Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lf250b ile ilgili tüm açıklamalar ve teknik detaylara http://www.lifan.com.tr/urunlerimiz/...&category_id=6 adresinden ulaşabilirsin.
    SL200 kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.
    Yinede tesekkur ederim bilgi için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Birisi tek diğeri çift silindirle aynı gücü üretiyorlar. Bu elbette yakıt harcamasında SL daha ekonomik anlamına geliyor. Lifan için servis ağı, parça konusunda bir fikrim yok. Her iki motorun kullanıcılarının yorumlarına bakman gerekiyor. Bu başlıkta cevap bulman zor. Bol şans...

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi tek diğeri çift silindirle aynı gücü üretiyorlar. Bu elbette yakıt harcamasında SL daha ekonomik anlamına geliyor. Lifan için servis ağı, parça konusunda bir fikrim yok. Her iki motorun kullanıcılarının yorumlarına bakman gerekiyor. Bu başlıkta cevap bulman zor. Bol şans...
    Ozaman sorumu şöle değiştirmek isterim. Aranizda lf250b yi kullanan varmıdır. zira Sl200 13 hp olmasına karşın lf250b 13. 5kw(18hp) dır.
    Teşekkürler...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Senin canın Lifan , Kuba'dan iyidir, üstündür demek istiyorsa söyle arkadaşım. 1,5 yıldır SL için paylaşmaktan sıkılmadık, yine de sıkılmayız. Bu başlıkta en eskilerden birisiyim aramızda Lifan kullanan, test eden olmadı. Yapacağın şey bu başlığı ve Lifan başlığını incelemek. Biz başlığı SL200 özelinde koruyup kolladık bu güne kadar, başka bir marka modelle karşılaştırma yapmıyoruz. Ya özelden yazışılır ya yeni bir başlık açılır bu tür durumlarda. Lütfen sen de bu konudaki titizliğimize özen göster.

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Senin canın Lifan , Kuba'dan iyidir, üstündür demek istiyorsa söyle arkadaşım. 1,5 yıldır SL için paylaşmaktan sıkılmadık, yine de sıkılmayız. Bu başlıkta en eskilerden birisiyim aramızda Lifan kullanan, test eden olmadı. Yapacağın şey bu başlığı ve Lifan başlığını incelemek. Biz başlığı SL200 özelinde koruyup kolladık bu güne kadar, başka bir marka modelle karşılaştırma yapmıyoruz. Ya özelden yazışılır ya yeni bir başlık açılır bu tür durumlarda. Lütfen sen de bu konudaki titizliğimize özen göster.
    Ne kadar gergin bir toplum olduk. Sanırım sorumu yanlış aksettirdim. Sorum aslında şuydu Cruiser makina alma arifesindeyim.
    Daha önce Cruiser 250 ve blackster 250 yi görme ve ufakta olsa test etme şansım oldu. Bu makina BANA çok ağır geldi kontrol edemeyeceğimi düşünerek SL250 arayışına girdim ve onuda görme ve test etme şansına eristim ancak biraz göbekli olduğum icin oda altımda kayboldu. (Tamamen benimle ilgili sl250 kendini kanitlamis bir makina benim gozumde)
    Alternatif arayışında iken lf250b yi gördüm. (Bana en yakını 250km mesafede)
    Bu makinaya ait çok fazla kullanıcı yorumuda olmadığı için dedim ki bilse bilse sl250 yi tanıyan ve belki de aralarında lf250 yide gormus bir dost bana ebatları hakkinda bilgi verebilir. (SL250, LF250 den daha büyüktür yada kucuktur gibi) olay budur arkadaşlar.
    Sayın shadowmaster hiçbir makinayı kötüleme gibi niyetin asla yok. Sanırım açıklayıcı bir yazı olmuştur.

Değerli paylaşımlarıniz için şimdiden çok teşekkür ederim...

Edit: çok şey istiyorum ama bilgisi olan varsa ozelden benimle iletişime geçerse çok sevinirim saygılar...
    .

