Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar egzoz fiyatini biliyomusunuz acaba?
    http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...ERLIGHT-EGZOST

Burda var ama fiyat çok fahiş geldi bana benim de değişmem lazım.
    Rebel my new last name

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Çok farklı fiyatlar var bir sitede arka stop nikelaji 60 tl iken başka yerde 30 tl

300 lira bu egzoza vermek yerine yeni egzoz yaptırmak daha uygun olabilir belki.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Öncelikle iyi akşamlar ve hayırlı ramazanlar.superlight la 8500 km dir birlikteyiz. Herşey iyi hoştu lakin son zamanlarda 200cc motordan çok 500 cc gibi yakıyor. Dediğim gibi motor 8500 de bakım olarak her 1500 km de yağ değişimi yapıyorum 5000 km de iken hava filtresini temizlemiştim.Geçenlerde 40₺lik benzin aldım şuan 220 km de yedeğe geçmedim ama depo sıfırda yani stop etmeye ramak kaldı diyebilirim. Bilmiyorum önceden bu kadar yakmıyordu. Ek bilgi olarak 6000km de egzozun sesini kısmak maksatlı ufak bi işlem yaptırmıştım (ucuna sac kaynatıp delik açtırmak)ki nispeten (yarı yarıya)kısıldı. İşlemin sebebi egzozun açık olmasıydı. Rolanti de 1.8 rpm de. Sizce motor neden bu kadar yakıyor? Son olarak 9000 gibi bakıma götüreceğim neler yaptırmalıyım nelere dikkat etmeli? Cevaplarınızı bekliyorum Saygılarımla...

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Ofius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...ERLIGHT-EGZOST

Burda var ama fiyat çok fahiş geldi bana benim de değişmem lazım.

İstanbulda çıkma egzoz bulabileceğimiz yer varmı acaba?

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuca Superlight mı yoksa Blackster 250i mi arkadaşlar ikisininde artı ve eksilerini anlatabilecek birileri var mı?

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Rks blackster tavsiyemdir. Çift silindir. Arka fren disk. Vtwin motor. Kubadan daha güçlü. Custom egzozlarinin sesi çok güzel. Servisi hakkýnda bilgim yok. Bütçen yetiyorsa blackster daha iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı mikail06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi akþamlar ve hayýrlý ramazanlar.superlight la 8500 km dir birlikteyiz. Herþey iyi hoþtu lakin son zamanlarda 200cc motordan çok 500 cc gibi yakýyor. Dediðim gibi motor 8500 de bakým olarak her 1500 km de yað deðiþimi yapýyorum 5000 km de iken hava filtresini temizlemiþtim.Geçenlerde 40₺lik benzin aldým þuan 220 km de yedeðe geçmedim ama depo sýfýrda yani stop etmeye ramak kaldý diyebilirim. Bilmiyorum önceden bu kadar yakmýyordu. Ek bilgi olarak 6000km de egzozun sesini kýsmak maksatlý ufak bi iþlem yaptýrmýþtým (ucuna sac kaynatýp delik açtýrmak)ki nispeten (yarý yarýya)kýsýldý. Ýþlemin sebebi egzozun açýk olmasýydý. Rolanti de 1.8 rpm de. Sizce motor neden bu kadar yakýyor? Son olarak 9000 gibi bakýma götüreceðim neler yaptýrmalýyým nelere dikkat etmeli? Cevaplarýnýzý bekliyorum Saygýlarýmla...
    Bugün bir ustaya bıraktım motoru. Fazla yakma olayı bende de var. ⅞
    7000 km de aldım. 10 liraya 120 km yaptım. Egzozu deldikten sonra 10 liraya 60 km yapıyorum. Egzozu 11 binde deldim şuan 12 binde. Ustaya belirttim bu kadar fazla yakmasını falan. Subap ayarıda etkiler onu yaptıktan sonra birazdaha azalır dedi. 9000 binde benim önerim subap ayarıni karbüratör hava ayarıni yaptır. Zincir gergisi yine kontrol edilsin. Şahsen arka fren ayarı artık en sıkı ayarda bitti balatalardan ses geliyor onlarıda değişecek usta. Shadowmaster bu konuda daha detaylı bilgi verir. Ve lütfen iyi bir usta bul ve ona teslim et. Zincirim koptu yola çıkacağım için hemen yaptirmam gerekiyordu. Servis ince bisiklet zinciri taktı resmen. Birde 80 lira aldı. Ustada belirtti bugün bu zincir çok ince diye. Bunun dışında Servis arka balata değişimi karbüratör ve subap ayarıda 150 istemişti. Şimdi usta bu üçü dışında birde zincir ayarı ve hidrolik değişimiyle beraber 100 e yapacak. Haftaya perşembe alacağım motoru sıkıntı olmazsa. Aldıktan sonraki izlenimlerimide paylaşacağım.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    @birol08 teşekkür ederim yazdıkların için bende öyle düşünüyorum sübap karbüratör ayarlarını falan yaptıracağım bu arada 10₺=120 km mükemmelmiş ben 20₺ ye 120km yi anca yapıyorum ☺

