Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    2.320 km bayram gezisi ve fotolarımı buradan okuyabilirsiniz ...

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=87
    burakcvck ve Önder Optik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Cumartesi günü uzun yola çıkacağımdan 13500km'deki motorumuza yarı ağır bakım sayılabilecek bir bakım yaptık. Yağı her zamanki gibi 10w40 5100 Motul koyuldu. Yağ filtresi hava filtresi temizlenip takıldı. Bujisi üzerinde var olan Ngk dpr7ea-9 bujinin yenisi ile değişti. Egsoz koruma demirindeki zırıltıdan tamamen kurtulmak için kaynak yaptırdığım vida yerlerinden ve demir çıktıktan sonra altta kalan vida yuvaları spiralle kesildi. Üzerine zımpara yaparak Würth 650C ısıya dayanıklı mat siyah sprey boya ile boyandı. Motor sübap ayarı yapıldı. Zincir temizlenip Motul C2+ zincir yağı ile yağlandı. Zincir ayarı yapıldı. Fren hidroliği Repsol hidrolik yağ ile değişti. Arka stop lambası uzun süre açık kaldığında ısınmadan dolayı içerden eritmeye başladığından led stop lambası takıldı. Gaz teli değişti. Genel vida vs kontrolleri yapıldı. Tüm bu işlemlerden sonrada güzelce bir yıkanıp silindi. Motorun sesi bile değişti. Geçenlerde balataların en kalitelisi EBC Carbon serisidir denildiği için değiştirdiğim ön balatanın hem biraz aşınmasını beklediğimden hem de fren hidroliğini de değiştireyim de bir değişiklik varsa o zaman yazayım diye beklediğim süreçteki değişiklik beklediğim kadar iyi değil. Eskiye nazaran bir tık daha iyi oldu ön fren ama öyle bariz bir değişiklik yok.
    Herkese kazasız ve zevkli sürüşler...
    burakcvck, Önder Optik ve Carew1928 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    iyi günler siteye bu gün üye oldum yaklaşık 15 gün önce bir superlight 200 aldım bu tarz bi motora ilk defa biniyorum görünüş ve gidişi yönünden çok memnunum ama son 1 haftadır 3500 deviri geçtikden sonra titreme sonucu devir saatine yakın bi kısımdan motorun sesini bastıracak şekilde bir zırıltı çıkıyo farı aşağı doğru bastırdığımda kesiliyo bu zırıltı acaba değişmesi gereken bi aksam mı var yoksu montajla alakalı bir durum mu anlayamadım

Alıntı Önder Optik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler siteye bu gün üye oldum yaklaşık 15 gün önce bir superlight 200 aldım bu tarz bi motora ilk defa biniyorum görünüş ve gidişi yönünden çok memnunum ama son 1 haftadır 3500 deviri geçtikden sonra titreme sonucu devir saatine yakın bi kısımdan motorun sesini bastıracak şekilde bir zırıltı çıkıyo farı aşağı doğru bastırdığımda kesiliyo bu zırıltı acaba değişmesi gereken bi aksam mı var yoksu montajla alakalı bir durum mu anlayamadım
    Pdf'te bu sorunun çözümü yazıyordu dostum bi incele istersen

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ÖnderOptik Ön far çerçevesinden gelebilir o ses , ben geçen gün far patlayınca değiştirttim farklı bir yerden ,ondan sonra yaptı , bugün kendi ustama gösterdim orayı işaret etti bana.
    BUCASPOR / POŞULULAR