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Demek ki böyle de yazabiliyormuşsunuz, bol şans diliyorum. Kendi adıma şu kadarını söyliyeyim ki, saydıklarınızın hepsi bu türün başlangıç motorudur. Deneyim kazanınca bir şekilde daha güçlü ve yüksek CC bir motora geçersiniz. Hepsi sizi taşır merak etmeyin. İçinize sinen motoru alın. Yedek parça ve servis ağı koşullarını, satacağınız zaman ne kadar kayıp yaşayacağınızı ve ikinci el piyasası olup olmadığını da göz önünde bulundurun mutlaka ...

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Demek ki böyle de yazabiliyormuşsunuz, bol şans diliyorum. Kendi adıma şu kadarını söyliyeyim ki, saydıklarınızın hepsi bu türün başlangıç motorudur. Deneyim kazanınca bir şekilde daha güçlü ve yüksek CC bir motora geçersiniz. Hepsi sizi taşır merak etmeyin. İçinize sinen motoru alın. Yedek parça ve servis ağı koşullarını, satacağınız zaman ne kadar kayıp yaşayacağınızı ve ikinci el piyasası olup olmadığını da göz önünde bulundurun mutlaka ...
    Teşekkür ederim ilginiz ve değerli bilgileriniz için...

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Alıntı Carew1928 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 1 ay süreniz var. Ben 527 tl ye yaptırdım 2 hafta önce Axa sigorta sanırım. Ama tabi değişebiliyor sürekli bugün öyle fiyat verirken bir hafta sonra farklı fiyat çıkabiliyor. Tavsiyem aracılık firmalarından bütün firmaları sorgulatmanız olacaktır. O konuda daha detaylı bilgi istersen mesaj atabilirsin özelden.
    Tamamdır teşekkür ederim, bugün motorun satışını aldım. Yarın bir kaç teklif alacağım arayıp daha sonra özelden mesaj atıcam.

Sürmeye doyamadım resmen! 8 aylık motorsuzluk döneminden sonra birde kaza yaptığımdan dolayı içimdeki hafif tedirginlik duygusuyla tırın tırın 100 KM sürdüm. Çok keyifli, çok rahat, hiç yormuyor gerçekten. Motoru sadece fotoğraflarda görmüştüm ve baya küçük sanıyordum. Halbuki baya uzun ve yapılı bir aletmiş. Çok sevdim alacak arkadaşlarda tavsiye ederim. Tabii benim sadece ilk günümdü. İlerde bakalım neler olacak, sürüp görücez ki burayı okuyan arkadaşlar zaten memnun olmayan birini görmeyecektir. Şahsen ben %70 'ini okuyarak bu makineyi aldım.
    Bu arada motorum 2015 model, 6000 KM' de temiz ve garantisinin hala duruyor olması beni cezbetti. Gidip görüp direk satışını aldım.
    Herkesin hayaline kavuşması dileğiyle!

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    @OgulcanMC hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Nacizane ilk tavsiyem önümüzün de kış olması sebebiyle lastiklerini değiştirmen yoksa allah korusun sonradan pişman olacağın bir şey yaşamanı istemeyiz. Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    @Victim çok teşekkür ederim! Aynen tekerleklerin değişmesi gerek. Bugün sert frenler yaptım boş alanda, arka teker vızzııtt diye kayıyor. Ama bacağım hala tam kaynamadığı için kışın binmeyi düşünmüyorum. Yaza doğru güzel bir lastik ile değiştireceğim.