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Son zamanlarda benim motorda okadar fazla yakmaya başladı. Anladım ki motoru büyütürsem yakıttan dolayı süremem :D

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motor 13.000 km'ye geldi ama hala fullediğim depo ile 445 km yol yapıyorum. Eğer bir arızası yoksa bu kadar fazla yakmaya başlamasının tek sebebi egsozlarınızı deldirmeniz.
    Bu arada bizim motorların ön freni hepimizin bildiği gibi oldukça kötü. Geçenlerde bir arkadaşta bahsetmişti "illa orjinal balatasını taktırmak zorunda mıyız?" diye. Servis ve usta ile konuştum. Bizim motorun ön balatası ile uyumlu en kaliteli balata buymuş.

[IMG][/IMG]

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    s.a beyler..2015 model 4000 km de SL200 motorum satılıktır..sahibinden ilan no : 314342930

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @haktan Fren hakkındaki görüşlerini bekliyoruz..

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    superlight kullanıcıları; led far takan varmı? h2 mi farlarınız

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok farklı fiyatlar var bir sitede arka stop nikelaji 60 tl iken başka yerde 30 tl

300 lira bu egzoza vermek yerine yeni egzoz yaptırmak daha uygun olabilir belki.
    Arka stop nikelajı dokuyucuda yok aradım sordum ,benimkini mahallede ufaklıklar kırmış top vasıtası ile

Bende Rks 250 nin arka stop nikelajını servisinden getirttim 30 tl alacak adam.
    BUCASPOR / POŞULULAR

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Korna sorunu...

Forumda bir arkadaşımızın başına gelmişti galiba.. Dün akşam kontağı çevirdim bir anda korna kendiliğinden çalmaya başladı kontağı kapatıp 5 dk bekledim geçti allahtan..

Onun dışında normal seyir halinde iken korna da tutukluk ve cızırdama var tam basılmıyor gibi yani, motora kaç gündür ne su ne de yağmur değdi herangi bir sorun çıkarsın..

Çözüm önerilerinizi bekliyorum..

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna sorunu...

Forumda bir arkadaşımızın başına gelmişti galiba.. Dün akşam kontağı çevirdim bir anda korna kendiliğinden çalmaya başladı kontağı kapatıp 5 dk bekledim geçti allahtan..

Onun dışında normal seyir halinde iken korna da tutukluk ve cızırdama var tam basılmıyor gibi yani, motora kaç gündür ne su ne de yağmur değdi herangi bir sorun çıkarsın..

Çözüm önerilerinizi bekliyorum..
    wd40 ile kontrol düğmelerini temizleyin haftalık bakımlarda.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de takılma yaptı tuşun basma yeri yana doğru eğrilmiştir diye düşündüm tam ters yönüne doğru bastım kesti sorunu ama ben birgün önce wd40 ile sildikten sonra yaptı bunu daha önceden sıkıntı yoktu )
    BUCASPOR / POŞULULAR

Motosikleti
    sıkıntı başka bir noktada olmalı,wd40 bu tip sorunlar yaratmaz çünkü.

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı Carew1928 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de takılma yaptı tuşun basma yeri yana doğru eğrilmiştir diye düşündüm tam ters yönüne doğru bastım kesti sorunu ama ben birgün önce wd40 ile sildikten sonra yaptı bunu daha önceden sıkıntı yoktu )
    Bende ki takılma fiziksel değil, anahtar gayet iyi çalışıyor fakat seste takılma oluyor. Bugun servise götüreceğim bakalım

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıntı başka bir noktada olmalı,wd40 bu tip sorunlar yaratmaz çünkü.
    WD-40 yerine kontakt sprey sıkmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum, iletkenlik açısından.

Motosikleti
    denenebilir ama ben hep wd40 kullandım problem yaşamadım sl200 de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)