Motosikleti
    Bisan Falcon - Kuba Superlight 200
    Öncelikle herkese merhabalar uzun zamandır bu konuyu takip ediyorum ve neticede küba sl200 sahibi oldum motorumla șu an toplam 2500 kilometre yapmış bulunmaktayım fakat maalesef bazı sıkıntılar yaşıyor ve bunları bir türkü çözemiyorum aslında foruma bu şekilde katılmak istemiyordum birkaç güzel gezi yaptım bu motorla ve sizlerle ilk paylaşmak istediğim şeyler bunlardı lakin gittiğim motosiklet tamircilerinin beceriksizliğinden iyice sıkıldığım için sorunlarım ile alakalı bir de sizlere danışmak istedim.ilk sorunum motosikletin devrinin zaman zaman yükselmesi ile ilgili sübab ayarından olabileceğini düşündüm ve yaptırdım ama hala devam ediyor bazen ışıkta durduğumda rölanti 1800 iken bazen 2300 civarinda oluyor.Diğer bir gariplik motorumun hızıyla alakalı araştırdığım kadarıyla bu motorun son hızı 120 kmh civarında ama benim motorum kesinlikle bu sürate ulaşamıyor pek çok farklı yolda denedim emin olmak için ama yok motor maksimum 105-110 arasında kalıyor ve bu sürate çıkması da normalden daha zor ve geç oluyor tamircime bunu söylenememe rağmen durum değişmedi. Motor su an 10.500 km de yağ süzgeci hava filtresi gibi parçaların benden önceki sahibi tarafından temizlenip temizlenmediği bilmiyorum motorumun canını sıkan bir şeyler var ama ne olduğunu yeterince tecrübeli olmadigim için bulamıyorum. Hepinize tesekkur ederim umarım ilerleyen zamanlarda daha neşeli mesajlar ile karşınızda olurum

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    pdf i nerden bulabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı Carew1928 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ÖnderOptik Ön far çerçevesinden gelebilir o ses , ben geçen gün far patlayınca değiştirttim farklı bir yerden ,ondan sonra yaptı , bugün kendi ustama gösterdim orayı işaret etti bana.
    teşekkür ederim servisden çok iyi bakmadılar yakın zamanda tekrar gidicem bunu iletirim

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    pdf dosyası
    https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

Superlight 200 paylaşımlarımız için facebok sayfamız
    https://www.facebook.com/slturkiye/
    Önder Optik bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @önder optik o zırıltı mevzusu benimde aynısı başıma geldi far ile devir saati arasındaki boşluğa sert sünger vs gibi bişey sıkıştır kesiliyor sesi ben öyle yaptım.

ön far konusunda sormak istediğim birkaç şey var

http://tr.aliexpress.com/item/2015-N...08.0.77.8erLXs

bu ampulden aldım geldiğinde kontrol ettim uzun kısa gayet güzel çalışıyordu.
    motora taktım yarım kontak iken denedim yine güzel çalışıyor.
    sonra gece yola çıktım kısalar yanarken çakar yapıyormuş gibi kesiliyordu gaz verince .gazı bırakınca normal
    bende düşündüm gaz açınca voltaj düşüyor ondan böyle yapıyor diye yarın sökerim dedim bıraktım.
    ertesi gün baktım gayet normal çalışmaya başladı ama bu sefer de uzunları çalışmıyor.

kısalar açıkken ampulun uzunu yanıyor.
    uzunlar açıkkken ampul direk sönüyor.
    kontakları doğru bağladığıma eminim.
    1 2 hafta öyle kullandım ışığından felan çok memnun kaldım ama hep uzunlarla gidiyor gibi olduğu için yukarıyı aydınlatıyor çok. o yüzden söktüm orjinal armut ampule geri döndüm..
    bizim far tasına h4 h7 ampul oturtturan veya başka çözüm bulan xenon vs kulllanan var mı nasıl yaptı var ise.. şimdiden teşekkürler.
    burakcvck ve Önder Optik bunu beğendiler.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Far ampul konusunda ben de tavsiyelerinizi bekliyorum..

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    çok teşekkür ederim pdf ve yardımlarınız için daha yeni olduğum ve vaktim kısıtlığı olduğu için gezme imkanım pek yok ama ısparta ve burdur tarafına yolunuz düşerse her zaman beklerim

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Herkese merhaba ilk motor olarak sl200 aldim ikici el iki gun once 230 km de aldim 15 model alan kisi memnun kalmamis satmisti sanliydim biraz ama sigorta 1910 tl cikti yaptiramadim kask alicam buna uygun kask bulamadim bulduklarimda baya pahali ve motorda degistrmem gerekn seyleri tam bilemiyorum zaten adam akilloda alisamadim vites cok garip geliyo ) yardimlarinizi degerli goruslerinizi paylasrsanz cok sevinirim herkese iyi gunler

https://www.facebook.com/slturkiye/ sayfasındaki 17 il gezen arkadaş kimse Helal olsun

