Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkdaşlar egzozkoruma demirim yolda giderken düştü acaba internet vs. nerden temin edebilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Kuba servisine sormanız lazım.Bayram sonrası yeni nakliyatlar olacak parçaları temin etmeniz mümkün olabilir.Bulamaz iseniz antepdeki ana merkezle görüşün.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    dokuyucu ticaret'te olması muhtemeldir ...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Arkadaşlar motor hakkında görüşlerim, superlight ve tüm motosikletler hakkında naçizane bir yazı yazdım fakat buraya koyamıyorum bende şu siteye koydum.
    http://textuploader.com/dst98

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Şuana kadar 5.000 km boyunca hiç sorun çıkarmayan motorum geçen gün 100 le giderken gaz yemedi sağa çektim. Stop etti çalıştırmayı denedim ilk bir iki denememde çalıştı fakat gaz vermeye başladığım an stop etti. Baya bi uğraşmam sonucu yokuş aşagı vurdurarak çalıştırdım. Sorunun kaynağını arıyorum. Geçenlerde alpet diye saçma biyerden 10 Tl lik benzin almıştım Kirli benzinden olabilir diyor bazı arkadaşlar. Yada akü yeterince şarj olamadığından da olabilir diyorlar. Nedenini bulmam lazım çünkü stop etmesi beni hafif yokuş yukarı en soldan en sağa geçerken baya bi tehlikeye attı. Nedeni sizce ne olabilir arkadaşlar.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @victim ; gece mi oldu, farlar açıkmıydı ? Çalışmamayı tarif ederken açık yazın arkadaşlar. Marş basıp mı çalışmıyor, marşa basınca ses geliyor mu vs vs ?

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    @Shadowmaster evet dostum gece oldu farlarım açıktı ambarlıdan çıktım yola küçükçekmece yokuşunda birden gaz yemeyi bıraktı stop etti. Sağa çektim marşa bastım çalıştı rolantide ama gaz vermeyi deneyince stop etti. Tekrar marşa bastım çalıştı rölantideyken gaz vermeyi denedim ama yine stop etti. Bir sonraki marşa bastığımda çalışmaya çalıştı ama olmadı sonraki denemelerimde marşa bastığımda sadece tık tık sesi geldi okadar. Yarım saat kadar yokuş aşağı vurdurmayı denedim anca öyle çalıştırabildim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    1-akü zayıf olabilir
    2-alternatör aküyü şarj etmiyor olabilir
    3-ana sigorta yuvasında ya da akü bağlantılarında problem olabilir (sigorta sağlam olsa bile bazen metal uç temassızlık yapabiliyor)
    4-şase diyot bağlantısında temassızlık ya da diyot yanmış olabilir
    5-startör rölesi bozulmuş ya da kablo uçlarından biri çıkmış ya da temassız olabilir

Arızada gaz vermen devir yükseltiyor ve titreşim artıyor. Bir yerde temas sorunu var ve büyük ihtimalle ana sigorta çıkacak ...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Zincri elimle salladığımda da yolda giderkende baklalarından şıngırtı sesleri geliyor. Ciddi birşeymi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Birde şu linkteki yaslanma demiri acaba bizim motorlara uyarmı. Bizim motora aldığımız sissy barlar 100 den aşağı fiyatta yok. Bu çok uygun. Bunu almayı düşünüyorum.
    http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...IBAR-ARKA-M129

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Muhtemel zincirin bol, gergi ayarı lazım. Bence uymaz, bizde o yuvaların geçeceği yer yok.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    3.880 km'lik bir SL200 uzun yol macerası daha tamamlanmış bulunmaktadır. Başlığımızı uzatmamak adına linkini paylaşıyorum :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-3-880-km.html

Özet rota budur :
    Victim, burakcvck ve haqan1987 bunu beğendiler.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    süperlightımı satıp fiddle 3 aldım.senin yüzünden tekrar süperlight bakmaya başladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı emrekaratag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum satılıktır kesinlikle sıkıntısı yoktur ilgililere duyurulur .. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-temiz-hatasiz-chopper-keyfi-335606471/detay/
    2016 fiddle 3 ile takas istermisiniz

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.880 km'lik bir SL200 uzun yol macerası daha tamamlanmış bulunmaktadır. Başlığımızı uzatmamak adına linkini paylaşıyorum :

Özet rota budur :
    https://imageshack.com/i/pmE66hvLj
    Fotoğraflar ve gezdirğin yerler harika. Eline sağlık. Tekerin düz bassın.

S.a motor küçük bi kaza geçirdim sola yattı motor bi sıkıntı yok fakat far az yanıyor bizim farlar zaten yetersiz di şimdi daha da az yanıyor kornaya baktığım da da nerdeyse sönüyor başka da bi sıkıntı yok neden ola bilir ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Akü kablosu gevşemiş muhtemelen aküden başlayarak farlara gelen kabloları kontrol etmen gerek.
    Geçmiş olsun

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özet rota budur :
    https://imageshack.com/i/pmE66hvLj
    Özet rota buysa detaylısı düşünülemez 9 gün mü sürdü toplamda. fotoğraflarda çok güzel eline sağlık.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @epic ; eyvallah
    @gezgin, teşekkürler, evet 10 Eylül'de çıktım 18 Eylül'de döndüm, toplamda 9 gün sürdü. Fotoğraflar istediğim kalitede değil ama profesyonel makine taşımak ayrı bir külfet o yüzden bunlarla idare edin

@epic ; eyvallah
    @gezgin, teşekkürler, evet 10 Eylül'de çıktım 18 Eylül'de döndüm, toplamda 9 gün sürdü. Fotoğraflar istediğim kalitede değil ama profesyonel makine taşımak ayrı bir külfet o yüzden bunlarla idare edin
    Fotoğraflar bayağı güzel biraz photoshop ile renklendirme yaparsan ee tabi dediğin o külfetide taşırsan tadından yenmez Ellerin dert görmesin gezip tanıttığın yerlerde motorda çok güzel. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar bayağı güzel biraz photoshop ile renklendirme yaparsan ee tabi dediğin o külfetide taşırsan tadından yenmez Ellerin dert görmesin gezip tanıttığın yerlerde motorda çok güzel. Kazasız sürüşler dilerim.
    Eyvallah. "Mesleki deformasyon" icabı bu konulara girmiyorum. Eğer bunlara bakarsam gezi ve sürüş zevki kalmıyor. Meraklı dostlar için yol açık Bu yaştan sonra işin daha çok keyif tarafındayım kısacası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)