Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar küçük bi çalışma yaptık onu paylaşmak istedim daha bitmedi gerçi üstündeki deri şimdilik geçici ölçü almak için taktilar orjinali yapılınca takılacak gerçi böylede güzel duruyor ufak tefek puruzleri yakından bakmadan görünmüyor
    Selede de oynama yaptık güzel oldu ufak bi yaslanma yeri ve traşlama ile hem ileri kaymiyorum artık hem de belim biraz daha rahat

1 hafta önce kızım doğdu ve ihtiyaçtan dolayı satmayı planlıyorum herşeyi bu formdan öğrendim o yüzden ilk burdan söylemek istedim sattigimi
    2015 model 8000 km de hiç bi arızası yok önemli bi arıza vermedi de beni yolda hiç bırakmadı 1.85 - 1.90 boyum 85 civarı kilom olmasına rağmen :-) hayırlısı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim jiklesiz çalışmama sorunum çözüldü. Ustanın dediği gibi subap ayarındanmış. Fazla sıkıymış vidaları.İlginçtir çok da yaktım sayılmaz.178 km de depoyu yarıladım. Şimdi başka bir motora biniyormuşum gibi. Bir de tabii hazır ateşleme sorunum varken buji ve buji piposunu ngk'larla değiştirdim.

Motor sıfır bile olsa sübap ayarı yanlış olabiliyor dedi usta.

Onun haricinde subap ayarınız bozuksa, motorunuz jiklesiz çalışmayabilir, sıcakken ve sogukken çok farklı tepkiler verebilir (mesela iki hafta önce servise gittiğimde birşey yoktu ve jiklesiz de çalışıyordu), rölentisi çok ciddi oynama yapabilir (sürekli yapmasada... bir gün hiç yapmaz bir gün bir-iki arasında gider gelir) gibi gibi...

Başıma bunlar geldi.. Kalın sağlıcakla...

Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar küçük bi çalışma yaptık onu paylaşmak istedim daha bitmedi gerçi üstündeki deri şimdilik geçici ölçü almak için taktilar orjinali yapılınca takılacak gerçi böylede güzel duruyor ufak tefek puruzleri yakından bakmadan görünmüyor
    Selede de oynama yaptık güzel oldu ufak bi yaslanma yeri ve traşlama ile hem ileri kaymiyorum artık hem de belim biraz daha rahat

http://i.hizliresim.com/NE8Onk.jpg

http://i.hizliresim.com/mLgJbR.jpg

1 hafta önce kızım doğdu ve ihtiyaçtan dolayı satmayı planlıyorum herşeyi bu formdan öğrendim o yüzden ilk burdan söylemek istedim sattigimi
    2015 model 8000 km de hiç bi arızası yok önemli bi arıza vermedi de beni yolda hiç bırakmadı 1.85 - 1.90 boyum 85 civarı kilom olmasına rağmen :-) hayırlısı...
    Çok güzel olmuş motosiklet güzel çalışma yapmışsın Fiyatı nedir ? ve hangi şehirdesin.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bir ay önce Firüzköy berk motora zincirim koptuğu için gitmiştim. Burası yetkili Servis. 80 lira işçilik hariç zincir taktirdim. Zincir inceydi. Daha sonra gösterdiğim ustalarda takılan zincirin çok ince hatta bisiklet zinciri ve 25 liralık zincir olduğunu söylediler. Bugün daha 600km olmuşken zincir koptu. Sizce servise karşı yapabilecegim birsey varmı

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna sorunu...

Forumda bir arkadaşımızın başına gelmişti galiba.. Dün akşam kontağı çevirdim bir anda korna kendiliğinden çalmaya başladı kontağı kapatıp 5 dk bekledim geçti allahtan..

Onun dışında normal seyir halinde iken korna da tutukluk ve cızırdama var tam basılmıyor gibi yani, motora kaç gündür ne su ne de yağmur değdi herangi bir sorun çıkarsın..

