Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200
    https://tr.aliexpress.com/item/5-3-4-Harley-Headlight-5-75-New-Harley-David-Daymaker-LED-Headlamp-For-Softail-Dyna/32655189600.html?scm=1007.13339.60109.0&pvid=c8c04 789-c970-4475-9943-708de33114a8&tpp=1&detailNewVersion=&categoryId=20 0000254

şu fardan alsam sl200 lere uyarmı arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    uymaz 45WATT

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uymaz 45WATT
    bizim farlar kaç watt

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kitapçığı falan boşver. 19.000'de şu yapılır diye bir kural yok.
    1-Debriyaj, gaz ve kilometre tellerinin içindeki tele wd-40 ve sıvı gres uygulat,
    2-Arka lastik sökülsün, kampana ve fren balatası temizlensin, balata durumu iyiyse üstü zımpara yapılsın,
    3-Ön fren balataları kontrol edilsin, hideolik seviyesi düştüyse balata da aşınmış demektir,
    4-Karbüratöre giriş yakıt hortumunu söktür, içine hava basıp takın. Temizlik için yeter, karbüratörü söktürme,
    5-Hava ayarına baktır, rölanti 1.900-2.000 RPM'de kalsın, Şubat sonu 1700-1.800 RPM'ye dönersin,
    6-Ön amortisör yağları değişsin, bu yapılırken gidon mafsal boşluğu var mı baksın usta varsa bilya değişsin,
    7-Hava filtresinde yağ normaldir, metal ızgara hafif yağlı olmalı tozu tutsun diye.

Diğerleri klasik bakım işleri zaten. Zincir vs duruma göre gergi ayarı vb.

Lastik için diş derinliği ve hamur yapısını görmeden bir şey diyemem.

Benim motor 29.800 oldu, şimdiye kadar 6 kere buji, 1 kere zincir/dişli değiştim, 25.000'de amortisör yağı değişti geri kalan herşey orjinal lastiklerim dışında.

Bu gün test için yaşlanınca yakıt ne oldu diye baktım 430 km gitti, 60 TL benzin aldım, 12,5 lt. Yani 100km'de 2.8 lt yakmaktayım bu günlerde şehir içinde.

&

Buzz motora telefon edip sormak lazım stok durumunu...

&

NGK / DPR9-7EA doğrudur.

&

Aynalar için önce ne yapılacağına karar vermek gerek. Orjinale uzatma mı, yeni alıp uzun kollu ayna mı, yeni ayna + uzatma mı , 8mm ya da 10mm gibi versiyonlar da girince tek bir çözümü yok yani. Benim çözümüm uzatma kullanıp üstüne 10mm yükseltici ve yeni oval ayna oldu...

Exclusive34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buzz motora telefon edip sormak lazım stok durumunu...

&

NGK / DPR9-7EA doğrudur.

&

Aynalar için önce ne yapılacağına karar vermek gerek. Orjinale uzatma mı, yeni alıp uzun kollu ayna mı, yeni ayna + uzatma mı , 8mm ya da 10mm gibi versiyonlar da girince tek bir çözümü yok yani. Benim çözümüm uzatma kullanıp üstüne 10mm yükseltici ve yeni oval ayna oldu...
    Ayna olarak şunu alsam direkt takıp kullanabilir miyim? Boyu yeterli olur mu? Ekstra bişey yapmam gerekir mi? http://urun.n11.com/yedek-parca/ayna...8mm-P141783663

Ek olarak şunları almak istiyorum, motora uyumlu olur mu?
    https://tr.aliexpress.com/item/Skull...ryId=200000254

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...ryId=200000774

Motosikleti
    Kuba SL 200
    O aynalar kısa kalır her halikarda. Uzatma aparatı ile kullanabilirsin.
    Stop uydurulur sıkıntı yok.
    Gidon topuzları milimetrik olarak bol gelebilir.

O aynalar kısa kalır her halikarda. Uzatma aparatı ile kullanabilirsin.
    Stop uydurulur sıkıntı yok.
    Gidon topuzları milimetrik olarak bol gelebilir.
    Teşekkür ederim. Tüm konuyu okudum, aynayı nasıl uzatılır bi kaç kere konuşulmuştu ama bulamadım. Rica etsem açıklar mısınız?

