Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Acil satılık sahibinden de ilan bulunmakta fiyatı 5700 denn 5 bine düşürdüm ayin 28 ne kadar istanbuldayım daha sonra edirneye gidicem o tarihe kadar bu fiyati veren alır montajı yapılmamış sisfari 2 küçük far ve 12 voltluk on far ampulü ve yedek arka fren balatasi branda sisybar çantası kask kilit ne ararsanız var hepsini vericem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Motor satilmassa 5 ay falan kullanilmicak aküyü sökmesem akü biter mı bitse de tekrar tekerlek hareket edince dolar mi yenimi gerek sistem nasıl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S.a arkadaşlar yağmurlar başladı yağmurluk almak istedim fakat bir türlü karar veremedim neye baksam bi kötüleyen çıkıyor pantolon yağmurluk almak istiyorum .
    Ben 2 seçenek buldum
    1.Prosev alt yağmurluk (Rain trousers) 75 tl
    2.dainese D-Crust Basic pantolon yağmurluk 162 tl
    Dainese tabiki iyidir de o kadar paraya takım yağmurluk lar da var siz ne dersiniz varmı öneriniz sağlam yirtilmaz ve su geçirmez pantolon veya takım yağmurluk

Alıntı alper92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil satılık sahibinden de ilan bulunmakta fiyatı 5700 denn 5 bine düşürdüm ayin 28 ne kadar istanbuldayım daha sonra edirneye gidicem o tarihe kadar bu fiyati veren alır montajı yapılmamış sisfari 2 küçük far ve 12 voltluk on far ampulü ve yedek arka fren balatasi branda sisybar çantası kask kilit ne ararsanız var hepsini vericem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Motor satilmassa 5 ay falan kullanilmicak aküyü sökmesem akü biter mı bitse de tekrar tekerlek hareket edince dolar mi yenimi gerek sistem nasıl
    hangi motor ? motoru gorebilirmiyim

Dostum 5.500 den cuma günü anlastim yalova dan gelicek biri eğer gelemezse haber veririm

Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar yağmurlar başladı yağmurluk almak istedim fakat bir türlü karar veremedim neye baksam bi kötüleyen çıkıyor pantolon yağmurluk almak istiyorum .
    Ben 2 seçenek buldum
    1.Prosev alt yağmurluk (Rain trousers) 75 tl
    2.dainese D-Crust Basic pantolon yağmurluk 162 tl
    Dainese tabiki iyidir de o kadar paraya takım yağmurluk lar da var siz ne dersiniz varmı öneriniz sağlam yirtilmaz ve su geçirmez pantolon veya takım yağmurluk
    Almışken kaliteli olanı al derim tabi kullanacaksan arada bir çıkarım denk düşerse dersen prosevde kısa kullanımlar için iyidir kötü değil.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Zincirimden arada bir kırt diye bir ses geliyordu. Dünde kortuğum başıma geldi ıslak zeminde zincir çıktı ve arka lastiği kitledi. Yaklaşık 40 metre motor üstünde kaydım. Tam dururken neden oldu bilmiyorum normal şekilde motordan inecekken motor sağa doğru devrildi kaldırdım hemen. Tabi sokaktaki araç şoförleri sağolsun hepsi umursamayarak yanımdan geçtiler Neyseki zinciri orada geri taktım ve üç sokak altta bulunan evime geldim.
    Bugün arka tekeri çıkarıp dişliyi kontrol ettim elimle zorladığımda neredeyse bir santim kadar oynuyordu. daha sonra somunları sıkayım dedim fakat hepsi sıkıydı dedim herhalde göbekte sıkıntı var dişliyi söküp bakayım dedim 3 somunu çıkardım diğer iki somunu çıkarırken somunların bağlı olduğu civatalarda dönmeye başladı. sonuç olarak o iki somun yüzünden dişliyide çıkaramadım tekrar somunları iyice sıkarak güzel bir zincir ayarı ile geri taktım tekerleği. Dişliyi değiştirmek istiyordum fakat anladığım kadarıyla sorun dişliden değil. Birde zincirin dişliye giren kısımlarında dişli ile zincir arasında ufak bir boşluk var. Zincir daha solda duruyor elimle dişliye doğru ittiriyorum tekeri çevirince tekrar sola geliyor zincir. tekeri taktıktan sonra mahallede turlayıp deneyeyim dedim. 2 sene önce yapılan güzelim yollardaki binlerce çukurlardan kaçarken birisine denk geldim ve çukur sonrasında gaza dokununca tekrar zincirden kırt sesi geldi ve direk evin önüne geldim. Bu arada kırt sesini sehpadaykende duydum. O sırada zincir dediğim gibi sola geliyor ve dişliden çıkacakmış gibi oluyor ve dişli zincirin içine girerken o ses çıkıyor.