Çözüm önerilerinizi bekliyorum..
    Korna tuşu içeriden kısa devre yapıyor benim de başıma geldi servis kütüğü söküp tuşu değiştirdi. Şimdilik problem kesildi fakat tekrar aynı sorun olur mu bekleyip göreceğiz. Bu olay tesisat için problem yaratacaktır çünkü her cızırtı yaptığında içeride kablolar yanıyor,bu durum için korna bağlantı kablolarını sökmek kısa süreli çözüm olacaktır.
    burakcvck bunu beğendi.
    It's up to me

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı Ray.Ban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna tuşu içeriden kısa devre yapıyor benim de başıma geldi servis kütüğü söküp tuşu değiştirdi. Şimdilik problem kesildi fakat tekrar aynı sorun olur mu bekleyip göreceğiz. Bu olay tesisat için problem yaratacaktır çünkü her cızırtı yaptığında içeride kablolar yanıyor,bu durum için korna bağlantı kablolarını sökmek kısa süreli çözüm olacaktır.
    Değiştirdi derken tuşa giden kabloları mı yoksa komple kütük veya tuşu mu? Bir de yedek parça beklmeyelim şimdi..

Dün benimde akünün ordaki sigorta patladı büyük ihtimal korna yapıyor.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bu tip kısa devre sorunlarının önüne geçmek için haftalık temizliklerinizde kütüklük ve benzeri elektriik aksamlarınızın bakımlarını itina ile yapmayı unutmayın.Ben wd40 kullanarak böylesi problemlerle karşılaşmadım.Zamanla o kütüklükler yıkama,yağmur yada soğuk havaların etkisi ile oksitlenme yaparak kısa devre yaşatabilir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @burak ; sol kütüklüğü sök, korna düğmesine bak, orada bir oksitlenme, yanma, kısa devre yoksa, kornalardan o bölgeye gelen kabloları değiştir düzelecektir. Ya gidon içinde bir ezilme / kısa devre var ya da kütüklüğün içinde. Bu şekilde bir süre sonra kütüklük içinden ya da gidon altından duman çıkabilir !

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    25 tlye 286 kilometre normalmidir acaba biraz agresif kullanıyorum

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bence gayet iyi. 50 -55 liraya dolduğunu dusunursek
    Full depoyla 470-480 arası olur

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    )Herkese hayirli ramazanlar oncelikle eski motor sevdalisi yeni cesaret edebilen biriyim ve kararimi 4 gun once verdim alicam ama sifir deneyimle baslakmak aptallik olur o yuzden 3gundur bu forumu yaklasik 70 sayfasini okudum baya bilgilendim bunun icin paylasim yapan herkese cok tesekkurler omcelikle sizlere bir kac sorum olucak daha dogrusu yonlendirme rica edicem cok param olmadigi icin bu cihaza yoneldim ama tam tarzimda bu degil biraz modifye yapmam gerek bu konuda yardim taleb edicektim yapmak istedigimn benzerini buldum yapanlar olmus ama yurt disinda istanbul sartlarina gore ayarlama yapmak gerek sanki sizlerinde nacizhane fikirlerini aliyim
    -arka camurluk nasil ayni seviye olabilir
    -gidon degismi birde
    -koltuk degismis ve bende kesinlikle ve kisinlikle degistrmek istiyorum kucuk ve tek kisilik seyyar ikinci ufak koltuk dusunuyorum tasrimini kendim yapicam sanirim cunku bulamadim bulsam bile kisa camurluga nasil oturtabilirim iste bana hayalgucunu icrata cevirebilen bi usta lazim sanirim yada ben buyutuyorum simdiden tekekkurler )
    http://4.bp.blogspot.com/-o42fCfPACF...600/BOBBER.png

https://youtu.be/JiptVQ7zidI

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    @shadowmaster Hocam acaba Maltepedeki gittiğiniz servisin ismi nedir ?