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/slturkiye/ sayfasındaki 17 il gezen arkadaş kimse Helal olsun
    @Shadowmaster geçen bayramda yapmıştır
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    Motoruna ses sitemi yapan varmı şu 2li minik hoparlörlerden yapan varsa fotoğrafını atabilir mi nasıl duruyor sizce apaçi gibi mi olur yoksa tamamen renkler zevkler muhabbeti mi?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Karamurat benim"
    Tabii 17 ili bu sivil kıyafetle gezmedim, yanlış imaj oluşmasın

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı emrekaratag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna ses sitemi yapan varmı şu 2li minik hoparlörlerden yapan varsa fotoğrafını atabilir mi nasıl duruyor sizce apaçi gibi mi olur yoksa tamamen renkler zevkler muhabbeti mi?
    Bizim konuda var aynısında mondi rx3 de de var...

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı Milorad13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @önder optik o zırıltı mevzusu benimde aynısı başıma geldi far ile devir saati arasındaki boşluğa sert sünger vs gibi bişey sıkıştır kesiliyor sesi ben öyle yaptım.

ön far konusunda sormak istediğim birkaç şey var

http://tr.aliexpress.com/item/2015-N...08.0.77.8erLXs

bu ampulden aldım geldiğinde kontrol ettim uzun kısa gayet güzel çalışıyordu.
    motora taktım yarım kontak iken denedim yine güzel çalışıyor.
    sonra gece yola çıktım kısalar yanarken çakar yapıyormuş gibi kesiliyordu gaz verince .gazı bırakınca normal
    bende düşündüm gaz açınca voltaj düşüyor ondan böyle yapıyor diye yarın sökerim dedim bıraktım.
    ertesi gün baktım gayet normal çalışmaya başladı ama bu sefer de uzunları çalışmıyor.

kısalar açıkken ampulun uzunu yanıyor.
    uzunlar açıkkken ampul direk sönüyor.
    kontakları doğru bağladığıma eminim.
    1 2 hafta öyle kullandım ışığından felan çok memnun kaldım ama hep uzunlarla gidiyor gibi olduğu için yukarıyı aydınlatıyor çok. o yüzden söktüm orjinal armut ampule geri döndüm..
    bizim far tasına h4 h7 ampul oturtturan veya başka çözüm bulan xenon vs kulllanan var mı nasıl yaptı var ise.. şimdiden teşekkürler.
    Dostum ana ampulün alt kısmında ki küçük ampulü de led olan ile değiştirdin mi ? bende şirinevlerden led ampul aldım çok ileriyi gösteriyodu çözümü gayet basit farın vidalarını gevşetip aşağı doğru eğ farı kendine göre nekadar yakını nekadar uzaği gostermesini istiyosan ayarla kendine göre. Aliexpresten aldığın o far resimlerde ki kadar aydınlatıyomu gerçekten benim taktığım led idare eder ama ben güvenlik açısından riskli buluyorum tam karşını aydınlatıyor çevre aydınlatması zayıf bunların.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @victim o ayarı biliyorum ama yine kurtarmıyor çünkü ampulle uzunlar yanıyor.. ampulü bugün parçaladım tamir ettim şuan herşeyi doğru çalışıyor yarın takip akşam görüşüne bakıcam uzununa kisasina, ama parlaklık çok farkediyor orjinal ampule göre...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Kendi fikrimi söylüyorum
    Led ampuller yapısından dolayı far içindeki aynada pek yansımıyor ve bu yüzden ışığı dışarıya dağıtıp veremiyor. Bende led ampul taktim fakat yansıma çok çok az ve ışığı doğrusal olarak yola vuruyor. Yani istediğimiz gibi yolu genişce aydinlatmasi için sinyal den sinyale bir far kutusu olacakki o kutunun içide led döşeli olacak. Düz cam olarak dusunursek. Mercekli farlara para verirseniz o ayrı. Benim tavsiyem ve kendi kullandığım yöntem şöyle.. mavi camlı xenon ampul diye geçen ampuller var 5 lira. Orijinal sarı ampulden daha beyaz ve biraz daha iyi aydinlatmasi var. Bu ampulleri deneyebilirsiniz. Doğrusal ışık veren ledden daha iyidir bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)