Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Mnccp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Sıfır fiyatları niye arttı bilen var mı ayrıca 2017 modeller ne zaman çıkar?
    Sıfır fiyatlarının artması 2017 model olması ve kur fiyatının artmasından kaynaklanıyor kur 1.5 katına çıktı neredeyse umarım en kısa zamanda eski haline döner.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kuba için 9.000'den motor satmak hayal olur. İkinci eller altın olacak piyasada.

2016 modelin satış fiyatı 9154 abartmışlar

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Rakiplere bakınca abartmış olmuyor her marka ürününü satmak ister ama bu fiyatlardan zor 2016 modellerde iş güzarlık yapılmasa alan alır almayan alamaz :S Dolar teğet geçmiyor aslında

Zam gelmeden önceki fiyatı ne kadar dı ?

8600 gibi birşeydi

Hatırladığım kadarı ile geçen sene 200 civarı bi zam yapılmıştı bu sene biraz yüksek olması bence normal ki neredeyse ülkemizde en çok tutulan chooper modeli bu

2017ler çıkınca düşer umarım fiyatlar

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba
    Bugun motorumla 500 km bakimina gittim servisci neredeyse hic bisi yapmadi hic hosuma gitmedi motosikletle ilgilenmedi sanki içime hiç sinmedi ben Gaziosmanpaşa tarafında oturuorum güvendiginiz bir yer varmidir motosikletime iyi bakilsin istiyorum motosikletleri seven ve iyi bakan bir yer biliyorsaniz soylerseniz cok sevinirim

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Ne yaptı 500km bakımı olarak

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Ben bujileri degissin istedim buji degistirdi yag degistir oynayan yerlere bisi skti snra hemen verdi ilgili deildi

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı mchtckm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bujileri degissin istedim buji degistirdi yag degistir oynayan yerlere bisi skti snra hemen verdi ilgili deildi
    Servis hakkında yaşadıklarım. Servise gitmeden önce okuyun.

Ben yalnızca firüzköydeki servise gittim. Diğer servisler nasıllar bilmiyorum ama firüzköy servisi senin bahsettiğin gibi. İlgisizler. Sanki zorla yapıyorlar. Ben servise 2 kere gittim. İlk gidişim motoru 2. el aldığım için aldıktan 1000 km sonra boş zamanım olduğu için anca gidebildim. Dedim genel bakım falan yapılsın 2. el aldım neyi var neyi yok bilmiyorum siz kontrol edin değişecek birşey varsa bana söyleyin ona göre değişin yada değişmeyin dedim. Onlarda bugün yapamayız bu gece kalsın yarın sabah anca başlarız falan dediler şimdi bakamayız dediler. Tamam ozaman kalsın motor dedim ve motoru serviste bıraktım. Orada genç bi arkadaş vardı. Arkadaşa belirttim dedim ki " öğrenciyim o yüzden parça değişecekse bana ulaşın yoksa ücretini karşılayamayabilirim" diye. Tamam dedi numaramı aldı kağıda falan yazdı whatsapptan sana yazacağım parça fiyatlarını falan dedi bende rahat bi şekilde çıktım eve geldim. 2 gün sonra gittim. Tabi bu 2 günde bana hiçbir telefon yada mesaj gelmedi. Abi gittim servise far değişmiş ön balata değişmiş hava filtresi değişmiş yağ değişmiş aküyü şarja takmışlar. Faturaya baktım 25 tl hava filtresi. Dedim vay arkadaş bunda nasıl bir hava filtresi var. Far iyi güzel oda 15 tl. Ön fren manetinde boşluk olmuştu daha yumuşak tutuyordu. Dolayısıyla fren mesafesi uzamıştı. Ertesi gün okul dönüşü uğradım ve frenden bahsettim yeni balata olduğu için alışma süreci olur falan dediler tamam dedim çıktım. 1 hafta geçti fren yine aynı. Bu sefer far ampulü kesti. Dedim bi çıkarıp bakayım. Abi adamlar kullanılmış ampul takmışlar. Ampul oksitlenmiş. Üstündeki watt değerlerinin olduğu yazılar bile kaybolmuş. O arada geçen bir haftada yağmur falan da yağmadı ki oradan su aldı da oksitlendi diyeyim. Zaten basınçlı su tutmam motora. Neyse ampulü böyle görünce dedim çıkartıp bari hava filtresine bakayım. Baktım aynı hava filtresi aynı sünger, demirler bile aynı. Bu sefer ertesi gün okul dönüşü uğradım. Dedim ki:
    +Faturada 25 lira hava filtresi yazıyor çıkartıp baktım filtre olduğu gibi aynı ne için 25 lira aldınız.
    -Süngeri değiştirdik o 25 lira' dedi.
    +İncecik süngere 25 liramı alıyosunuz.
    -Fiyat öyle yapacak bişrey yok' dedi.

Ampulüde dünden yerinden çıkarmıştım çantamdaydı çıkartıp ampulü fırlattım ve alın geçen hafta taktığınız kullanılmış ve patlamış ampul diyerek beddualarla çıktım servisten. Bundan sonra tamamiyle motor benim elimdeydi artık. Zincir dişli değişimini arka balata değişimini yağ değişimlerini hava filtresi temizleme elektriksel eklentiler zincir gergi ayarı vsvs. Bunların hepsini kendim yaptım. Çok şükür bir sorun da olmadı ve kendime tecrübe edindim. Arka dişli takozlarına kadar kendim değiştim herşeyi. Yalnızca parça fiyatına hallettim.
    Yani bu tarz parça değişikliğini her türlü kendiniz yapabilirsiniz. Bunlar daha öncede söylenmişti zaten bu konu da. 2. kez servise zorunlu gidişim:

Gel gelelim zincirim koptuğu ve yolda kaldığım için mecburen servisi aradım ve gelip çektiler. Yine aynı servise yakındım, Avcılar içindeydim. Servise gittik adamlar incecik zincir taktılar. Tabi o sıra zincirin ince kalın olduğunu anlamadım. Ozamanlar zincir kodlarını falanda bilmiyorum. Zaten 2 haftaya o zincirde koptu attı.