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Birkaç hafta önce egsoz bağlantı demirinin çıkardığı zırıltıdan kurtulmak için vidalarını çıkartıp vida yerlerinden kaynak yaptırdığımdan bahsetmiştim. Öyle sanıyorumki sıcak ve titreşimden kaynak attı. Bir egsozcuda tekrar kaynak yaptırdım ama bu defada diğer tarafın kaynağı attı. Bir tarafını kaynak tutarken diğer tarafının kaynağının atması daha fazla zırıltıya sebep oluyor ve kaynakla tutan tarafın da kopmayacağının bir garantisi yok. Trafikte falan kaynak atıp bu parça demirinin arka lastik altında kalması vs ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. En kısa sürede iyi bir egsozcuya gidip doğru düzgün bir kaynağı tekrar yaptıracağım. Ardından demir boru-doğalgaz kelepçesi dediğimiz demir kelepçeyi ısıya dayanıklı mat siyah siprey boya ile boyayıp o parçayı egsoz ile birbirine bu kelepçe ile bağlayacağım. Arkadaşlar çözümün fotoğrafını istemişlerdi ancak fırsat bulup resmi atamamıştım. Şimdi de zaten iyi bir çözüm olmadığını tecrübe ederek paylaşıyorum.

Bir de şu led far konusu var ;) Burada ki arkadaşlarımızdan da bir çok kişi farlarını lede çevirdiği ve ben dahil birkaç kişinin ısrarla bu işlemi nasıl nereye yaptıracğımızı sormamıza rağmen tatmin edici bir cevap alamadık Ben mesala farımın yapısı ile hiç oynamadan üzerinde bulunan mevcut ampülünü çıkartıp uzun ve kısa şeklinde çalışan bir led ampül bulabilir miyim? Elbette ampül duyunun şaşı tırnak ve 12v olması şartı ile. Bu konuda link, adres, usta, şuradan alabilir, bulabilirsiniz şeklinde bizleri bilgilendirebilecek arkadaşlarımız var mı acaba?

Herkese hayırlı bayramlar, tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @barbaryan ; eski adı maltepe motor moto ilyas, şimdi mondial yazıyor, servis sokağın içinde. 20.000 deviren motorunla uzun yoldayım arkadaşlar bir süre yanıt yazmam zor ...

