Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Arkadaşlar bizim arka dişli boyutunu hatırlayan var mı? 42 diye aklımda kaldı benim. Doğru mu hatırlıyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ugr_Cnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200
    Arkadaşlar selam... Plastik ve krom görünümlü parçalar için naçizane bir tavsiyem olacak... bugün arkadaşın motoru ve kendi motoruma haftalık kısa bir temizlik yaptık. Daha önceden arabada kullandığım "Meguiars Plastx Plastik ve Far parlatıcı" ürününü kullandım. Motorun mat boyalı çamurluk ve gövde kısımları hariç, farlar, ön cam ve plastik krom kaplamalar için çok iyi sonuç verdi. Benim motor henüz yeni olduğu için çok fark etmedi ama asıl sonucu arkadaşınkinde aldık. Basit bir cila süngeri ile çizik yüzeye uygulayıp, biraz kuruduktan sonra mikrofiber bez ile temizliyorsunuz. Ufak bir tavsiye...

Bu arada temizlik sırasında bir şey dikkatimi çekti. Gidon, maşa bağlantısındaki bu ufak boşluk sizde de var mı? Sıkıştırmak için bu şekilde mi bırakmışlar yoksa bir montaj hatası mı var bilemedim. Ben de pimpirikleniyor olabilirim Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Herkese keyifli sürüşler...
    burakcvck bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Boşluk vida gevşek olmadığı sürece normal ...

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı Ugr_Cnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam... Plastik ve krom görünümlü parçalar için naçizane bir tavsiyem olacak... bugün arkadaşın motoru ve kendi motoruma haftalık kısa bir temizlik yaptık. Daha önceden arabada kullandığım "Meguiars Plastx Plastik ve Far parlatıcı" ürününü kullandım. Motorun mat boyalı çamurluk ve gövde kısımları hariç, farlar, ön cam ve plastik krom kaplamalar için çok iyi sonuç verdi. Benim motor henüz yeni olduğu için çok fark etmedi ama asıl sonucu arkadaşınkinde aldık. Basit bir cila süngeri ile çizik yüzeye uygulayıp, biraz kuruduktan sonra mikrofiber bez ile temizliyorsunuz. Ufak bir tavsiye...
    http://imageshack.com/a/img924/5681/ErxrSC.jpghttps://imageshack.com/i/pms2aV2Yjhttps://imageshack.com/i/pnnFLmMPjhttps://imageshack.com/i/pm0sy4X9jhttps://imageshack.com/i/pm1HP8Qmj

Bu arada temizlik sırasında bir şey dikkatimi çekti. Gidon, maşa bağlantısındaki bu ufak boşluk sizde de var mı? Sıkıştırmak için bu şekilde mi bırakmışlar yoksa bir montaj hatası mı var bilemedim. Ben de pimpirikleniyor olabilirim Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    https://imageshack.com/i/pnZNpJNdj
    Herkese keyifli sürüşler...
    Güzel olmuş eline sağlık, daha sonra üstüne wax veya protectant gibi koruyucu bir tabaka attın mı far için? Ürün aşındırıcı olduğu için üzerine koruyucu gerekli diye düşünüyorum..

Motosikleti
    Kuba SL200
    Doğru düşünüyorsun üstüne herhangi bir kaplama atmadım.
    Varsa öneriniz neden olmasın Kullandığım ürünün üzerinde parlatıcı da yazdığı için gerek duymadım açıkcası.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Ugr Aynı markanın bu ürününü kullanabilirsin.