Birde şu egzozu gördüm çok ilgimi çekti, https://www.youtube.com/watch?v=WyNRLb-wRZY bundan yaptırmayı düşünüyorum muayneden geçer mi?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Facebook'da aynauzatma yaz. Aydın sanayide bir arkadaş yapıyor işçilik ve kalitesi iyi. Benim ismimi ver. (Şenol) Kargo ile yollar sana. Hazırladığım PDF belgesinde anlattım uzatma işini, sende belge yoksa bana e posta adresini yaz göndereyim...
    Muayeneden geçmez. Orjinalini sakla, muayeneye onu takıp gidersin.
    Exclusive34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200
    Hocam bizim farlar kaç watt. Birkaç mesaj önce harley farı sordum bir arkadaş olmaz 45 watt bu demiş. Kaç wattlik far bulmam gerekli

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yaw herşeyi hazır beklemeye ne kadar meraklısınız, bir tık araştırma yapsanıza

Ön Far : 35/35W
    Arka Stop : 21/5W
    Sinyaller : 10W
    Gösterge Işıkları : 2W

Şimdi de bu / ne diye soracaksınız değil mi

Motosikleti
    Superlight 200
    Yaw herşeyi hazır beklemeye ne kadar meraklısınız, bir tık araştırma yapsanıza

Ön Far : 35/35W
    Arka Stop : 21/5W
    Sinyaller : 10W
    Gösterge Işıkları : 2W

Şimdi de bu / ne diye soracaksınız değil mi
    hocam araştırmadım desem yalan olur. kuba nın sitesine baktım yok, google'a yazdım çıkmadı, sizin hazırladığınız pdf e baktım ordada yok. kusura bakmayın valla

/ işaretinden önceki rakam soket cinsini belirtiyor diye biliyorum yanlış mıyım ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çift flamanlı ampullerdeki flamanlar arası watt değerini anlatmak için onlar

Bu arada bir arkadaşım söyledi. Servisler benim PDF'i veriyormuş yeni motor alanlara. Buradan Kuba, Türkiye dağıtımcısına da "yuh" diyorum

Konu içerisinde bi sayfada önerilen bir kilit vardı. Siparişle yaptırılıyordu, bilen-hatırlayan var mı?

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Herkese merhaba.. Superlight ın egzozunu arıyorum internette sadece bir sitede buldum oda pahalı geldi bildiğiniz önerebileceğiniz bir yer var mı? Ayrica cikma egzoz da olur..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.. Superlight ın egzozunu arıyorum internette sadece bir sitede buldum oda pahalı geldi bildiğiniz önerebileceğiniz bir yer var mı? Ayrica cikma egzoz da olur..
    Kuba servislerinde yokmu egzos ?

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba servislerinde yokmu egzos ?
    Acikcasi ben superlight kullanici degilim o yuzden servis agi ile ilgili bilgim yok once kullanici arkadaslara danisayim dedim. Freedom 250 var bende bizim egzozlar cok pahali(475 lira kadar) iki motorun egzozu hemen hemen ayni superligt in egzozunu almayi dusunuyorum.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)

Ayna uzatma aparatını facebook aracılığıyla iletişime geçip siparişi verdim ve hemen ertesi gün elime geçti. Şenol abinin anlattığı gibi yaptım fakat, 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulamadım. Bizde şu şekil bi çözüm yaptık. Estetik açıdan kötü duruyor ama %50 olan görüş açımı %100'e çıkardı resmen bu uzatma şeysi sayesinde.
    Aynalardan omuzları görme problemi yaşayanlar için gerçekten güzel bir çözüm tavsiye ederim. Çok işime yaradı. Ancak şu 10 mm'den 8 mm'ye çeviren aparattan bulabilirsem estetik olarakta güzel bir görüntü elde edicem.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bir ara Hudson'da vardı. Sormak lazım. Her halikarda Sirkeci'deki motorcularda bulunabilir. Adaptörü bulsan da orjinal aynanın dişli kısmı uzun gelecek, üstteki somunu kullanmak zorundasın. Bence aşağıya bir somun daha tak, hem kontra sıksın gevşemesin hem de daha şık durur. Güle güle kullan.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Üstteki somunu kullanırım abi sıkıntı değil, Hudson'da var ise bir ara yolum düşünce sorayım. Ucu kapalı 2 adet somun var onları diğer vidanın ucuna takmışım yanlış olmuş Dediğin gibi kontra sıkması için yapıcam öyle gevşiyor çünkü.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Gevşer gevşer gayet iyi bilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)