Son olarak o tutmuyor dediğim frenin tutmama sebebini buldum. O balata değişiminden beri hep o şekilde yumuşak tutuyordu zaten. Geçen ay ön balataları temizliyeyim diye kaliperi söktüm. Bir de ne göreyim. jant tarafında ki balatının sabitleme deliğinden birisine pim girmemiş. O yüzden balatanın bir kısmı disk dışında kalmış. Zamanla (8bin km boyunca) diskin dışarıda kalan kısmında hiçbir aşınma olmadan diski ısıran kısım kendini yiyerek diske sonunda tutunmayı başarmış. Yani şöyle ki ben 8 bin km boyunca bir balatanın %70 ini kullanmışım. İnanın %30 luk kısmı hiç aşınmamış şekilde duruyordu. Öyle görünce elimdeki imkanlarla aşınmamış kısmı tel fırça zımpara gibi aletlerle kendim zımparaladım biraz olsun aynı hizaya getirdim tüm balatayı. ve tekrar taktım.
    Kısacası her servise güvenmeyin ve garantiden değişeceğiniz bir parça olmadığı sürece servislere uğramayın bile. Adamlar tekrar tekrar devamlı gelsinler diye inanın ki ellerinden gelenleri yapıyorlar. Bu arada tabi ki bu durum her servis için geçerli değil.
    Bu da böyle bir anımdır
    Kazasız keyifli sürüşler...

mongol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Bir serzenişte benden olsun o zaman geçen yazdan beri ön fren müşürümü gerekli gereksiz bahanelerle atlatan abartısız 9 kere gidip tekrar tekrar sipariş geçmesine rağmen hala gelmedi. Motorun elektronik garantisi bitmiş diye 1 ay önce kafalamaya çalıştılar. Bende üç tane sipariş geçilmiş faturanız var dedim öyle deyince tekrar sipariş geçtiler ararız dediler hala ses yok artık gidip parayla getirin diyeceğim o zaman kaç günde geliyor bakalım...

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı mongol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir serzenişte benden olsun o zaman geçen yazdan beri ön fren müşürümü gerekli gereksiz bahanelerle atlatan abartısız 9 kere gidip tekrar tekrar sipariş geçmesine rağmen hala gelmedi. Motorun elektronik garantisi bitmiş diye 1 ay önce kafalamaya çalıştılar. Bende üç tane sipariş geçilmiş faturanız var dedim öyle deyince tekrar sipariş geçtiler ararız dediler hala ses yok artık gidip parayla getirin diyeceğim o zaman kaç günde geliyor bakalım...
    Motorun elektronik garantisi 1 yıl diye biliyorum ben (fatura tarihinden itibaren). Büyük ihtimalle senin bayide bi problem vardır başka servise götürmeyi dene motoru.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Süperlight 200
    @darknife; Aynen 1 sene elektronik garantisi 2 3 ay önce bitti oda benim siparişim çok önceydi sipariş fişleri var elimde tek dayanak başka bi yere götürsem geçmiş diyecekler kabul ederler mi benim servisin yazdığı sipariş fişini bilmiyorum.

Alıntı mongol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @darknife; Aynen 1 sene elektronik garantisi 2 3 ay önce bitti oda benim siparişim çok önceydi sipariş fişleri var elimde tek dayanak başka bi yere götürsem geçmiş diyecekler kabul ederler mi benim servisin yazdığı sipariş fişini bilmiyorum.
    Gaziantep fabrikayı ara durumu onlara anlat sipariş fişini mail at servislerinizi kontrol etmiyorsunuz bizi mağdur ediyorlar falan de onları servisi arar bi fırça atarlar serviste işini görür.

Motosikleti
    Süperlight 200
    @ruling; Eyvallah en iyisi o sanırım.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaziantep fabrikayı ara durumu onlara anlat sipariş fişini mail at servislerinizi kontrol etmiyorsunuz bizi mağdur ediyorlar falan de onları servisi arar bi fırça atarlar serviste işini görür.
    Antep'e ulaşılamıyor malesef ben daha önce çok denedim,servisleri gibi çok ilgisiz bir firma, defalarca e-posta attım teknik bir konu için, nezaketen servise danışın tarzı bir cevap bile vermediler. şunu anladım motosiklet alırken üçüne beşine bakmayıp insan evladından almak lazımmış

Ond3rkor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor Superlight 200
    Merhaba;
    Yan çanta tavsiye edebilirmisiniz kilit sistemi olan almayı düşünüyorum ama hangisi uyar bılemedim.

Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antep'e ulaşılamıyor malesef ben daha önce çok denedim,servisleri gibi çok ilgisiz bir firma, defalarca e-posta attım teknik bir konu için, nezaketen servise danışın tarzı bir cevap bile vermediler. şunu anladım motosiklet alırken üçüne beşine bakmayıp insan evladından almak lazımmış
    Fabrikaya ulaşılıyor kardeşim bizzat kendim birçok kez ulaştım mail attım cevapta geldi @Ruling dediğine göre oda cevap bulmuş bilip bilmeden konuşmamak gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)