Ailen cok fazla karsi çıkiyodu bildiğim kadarıyla nasi ikna ettin onları baban balyozu hazirlamadimi

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    @OgulcanMC Hayırlı uğrulu olsun sonunda buldun bitane

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır teşekkür ederim, bugün motorun satışını aldım. Yarın bir kaç teklif alacağım arayıp daha sonra özelden mesaj atıcam.

http://i.hizliresim.com/RQ7vLo.jpg

Sürmeye doyamadım resmen! 8 aylık motorsuzluk döneminden sonra birde kaza yaptığımdan dolayı içimdeki hafif tedirginlik duygusuyla tırın tırın 100 KM sürdüm. Çok keyifli, çok rahat, hiç yormuyor gerçekten. Motoru sadece fotoğraflarda görmüştüm ve baya küçük sanıyordum. Halbuki baya uzun ve yapılı bir aletmiş. Çok sevdim alacak arkadaşlarda tavsiye ederim. Tabii benim sadece ilk günümdü. İlerde bakalım neler olacak, sürüp görücez ki burayı okuyan arkadaşlar zaten memnun olmayan birini görmeyecektir. Şahsen ben %70 'ini okuyarak bu makineyi aldım.
    Bu arada motorum 2015 model, 6000 KM' de temiz ve garantisinin hala duruyor olması beni cezbetti. Gidip görüp direk satışını aldım.
    Herkesin hayaline kavuşması dileğiyle!
    Ailen cok fazla karsi çıkiyodu bildiğim kadarıyla nasi ikna ettin onları baban balyozu hazirlamadimi

Motosikleti
    @braveman aynen dostum buldum teşekkür ederim
    @kararsiz05 Hala haberleri yok, arkadaşımın üstüne aldım motoru. Kaskımı da sitenin güvenliğine verip, motoru evin uzağına park edip kitliyorum. Er yada geç öğrenecekler ama bakalım neler bekliyor beni.

@braveman aynen dostum buldum teşekkür ederim
    @kararsiz05 Hala haberleri yok, arkadaşımın üstüne aldım motoru. Kaskımı da sitenin güvenliğine verip, motoru evin uzağına park edip kitliyorum. Er yada geç öğrenecekler ama bakalım neler bekliyor beni.
    Keske rızalarını alsaydın sonra motoru alsaydın tabi senin tercihin bize laf düşmez sadece gorusumu belirtiyorum hayirli uğurlu olsun kardesim darisi basimiza he bu arada ekipmansiz çıkma biyerini daha kırma bidaha hic bi zaman motor yuzu goremezsin tekerine tas deymesin

Motosikleti
    @Krararsiz05 eyvallah usta rızalarını alamadım maalesef çok netler bu konuda. Ekipmanları alacağım da, şu an sigorta ile başım büyük dertte.. Teklifleri alıyorum şu an bir bir, 5400 TL teklif bile gördüm... Şu an en ucuz Demir Sigorta'dan 1150 TL teklif alabildim. Anadolu 1505 TL. Ne yapıcam bilmiyorum çok yüksek bu fiyatlar ya..

@Krararsiz05 eyvallah usta rızalarını alamadım maalesef çok netler bu konuda. Ekipmanları alacağım da, şu an sigorta ile başım büyük dertte.. Teklifleri alıyorum şu an bir bir, 5400 TL teklif bile gördüm... Şu an en ucuz Demir Sigorta'dan 1150 TL teklif alabildim. Anadolu 1505 TL. Ne yapıcam bilmiyorum çok yüksek bu fiyatlar ya..
    Ovvv hakikatten çok yuksek allah yardimcin olsun

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Oğulcan hayırlı olsun.
    Biraz bütçe denkleştir eğitim al ve bunu ailen ile paylaş. Olaya ciddi baktığını hissederlerse daha yumuşak bir geçiş olabilir

Motosikleti
    @shadowmaster aynen abi maddi durumları düzeltince eğitim işine başlıcam aklımda o. Yalnız şu sigorta işi çok canımı sıktı ne yapacağımı bilmez haldeyim..

Hazır lastik konusu açılmışken yukarda Benimde artık kesinleşti sl alacağım. Şimdiden bakıyorum lastiklere hiç niyetim yok nylon lastiklerle dolaşmaya şimdilik 3 lastik var aklımda. Sizin tavsiyeleriniz, kullandığınız veya kullanan tanıdınız varmı ? Lastik konusında bilginlendirirseniz sevimirim.
    1. Metzeler Perfect ME77
    2. Dunlup D404
    3. Bridgestone G508

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)