Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @lK0zm4 ; O parçanın yağmurla çamurla bir alakası yok, radyatör koruyucu. Bizim motorlar hava soğutmalı olduğu için görselden ibaret..

Motul 5100 10w40'ın distributor fiyatı 30tl civarında bugun konuştum.

Ben http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...itre-212098674 buradan aldım, Mağaza sahibi Ogün bey gayet ilgili ve hızlı öneririm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    O parça standart değil, ısmarlama yapılmış, bizde yağ radyatörünün önünü kapatır, tavsiye etmem ...

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parça standart değil, ısmarlama yapılmış, bizde yağ radyatörünün önünü kapatır, tavsiye etmem ...
    Üstad yoksun ne zamandır meraklanmaya başlamıştım

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bugün temizlik yaptiktan sonra bi sureyim dedim. Açık hava filtresinden mı bilmem düz yolda 120 yokuş aşağı 135 km ye çıktım devam etseydim belki artardi.
    Mytracks uygulamasından maks hıza baktım 112 km gösteriyor. Daha öncede 115 km yaptığımda 98 gösterdi.
    Paylaşmak istedim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Birol ; max hız konusuna takmamanı, "motorunun sesini dinleyerek" sürmeni ve sürerken öncelikli olarak keyif almanı öneririm.
    Bugün 200km BMW GT1600 kullandım, 165 beygir, "rain" modunda 3.viteste 140 görüyor, sonra kendi motoruma geçtim 90km/h ile keyif alarak sürdüm. Max hız denemelerinde bizim motorun frenlemesinin de orta düzeyde olduğunu unutmayın.

@ofius 2 gündür 5 motorla birlikte İstanbul-Çanakkale-İstanbul gezideyim. 2 BMW GS1200, 1 BMW GS1200 ADV, 1 Ducati Multistrada 650, 1 BMW GT1600 ve bendeniz Kuba SL200

Kıssadan hisse ; SL200 uzun yola gider mi ? Yaz/kış/yağmur/kar her motorla gider
    Ofius, burakcvck ve ogeday35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Hareket halinde gaz verince motor bloğundan ince bir ses geliyor. Yani motorun çalışma sesi inceldi. Bu neden acaba. Yoksa ben mi abartıyorum. Servise verdikten sonra motor daha kötüye gitti zaten. Ön fren balataları değişti sözde ama önceden gelmeyen o ince ses şimdi frene basınca geliyor.
    Birde açık hava filtresi takmıştım. 7 - 8 bin arası tekleme yaptı bugün. Hava azmı geliyor yoksa fazla mı. Açık hava filtresinin fazla yada az hava gönderdiğini nasıl anlayabilirim. Filtre dışarıda değil. Orjinal filtre kutusunun içinde kapalı şekilde duruyor. Kutu içerisindeki delikten alıyor havayı. Ayrıca açıktayken çıkardığı seside kutu içinde çıkarmıyor.
    Haftaiçi egzoz emisyonunu temiz göstermek için takılan o hortumu söküp metal kısmıda hava almayacak şekilde kapatacağım. Böylece açık hava filtreside olduğu için az hava gelmesi daha iyi olur diye düşünüyorum. Nisanın sonunda uzun yola çıkacağım yaklaşık 1500 km kadar.
    Çıkmadan önce bujileri ngk ile değiştireceğim. Birde yanımda motulun yağını bulunduracağım. Dediğim gibi o hortumuda iptal edeceğim. Sizlerden de tavsiyeler bekliyorum.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    15.000 km'lik birlikteliğin şerefine , biraz da görsel

Ofius, mesut81, burakcvck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yav benim bu kornanın sesi gitti bi kesildi sonra az ve tuhaf çıkmaya başladı nasıl hallederiz bunu bilgisi olan varmı

mesut81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı JETGİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesut merhaba;

flasherı da antepteki firmadan temin edebiliyor muyuz? yoksa çinden mi getirtmek gerekiyor, eğer öyleyse çin firmasının linkini tekrar paylaşmanı rica edebilir miyim.
    önceki sayfalarda flasher ile ilgili yazmıştım. ordaki bilgiler doğrultusunda iletişime geçebilirsiniz.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @IK0ZM4 ; kornaları söküp saç kurutma ile kurutup wd40 sık, arkada bir düğme var ses ayarı için büyük ihtimal içlerinde nem vardır, düzelmezse dokuyucu.com'dan 2 yeni korna alabilirsin ...