Sizce ne yapılması gerekiyor. Servise götürsem hangi parçayı değiştirirler.
    Teşekkürler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    dişli setini ve zinciri değiştiriniz.Ortada atan bir zincir var ise muhtemelen dişlilerin oryantasyonu bozulmuş olabilir.Kaç km dir motoru kullanıyorsunuz?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli setini ve zinciri değiştiriniz.Ortada atan bir zincir var ise muhtemelen dişlilerin oryantasyonu bozulmuş olabilir.Kaç km dir motoru kullanıyorsunuz?
    7binden beri bende şuan 16200 de. 4 bin km önce de şuanki zinciri taktırdım. Fakat dişlileri değiştirmedim.
    Dişli yada takoz değişimi ile çözülecek birşeydir umarım. Çünkü dişlinin civatalarıda dönüyor.

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Herkese merhaba,

Motosikletimle ilgili bir problem yaşıyorum. Anlatıcağım olay başından geçen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    Motosikletin farlar kapalıyken frenlere bastığımda farlar yanıyor bırakınca sönüyor aynı zamanda arka park ve fren ışığı aynı anda yanıyor. Farlar açıkken arka park ve fren lambası aynı anda yanıyor. Biraz kurcaladım fakat sorunun nerede olduğunu bulamadım. Koltuğu söküp alttaki elektrik kablolarına baktım anormal bir durum yok. Arka park ve fren lamba bağlantısını iptal ettim fakat gene frene basınca farda yanıyor.Böyşe bir durumla karşılaşan arkadaşlar oldu mu yardımcı olursanız sevinirim.

Benimde far motora gaz verdiğim de yada kornaya bastığımda sönüyor bıraktığım da normale dönüyor servise gitcem gidemedim bir türlü bu konu hakkında da bilgisi olan varsa kendim halledeyim

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı Cruiser İron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Motosikletimle ilgili bir problem yaşıyorum. Anlatıcağım olay başından geçen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    Motosikletin farlar kapalıyken frenlere bastığımda farlar yanıyor bırakınca sönüyor aynı zamanda arka park ve fren ışığı aynı anda yanıyor. Farlar açıkken arka park ve fren lambası aynı anda yanıyor. Biraz kurcaladım fakat sorunun nerede olduğunu bulamadım. Koltuğu söküp alttaki elektrik kablolarına baktım anormal bir durum yok. Arka park ve fren lamba bağlantısını iptal ettim fakat gene frene basınca farda yanıyor.Böyşe bir durumla karşılaşan arkadaşlar oldu mu yardımcı olursanız sevinirim.
    dostum normalde problem yoktu ama artık böyle bir problem olmaya başladı dediğini varsayarak şunu söylemek istiyorum, fren manetini takip et müşüre kadar, kablolarda bir yıpranma kabuklarında soyulma vs,baktın öyle birşey yok müşürü kontrol et oksitlenme yapmış olabilir, yağmurdan yada yıkarken filan olur ya su kaçmış olabilir. Birde şunu sorayım herhangi bir aksesuar var mı? ekstra lamba yada sis farı filan taktın mı?

Slm kısaca önere bileceğiniz sigorta varsa trafik sigortası bitti ne olur ne olmaz yaptiralim

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Slm kısaca önere bileceğiniz sigorta varsa trafik sigortası bitti ne olur ne olmaz yaptiralim
    Ziraat bankası yapıyor diye duymuştum. Ucuza da geliyormuş Bir araştır istersen.

Birde bana da oringli ve oringsiz zincir+dişli set önerebilirmisiniz.
    Tamircideki usta oringsiz zincir dişli set için işçilik dahil 200 oringli için 300 lira fiyat verdi. Açıkçası 100 lira oring'e fark koyması tuhaf geldi. Daha uyguna kendim set bulabilirmiyim.