Daha fazlası için forumu ziyaret edebilirsin
    http://www.detailturkey.net

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Arkadaşlar şu ön fren müşürü sorununu nasil halledicem. Surekli wd 40 kullanmama ragmen on fren lambayı yakmıyor. Servislere sordum ellerinde olmadigini ve fabrikada da olmadigini soyluyorlar. Muayene zamani da yaklaşıyor. Bi çözümü olan var mı

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Istanbul anadolu yakasında gelip ufak bi görebileceğim satılık SL200 arıyorum arkadaşlar.
    Satan arkadaş varsa, saçma sapan fiyatlar söylemeden, gereksiz şekilde bana motorunu övmeden, km'sinin ölüsü çıkmamış olan, kırıksız çıkıksız, benim motorum temizdir kardeşim satıyorum buyur gel bak diyen varsa bana özelden mesaj atabilir.
    Kendim için sormuyorum tabiki tövbe !
    Enduro üzerine gül koklamam.
    Ama satın almak için muhatap olacak kişi benim.
    Tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @Shadowmaster

Abi sisi barini nerde yaptirdin cok hosuma gitti mukemmel olmus nerden alabilirim yardimci olursan cok sevinirim abi

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı mchtckm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ShadowmasterAbi sisi barini nerde yaptirdin cok hosuma gitti mukemmel olmus nerden alabilirim yardimci olursan cok sevinirim abi
    İstanbul, Kağıthne'de "Berlin Custom"'a yaptırdım. Ancak yapım sonrasında bazı problemler yaşadığım için referans vermem. İsteyen gidip pazarlık edip konuşabilir. Yan montaj demirleri deliklerinin doğru açılmamış olması yüzünden montajında uğraşmak zorunda kaldım. Ben titiz bir adamım ve bu hatalar benim için affedilemez.

Motosikleti
    Kuba SL200
    @burakcvck Teşekkür ederim 😊

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Herkese iyi sürüşler...

Lastik pişmanlığı...
    Uzun zamandır takipteyim fakat yeni kayıt oldum. Geçen gün 2 şeritli yolda ilerliyordum ve ileride sola(çok keskin) ve sağa ayrılan tek şeritli iki yoldan, sola doğru olan viraja girmem gerekiyordu ve bu sırada sağ şeritten gelip aniden benim şeridime aynı anda bir otomobil sürücüsü girdi ve viraj mesafemi kapatarak virajı almama engel oldu (bu arada virajın hemen çıkışında trafik var) bende arabaya çarpmamak için arka fren ile durmaya çalıştım fakat motoru düzelttiğimi sanıp ve çok yavaş hıza sahip olduğumdan çok hafif ön freni kullandım ve sonuç bildiğiniz gibi kendimi asfaltı öperken buldum. Şöför ilk başta hatasını farketmedi ve sonrasında beni görmediğini söyleyip özür diledi ve bir daha motor sürücülerine çok dikkat edeceğini söyleyip yanımdan ayrıldı. Çok şükür bana ve motora birşey olmadı . Olaydan öncesinde her muhabbette kesin bi virajda motorun arka tekeri kayacak diyordum fakat kendi hatamdan dolayı ön tekeri kaydırdım . Bunu uzunca anlatmamın birinci sebebi yukarıda orjinal lastikler ile kullanılabilirliğine dair bir kaç ifade görmemdi ve orjinal lastiklerle motoru yatırmanın büyük risk içerdiğini , ayrıca en ufak bir hatada geri dönülemez sonuçlar doğurabileceğinden lastiklerin fiyatını bütçenize eklemeyi unutmayın. Not1:(viraja girdiğinizde veya yokuş aşağı frene arka fren kullandığınızda adrenalin yaşayabilirsiniz) Not2: (2 ay yağmurda sürüp düşmedim fakat havalar ısındı diyip lastikler çok kötü değilmiş diye kendimi inandırmaya çalıştığım doğrudur ama cevabını çabuk aldım )

Merak ettiğim...
    İlk olarak Anadolu yakasında bildiğiniz veya güvendiğiniz bir usta var mı? (ilk gittiğim yer soyguncu çıktı)

İkincsi ise lastikleri değiştirebileceğim bir yer öeneriniz var mı?(İstanbul Anadolu yakası)

