Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @tem ; bizim radyatör içinde yağ dolaşımı olan ve hava ile soğuyan bir yapıdadır. Bol deterjanlı su ve musluk suyu basıncı ile temizlenir, benzin uzun vadede petekleri bozar, bir daha yıkatma bu şekilde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Ofius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski tarihli dediğiniz bir ay öncesinin pdfsi sonra yeni güncelleme gelmedi motora.
    Bir önceki pdf'i indirmiştim aylar öncesinden kalan @shadowmaster & @BlackGhost güzel çalışma ellerinize sağlık
    Ofius bunu beğendi.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Tem Ben geçen gün götürdüm supablardan biraz şıkırtı duyunca. Usta kontrol etti gayet iyi durumda dedi önümüz yaz olduğu için normalden bir tık bol olması iyidir. Sesi kafaya takmaya gerek yok sınırlar içerisinde olduğu sürece.

Senin olaya gelirsek sübaplar biraz fazla sıkılmış, motor ısındıkça genleşme oluyor motor güçten düşüyor ve stop etme eğilimine giriyor. Geçen sene yazın basıma gelmişti. Sana önerim sübapları normalden biraz bol kullan.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL200 YAZ SEZONU HATIRLATMALARI 😎
    1-Motor yaz aylarında elbette kendini daha rahat hissedecektir, bununla birlikte 7.500 km üstündeki motorlarda süpaplar blok ısınması nedeniyle genleşecek ve hafif bir vuruntu duyacaksınız. Böyle bir durumda vuruntu sesi soğukken de duyuluyorsa ayar yaptırmak gerekir,
    2-Süpap ayarları ilk yapıldığında sıkı olacağı için, sezon yaz olsa da ilk çalıştırmada zorlanması normaldir, 300-500 km sonra kendine gelir meraklanmayın, rölantiniz 1.800 RPM olsun. Benzin gidecek diye endişelenmeyin, bir depoda 2 TL fark eder
    3-Sıcağın da etkisi ile blok ısınacak ve içindeki yağ daha çabuk incelecektir. Bu nedenle vites geçişleri önce rahatlar ama bir süre sonra daha "kemikli" bir ses gelmeye başlar. Meraklanmayın ama yağınız kaliteli olsun ve eğer metalik yağ kullanıyorsanız 2.000 km'de bir mutlaka yağı değişin. Yarı sentetik kullananlar 3.500-4.000 km kullanabilirler,
    4-Sıcağın da etkisi ile her vida gevşemeye meyilli okacaktır. Özellikle manifolt ve egzost şase bağlantı vidaları. Bunları düzenli olarak kontrol edin.
    5-Yazın daha çok toz var ortamda. Bu nedenle hava filtresi daha çabuk kirlenir. Gerek yakıt ve gerekse ritmik çalışmayı olumsuz etkilediği için hava filtrenizi kilometreye bakmaksızın 15 günde bir temizleyin,
    6-Depoyu fullerken boğaza kadar getirmeyin. Çalkalanan ve buharlaşan benzin kapakran taşarak depo boyasını bozabilir,
    7-Her zaman yanınızda yedek bir buji bulundurun. Sıcak havada bujinizde oluşabilecek kılcal bir seramik çatlaması, ateşlemeyi olumsuz yönde etkiler,
    8-Zincir temiz ve bakımlı olsa da, özellikle sıcak havada uzun yol yaptığınızda, gergisi bollaşacaktır. Zincir gerginizi mutlaka kontrol edin,
    9-Motor bloğunun önünde bulunan yağ radyatörü seyir halinde önden gelen hava ile soğutma yapar. Tıpkı hava filtresi gibi onu da temiz tutmalısınız. Bol sabunlu bir sünger ve diş fırçası yardımıyla petek aralarını temizleyin. Asla solvent/benzin kullanmayın. Köpükle temizlediğiniz peteklerin içine BASINÇSIZ su tutarak durulayın ve kendi halinde kurumaya bırakın. Litrelik pet şişe kapağını delerek durulama işlemini yapabilirsiniz,
    10-Uzun yolda ya da sürekli sürüşlerde motoru zorlamayın, kısa süreli hızlanmalar dışında sürekli "tapagaz" gitmeyin, konjektörden bir patlama sesi duyar yolda kalırsınız,
    11-Yaz aylarında yapılan asfalt çalışmalarında bu tarz bir alandan geçtikten sonra lastikleri kontrol edin, yapışmış artıkları (lastik soğukken) mazot ile temizleyin. Uzun süre taze asfalt üzerinde sürüş yapmak zorunda kalırsanız, ilk fırsatta mola verip lastikleri soğutun,
    12-Lastik basınçlarını her sürüşte mutlaka kontrol edin, yazın lastik basınçları daha çabuk düşer,
    13-Kozmetik anlamda tüm deri ve suni deri parçalar genleşecektir. Isınma ve soğuma sırasında oluşması muhtemel çatlakları, deri besleme sütü/sprayi kullanarak minimuma indirebilirsiniz. Bu iş için vazelin de iş görür, ancak seleyi parlatmayın ve kayganlaştırmamaya özen gösterin,
    14-Manetlere bağlı tüm plastik aksamı, fren hortumlarını, motor bloğuna yakın duran yakıt ve tahliye hortumlarını da vazelin ile silerek kurumalarına engel olun,
    15-Aküyü taşıyan demir kafesin sağlam olduğundan emin olun. Kış çıkışı korozyon ve ısı ile köşelerden kopabilir. Sol kapağı açmadan fark edemezsiniz ve akü sallantıdan bozulabilir, kablolar kopabilir, pozitif uç şase yapabilir ve ciddi elektrik kontaklarına yol açabilirsiniz,
    16-Yaz nedeniyle egzost çok daha çabuk ısınacaktır. Bu yüzden olası bir tehlikeyi en aza indirmek için mümkünse motor soğukken benzin alın,

