Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @fatih ; özelden bana adresini gönder ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @shadowmaster farklı ayna zannettim onlari. Aparat + 10mm den 8mm donusturucu falan birseyler denilmisti ama nette bulamadim. Aparati ve ek malzemeyi bulabilecegim bir yer veya motora uyun farkli bir ayna oneriniz var mi?

BonezCrusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Kendi ustamı aradım sabah ulaşamadım gece sizle paylaştım ,nedeni ve çözümü netleştirdik , bu arada sayfanın aktifliği bilgi paylaşımı içinde shadowmaster ve blackghostun etkisinin büyük olduğunun geçen yüzkırk küsür sayfadan farkındayım onun içinde teşekkürü kendilerine borç bilmekteyim.
    Hortum konusunda sanayide senin motorun yanına eklediğin şekilde kullandığın hortum aklımdaydı ama o tarz hortum bulamadım,klima hortumu gibi bir hortuma benzettim blackghost doğru mudur?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ofius ; en hızı çözüm şu olur : 10-8mm adaptörle hiç uğraşma. Ayna uzatma aparatını al, onu 9 mm'lik bir allen başlı ve diğer ucu somunlu vida ile manete sabitle. (Vida ve somun paslanmsz çelik olsun yapı marketlerin denizcilik bölümünde var) Adaptörün ucu 10mm zaten. İstediğin bir aynayı alıp üstüne tak. Facebook'da ayna uzatma aparatı yazınca çıkar ürün.

https://www.facebook.com/Aynauzatma/
    Ofius bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Firuzkoydeki servis biraz kazikci gibi, bravo yağ koyuyorlar 35 liraya, baska tavsiyenoz varsa servis acisindan benim de suan ihtiyacim var.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Bana 45 dediler
    bir önceki sayfamdaki son mesajımi oku servisle ilgili uzun bir yazı. Servise gitmemen için nedenleri yazdım

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı BonezCrusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi ustamı aradım sabah ulaşamadım gece sizle paylaştım ,nedeni ve çözümü netleştirdik , bu arada sayfanın aktifliği bilgi paylaşımı içinde shadowmaster ve blackghostun etkisinin büyük olduğunun geçen yüzkırk küsür sayfadan farkındayım onun içinde teşekkürü kendilerine borç bilmekteyim.
    Hortum konusunda sanayide senin motorun yanına eklediğin şekilde kullandığın hortum aklımdaydı ama o tarz hortum bulamadım,klima hortumu gibi bir hortuma benzettim blackghost doğru mudur?
    doğrudur,önemli olan basitçe kıvrılabilcek ve montajı kolay olan bir parça bulmanız lazım,lavabo hortumu bile iş görebilir
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    " lavabo hortumu " ... filtresiz gezerim daha iyi

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Egzozun susturucusunu çıkartan arkadaşlar. Bu işlemi ISTANBUL avrupa yakasında yaptırdıysaniz adres verebilirmisiniz
    Sonunda yapan yer bulamazsam kaynak makinesi ile ben girişcem egzoza

Motosikleti
    kaynak tecrübeniz varsa sıkıntı değil,yapın.Dış susturucu başlığını yuvarlak delerek çıkaracaksınız,sonrasında motoru çalıştırıp ses alın,istediğiniz düzeye gelene dek alt susturucuları sökmeye devam edin.

Motosikleti
    Süperlight 200
    Blackghost tavsiyen sonrası filtreyi resimdeki gibi bantladım
    http://hizliresim.com/v5bVJA
    sorun yine devam etti , egzozdan duman atma ve motorun gaz yememe, filtreyi sökümce sorun yok.Dikkatimi çeken durum filtrenin boğazı ve hazne arasındaki conta geçişi kalem kalınlığında bu etken olabilir mi ?

Hortum konusunuda eğer filtreyi ön plana çıkarıcak olursam ilerleyen süreçte araştırıcam ama öncelik bu filtreyi nasıl süperlighta kazandırabiliriz :-)

Motosikleti
    sargıyı dipten değil,başdan yapın öyle deneyin.Bırakılan Açıklık iyi ,olmasılazım dediğim şekilde.
    Ama elbette hava akış ufak biraz artık deneyerek bakacaksınız.benim filitre ağzı çok büyük buna göre.Açma genişletme imkanınız varsa deneyebilirsiniz zararı olmaz.

Motosikleti
    Süperlight 200
    Bugün genişletmeyi deneyeyim, kıyasladığım zaman diğerleriyle baya dar geldi umarım ondandır duman atma ve gaz yememe durumu,sargıyı kelepçenin genişliğinde yaptım ama söylediğin gibi genişletmekte fayda var, teşekkürler blackghost

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Motorunuzdaki pasları nasıl cıkarıyorsunuz? ayak pedleri ve artcı pedlerinde paslanma var. Baya bi paslanmış.

Motosikleti
    Süperlight 200
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzdaki pasları nasıl cıkarıyorsunuz? ayak pedleri ve artcı pedlerinde paslanma var. Baya bi paslanmış.
    Ben vd40 ile dış fırçası ile çözüyom o olayı nikelajlı yerlerde metlayn da kullanabilirsin,arkadaşların farklı tavsiyeleride illaki olucaktır.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Depoyu son fulledikten sonra 360 km yaptım. Artık iki kırmızı çizgi arasında. Bu şekilde de maks 30 km gitsem 380-400 km arası bir depoyla yapılıyor. Genelde ilk üç vitesi düşük devir kullandım 5 bin altı. 4 ve 5. viteste 6 bin üstü

Motosikleti
    Superlight 200
    Hepinize merhabalar, 7-8 ay oldu aranıza katılalı, ilk baştan beri forumu takip etmeye çalışıyorum, kendimce ekleme yapmak için anca fırsat buldum
    Göstergedeki ışıktan bahsetmişti bir arkadaş, o ışığın arıza ışığı olduğunu söylemişlerdi bana, benzin ışığı değilmiş yani. Sisibar için farklı bir çalışma yapmıştım ben, foto yüklemeyi beceremedim,yardımcı olabilen olursa resmi yükleyim yaptırmak isteyen arkadaşlara fikir verir belki.
    Kazasız Cezasız günler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı BonezCrusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vd40 ile dış fırçası ile çözüyom o olayı nikelajlı yerlerde metlayn da kullanabilirsin,arkadaşların farklı tavsiyeleride illaki olucaktır.
    Şİmdi yeni motorumun tel jantlarında bu problem var,bazı jant telleri korozyon ve paslanma durumları oluşmuş.Bu metlayn çözermi acaba bu sıkıntıyı?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @hayalet ; kaç kere söyleyeceğim canım ; sanayiden "KALIN PASTA" alacaksın, WD40 çözmez o korozyonu

@umutlu ; birkaç sayfa öncesinde bir PDF belgesi var, indirip okursan bu ve benzer bir çok bilgi mevcut. Foto yüklemek için önce bir paylaşım sitesine eklemen ve linkini fotoekle kutusuna yapıştırman gerekiyor.

Herkese tekrardan merhabalar motoumu aldığım gün (hiç şaşmaz çekerim zaten böyle şeyleri) sol arka sinyalim kırıldı.Stopta bi problem yok çalışmasında da bi sıkıntı yok fakat yerinde durmuyor kablo tutuyor sadece. Bunun için stop komple mi değişmesi gerekir yoksa sadece linkteki ürün yeterli olur mu?

http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...RKA-SINYAL-SOL

Herkese tekrardan teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)