@Birol ; 1000 kere motorun lastiklerini değişin, aynaları uzatın, bakımlarını düzgün yapın, yağını ihmal etmeyin keyifle sürün diye yazdım, çok kurcalıyorsun motor sistemini başına iş alacaksın. Yüksek devirde teklemenin bir sürü nedeni olabilir, buji, ateşleme, hava ayarı vs... Balatalar alışana kadar ses yapabilir, balata sprayi ile temizle sık sık düzelmezse ayar yapmak gerekebilir...

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Shadow Maşallah motorun gıcır gıcır duruyor üstad Depo ve çamurluklara cila uyguluyor musun? Bi kere yaptırmıştım yıkamacıda ama boya mat olunca bir ilginç durdu

@Birol Sizde superlight mı var freedom mu anlayamadım?

Yav bu motorun yağını boşaltmak için nereyi açıyorduk bi resim yada anlatın lütfen 2 dk

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Burak ; arap sabunu ile yıkayıp durulayıp nemli bir bez ile kuruluyorum. Parlatıcılar iyi sonuç vermiyor

@IK ;

PDF LİNK MESAJ :
    7 Mart 2016 ; 23:47

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv0zgek/Kuba%20Superlight%20200%20Faydal%C4%B1%20Bilgiler% 20K%C4%B1lavuzu_by%20shadowmaster.pdf?dl=0

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Shadow Bir de dün ben de yıkadım motoru fakat motor blogunda hep izler kalıyor beyaza yakın. Silmek de zor oluyor petek aralarını. Ama senin motor bloğun gayet simsiyah görünüyor Var mıdır kolay bir yolu ?

Ayrıca yağımı değiştirdim castroldü, motul 5100 koydum. Bariz bir şekilde motorumun sesi değişti ve rahatladı. Üst devirlerdeki titreşim ve zorlanma ortadan kalktı. Kesinlikle tavsiye ederim

Şuan 3300 km civarındayım, fabrika yağı+ castrol 10w40+ castrol 10w50 + castrol 10w40+ motul 10w40 toplamda 4 kere yağ değiştirmişim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Burak ; motor bloğu için zincir temizleme sprayi sıkıp bekliyorsun, 5 dk sonra bu kez sulandırılmış sıvı arap sabunu sıkıyorsun ve bir diş fırçasıyla araları fırçalıyorsun, sonrasında da su ile duruluyorsun, biraz emek gerektiriyor yani
    Motul candır ...

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Shadow Biraz detaylı bir işmiş, boş vaktimde deneyeceğim

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    arkadaşlar 2015 model,düşük km li sl200 arıyorum,ilanı olan varsa ilgilenebilirim

Hüso Ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler merhaba. Bizim canavarın çantasını patlatmış bulunmaktayım da bana güzel bi çanta önerisi olan var mıdır? Boyut olarak orijinali kadar büyük olması tercihimdir. Feyizoğlu'dan baktım yine de danışmak istedim. Eses'ten selamlar!

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    7 ay bekleme ve uğraş sonunda muradımıza erdik, https://instagram.com/p/BD2mDNyoSAe/
    KM saati garantiden değişti, ön fren için lamba yanmıyodu sağ kumanda garantiden değişti, yeni takılan kumandada fren kolunu aşağı yukarı oynatınca ışıkta gidip gelme hala var yani o parça boşa değişmiş olabilir hassas ayar gerektiriyo sanırım.

Harika bi motosiklet çok beğendim hepinizin yorumları için teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)