EK : Görüşünüzün dışında kalan tüm döner kavşak ve yeşil alanlarda, karşınıza çıkabilecek ıslak zeminlere karşı hazırlıklı olun, nerede ne zama sulama olacağı belli olmuyor bu ülkede.

Hepinize keyifli ve güvenli bir sezon diliyorum ...
    Ofius, Carew1928, burakcvck ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    burakcvck bunu beğendi.

Balatalar hakkında bilgisi olan varmı fiyat ı ne kadardır
    Alsak biz taka bilirmiyiz ustaya götürsek tahmini kaç tl ister ben bu kuba bayilerine güvenemiyorum artık

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    balatalar kaliteye göre değişiyor fiyatlar ama kalite balatalar 50-80 tl arası değişiyor.
    Daha önce tecrübe etmediyseniz bir ustaya götürüp taktırmanız sağlıklı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Herkese selamlar.

24 Nisan Pazar günü sezonun ilk chopper gezimizi düzenleyeceğiz.

Geçen yıl olduğu gibi yine keyifli bir haftasonu geçirmek için yol yapmak ve klübümüzü yakından tanımak isteyen her chopper sever arkadaşları gezimize bekliyoruz.Aşşağıdaki linkden gerekli tüm detaylara ulaşabilir,sormak istediğiniz soru olursada iletişime geçebilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/8194...tive_tab=posts

Ayrıca link üzerinden resmi sayfamıza abone olabilirsiniz arkadaşlar.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

mongol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Arkadaşlar herkese merhaba bende yeni katıldım sayılır aranıza 2.el aldım 8 binde şuan bakımı geldi bakım masrafları ne kadar olur neleri yaptırmalıyım cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @mongol öncelikle hoşgeldin aramıza

normalde bakımda yağ değişimi,buruma göre buji değişimi olur. Ayrıca hava flitresi temizlenir ya da değişir. Bunların dışında genel kontrol olur zincir temizlenip yağlanır, somunlar kontrol edilip sıkılır.

genellikle maliyet
    yağ: 40/45
    buji: 10/15
    hava filtresi 15
    servis ücreti 20/30 arası
    ama servisten servise değişir 75'e de çıkabilirsin, 100'e de kısmet
    burakcvck bunu beğendi.
    Yotube kanalıma davetlisiniz. https://www.youtube.com/c/suruyorumbenabi

Motosikleti
    Arkadaşlar ,facebook hesabı olmayanlar içinde gezi etkinliğimizi tazeliyorum.Sorularınız olursa cevaplandırmaya çalışırım.