Merhaba benim gibi tüm cruiser sever arkadaşlar. Öncelikle bu kadar fazla yorum nasıl birikmiş burda onu merak ediyorum çünkü hepsini okuyamadım. Sormak istediğim o kadar çok şey var ki nerden başlasam bilemedim. 13 yaşımdan beri motor kullanıyorum evet bir bayanım. Kurcaladım ama aranızda sanki rastlamadım kadın sürücülere bu başlık altında en azından. Neyse lafı uzatmadan, motordan çok anlamıyorum ama kullanıyorum ve çok seviyorum özellikle chopper/cruiser modellere hayranım. Ciddi ciddi almayı düşündüğüm andan beri araştırıyorum malum öğrencinin parasının harley davidson'a yetecek gücü yok. Sizden yardım istiyorum en azından kullanan arkadaşlardan. Çünkü çevremde çok fazla insan beni durdurmaya uğraşıyor uğraştılar uğraşacaklar biliyorum. cesaretimi kırdılar bu motorla ilgili yok benzin deposunda kaçak yok bilmem neresinde bilmem bişeler bişeler. ha bir de kadın sürücü olmamdan ötürü zaten motorsiklet sürücüsüne saygısı olmayan bir ülkede hele bir de kadın kullanıyorsa ki onun vay haline, işte ne bileyim motor motor üstünde gibi zibilyon tane iğrenç espri vb. şeylerle beni o kadar soğuttular ki anlatamam. söylenenlere kulak asmam ama konu satın alacağım büyük bir şey olunca işler değişiyor. yardımınıza ihtiyacım var anlayacağınız. malum çulsuz oldugumuzdan, elde avuçta ne var ne yok buraya yatırıcaz. bana ait olan ilk motorsiklet olacak. başlangıç olarak uygundur diye düşünüyorum. siz neler diyorsunuz almaya değer mi? insanlara kulak asmalı mıyım? siz olun istiyorum kulak asacaklarım. sanırım şimdiden superlight la ilgili olumlu yorum beklediğimi belli ettim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. hevesle bekliyorum.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı Berosh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim gibi tüm cruiser sever arkadaşlar. Öncelikle bu kadar fazla yorum nasıl birikmiş burda onu merak ediyorum çünkü hepsini okuyamadım. Sormak istediğim o kadar çok şey var ki nerden başlasam bilemedim. 13 yaşımdan beri motor kullanıyorum evet bir bayanım. Kurcaladım ama aranızda sanki rastlamadım kadın sürücülere bu başlık altında en azından. Neyse lafı uzatmadan, motordan çok anlamıyorum ama kullanıyorum ve çok seviyorum özellikle chopper/cruiser modellere hayranım. Ciddi ciddi almayı düşündüğüm andan beri araştırıyorum malum öğrencinin parasının harley davidson'a yetecek gücü yok. Sizden yardım istiyorum en azından kullanan arkadaşlardan. Çünkü çevremde çok fazla insan beni durdurmaya uğraşıyor uğraştılar uğraşacaklar biliyorum. cesaretimi kırdılar bu motorla ilgili yok benzin deposunda kaçak yok bilmem neresinde bilmem bişeler bişeler. ha bir de kadın sürücü olmamdan ötürü zaten motorsiklet sürücüsüne saygısı olmayan bir ülkede hele bir de kadın kullanıyorsa ki onun vay haline, işte ne bileyim motor motor üstünde gibi zibilyon tane iğrenç espri vb. şeylerle beni o kadar soğuttular ki anlatamam. söylenenlere kulak asmam ama konu satın alacağım büyük bir şey olunca işler değişiyor. yardımınıza ihtiyacım var anlayacağınız. malum çulsuz oldugumuzdan, elde avuçta ne var ne yok buraya yatırıcaz. bana ait olan ilk motorsiklet olacak. başlangıç olarak uygundur diye düşünüyorum. siz neler diyorsunuz almaya değer mi? insanlara kulak asmalı mıyım? siz olun istiyorum kulak asacaklarım. sanırım şimdiden superlight la ilgili olumlu yorum beklediğimi belli ettim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. hevesle bekliyorum.
    @Berosh Kedi uzanamadığı çiğere mundar dermiş. Seni vazgeçirmeye çalışanlar kendileri cesaret edemediğindendir. Kimseye kulak asma kendi hayatın kendi zevkin kendi heycanın. Motorla ilgili elbet ufak tefek sorunlar çıkacaktır ama motoru hiç sorun çıkarmayan arkadaşlarımız da var ki bence onlar daha tecrübeli ve motorun neye ihtiyacı olduğunu daha iyi bilen arkadaşlarımız. Bu fiyatlara alabileceğiniz en güzel motor diyebilirim. Trafikde bir çok bayan motorcu arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Bence doğru yoldasın vazgeçme ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç hafta önce egsoz bağlantı demirinin çıkardığı zırıltıdan kurtulmak için vidalarını çıkartıp vida yerlerinden kaynak yaptırdığımdan bahsetmiştim. Öyle sanıyorumki sıcak ve titreşimden kaynak attı. Bir egsozcuda tekrar kaynak yaptırdım ama bu defada diğer tarafın kaynağı attı. Bir tarafını kaynak tutarken diğer tarafının kaynağının atması daha fazla zırıltıya sebep oluyor ve kaynakla tutan tarafın da kopmayacağının bir garantisi yok. Trafikte falan kaynak atıp bu parça demirinin arka lastik altında kalması vs ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. En kısa sürede iyi bir egsozcuya gidip doğru düzgün bir kaynağı tekrar yaptıracağım. Ardından demir boru-doğalgaz kelepçesi dediğimiz demir kelepçeyi ısıya dayanıklı mat siyah siprey boya ile boyayıp o parçayı egsoz ile birbirine bu kelepçe ile bağlayacağım. Arkadaşlar çözümün fotoğrafını istemişlerdi ancak fırsat bulup resmi atamamıştım. Şimdi de zaten iyi bir çözüm olmadığını tecrübe ederek paylaşıyorum.

Bir de şu led far konusu var ;) Burada ki arkadaşlarımızdan da bir çok kişi farlarını lede çevirdiği ve ben dahil birkaç kişinin ısrarla bu işlemi nasıl nereye yaptıracğımızı sormamıza rağmen tatmin edici bir cevap alamadık Ben mesala farımın yapısı ile hiç oynamadan üzerinde bulunan mevcut ampülünü çıkartıp uzun ve kısa şeklinde çalışan bir led ampül bulabilir miyim? Elbette ampül duyunun şaşı tırnak ve 12v olması şartı ile. Bu konuda link, adres, usta, şuradan alabilir, bulabilirsiniz şeklinde bizleri bilgilendirebilecek arkadaşlarımız var mı acaba?

