Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Alıntı Karşıyaka'Lı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaay tam benım gibi bi arkadas işte ) bende aynı senin gibi başladımm, ne alacağımı tam bılemıodum ama bu baslıgı 2gunde soluksuz okuyunca dedım kı tamam bende sl200cu olcaam ☺ Sımdıden hayırlı olsun, ınsallah bır an once alırsın sende.
    Bu arada hangi şehir ?
    Aynen öyle usta, elektro baterimi satışa koydum bile gerekli parayı bulur bulmaz bir SL200 sahibi olucam. Bu arada ilk motorum Truva TR-250 idi. Kazadan sonra ilk göz ağrım perte çıktı. 6 aylık bir sakatlık sürecinden sonra, motor aşkım yeniden canlandı ve araştırmalarda başladı. Son karar SL200 oldu.
    İstanbul/Maltepe'den katılıyorum aranıza.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S.a küçük bi led çalışması yaptım paylaşmak istedim umarım beyenirsiniz :-) fazla abartmadım

http://i.hizliresim.com/E3LQBg.jpg

http://i.hizliresim.com/nEdY3R.jpg

http://i.hizliresim.com/dXr41L.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle usta, elektro baterimi satışa koydum bile gerekli parayı bulur bulmaz bir SL200 sahibi olucam. Bu arada ilk motorum Truva TR-250 idi. Kazadan sonra ilk göz ağrım perte çıktı. 6 aylık bir sakatlık sürecinden sonra, motor aşkım yeniden canlandı ve araştırmalarda başladı. Son karar SL200 oldu.
    İstanbul/Maltepe'den katılıyorum aranıza.
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız gunlerde ınsallah
    PS: Yine ankaradan birini bulamadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a küçük bi led çalışması yaptım paylaşmak istedim umarım beyenirsiniz :-) fazla abartmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Emege saygı duymak lazım ama pek yakısmamıs gibi sanki. Yanı sl'ın ruhuna uymamıs bence. Gerci sizin döşeme kaplamalarla falan motor sadece ruhsatta sl artık.
    Ps: Custom işini motorun ruhunu bozmadan yapmaktan yanayım ama yinede emege saygı tekeriniz düz bassın!

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Günaydın arkadaşlar , motorun ruhsatında superlight yazmasına rağmen sigorta poliçemde KUBA RADEN 125 olarak geçiyor, sigorta teklif sorgulamasında SL200 un listede olmadığını en uygun modelin seçildiği söylendi. Sizin poliçeleriniz de ne yazıyor? Sigorta yaptıracağım 1000 tl nin altında teklif alamıyorum, acaba yanlış model yazmasının etkisi var mı? (fiyatlama o modeldeki kaza yapma sayısıyla doğru orantılıymış)

Alıntı ilkker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar , motorun ruhsatında superlight yazmasına rağmen sigorta poliçemde KUBA RADEN 125 olarak geçiyor, sigorta teklif sorgulamasında SL200 un listede olmadığını en uygun modelin seçildiği söylendi. Sizin poliçeleriniz de ne yazıyor? Sigorta yaptıracağım 1000 tl nin altında teklif alamıyorum, acaba yanlış model yazmasının etkisi var mı? (fiyatlama o modeldeki kaza yapma sayısıyla doğru orantılıymış)
    Selamlar,
    Şahsi fikrim sigorta poliçesinde yer alan modelin kaza oranına bakarak fiyat vermiyorlardır yani bu kadar psikopat olamazlar. Ama motorun kasko bedeli sigorta üzerinde etkili olabilir. Gerçi böyle bir durumda 1000TL yine çok fazla. Ek olarak tabiki sizinde geçmişiniz falan klasik şeyler önemli rol oynuyor.
    Ayrıca, yine bu forumda bi arkadaş modele SL150 yazdırarak sigorta yaptırdıgını ve az cıktıgını belirtmişti, arastırınca belkı bulabilirsiniz.

Arkadaşlar bi yardımcı olun

https://www.aliexpress.com/snapshot/...78676850653344

Bu ürün alsam sıkıntı çıkarmı akü yönünden

Motosikleti
    Kuba SL 200
    herhangi bir kaza geçmişim yok geçen sene 300 tl idi bu sene 1000 tl ye çıktı primim. Modelden şüphelenmeye başladım, zeil işleminden bahsetti sigortadaki kişi model değiştirmek için, konu hakkında bilgisi olan var mı?

Alıntı ilkker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir kaza geçmişim yok geçen sene 300 tl idi bu sene 1000 tl ye çıktı primim. Modelden şüphelenmeye başladım, zeil işleminden bahsetti sigortadaki kişi model değiştirmek için, konu hakkında bilgisi olan var mı?

Valla benimde aynı şekilde 1000 tl den düşük fiyat veren yok bende model flanda sl200 çıkıyor yaş 24 istanbuldayım % 10 da kazasız lık indirimim var ona rağmen sigorta fiyatları 1000 tl yaptırmadım bende

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ilker ; Sigorta için 1.000 maalesef olası bir fiyat. Benimki 230'dan bu yıl 720'ye çıktı. Yine de modeli doğru yazdırmak gerekli bence. Benim poliçede Kuba Superlight 200 yazıyor. İlk poliçeyi düzenleyen halt etmiş bence ...

