Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, ben motor icin canta demiri ve canta almayi dusunuyorum da; en uygun nasil halledebilirim, ikinci el felan canta demiri var midir?
    On camim da yok benim, ayrica fairing yapmis bir arkadas vardi sanirim burda; bulamadim simdi. Ucuz yollu nerden bulabilirim boyle fairing?
    Tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    30 bin km üstünü geçen superlight var mı arkadaşlar aranızda

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 bin km üstünü geçen superlight var mı arkadaşlar aranızda
    34.800 km ...
    burakcvck bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Aranızda döner mikser terminatör denen egzozlardan taktıran oldu mu acaba? Otobanda son hızdaki sesi, yakıtı ve son hızı düşürüp düşürmediğini merak ediyorum.

S.a arkadaşlar
    Şenol abi bı sıkıntı var vitesi boşa aldığımda teker rahat dönüyor viteste debriyaj a basıyorum tekeri elimle zor döndürüyor um debriyaj batası bitmiştir dediler bide sana soruyum dedim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Günaydın arkadaşlar 2 sorunum var ,motorum aküsü bitti ve şarj tutmuyor mecbur akü alıcam, üzerinde "YUASA YTX7A-BS" akü var tavsiye ettiğiniz bir marka model var mıdır?

Arka stop lambası takılı kalmış şekilde hep yanıyor sönmüyor sebebi ne olabilir?

Birde grup içi aramadan @shadowmaster ın hazırladığı dökümanın linkini bulamadım paylaşabilir misiniz?

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Arka stop lambası büyük ihtimalle müşürlerden dolayı yanıyor. Arka frenin hemen üstünde ve ön fren manetinin iç kısmında müşürler var. Özellikle arka fren pedalinin ustundeki müşürün ayarını elinle hafif sık bakalım lamba sönecek mi

Ayrıca koruma demirimi satıyorum ilgilenen arkadaşlar sahibinden ilana bakabilirler

430736039

Arkadaşlar ben Özden,şimdilik Malatya'da yaşıyorum.İki aya kadar yeni bir şehire taşıyacağım.40 yaşında ve askeri personelim.Kuba superlight 200 almayı düşünüyorum.Forum yazılarını baştan sona kadar okudum.Emeği geçen bütün güzel dostlara selam olsun.İnşallah önümüzde ki günlerde bilgi paylaşımınıza desteklerimi sunacağım.Herkese güzel mutlu ve kazasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda döner mikser terminatör denen egzozlardan taktıran oldu mu acaba? Otobanda son hızdaki sesi, yakıtı ve son hızı düşürüp düşürmediğini merak ediyorum.
    Biraz pahalı bir egzost tipi. Bildiğim kadarıyla buradan deneyen yok, yakıt için çıkış süpaplarının önünde ek direnç oluşturmuyorsa fark edeceğini düşünmüyorum...

Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar
    Şenol abi bı sıkıntı var vitesi boşa aldığımda teker rahat dönüyor viteste debriyaj a basıyorum tekeri elimle zor döndürüyor um debriyaj batası bitmiştir dediler bide sana soruyum dedim
    Motor kaçkilometrede ? Debriyajın bittiği öyle anlaşılmaz. 3.viteste hafif rampa çıkarken gazı aç 7-8000 RPM'de 4'e tak gaza aban, eğer debriyaj bitikse duruma göre ya sıyırıp motor güçten düşecek ya da boşa döner gibi yapacak hızlanmayacak.

@ilkker: bana e-posta adresini yaz mesajdan göndereyim. YUASA kullanabilirsin sıkıntı yok

@Gladiarmy ; hayırlı olsun.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B][COLOR="#0000CD"]Biraz pahalı bir egzost tipi. Bildiğim kadarıyla buradan deneyen yok, yakıt için çıkış süpaplarının önünde ek direnç oluşturmuyorsa fark edeceğini düşünmüyorum
    tanesini 130 tl'ye alabiliyorum, otobanda gaz kolunu epey açıyoruz, motor anormal kafa ütüler mi ondan korkuyorum...

bu arada daha çok kişi olursak daha ucuza illa ki mal olur...
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    tanesini 130 tl'ye alabiliyorum, otobanda gaz kolunu epey açıyoruz, motor anormal kafa ütüler mi ondan korkuyorum...

