Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba

Sizin ile bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum pazar günü topkapı hüner motordan kubasuperlight 200 mü aldım ertesi gün motorumu teslim ettiler yalnız sahibinden deki ilanlarında ve sonraki yüz yüze görüşmelerimizde model olarak 2016 diye anlaşmıştık gelen faturada 2015 yazıyor aradım ve hemen konuştum firma ile bir yanlışlık oldu dediler bana. ötv ve diğer tüm işlemleri halletmişerdi açıkcası biraz işkillendim ve hemen türkiye distribütör'ü nü aradım ve aracın şasi ve motor nosunu verdim ve sorgulattım orası bana 2016 dedi Ama yinede pek tatmin olmadım şimdi sizlere sorum bu durum karşısında ne yapmalıyım ? vede bu fatura iptal etme olayı nasıl olur şimdiden hepinize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı oakley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Zincir yağlamak için ön dişli ve temizlik fotoğraflarını da koyayım bari tam olsun

https://imageshack.com/i/paDGm3Rgj
    https://imageshack.com/i/paekbsgLj
    https://imageshack.com/i/hlEcrMrgj

Ne yaptım ne ettimse bu kapağı yerinden çıkartamadım uçlarından takılıyor hep sola ve sağa. Birazcık kastırsam gelecek gibi ama dedim yamultmayayım şimdi.

kolay bir yöntemi yok mudur bunu.bir sonraki bakımda iyice bir girişeyim

Aynı şekilde ilkte bende açamamıştım ama serviste zincir değiştirirken gördüm nasıl açılacağını. O kapağın hemen altında vitesin mafsalı var. 10-11 anahtar ile civatasını çıkar ve mafsalı sök. Daha sonra kapağı rahatça çıkaracaksın. Ve mafsalı yerine takarken vites pedalının orjinal ayarında olmasına dikkat et daha yukarıda ve aşağıda olabiliyor sonra tekrar sökmek zorunda kalırsın

Bu motor ilk motor olmak için uygunmudur. Ağırlığı kullanimi vs açıdan. Araba kullaniyorum bisiklet derseniz çocukluğum bisiklet üstünde geçti ki Yaş 23 boy 1.78 şimdiden teşekkrüler

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @tmp ; tüm sorularının cevabı ve sormak istediklerin için :

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=11

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

ve motorumun custom hikayesini merak edenlere

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=19

ben ilk doğru düzgün trafiğe çıkışımı teknik servise doğru yapıcam

Makina ısınsada jiklesiz çalışmıyor.

Motosikleti
    kuba sl 200
    Selamlar herkese. Bir sorum olacak. Bizim motorun aküsüne arada saf su eklemesi yapmak gerekir mi yoksa kuru çalışan bir akü müdür ?

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tmp ; tüm sorularının cevabı ve sormak istediklerin için :

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=11

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

ve motorumun custom hikayesini merak edenlere

http://chaosturkey.com/forum/viewthr...p?thread_id=19
    Güzel olmuş herşeyiyle ellerinize sağlık.

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Roadwalker , Yeni nesil aküler jelli oluyor , akünüz yeniyse jellidir , eski ve sulu ise onu bilmiyorum.
    RoadWalker bunu beğendi.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor güzel ben de beğeniyorum da, ilk mesaja bakıyorum Kuba'nın yazdıklarının tümü yalan dolan. Kendilerini komik duruma düşürüyorlar.
    Nasıl komik duruma düşürmüşler ?

Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar diliyorum. Benim size bi sorum olacak, fikrinizi almak isterim.

7000 lira kadar para biriktirdim, güvendiğim bi abim bana elindeki Kuba SL200'ü 5000 liraya verecebileceğini söyledi kilometresi 9000. Sizce almalı mıyım yoksa kilometresi çok olmuş diyip o topa girmiyim mi?

Şimdiden teşekkürler.

Ben ilk sürüşümü teknik servise doğru yaptım. Bir şey yokmuş. Hava bildiğin yaz sıcağı olsa da motorun ısınması için 15 dk kadar sürüş yeterli gelmiyor anladığım kadarıyla.Çünkü servise vardığımda motor tek marş çalışmaya başladı.

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Bu motorla sorunsuz 100.000 km yi bulan varmı

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    11 binde zincirim koptu onun dışında sorunum olmadı tabi bakımlarınıds yaptırdım şuan 12 binde ilk defa karbüratör ve subap ayarı yaptıracagım ve arka balatayi değişecegim

ben 170 km deyim subap ayarı yaptırmam ve arka fren müşürünü değiştirmem gerekiyor. Bunları halleder halletmez satıcam hatta alıcı çıksa şu an bile yarı fiyatına satarım

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    subap ayarı yapılması gerektiğini söyledi ustam 2000 bakımına girecek zaten motorda bu subap ayarı neden bozulur sıfır bilgi kusura bakmayın

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @ AzNHicK Tamam ben alıcıyım kardeşim. Yarı fiyatına alıyorum ne zaman buluşalım numaranı yazarsan seni arayayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

@tlghnzcn 2000 km gelmeden motor subap ayarı istiyorsa 2 neden vardır.
    1. Rodaj iyi yapılmamıştır.
    2. Fabrikadan çıkmadan doğru subap ayarı yapılmamış gözden kaçmıştır. (Bu ihtimal çok zayıf)

Ama subap ayarı istiyorsa serviste yaptırıp yapıldığına dair belgeni sakla ileride anormal bir durum olursa ki olacağını sanmam o belge işine çok yarayacak.

Yani sonuçta 7000 tl'lik bir cruiser motordur motoruna düzenli bakım yaparsan bir sorun çıkarmaz ben,m motor 7000 km buldu 2 defa servise girdim onun dışında servislik işim olmadı tüm bakımlarını kendim yapıyorum (Yağ değişimi, buji, hava filtresi, karbüratör ayarı temizliği, balata değişimi s.) Parasına göre güzel motor. İçin rahat olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Yotube kanalıma davetlisiniz. https://www.youtube.com/c/suruyorumbenabi

Cruiser iron size mail attim. aksam onu onbiri gecirmeseniz kafi

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba sıfır aldığım motorum şuanda 70 km oldu acaba ilk bakımı ve bir sonraki bakımı kaç km de yaptırmalıyım.

mongol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Sa beyler benim motor 10 bin oldu fren sıvısının içinde kabarcıklar var serviste sordum değişiyor musunuz dıye adam bakmadan sıvıya gerek yok daha dedi bizim makınaya nasıl hangı marka fren sıvısı olur acaba teşekkürler şimdiden.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Arkadaslar egzoz fiyatini biliyomusunuz acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)