Herkese hayırlı bayramlar, tekeriniz düz bassın...
    Haktan bende aynı cevabı bekliyorum led ampul konusunda. Resmen zırıltı geçsin diye erken vites değiştiriyom ama 5. viteste kaderime teslim oluyom

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    @Berosh
    Hoşgeldiniz önceliklle.Biz chopper severlerin çoğunun ilk motorudur sl200 ve farklı bağlarımız oldu bu motorla ilgili.
    Bu başlıkda 2014 yılından bu güne sürekli aktif olarak tecrübelerimizi ve bilgi birikimlerimizi anlatmaya çalışarak paylaşımda bulunduk.Birçok arkadaşımız da bu sayfadaki bilgiler ışığında sl200 sahibi oldu ve çok mutlu bir şekilde yollarda sürüş yapmaktalar.
    Ben şahsen yaklaşık 10bin km kullanıp çok keyif aldığım bu motoru hala unutamıyorum.Bu noktada beraber hareket ettiğimiz @Shadowmaster abimiz ile sl200 motoru ile alakalı bir çok konunun cevabını arkadaşlar ile paylaşmaya çalıştık.En sonunda baktıkki sorulan sorulan hep aynı klişe sualler olduğundan büyük bir fedakarlıkla @Shadowmaster bir dosya hazırladı herkes bilgiyi doğru alsın diye.Bizde kendi chopper klübümüzün forum sayfasını açtığımızdan artık bu sayfalara çok uğrayamıyoruz ancak bilgi almak isteyen ve zor durumda kalan arkadaşlar için elbette yardımcı olmak isteriz.Aşşağıdaki linke tıklayarak sl200 motoru ile alakalı "doğru" bilgileri tek kaynaktan okuyabilir,aklınızdaki soruları giderebilirsiniz.

Motosiklet herşeyden önce bir tutkudur ve bunu yaşamayanlardan duyacağınız her söz afakidir.
    İçinizdeki motor sevgisini kaybetmemeniz dileği ile.

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=11
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    cruser / custom / chopper motorlar için bir problemin / modifikasyonun tek bir gidiş yolu / formülü olmadığı gibi, bir sorunun da tek bir cevabı yoktur. Müteadit kereler bahsettiğim üzere, ben LED ampulümü, sahibinden.com üzerinden markasız bir şekilde aldım. Şans eseri, arkasındaki duy, orjinal duya oturdu, far yuvasına uyum sağladı ve kullanabildim. Şu an bu ampulü aldığım satıcı aktif değil. Size önerim Bostancı sanayii sitesine gitmeniz, oradaki LED / xenon / halojen ampül satan yerden değiştirme koşulu ile alıp aynı bölgedeki elektrikçide monte ettirmenizdir.

" trollere " dikkat bu arada , di mi Uma Thurman

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün Foça'ya doğru gittim Bornova'dan , yaklaşık 170km falan yapmışımdır gidiş geliş , 25-30 tl benzin yaktım sanki çok fazla..
    Dönüşte kısa far patladı , hazır patlamışken led alayım diyorum muhabbetide geçmiş tam üstüne yazdım..
    Bu arada orta sehpa ayaklığı biraz sarkıyor ,her çukurdan geçişimde yere sürtüyor , servise verdim yaptık dedi sadece yayı değiştirmiş ama sorun o değil gibi gözüküyor.

Ben hayatımda ne araba sürdüm ne de motosiklet. 20 yaşındayım. Hayatım boyunca araba sürmek hiç ilgimi çekmedi. Daha ehliyetim bile yok. Ehliyeti aldıktan sonra acaba ilk bu motoru alsam fazla gelir mi? Motosikletten anlayan hiçbir tanıdığım da yok. Boyum 1.86 kilo 79-81 arasında değişiyor. İyi akşamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)