaz stop ediyodu internetten baktım bi çok şey yazıyodu, hiç ellemedim bi gece bıraktım ertesi akşam baktığımda ışık sönmüştü fakat stop ediyordu hemde daha fazla eskisinden. Hemen bi tamirciye götürdüm. Baktı bi temizledi falan bişey yok dedi. Peki normalde de stop ediyor sebebi ney dedim. Çalıştırdı bi kaç stop etti baktı etti. Rolanti çok düşük olduğu için dedi. Biraz yükseltti ve düzeldi. 2 gündür hiç stop etmedi. Daha sonra zincirden gelen sesi söyledim ona baktı ve çok gergin bu dedi biraz bollaştırdı ve kendisi dedi ki ellerini bıraktın mı hiç sağ sola çekme var mı dedi. Evet dedim neden oluyo ki dedim, arka lastiği tutan vidalar var. Üstünde dişli var 5 adet. Sol taraf 5. sağ taraf ise 3. dişte idi. O yüzden sağa çekiyo ve zincir sürtüyodu artçı olunca. onu düzeltti ve artık hiç bi sıkıtısı yok çok şükür. Bide üstüne üstlük 10tl para verdim gayet güzel geldi :D sizde superlight kullanıcısı olarak bi bakın derim. Bunlar dışında hız konusuna gelince yokuş aşağı 130 km gördüm tabi titreme oldukça yükseldi. Vites geçişleri gayet normal cruiser motora olduğu için. Boşa geçme de sıkıntı var evet ama hafif gaz vererek geçiyor veya giderken rahat geçiyor. Ama ben genelde motoru boşta bıraktığım için stop ettikten sonra boşa geçiriyorum öyle daha rahat oluyor, bilginize. Cümleten iyi forumlar, allah kaza bela vermesin inşallah yardımcı olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Gökay'ın ağabeyi bu tarz işler yapan birisi. Sonuçta ben bilgi amaçlı paylaştım, konuşup anlaşmak, fiyat vs kısımları size kalmış o kısmına karışmam

@eraysualp ; hayırlı olsun. İnternette nerelere baktın bilemem de bu başlığı bulaydın iyiydi. Üç beş anlar buradakiler SL'den

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Vale motor şirinevleri aradim zincir için kendi orjinal zinciri 280 tl arka dişli 70 tl ön dişli 40 tl dediler. firuzköyde ki servisi aradim o-ringli zincirler 170 den basliyo dediler bu fiyatlar bana çok fazla geldi ya bi önerisi olan var mi arkadaslar.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Zincir + ön/arka dişli için 250 üstü fazladır.

Arkadaşlar sl 200'üm için harley dyna tipi fairing arıyorum,elinde bulunan pm atabilir

Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar km sayacının altında bulunan ayarlanabilir sayaç varya onu sıfırlıyorum fakat 99 km ye gelince dahada artmıyor. tam 100 olacakken 99a geri düşüyor. bu sorunu yaşayan varmı daha önce ?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    motosikletin yağını nasıl kontrol ederim acaba ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Orta sehpaya alıp motorun sağında blok üstünde yuvarlak şeffaf bir pencere var oradan bak, motor sıcak ise 10 dk beklemelisin

Km saatim çalışmıyor 15 gündür, nerden alabilirim yenisini, ya da onarım mümkün mü

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km saatim çalışmıyor 15 gündür, nerden alabilirim yenisini, ya da onarım mümkün mü
    Sadece km göstergesi mi bozuk? Yani km mi artmıyor? Yoksa komple hız göstergesi falan da mı ? Eğer sadece km sayacı artmıyorsa, km teliniz kopmuş, bozulmuş olabilir. Yeni km teli ile düzeltebilirsiniz. Komple bozuksa yenisini almanız gerekebilir.
    Live To Ride, Ride To Live

Yok sadece km artmiyor

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hız çalışıyorsa içinden bozulmuştur, değişmek gerekecek. dokuyucu.com ya da Aktaş Motor.