1.150 tl en düşük sigorta ziraat 1.350 tl çıkardı bu ne arkadaş normal mi bu kazam yok 24 yaş 1 yıldır sadece motosiklet kullanıyorum daha önce bi araç almadım

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    BENDE DE OLDU AMPUL PATLAK DEĞİŞİNCE DÜZELİYOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Benimde far motora gaz verdiğim de yada kornaya bastığımda sönüyor bıraktığım da normale dönüyor servise gitcem gidemedim bir türlü bu konu hakkında da bilgisi olan varsa kendim halledeyim
    AMPULDEN OLUYOR. BENDE DE OLDU AMPUL DEĞİŞİNCE DÜZELDİ

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı Cruiser İron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

ARKA FREN IŞIĞI EL MANETİNİN ALTINDAKİ TUŞA BASAMAMASI SONUCU YANIK KALIYOR. MANETİ İLERİ DOĞRU İTİNCE SÖNÜYOR. BEN İPTAL ETTİM O KISMI.

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhabalar,
    Uzun yıllardır içimdeki motor tutkusunu (yaş 26) ve hayalini sonunda gerçekleştireceğim. Uzun araştırmalarım sonucu uygun bütçeli başlangıç motoru olarak SL200 almaya karar verdim. Birçok kişinin yorumları (özellikle @shadowmaster ve @BlackGhost, RPM, owlcruiser çok öncü olmuştur), vloggerlar, birebir kullanıcılarla konuşmam bu kararda etkili oldu. Forumu tamamen okudum ve yakından takip ediyorum ama fiyatlar konusunda biraz tereddütüm var.
    Bu motor 2014te 5400TL, 2015te 6500TL, 2016da 8000TL fiyatla satışta ve 2017de ne kadar olacağı mechul. Bu kadar tutulan bir motor olması sebebi ile 2017ler 9000TL'den aşağı olmayacak kanısındayım.
    Ankara'da bayi sayısının az olması sebebi ile 2016 model için 7750TL'den aşağı fiyat alamadım. Ankara'daki kullanıcı sayısı az ve satılık ilanlar zaten malum epeyce yüksek. 2015 model motora 7000TL fiyat çekiyorlar ki zaten 6500TL'den kendi almış... Bunun sebebi belirttiğim gibi İstanbul dışında motor kullanım oranının az oluşu..

Şu an için ekipmanları tamamlıyorum ve 2-3 aya bu motoru alacağım. Sizlere sorum 2016 model sıfır motoru yılsonuna doğru ne kadara alabilirim? Yada 2017 modellerin sizce satış fiyatı ne olur? İlk motorum olacağı için uygun fiyatlı ikinci el alamadığım sürece (ikamet Ankara) sıfır almayı planlıyorum. Genel olarak fiyat politikası ve motor alımı konusunda yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    2017 fiyat 8500 falan olabilir. 9000 lere kadar çıkarmı bilmiyorum ama ayrıca sigorta paranı ve servis paranı ayırmayıda unutma
    Fiyatlara bende anlam veremiyorum 6800'e 5 bindeki motoru veriyor. Çantalar orjinal sissy bar yok üstünde hiçbir eklenti yok yanında birşey vermiyor sadece motor 6800 nedir.
    Ben tüm aksesuar ve ekipmanlarla 5700'e koydum sonra o fiyatları görünce kaldırdım tabi benimkinin km'si 16500.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Karşıyaka'Lı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar,
    Uzun yıllardır içimdeki motor tutkusunu (yaş 26) ve hayalini sonunda gerçekleştireceğim. Uzun araştırmalarım sonucu uygun bütçeli başlangıç motoru olarak SL200 almaya karar verdim. Birçok kişinin yorumları (özellikle @shadowmaster ve @BlackGhost, RPM, owlcruiser çok öncü olmuştur), vloggerlar, birebir kullanıcılarla konuşmam bu kararda etkili oldu. Forumu tamamen okudum ve yakından takip ediyorum ama fiyatlar konusunda biraz tereddütüm var.
    Bu motor 2014te 5400TL, 2015te 6500TL, 2016da 8000TL fiyatla satışta ve 2017de ne kadar olacağı mechul. Bu kadar tutulan bir motor olması sebebi ile 2017ler 9000TL'den aşağı olmayacak kanısındayım.
    Ankara'da bayi sayısının az olması sebebi ile 2016 model için 7750TL'den aşağı fiyat alamadım. Ankara'daki kullanıcı sayısı az ve satılık ilanlar zaten malum epeyce yüksek. 2015 model motora 7000TL fiyat çekiyorlar ki zaten 6500TL'den kendi almış... Bunun sebebi belirttiğim gibi İstanbul dışında motor kullanım oranının az oluşu..