Polenez köyü Sürüşü

Pazar günü yapacağımız gezi için, bisiklet turu nedeni ile Anadolu sahil güzergahı trafiğe kapalı olacağından, Kadıköy hareketle başlayacağımız gezinin 2.toplanma noktası Kavacık merkez BP benzin istasyonu olarak değiştirilmiştir.

09:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi hareketle, Kavacık BP toplanma saatimiz 10:15-10:30 olacaktır.Dileyen arkadaşlarımız ister kadıköy noktasında ister kavacık'daki BP istasyonunda belirlenen saatlerde toplanabilirler.

Katılımcı arkadaşlarımıza duyurulur.

NOT:Ayrıca facebook hesabı olmayan arkadaşlarımız için diğer etkinliklerimizide buradan paylaşıyor olacağız.

Motosikleti
    Süperlight 200
    @iron hoşbulduk teşekkür ederim

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'deki arkadaşlarla da bir gezi düzenlesek iyi olur.

Motosikleti
    Süperlight 200
    Merhaba, motorumu bakıma götüreceğim fakat hangi kuba servisi iyidir bilmiyorum istanbul bakırkoyde oturuyorum yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bugün forumdan dostların da katılımıyla, ChaosTurkeyCC himayesinde keyifli bir gezi / mangal etkinliği yaptık. Katılan arkadaşlarımıza teşekkürler. Böylece, milorad13, hilti, madypxl ve hesh de huysuz ihtiyarın kim olduğunu görmüş oldu Fotoğraflar BlackGhost tarafından paylaşılacak...

Motosikleti
    Dün güzel bir gezi organizasyonu ile gerek bağlı olduğumuz ChaosTurkeyCC klübümüz gerekse forumdan ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan verdiğimiz davetlerle katılım yapan arkadaşlarla keyifli bir hafta sonu geçirdik,katılan bütün arkadaşlara teşekkrüler.

Gezi ve etkinliklerimiz devam edecektir.Facebook hesabı olmayan arkdaşlarımız için de duyurular yapılacaktır.
    lykia57 bunu beğendi.

Slm arkadaşlar motoru yükseltmek istesem ne önerirsiniz
    honda shadow 750
    Yamaha dragstar 650
    Boy 1.80 1.85 civarı kuba daki gibi bacaklar depoyu kapatır dediler honda shadow için size bi sorayım dedim

Motosikleti
    tavsiyem bu motorları bir şekilde görüp üstünde kendinizin bakması daha sağlıklı olacaktır.Honda yamaha derken bir bakmışsınız kendinizi suzuki yada kawasaki serilerinden birinde bulmuşsunuz bu noktada zevkler göreceli olduğu için birşeyler söylemek zor.Elbette tavsiyemiz eski makinelerin temizini bulma noktasında sağlam araştırma yapmanızdır.

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    selamlar arkadaşlar kısmetse motorumu yakın zamanda alacağım öncelikle bu formun acayip faydasını gördüm yapılan her yorumu günlerdir okuyorum bilgi paylaştıkça büyür dedikleri bu olsa gerek. benim tek sıkıntım sıfır alacağım için rodajı yapabilmekten çekiniyorum ilk kez motor kullanacağım bir çok konuda sizin sayenizde fikir sahibi oldum inşallah aldıktan sonrada okumaktan çok yazma kısmınada geçerim bu endişemde bana yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    rodajdan korkmayın,pdf dökümanını okuyun,sakin kullanım yapın ve motorunuzun tepkilerini çözün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Arkdaşlar bildiğimiz temiz bir makine,CC yüskeltmek için satışa çıkarılmıştır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94316681/detay
    mesut81 bunu beğendi.

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Umarım sıkıntı yaşamam ilk aldığım da mecburi olarak 30 - 35 km yol yapmam gerekecek bunda bi sorun olur mu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)