Üçüncüsü ise kasislere hızlı girdiğimde ön taraftan tak şeklinde ses geliyor; amortisör kapanıp sonrasında tekrardan kendine geldiğinde bu ses ortaya çıkıyor sebebi sizce ne olabilir? (götürdüğüm dürüst olmayan servis 75 tl para ile ön takım sökülecek ve tamir edilecek dedi ve benim gözümün önünde yapmamak için 1 saat sonra başlayacam dedi fakat 5 dakika uzaklaşığ geldiğimde ise motoru içeri almıştı ve ön takımı yaptığını söyledi fakat orada düzeltmediğini belirtmeme rağmen çamurluktan geldiğini iddia etti. Bende zaten oranın sahtekar bir kimliğe sahip oluğunu fark ettiğimden ses etmeden uza)

Herkese merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır sayfayı takip ediyorum bayağı uzun zamandır. ilk yazma ihtiyacını şimdi duydum dün ilk bakımı yaptırmak için servise gittim adam motoru aldı kapalı bir yere geçti bakım süresince beni içeri almadı çok sert ve aksi bir tipti zaten neyse bakımı yaptı verdi motoru parayı aldı soru sormaya fırsat vermeden yolladı beni. Yolda gaz kolunun takıldığını farkettim ama mesafe bayağı uzak diye donmedim. Eve geldim motorda hafif bi zırıltı hissettim motor 1000 km bakımına girdi usta bana 3000 de gel dedi başka ustaya gitmek istiyorum garanti den çıkar mi bide usta önerir misiniz teşekkür ediyorum şimdiden

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı birkanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır sayfayı takip ediyorum bayağı uzun zamandır. ilk yazma ihtiyacını şimdi duydum dün ilk bakımı yaptırmak için servise gittim adam motoru aldı kapalı bir yere geçti bakım süresince beni içeri almadı çok sert ve aksi bir tipti zaten neyse bakımı yaptı verdi motoru parayı aldı soru sormaya fırsat vermeden yolladı beni. Yolda gaz kolunun takıldığını farkettim ama mesafe bayağı uzak diye donmedim. Eve geldim motorda hafif bi zırıltı hissettim motor 1000 km bakımına girdi usta bana 3000 de gel dedi başka ustaya gitmek istiyorum garanti den çıkar mi bide usta önerir misiniz teşekkür ediyorum şimdiden
    Geçmiş olsun kardeş var öyle dengesiz servisler merkezi ara fabrikayı yani yaşadıklarını anlat sonrada başka servise götürecem o servise bilgi verin de servisle konuşuyorlar serviste ilgi gösteriyor. Bizzat yaşadım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @bigbone ; Anadolu yakası Zenn Motor (Hasanpaşa), Avrupa yakası Buzz Motor (Kabataş). Elli kere anlatmamıza rağmen hala "orijinaler idare eder" diyen gerzekler yüzünden bir gün birinizin başına iş gelecek zaten

@birkanbey ; manet içindeki gaz teli göbeği sıkışmış olabilir, bakımda gaz telinin bağlı olduğu yerde bir sıkışma da olabilir. zırıltı için elli tane neden var, boşta çalıştırıp gaz verip kontrol et nereden geldiğini...

Benim servisim Anadolu Yakası, Maltepe'de. Fırat Usta : 0530 134 25 68 / 0216 399 22 35

Başka ustaya giderken fabrikaya bilgi verip mi gitmem gerekiyor garanti den çıkmaması için ? Maltepe bana yakın hem iyi olur

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayır, yetkili servis olduğu sürece problem yok ..

Teşekkür ediyorum o zaman bide motobull a gidelim

Alıntı birkanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka ustaya giderken fabrikaya bilgi verip mi gitmem gerekiyor garanti den çıkmaması için ? Maltepe bana yakın hem iyi olur
    Yetkili servise götürmeden önce işini garantiye almak amaçlı servise ilk giridğinde fotoğrafını falan çek bazı servisler bi zarar veriyor motora sonra ben yapmadım diyor böyleydi diyor. Fabrikada o zaman sonuca kavuşmakta zorlanıyor.

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Herkese merhabalar.

Motosikletin zinvirini değiştirmeyi düşünüyorum. İnterenetten sipariş vereceğim. Bunun için bilgis olan varsa zincir ölçüsünü yazabilir mi? 520h oringli uyar mı ve kaç baklalı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)