Şu an için ekipmanları tamamlıyorum ve 2-3 aya bu motoru alacağım. Sizlere sorum 2016 model sıfır motoru yılsonuna doğru ne kadara alabilirim? Yada 2017 modellerin sizce satış fiyatı ne olur? İlk motorum olacağı için uygun fiyatlı ikinci el alamadığım sürece (ikamet Ankara) sıfır almayı planlıyorum. Genel olarak fiyat politikası ve motor alımı konusunda yardımlarınızı rica edebilir miyim?
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun sizin için.

Sıfır sl200 fiyatları 2016 yılı için kasım-aralık ayı içinde en dip seviyelerde olacaktır zira stok motorları bayiler elden çıkarmak için ciddi fiyat indirimleri yaparlar(bende böyle almıştım 2014 yılında 5400 tl ye)

Şuan için 2016 fiyatları 7500-8000 tl arasında satılmakta ve 2017 fiyatlarıda 8000-8500 tl arası bir rakamda gelecek yıl satılmaya başlanacak (biraz fazla bir rakamda tutabilir,sevkiyatlarda döviz işlemleri farklılık göstetiyor ve şuan döviz kurları inanılmaz dalgalı olduğundan kardan zarar etmemek için fiyatları bir miktar şişirebilirler)

Benim görüşüm 7500 tl sıfır bulma şansınız varsa alın derim.Altında rakamlar çok supriz olur.İstanbul bayilerini de arayın,nakliye yapabiliyorlar istenilen şehire.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine BlackGhost farkı anında cevap Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Başka ilden getirtme olayına pek sıcak bakmıyorum, yanı canlı canlı dokunarak almak daha farklı geliyor bana 7500TL'ye iyi diyorsanız yılsonuna doğru belki stok bitirmek için daha uyguna bile alabilirim yani inşallah tabi. Ama dediğiniz gibi 2017'yi 8000TL'ye bulabilirsem ki benim tahminim 9000-9500 aralığında olacak 2017'ler içh kaçırmam onu alırım.

Kesin bir bilgi var mıdır yani 2017 fiyatları için? Yada 2017 çıkmasını bekleyip gene 2016 almak mantıklı olur mu mesala Ocak-Şubat gibi? Sizin bilginiz daha çoktur diye size soruyorum, sorulmaması gerekiyor ise özelden de cevap atabilirsiniz. Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Teşekkürker @birol08 hızlı cevap için.
    Valla ikinci el fiyatlarına bende pek anlam veremiyorum ama 2 yılda motora %50 zam gelince ilan koyanlara da hak veriyorum açıkcası. Neticede bir yatırım yapılmış ve motor tutunca ilk alanlar olarak sıfırından bin tl aşağı fiyat istiyorlar yapcak birşey yok Bende bunu düşünerek aslında 2017'ler 9000TL'yi geçer düşüncesindeyim ama bir dur noktası da olur muhakkak

Bakalım kısmet. Ocak-Şubat gibi 7250TL'ye sıfır 2016 bulabilirsem kaçırmam çünkü istanbulda 7250'ye su an veren bayiler var ama Ankara da yok. Bulamazsam ve Ankarada eğer verirlerse 8000TL'ye 2017 model almaya razıyım Daha sigorta var ona da min 500-750TL arası gider düşüncesindeyim.

Ve her geçen gün heyecanlanıyorum alacağım güne yaklaştığımı düşününce. Yolda görünce hele hey hey hey.

Slm arkadaşlar motor yükseltmek için
    Motorumu satıyorum sahibinden ilan no:346687250 form arkadaşlarıma da pazarlık payı da vardır sonuçta motorum hakkındaki herşeyi bu formdan Yardımlaşarak öğrendik :-)
    Son bi öneri daha istiyorum sizden
    Kawasaki vn 800 vulcan 2000 ve 2004 model arası
    Yoksa
    Suzuki vl 800 intruder 2004 üstü model mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)