Motosikleti
    Superlight 200
    benim motoru ne yaparsam yapayım orta sehpaya alamıyorum sıkıntısı nedir acaba?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kaç kilosun ? muhtemel yanlış teknik uyguluyorsundur ;
    1-motor boşta olacak
    2-motora yakın ol
    3-orta sehpanın iki ayağının da yere değdiğinden emin ol , zemin düz olmalı tabii çok hafif eğimde bile fiziksel kuvvetler zorlar,
    4-sağ ayagınla sehpaya basarken sağ elinle sele altından motoru yukarı çek ve ağırlığını ayağına ver

Motosikleti
    Kuba SL 200
    edit................

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motoru ne yaparsam yapayım orta sehpaya alamıyorum sıkıntısı nedir acaba?
    Ben de zorlanıyordum, bu video çok yardımcı oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=ROONCZq3ANk

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşlar motorum son zamanlarda 8-9 saat boş bıraktıktan sonra çalışmamaya başladı.Hatta akü bitti sandım arabadan kablo çekip çalıştırdım fakat motor çalışıyor stop ettirince tekrar çalışmıyor.Gittim eve ups ile şarj ettim aküyü ve sorun düzeldi.Ama 4-5 gün böyle kullandıktan sonra aynı sorun yine tekrarlıyor.Bende dedim heralde akü bozuk gidip yeni akü alayım sonra ölçtü usta konjektör ve "s" ile başlayan bir parça bozuk aküyü şarj etmiyor akü yoksa sağlam dedi ve toplamda iki parçaya 285 lira işçilikde 100 lira toplam 385 lira gibi bir masraf çıkardı."s" ile başlayan parçaya 160 tl dediğini hatırlıyorum yani konjektör 125 lira gibi bir rakam söyledi.İnternetten bakıyorum superlight 200 için konjektör fiyatlarına maksimum 85 lira gördüm.Bu rakamlar sizce çok uçuk mu yoksa nette baktığım parçalar yan sanayi olabilir mi? Yönlendirirseniz çok sevinirim.Gelecek cevaplara göre motoru tamir ettiricem.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    S startör olabilir. Startör bir röledir ve çoğu zaman papuçlar boşluk ya da korozyon yapabilir ama röle sağlamdır belki. Parçalar genelde aynı. Ustalar elbette kâr koyuyorlar. Ayrıca parçaları temin edeceğinden emin olmadan bu alternatifi eleme. Bir çok yerde var deyip 3 ay bekletiyorlar çünkü.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S startör olabilir. Startör bir röledir ve çoğu zaman papuçlar boşluk ya da korozyon yapabilir ama röle sağlamdır belki. Parçalar genelde aynı. Ustalar elbette kâr koyuyorlar. Ayrıca parçaları temin edeceğinden emin olmadan bu alternatifi eleme. Bir çok yerde var deyip 3 ay bekletiyorlar çünkü.
    Evet startör olabilir ama dediğim gibi emin değilim.Sonuçta aküye yakın bir parça olsa gerek sadece oraya baktı çünkü.O zaman parçaları hemen getirebilir mi sorayım emin olduktan sonra getirteyim.Çok teşekkürler.İnş sorun bununla çözülür.

Motosikleti
    Superlight 200
    @shadowmaster yok abi alamıyorum orta sehpaya dediğin şeyleri denedim, internetten videolar izledim aynısını uyguluyorum yok geçmiyor. çıldırttı beni belimi sakatlıcak kadar çok denedim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selam arkadaşlar,

Egzozdaki çizikleri kapatmak için ne önerirsiniz?Kullandığınız belli bir ürün var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Motip ısıya dayanıklı siyah boya genel olarak tavsiye ediliyor ama bu veya başka bir ürün konusunda tecrübesi olan varsa öğrenmek isterim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)