bu arada daha çok kişi olursak daha ucuza illa ki mal olur...
    130 TL gerçekten iyi fiyatmış. Yakın bir zamanda kısmetse motor değişmeyi düşünmesem tercih edebilirdim. Yalnız orjinal egzost olmayacağı için muayenede problem olacaktır. Bir de özellikle Anadolu'da gezerken çok bilmiş polislerin takıntısı olabiliyor bu konuda, aklında bulunsun.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 TL gerçekten iyi fiyatmış. Yakın bir zamanda kısmetse motor değişmeyi düşünmesem tercih edebilirdim. Yalnız orjinal egzost olmayacağı için muayenede problem olacaktır. Bir de özellikle Anadolu'da gezerken çok bilmiş polislerin takıntısı olabiliyor bu konuda, aklında bulunsun.
    Polis dedin, hiç uğraşamam, eksik olsun, hevesim kaçtı, liseliler gibi uğraşamam
    shadowmaster bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Polis dedin, hiç uğraşamam, eksik olsun, hevesim kaçtı, liseliler gibi uğraşamam
    Aynen, mesela Aydın ve Tarsus Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme özellikle takık bu duruma

Şenol abi bı tavsiye ver bana :-) motorun dan memlunum bana da yetiyor fakat çift silindirli bı motor istiyorum fazla bütçem de yok 5.500 6.000 e motoru satsam 5 yada 10 Da kredi çeksem ne alınır ne tavsiye edersiniz

10 - 13 bin civarı
    Yamaha virago XV 535 - dragstar xvs 250
    Yada
    Suzuki vl 250 intruder bı kaçta ne beğendim sahibinden de
    Shadow güzel de hem pahalı hem de modeller çok eski

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Niye o kadar yaşlı motorlarla uğraşıyorsun ki ? Başına gelebilecek potansiyel dert ve masrafları üzecek seni. İlle de w-twin istiyorsan sınıfın en düzgünü (servis/yedek parçayı bilemem) Lifan LF-250B. Abi sözü dinleyeceksen "kaşınma" 1 yıl daha bin, güzelce para biriktir daha sıkı bir cruiser al

Haklısın abi o da var virago xvs 1100 ler var custom bomber hoşuma gittiler ama 96. 97. Model işte başıma gelecek sorunlar dan korkuyorum

Abi en az 20 bin TL olması lazım yüksek model cruiser almak için

2014 daha 2000 km de SL 200 ne kadar eder sizce arkadaşlar

Nasıl iş ya bi izahı olmalı.Bir haftadır sıfır sl 200 araştırıyorum piyasadan.7900 TL ile 9500 TL arası oynak bir piyasa var.Kimisi 2016 diyor kimisi 2017 diyor.Antalya da bir bayii aradım ve net bilgi aldım.Henüz 2017 modeller Türkiyeye girmedi dediler.Kuba 2017 modelini Şubat ayında piyasaya sürmüş.Türkiyeye en erken 7.Aydan sonra gelirmiş.Peki 2017 niçin yazıyorlar ve fiyat farkı niçin bu kadar dengesiz.Bir arkadaşım bana bunu izah edebilirim.Anladığım kadarıyla piyasa da sıfır olarak satılan motorlar ya 2015 ya da 2016.Sanki bir oyun çeviriyorlar gibi geldi bana.Faturalarda hile yapmak çok basit ülkemizde.Alacağımız motorun kesin üretim tarihini nasıl öğrenebiliriz.Bu işin püf noktası varmıdır.Tüm güzel dostlara selam ve saygılarımla.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu zaten otomotiv sanayisinde standarttır. Bir marka ilgili yılın ikinci yarısında ürettiği modele bir sonraki yılın ismini verir. Yani 2016 denen SL200'ler 2015 haziranı sonrası üretimlerdir. Elbette aralarında gerçekten 2016, Ocak-Haziran olanları da vardır.Piyasadaki bayilerin elindeki stok güçlerine göre oynak bir piyasa var. Bayii vardır 2015'de konteyner ile 100 motor çekmiştir, bayi vardır ekonomik gücü gereği 10-15 motoru zor stoklar. Elbette elinde çok mal olan adam zaten kendisine maliyeti düşük olduğu için istediği gibi fiyat belirler piyasada...

Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 daha 2000 km de SL 200 ne kadar eder sizce arkadaşlar
    Lastikleri fabrika ise 6.000, değiştiyse 6.500-6.750 bandında satılır.

TURUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL 200
    merhabalar bende artık bir sl 200 kullanıcısıyım, başınızı ağrıtabilirim belki çünkü ezbere aldım sırf görüntüsünden dolayı, inşallah pişman olmam saygılar arkadaşlar 200 sayfalık kısmın bir kısmını inceledim ve inceleyip öğreniceğim çok şey olduğunu fark ettim özellikle lastikleri direk olarak değiştirmek gibi michelin city grip

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)