@ık0zm4 ; chaosturkey.com forumda benim custom öykümü okursan ne şekilde kullanacağını öğrenirsin, daha önce de söylediğm gibi, ana hattan besleme yapacaksınız, arada röle olacak ve ayrı bir anahtarla aç/kapat yapılmalı.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Arkadaşlar aliexpresste motorun gidon kumanda anahtarlarına denk geldim Linki vereyim belki işine yarayan olur.
    Şuradan ulaşabilirsiniz.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aliexpresste motorun gidon kumanda anahtarlarına denk geldim Linki vereyim belki işine yarayan olur.
    Şuradan ulaşabilirsiniz.
    Teşekkürler. Burada sırf sol kütüğe 60 tl dediler.

Teşekkürler shadow biraz araştırdım ve şu videoyu buldum

https://m.youtube.com/watch?v=-wH7Sb...ature=youtu.be

Bu arkadaş gibi yapıcam sence bi sıkıntı çıkarmı
    Ve röle yi anlatmış ama röle nin 85 86 no ların ne işe yaradığını anlattı (86 ya + ) (85 e -) kablo gelcek 87 ve 30 a ne bağlancak kısa ca bahsedermisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Bide röle nin modeli kodu birşeyi varmı kara köyde sordum model isim cisim birşey vermen lazım dediler birsürü röle var dediler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bağlantı kodlarını elektrikçiler biliyor, ben standart bir röle aldım marka ve kod yoktu üstünde.

oto elektirikçiye gittim ilk buna röle gerek yok dedi pil aldı eline pil bile çalıştırır dedi pille çalıştırdı sigorta verdi bunu tak yeter dedi sonra güvenemedim ve
    ELO - Otomotivde Elektronik Ürünler fabrikasına gittim saol sunlar ilgilendiler baya motorcu bi abi geldi anlattım baktı ürüne buna röle ye gerek yok dedi sigortanı tak çek farlara hiç bişi olmaz dedi döndüm dolaştım yine röle siz kaldım :D
    en son röle siz takıcam rölesiz takarsam ne gibi bi sıkıntı çıkartır bana
    sigorta sını takıp arka stop lambasından + sını alıp sigortaya sigortadan açkapa anahtarına ordan farlara çeksem ne gibi sıkıntılar çıkar

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oto elektirikçiye gittim ilk buna röle gerek yok dedi pil aldı eline pil bile çalıştırır dedi pille çalıştırdı sigorta verdi bunu tak yeter dedi sonra güvenemedim ve
    ELO - Otomotivde Elektronik Ürünler fabrikasına gittim saol sunlar ilgilendiler baya motorcu bi abi geldi anlattım baktı ürüne buna röle ye gerek yok dedi sigortanı tak çek farlara hiç bişi olmaz dedi döndüm dolaştım yine röle siz kaldım :D
    en son röle siz takıcam rölesiz takarsam ne gibi bi sıkıntı çıkartır bana
    sigorta sını takıp arka stop lambasından + sını alıp sigortaya sigortadan açkapa anahtarına ordan farlara çeksem ne gibi sıkıntılar çıkar

Ben de aynı şekilde bağlattırdım, bir de ayrıca switch taktırdım. Sorunsuz kullanıyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ampülleri LED ise sigortayla problem olmaz ama ayrı anahtar ideal olur elbette...

Merhabalar, 1800 kilometredir Superlight kullanıcısıyım.
    Bu konunun çoğunu okudum, 120-130 km gördüğünü söyleyenler var ancak ben max. 110-115 kmh civarı görebiliyorum, nedendir, neleri değiştirmem gerekir?
    Diğer merak ettiğim konu da egzoz konusu. Egzoz tek bir borudan gelip ikiye ayrılıyor, peki ben bunu ikiye ayrıldığı bölümden kestirip uzun ve tek bir boru kaynattırsam ses açısından verim alabilir miyim? Evet sonuçta 197cc bir motosiklet ama yine de daha iyisi olabilir

Motosikleti
    Kuba SL 200
    130 biraz abartılı, 120 ise bizim göstergede yanıltıcı olabilir navigasyondan bakmadan emin olamayız. Motorun mekaniği, ateşleme sistemi ve doğru rodaj + plotaj ve rüzgar durumu etkiler max hızı. Ben navigasyon ve başka bir araba ile yan yana sürerken ölçüm yaptım max 123 km/h ölçtüm. Modifikasyonum da yok. Modifikasyon yapılsa da (dişli ebatları) biraz artabilir son hız. Ama en fazla 5-10 km/h o kadar. Bu da elbette sürekli o hızda sürebileceğimiz anlamına gelmez

Egzost konusunda delen, full açan, aradan susturucu çıkartanlar var. Kimini videodan dinledim, kimini kulağımla. 5000 RPM'ye kadar eyvallah ama sonrasında motor "benim gücüm sıkıştırma oranım bu kadar" demeye başlıyor. Ben tercih etmedim edene de laf etmem
    burakcvck bunu beğendi.

mustafasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL 200
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar, Bu SL 200 ün jiklesi nerede acaba birisi bana söyleyebilir mi rica etsem.

Alıntı mustafasah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar, Bu SL 200 ün jiklesi nerede acaba birisi bana söyleyebilir mi rica etsem.
    sayfa 141'de shadowmaster üstadın paylaşmış olduğu bir PDF dokümanı var. Onu indirebilirsen çok yardımcı olacaktır. Keyifli sürüşler.
    Kuba Superlight 200 Adayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)